5627
10804749371368208052.jpg
  • Bandras DaSilva #3857
    Ez igazából elég jó tipp...benne van a patch notesban. Ha megnézitek, ott szépen leírják, hogy milyen gépeken van nagyobb teljesítmény növekedés.

    Szal, kicsit rosszul lőtték be már megint. Mert az atomerőműveken döcög, de a 10 éves laptopon most már megy mindent low-ra véve 15fpssel. Hát, nem feltétlen oda kellett volna fejleszteni...

    Viszont nekik meg gondolom van egy listájuk, hogy a többség milyen gépeken tolja és azoknak próbálnak meg kedvezni. Furi dolog az, hogy amúgy meg a látvány a jobb gépeken jönne ki...
  • Kurfürst
    #3856
    Én is erre tippelnék.
  • AnuluWork #3855
    Lehet, hogy gyengébb vasakon optimálisabb lett, de erős gépen elqurták, nem kicsit, nagyon. :)
  • Kurfürst
    #3854
    Hmm, nekem kifejezetten úgy tűnt hogy gyorsult, persze lehet csak azért mert most egyiptommal kezdtem kampányt, és a sivatagban nincsen nagyon fa a kampánytérképen. BTW az Egyptian infantry valami ritka egy fos.
  • a.carkey
    #3853
    Na jó, de ugyanezzel a géppel, egy a sebesség javítása céljából készült patch, bla, bla ne lassulást idézzen már elő a játékmenetben térképen és csatában, hanem gyorsulást, különösen, hogy előtte nagyobb gondom nem volt vele!
  • Kurfürst
    #3852
    Én patch felrakás előtt hajlamos vagyok egy clean installt nyomni.

    Egyébként azt vettem észre, hogy az egységek HIGH beállítása fölött már nincs érdemi különbség a grafikában, csak a LOD távolságok nőnek meg, és van jelentős FPS növekedés is.
  • Molnibalage
    #3851
    Nekem az 1.3 van fent és picit jobb lett. A nagy térképen az van elbaszva, hogy ha gyorsított egységmozgás van, de nem mozog semmi, akkor bizony bericeg a lelkem, ha kikapcsolom, akkor nem. Csak úgy meg mire lelép az ellen... Én iknább kikapcsoltam az ellenséges lépések mutatását, mert 2-3 perc is, mire lemegy egy kör...
  • a.carkey
    #3850
    Az az új patch ...

    Eddig faszán futott. Most nem tudom mit "javítottak" a sebességen, mert ugye erről szólt a patch, de olyan ótvar lassú lett az egész, még a térkép is, mint eddig 1x sem. Inkább ne nyúltak volna hozzá!
  • GaBika6
    #3849
    Tudnád linkelni a modot?
  • Hunor1
    #3848
    hehe én már rég használok olyan modot ami kiveszi a városokból a victory pointokat ...így legalább úgy reagál az Ai mint a csatatéren. nem pontokat akar elfoglalni vagy tartani hanem "csak" harcol. :)
  • Kurfürst
    #3847
    Vagy a villámháború, Epeirosszal állítólag csak akkor lehet túlélni, ha villámháborúban pár körön belül lenyomod a spártai és makedón pöcsöket. :)
  • Nos
    #3846
    Van, de még mindig egy kalap fos.
    A patch 3 örömére indítottam egy játékot a ptolemaidákkal. Egy felkelő csapat megtámadta egy fal nélküli városomat, az ai egészen a város határáig vitte a seregét, onnan nem mozdult. Na már most ő a támadó, nem én. Vártam, hátha jön. Nem jött, csak állt ott kint. Két lehetőségem maradt: megvárni az egy órát, mert állítottam be time limitet, vagy kilépni, de akkor bukom a várost. Kiléptem, és hagyom a fenébe ezt az egész bughalmazt. A negyedik körben egy ilyen hiba elég frusztráló.Később is, de legalább nem öltem több időt bele.
  • Paladin
    #3845
    Van már hivatalos 3. patch, vagy még mindig csak béta?
  • Edorn
    #3844
    Frissült a magyarítás: Total War - Rome 2 magyarítás
    A patch 3.0 miatt érdemes/ajánlott a magyarítást is frissíteni, ha eddig használtad!
  • sakkay
    #3843
    Ezt inkább gondold át még egyszer. Javaslom a sima középiskolás töri könyv- a római birodalom bukásának okai...tudod-külső belső válság egyszerre, hunok, népvándorlás stb..ha csak egy kimaradt volna, nem így alakul a dolog. A germánok messze csak az egyik szegmens a sok közül.
  • Molnibalage
    #3842
    Gyengébb népekkel játszva fontos lehet a diplomácia, de a rómaiak a jelek szerint nincsenek ilyen úri hóborta rászorulva.
  • gseldon
    #3841
    Én meg makedónként a gétákat használom ütközöállamnak köztem és a suebi/lugii germánok között.
    Az én jelenlegi makedón kampányom nagyon érdekes fordulatokat hozott:
    A Gallaeci/Arverni katonai szövetség teljes mai Spanyolországot, Franciaországot, valamint az északafrikai területeket egészen Egyiptomig megszállás alatt tartja. Gallián kívül teljes mai Európát a Suebi/Lugii konföderáció tartja. Más nép nagyon nem is él már a kontinensen, a brit törzsek egymással harcolásznak. Én Makedóniával Hellászt, Makedóniát, Thrációt, Illirát, Italiát, Cisalpinát, Magna Graeciát tartom. Tőlem keletre Pontus irdatlan birodalmat épített ki egészen Perzsiáig (a szeleukidák rég halottak). A Pontus/Pergamon/Cimmeria/Macedonia(én) katonai szövetség tartja kézben a teljes keleti blokkot egészen a Párthusokig. Egyiptom valami nomád törzs kezén van szinte teljes Arábiával együtt.

