5627
10804749371368208052.jpg
  • sakkay
    #3897
    Megjelent egy két új formáció-nyitott alakzat-és nagyon jó lett a közelharc. Mármint egész hosszúak a csaták... követik a modereket 2 hetes késéssel. De legalább tényleg figyelembe veszik, hogy nem csak 13 éves vér Pistik játszanak a progival és párunkat még a realitás is igen csak érdekel. Alakul. 4 béta.
  • Kurfürst
    #3896
    Hmm ha a Shogun féle provinciális bónuszokra gondolsz, szerintem azok megszűntek és csak az épületekről függ..
  • a.carkey
    #3895
    The Loose formation button has been added for certain units in battle.

    The Form Square unit ability now gives a small increase to morale and a bracing bonus in battles.

    Valamint kb. az összes Balancing Changes és Usability Improvements ...

    ... mint pl.:

    Unit cards now scale horizontally to a certain limit, to reduce the likelihood of requiring double row of cards, which takes up quite a lot of space on the screen.

    Van arról valami összefoglaló táblázat, hogy pl. hol vannak extra dolgok a provinciákban, mint plusz lópáncél, meg hasonlók? (Mert ugye egyes provinciák adnak bónuszokat ha van ott kiképző meg egyéb, de jelenleg tök átláthatatlan az egész.)



  • a.carkey
    #3894
    Improved AI army compositions & unit quality. The AI uses better units and slightly less ranged units.
  • a.carkey
    #3893
    Ilyet is ritkán láttam:
  • Hunor1
    #3892
    hát igen..ha akkor lerendezték volna őket a rómaiak akkor ma kevesebb problémánk lenne !
  • MT16
    #3891
    Olvasva a 4. javítás pontjait, nincs is kedvem egy olyan játékkal játszani ami még hemzseg ezektől a hibáktól
    Kiegészítőnek tök jó lenne olyasmi ami a vallást helyezi előtérbe, és dolgozza ki. pl.: a római-zsidó konfliktusok és hasonlók
  • Jakuza1
    #3890
    Azert kemeny az a sok fixed crash sor. :P
  • DaemoonHunter
    #3889
    Egész ígéretesnek tűnik, várom a véleményeket...
  • rudanka
    #3888
    4 :)
  • sakkay
    #3887
    Ha jó a géped akkor igen.
  • MT16
    #3886
    Na ki az aki szerint a 3. update után már vállalható a játék? kezeket a magasba
  • Molnibalage
    #3885
    Jah, mert neked így kényelmes. Gondolod, hogy viccből vettem ezt a gépet? Oszt kiderült az, ami...
  • Bandras DaSilva #3884
    Ja, hát ha mindig up-to-date akar maradni az ember, akkor arra az isten pénze sem volna elég. Nekem hálistennek úgy szokott kijönni a lépés, hogy oylan 2 max 3 évente tudok cserélni egy akkor nagyon jó konfigra és azzal megint kihúzom a következő pár évet.

    Talán értelmesebb volna nekem is időnként kisebbeket cserélni, de úgy van az, hogy kinéz vmit az ember, akkor ahhoz már kell ez is meg az is jó volna, ha meg már ezek vannak, akkor az a harmadik dolog már nagyon kellen, de akkor meg már még ezt meg azt is ki kéne cserélni:)..aztán ott vagy, hogy vettél egy teljesen új gépet:)

    Mondjuk én főleg mmokkal tolom azok meg lassabban fejlődnek, szal van idő a cserélésre.
  • Paladin
    #3883
    Olvastam már nem egy korábbi hozzászólásodat itt és máshol. Szóval sose vártam h elismerd a barokkos túlzásod.
    Azért posztoltam csak, hogy ha valaki olvassa, nehogy feltétel nélkül elhiggye amiket összehordasz.
    Téma részemről lezárva.
  • Yag
    #3882
    Értem és köszi. Ez így már konkrét mederbe tereli az elképzeléseimet.