    Szóval lényegében 3 szuperhatalom van, szinte egyező katonai erővel: Gallaeci/Arverni Iberiában, Galliában és Afrikában, Suebi/Lugii Európában, Macedónia/Pontus/Pergamon/Cimmeria Italiában, Hellászban és a keleti területeken.

    Hatalmas hadjáratok lesznek még itt. Nagyon megy a politikai kavarás is. Én tízezreket fizetek minden körben a seubi/lugii szövetségnek, hogy jó viszony legyen amíg az arverniket ütöm. Durva :)
  • Molnibalage
    #3840
    A baj az, hogy a római nincs rászorulva. Elég volt pár non agression pact az elején és ennyi. Pedig very hard szinten tolom és legendary és real battle beállításokkal.
  • Kurfürst
    #3839
    Lehet úgyis persze, én igyekszek szövetkezni, mert valahogy sokkal inkább érdekesebb, fordulatosabb lesz így a játék, pl most épp szegény géta testvéreimeit védem a makedón elnyomás alól :D
  • Molnibalage
    #3838
    "Persze kisfiam, ha azt csinálok, amit mondok." Csak éppen nem azt csinálják... Szóval inkább megtartom a pénzt és leverek mindenkit, mint vak a poharat...
  • Kurfürst
    #3837
    "You have soooo much gold.... want to give us some?" :D
  • Paladin
    #3836
    Egy dolog van hülyén megcsinálva a diplomáciában: amikor nagyhatalom vagy, impérium, a kis pöcsök minden indítványuk mellé, ami ugye elsősorban nekik előnyös (NAP, defensive alliance, stb) még pénzt is kérnek.

    Egyebekben nem rossz, jól működik.
  • rudanka
    #3835
    http://www.youtube.com/watch?v=uYjTSdCyUX4
  • EM64T
    #3834
    Egyébként bazijó könyv, bár lehet, hogy már túlhaladott, mert 1992-es (lagalábbis az a kiadás, amit én néztem). Kellően tudományosnak tűnik, forráslistával, mellette azért olvasmányos is. Külön tetszik, hogy egy-egy részlet magyarázásakor a különböző forrásokat, pl. ókori írók műveit értékeli az író, hogy ez és ez miért így történt, tényleg úgy történt-e, ahogy a fáma tartja, stb. Mindenkinek ajánlom, akit a Rome 2 kapcsán újra beszippantott az ókori Róma világa, mint majd 10 éves a Rome első részével. Ahogy engem is :D
  • a.carkey
    #3833
    Diplomáciának vannak értékei. Ha A érték alá megy valami, akkor azt követi A esemény. Ha B érték alá, akkor B esemény, stb. Ugyanez felfelé és vegyesen is.

    Mert hiába ütöd pl. a Dáciai Koaliciót, ami titkon tetszik a Markomann Sequani Patriarchátusnak, ha közben az egész Demetae Britannia Ellen BC 125-öt is püfölöd, ami pl. a Belgicai Uniónál már főben járó bűn, hacsak nem vered pofán Akinki Germanic Youthokat is, amiért az összes előbbi minimum cliens államod lesz ... :)

    Szóval, apró, apró dolgokon múlik a diplomácia, és nagyon számít a kulturális hatás, ami pontokat von le évente az egész viszonyból.

    1000 pénz 8 pontot dob a kapcsolaton, ennek a 10 szerese 10 pontot, annak 10 szerese 12 pontot, és így tovább, már össze-vissza arányban. De a kémműveletek bárki ellen (hogy honnan tudják ha nem buksz le, nos az számomra is rejtély) szintén visznek v. hoznak. Lehet, hogy megnemtámadásit kötsz, mert nem hódítasz tovább, de rendet csinálsz a tartományban, ami pl. a kulturális hatást növel és ez egyes családoknál 15 minusz pontot is okozhat vagy még többet, és bemehetsz zöldből sárgába, majd pirosba, ill. pénzzel vissza zöldbe, stb.

    Ráadásul nézi a szerződéseket, ill. uralkodó váltásnál, főbb karakter (admirális, tábornok) halálánál is vannak/lehetnek random események.

    DE, próbáljátok ki, hogy évekig nincs háború, akkor vagy nagyon pozitívba megy át a kapcsolat a körülötted élőkkel, mert látják, hogy nem lépsz fel támadólag, vagy totál negatívba, aminek oka lehet határsértés, ügynök akciók, ellenséges csapatmozgások, csak hogy kirobbanhasson a háború.

    Ahogy figyelem, az AI eleinte totál bizalmatlan, de ha hosszabb ideig van béke, akkor hátrébb vonja a seregeit, flottáit, és csak a kémeivel operál, egészen addig, míg ki nem szúrod. Már csak adott területen kémet tartani és nem csinálni vele semmit is előidézheti azt, hogy nem tudja kitolni a városa határait, stb. Na pl. ilyenért én már kaptam hadüzenetet komolyabb Birodalomtól.

    De pl. máshogy néz el olyat, amit feladatban kellett elvenned, mint amit csak úgy elfoglaltál. Pl. amikor Carthagoval először háborúztam, alapból elvettem tőle - mert el kellett vennem - Szicilia bal csücskét, és Szardiniát is. Majd békét kértem. Első körben nem fogadta el, másodikban igen, és így meg tudta tartani majd tovább hódítani Afrikát.
  • EM64T
    #3832
    Nagyjából én is meg vagyok elégedve a diplomáciával, a Iulius családdal vagyok, megerősödtem, nem mernek b*szakaodni velem, csak a hülye markomannok nem akartak békét, hiába untam már meg az északra terjeszkedést, mondom ne kösse le az erőimet, békét ajánlok, úgyis egyre fogyott a területük, és egyre többekkel álltak hadban, de mégsem kötött békét. Így járt.
  • TomDantes
    #3831
    És mi akadályoz meg, hogy a neked nem megfelelően pilotizáló kisebb állom tökére lépj?
    De egyébként igen, időnként ez előfordult. Logikus viselkedés.

    Érdekes, én támadtam, de csak azt akit tényleg fontos volt, nekem elég kevesen üzentek hadat és pénzt sem kölöttem a diplomáciára. Lehet ez a baj: korrupt lettél, hát mit tudom én?
  • Molnibalage
    #3830
    Azzal, ami -25 penalty-t kap. (cultural aversion)
  • PrasCo
    #3829
    Melyik gens-szel vagy? Én játszottam a Julia-val, ott nagyon korrektül pörgött a diplomácia, illetve jelenleg a Junia-val játszom, ott markánsan szenvedek vele, mivel ez családspecifikus negatív tulajdonság is.
  • Molnibalage
    #3828
    Igen, előfordul, hogy a kisebbek igyekeznek belerángatni egy háborúba. De ez logikus. Én vagyok a nagyhatalom, a kicsik ki használják ezt. Mintha nem így ment volna régen, vagy mintha nem így menne akár manapság is...

    Nem, mert a nagyfiú a kicsinek a tökére lépett, ha az beleegyezése nélkül akart valamit csinálni.

    Mint írtam gyakorlatilag senkit nem támadtam meg a játék elején, ők támadtak meg engem. Aztán bevertem az arcukat. Az ellenségem ellenségeivel sem tudtam még jó szerződéseket sem összehozni. A játék elején egy valag pénzt szórtam el a kapcsolatok kiépítésére, szart sem ért. A 25-ös bónusz a faction miatt totálisan elhasaltat mindent...

    Egyedül Knossosszal volt military allience és igen jó viszony, csak egy tartományos a lelkem. A hülye meg háborúba keveredett egyszerre 2 birdoalommal és még a szelekudokkal + csatlósaival. Áll ki érte a tököm a polgárháború közepén...
  • TomDantes
    #3827
    Megint csak azt kell mondanom, valamit rosszul csinálsz. Valami nem stimmel, mert nagyon érdekes, hogy azt tapasztalom, a diplomácia pont hogy működik, nem tökéletes, nem hiba nélküli, de működik.