    Elhihetitek, én magam is szeretném csilli-villi full géppel játszani, de nem vágják hozzám. Az alábbi kérdések és összehasonlítások egy már meglévő igénynek a CPU cserének tudható be.
    Természetesen tudni szeretném mi várható ha Procit cserélek és vele együtt pár dolgot. Sajna nem akarok most 50K-t rákölteni a gépre hogy minimum félkonfiggal bővítsek, ami "talán" elég arra, hogy elfusson elfogadható módon egy játék ? Oké, nem akármilyen játék. Rome II. És ? Ez nekem extra kiadás. Természetes hogy szeretném a legkevesebb pénzből megúszni a fejlesztést. Mert kell, látom. Amire eddig kellett a gép bőven elég volt. Sajna a Total War játékok az egyik gyengéim, főként a Rome rész. De nem minden áron.
    Egy AM2+ AMD Phenom X4 9600BE x4est még el tudok képzelni ebbe a lapba
    4GB Ram megvan, amin a VGA lenne a legkisseb keresztmetszet amíg ki nem cserélem egy erősebbre. pl. AMD 1GB már kapható pár ezresért és elég is lehet.
    Tehát nem véletlen sasolom, hogy milyen konfigon mennyire fut a játék mert ha reménytelen a dolog akkor lefújom a gépbővítést és bőven elég nekem a ShaderModell 3-is Xp alatt. Ez nem kerül semmibe.
  • Molnibalage
    #3881
    Minden repszim körberöhöné a te konfigodat ég 1280x1024-ben is.
  • Yag
    #3880
    Akkor DirectX11 kilőve.
    Ez már haladás infó terén. A két OP rendszert "felváltva" használom.
    Két partícióra telepítve. Sokáig vissza se néztem az XP-re, amikor Win7re váltottam, de nem bántam meg, hogy megtartottam alternatív rendszernek.
    Összehasonlítani ezen kívül nem akarom az XP-t és Win7-et mert minek.
    Köszi az infókat.
  • Paladin
    #3879
    Lehet. Én az utóbbi évben megjelent legnagyobb játékcímekre gondolok, amiket simán hajt a procim, ami bőven alatta van a szerinted minimum szintnek.
  • Molnibalage
    #3878
    Márpedig ez az igazság... Vagy akkor te másképp értelmezed a high-end fogalmát...
  • Paladin
    #3877
    "i5 és i7 szintű CPU alatt meg szóba se áll semmilyen high-end alkalmazás a gépeddel."

    Erről beszéltem.
  • Molnibalage
    #3876
    Egyébként, ha majd újítok CPU - csak lustaságból nem vettem újat, mert utálom szerelgetni a gépem - akkor kell esetleg valakinek? Nagyon baráti áron megszámítom.
  • Molnibalage
    #3875
    A saját gépem tekintetében? Mert a srác procijáról semmit nem mondtam, mert értelmezn sem tudtam, hogy mit írt ide...
  • Paladin
    #3874
    Amit prociról mondasz, erős túlzás. Intel G860-asom van, semmi i5 meg ilyenek, és fut minden legalább közepes beállításon szépen. (Igen, második patch óta a Rome is high-very high-on, ami ugye az okos elnevezések miatt itt erős közepest jelent).
    Sure, jobb lenne jobb vassal, de konkrétan nem volt ötvenezrem processzorra, csak 15 :)
  • Bandras DaSilva #3873
    Sok dologban igazad van. A lényeg szerintem annyiban összefoglalható, hogy roppant rosszul optimalizált a dolog per pillanat. Mert úgy néz ki, hogy nagyon jó gépeken rosszabbul fut mint a közepes, gyengébb gépeken.

    Ezért sírnak sokan (jelzem, teljes joggal) minden fórumon. Mert itt ugye minden a látványra lett kihegyezve, de nem nagyon fut jól sehol.

    Nekiálltak javítani a hibákat és kcisit tuningolni az optimalizáción. ezzel még nem is lenne gond. A probléma azzal van, hogy a low-end gépekkel kezdték.

    Lehet vitázni azon, hogy minek, milyen konfigon kellene futni, de mellette meg ott van az, hogy bizonyos átlagos követelmények azért már vannak. Gondolok itt arra, hogy 64 bites op rendszer, 8gb ram, videokártya se 512es legyen, a proci sem mindegy.

    Tetszik, nem tetszik ez van. Ezeket direkt vmi eszközre fejlesztik és direkt nem csiszolják addig, hogy optimálisan fusson, ezzel is kényszerítve arra, hogy vedd meg az újabb kártyát, procit, stb. ez az ipar így működik.

    Konzolon annyival egyszerűbb az élet, hogy ott adott egy konfig és arra kell fejleszteni. Mindenkinek ugyanaz van. X évente meg van egy generációváltás. Ez nagy baja PCnek, hogy ott nem így van. Mondjuk mások meg pont ezt a tulajdonságát hozzák fel előnynek.

    No, hosszú lesz és csak annyit akartam kinyögni ami a legelején volt.
  • Jakuza1
    #3872
    Sehogy nem lehet elohozni XP-n a Dx11-et, szoval meg kell birkoznod ezzel a tudattal.
    Az XP es win7 kerdeseben, pedig nem ertek egyet veled, mert nekem is atlagos gepem volt, amikor csereltem OP rendszert es en se nagyon akartam meglepni a valtast es meglepve tapasztaltam, hogy a gepem egyaltalan nem lassult le.

    Egyetlen egy hatranyat tapasztaltam csak, hogy mereteben sokkal tobbet foglal el a rendszermeghajton igy a 60GB-s SSD-mel nem sok mindent tudok meg mellette rajta tarolni.

    Igaz azota mar volt egy gepcsere. Ez lassusag pedig valoban a rosszul optimalizalt Rome 2-nek koszonheto.
    Rengeteg nagy fajlt tolt be, vagy kezel a kepernyovaltasok kozott, ezen nem segit az, hogy XP-t vagy Win7-et hasznal valaki. Mivel az adatmozgatasnak megvannak a fizikai hatarai. Ezen max az segitene, ha vagy SSD-n tarolja a jatekot a felhasznalo, vagy Raidrol futtatja.

    Amugy pedig egy 1GB-s 6850-n i7-el siman megfelelo sebesseggel futtathato kello grafikai beallitasi optimalizacioval a jatek 1920-ban. A problema inkabb a toltesi sebessegek lassusagan van.
  • Yag
    #3871
    Kicsit jobban figyelhetnél.
    Először is. mint tudjuk - gondolom te is - hogy a 32bites rendszer nem kezel 4GB-t tehát nem írtam ennyit. Az az én lustaságom volt hogy nem írtam 3.75GB Ramot, amit effektíve lát. Tehát kerekítve 3GB került a hsz-be. Oké, ezt felróhatod meg azt is, hogy miért használok még mindig 32Bites rendszert amiikor már szinte mindenki 64-et tol. Csak.
    Ha figyeltél, a kérdés lényege az volt, hogy mitől lehet hogy XP alatt High beállítással akadás mentes és gyors körváltással fut, Win7 alatt meg mintha nem is lenne alap konfig sem amin legalább a minimumnak megfelel. Mert a hivatalos leírások szerint az általam használt gép pont a minimum konfig szintje.

    Tehát egy azon vas két OP-rendszren nem lehet gyenge és optimalzálatlan. Gondolom én.
    Ha az elméletedet veszem akkor az XP brutál jól optimalizált, csak a shader modell 3 keresztmetszete kicsi, a Win7 meg fránya mód szarul van optimalizálva és ezért akad és élvezhetetlen még csak alapjáratban is ...

    De látom már, hogy a legtöbben csak az erős gép elméletet szajkózza és a köztes megoldásokat figyelembe se veszi. Szomorú hogy lényeges részletek felett átcsusszannak egyesek. Azt hittem ennél többet megtudok tőletek az elméletről és talán én magam is közelebb kerülök a megoldáshoz :)) Na mindegy.
    Az meg hogy csak 4-6-8 magos csodákkal, 16GB Rammal meg 2GB VGA-val lehessen futtatni egy ilyen játékot veszettül irreális.
    Olvashattuk lejebb is hogy vannak erősebb gépek amin szintén szaggat.
    Tehát az erős gép elmélet igen csak sántít. Mindegy.
    Ha nincs jobb ötletetek, miként lehet DirectX11-et előhozni XP-n akkor nem sok kérdésem maradt.
  • Molnibalage
    #3870
    Nekem a nagy csatáknál kezdődött a bibi meg ha nagyon magas felbontásúak voltak az árnyékok. Az FPS mérő csata ultrán sem ment 30-35 FPS alá, de mégis lejebb kellett vennem. High-on sem csúnya.
  • Fehercsoki
    #3869
    Nem tudom, Rome 2 nekem játszhatatlan volt amikor megjelent, most patchekre várok.
  • Molnibalage
    #3868
    A Shogun térképe és más jellemzői megközelítik a Rome 2-őt?
  • Bandras DaSilva #3867
    Egyébként én is javulást tapasztaltam az uccsó peccsel. Nincs atomerőművem otthon, de nem is régi. Egy oylan erős jónak mondanám az otthoni konfigot.