    Igen, sok hiba van a játékban, ezt nem vitatom, de a diplomácia?

    Nálam nem rúgják fel a megnemtámadási szerződést, vagyis de volt aki felrúgta, de annak meg is volt az oka. Béke? Egy szövetségesem háborúba kezdett valami nép ellen, én is hadat üzentem, majd ilettők békét kértek tőlem, ilyen többször is volt.

    Igen, előfordul, hogy a kisebbek igyekeznek belerángatni egy háborúba. De ez logikus. Én vagyok a nagyhatalom, a kicsik ki használják ezt. Mintha nem így ment volna régen, vagy mintha nem így menne akár manapság is...
    Egy kicsi államnak is megvan a maga célja, hódítani akar, egymagában gyenge, megnyeri maga mellé a kor nagyhatalmát. Mindketten nyernek az üzleten.

    Én messze nem látok ilyeneket, sőt épp az ellenkezőjét tapasztalom. Pedig, gondolom mindenki ugyanazt a Rome 2-őt kapta.
    Szóval nem értem mi van...

    De lehet az is benne van, én úgy játszom,hogy nem támadok meg mindenkit, nem háborúzok folyamatosan, ha érdekeim úgy hozzák kiállok a szövetségeseim mellet, ha nem muszáj nem rúgom össze a port senkivel, nem szegek meg szerződéseket, stb, így lehet velem szemben a többi állam is normális diplomáciát folytat.
  • TomDantes
    #3826
    A könyvet én is ismerem, csak hogy nem a meghódított területek adózásáról volt szó, hanem a cliens államokról. És ez a kettő más dolog.
  • a.carkey
    #3825
    Egyrészt Rómának ment az adó, nagyobbrészt a provinciát fejlesztették belőle. Ezért IS volt profi amit a rómaiak kitaláltak.
  • Fehercsoki
    #3824
    Milyen jó is volt régen amikor csak 10% volt az adó=/
  • EM64T
    #3823
    Beszéltük pár hete a provinciák adózását, és ígértem, hogy megnézem, melyik könyvben olvastam, hogy a provinciák tizedet fizettek. A könyv címe: Az ókori Róma története, szerzők: Ferenczy Endre - Hahn István - Maróti Egon. Ajánlom a könyvet mindenkinek, mert nagyon kiváló és részletes munka, a középiskolai történelemtanáromnak elmondása szerint "ez volt a jegyzete", ez nem tudom mit takar.

    A könyvben egyébként azt írják, hogy a szicíliai községek az évi termésük 10%-át adózták Rómának, ez volt a decuma. Mindamellett lehetséges, hogy a később meghódított területek máshogy adóztak. A könyvet mindenesetre ajánlom mindenkinek.
  • Szpecnyaz
    #3822
    Nekem am se lett volna problémám. Mert 5 legió eleve Itália környékén volt elhelyezve, másik 8 pedig pont a környéken lebzselt egy úja hadjárat előkészületei miatt. És 2 kör alatt be is érkeztek. Szóval ha megmozdult volna, akkor is gyorsan le tudtam volna verni őket.
  • Bandras DaSilva #3821
    akkor mákod volt. nekem beindultak, ilyen 3-4 serget mozgatott egyszerre, egy irányba és elég nagy gondokat okoztak mire oda tudtam érni a főbb seregeimmel. Eddig gyakorlatilag csak szoptam a polg.háborúval. A mostani játékmál próbálom okosabban csinálni:).
  • Molnibalage
    #3820
    Nekem megindultak Róma felé. Egy seregemet már leverték, de túlélte és el tudott menekülni. Rohamtempóban, de oda fog érni 10 légióm. 1-1 légiót hagyok a birodalom szegleteiben arra az esetre, ha bepróbálkozna más.

    Kíváncsi vagyok, hogy római egységekkel és a táp seregeim klónjával mennyire lesz birka epic csatában az MI.
  • Szpecnyaz
    #3819
    Nekem betett az alpokba 20 legiót. Amik nem mozdultak semerre. Ami nem volt rossz, mert éheztek, meg egy részük megfagyott a hidegben, mire rájuk mentem, már minimális létszámra olvadt a 16 egység/legiós serege xd.
    Szóval gyerekjáték volt elbánni velük.
  • Bandras DaSilva #3818
    Igen. kivágja egy helyre, aztán indulnak foglalni. Ezért nagy hülyeség ez per pillanat.

    Nem lehet velük békét kötni, elvileg klienseket be lehet rájuk izzítani, de pl. nálam nem csináltak semmit csak álltak...