    Inkább úgy van, hogy bizonyos konfigokon jól megy, másokon meg nem. Igazából nehéz lesz minden gépre optimalizálni a dolgot:).
  • Fehercsoki
    #3866
    De ilyen gépen shogun 2 még jól fut, ez meg játszhatatlan, szóval nem az ő hibája...
  • Molnibalage
    #3865
    Nekem i5-2400S 2.5GHz, HD7850 2GB, 8 GB RAM a komfigom, de a CPU 3GHz-ig van felhúzva. Még ezen is megakad úgy, hogy ulta közelében nincs grafika. A gép szarul van optimalizálva - mint kiderült - mert a CPU gyenge, egy sokkal erősebb i5 kell. Eredetileg 16 GB RAM volt, de egy cella elszállt és lusta voltam pótolni, meg úgysem érzeni a hiányt a gyenge CPU miatt. Szóval 16 GB RAM (1333 MHz DC) és egy erősebb i5 CPU-val a fenti VGA mellett lehet elkezedni azon gondolkozni, hogy 40+ egységes csata high beállításokon ne akadjon meg időnként.
  • Molnibalage
    #3864
    Már az ismertetést sem értem. Páratlan számos RAM? A CPU az mi? Azért 2013-ben egy fél GB-os VGA az max. seggtörlésre jó egy ilyen játéknál, a 3GB RAM is elég viccces kategória. Ma már 4GB a minimum és 8-16GB az optimum. i5 és i7 szintű CPU alatt meg szóba se áll semmilyen high-end alkalmazás a gépeddel.

    Aki nyávog, hogy ezen a gépen nem fut el, az szeritem kicsit el van tévedve...
  • Fehercsoki
    #3863
    Gyenge a géped sajnos, a játék meg szarul van optimizálva=/
  • a.carkey
    #3862
    Hidd el nekem, jó gépem van, és sokkal szarabb lett. Teszteld a csatát 12-15k emberrel! Akkor is 48? Mert nekem ott se volt korábban semmi bajom sebességgel ... fullos - "extreme" - beállításokkal. Most meg, néha mintha diavetítést néznék.
  • Yag
    #3861
    Sziasztok!

    Játszik valaki XP alatt ?
    Korábban már jeleztem, hogy lényegesen gyorsabb töltést, körváltást és játékot tapasztaltam az XP 32bit rendszerem alatt mint a Win7es 32bit próbálkozásaim közt.

    A gépem:
    AMD x2 5000+ 2600MHZ
    3GB ram
    ATI 5670 512MB

    Win7es játék beállítás, ALL LOW mindent levetem a minimumra, kivéve az egység beálíltásokat amiket magason hagytam és reménytelenül szaggat még kampány térképen is. Shader modell 5-el.
    Már feltettem olyan MODot ami kiveszi a játékból és a kampányból is az effekteket, de a helyzet nem sokat javult.

    Ezzel a konfiggal reszel szinte az élvezhetetlenségig rontja a Win7es alatti játék.

    Ezzel szemben az XP 32 biten minden beállításom ultra high a kampány térképen kb 1,30 perc alatt lepörgeti a kört és a csatákat full grafikán tudom futtatni.
    Egyetlen gyenge pontja van. A Shader modell csak 3as.
    Vagyis az egység részletességek átlagosak.

    Tapasztalt már más is ilyen különbséget ? Már ha próbálta ...
    Xp 32 bit alá be lehet paszírozni valahogy a DirectX 11es frissítést valahogy ? Már próbáltam catalyst frissítéssel, új driverrel minden de semmi.

    Hogy lehet hogy Win7 alatt erősebb konfiggal is szenved a gép egy XP meg könnyedén lefuttatja a játékot. Legalábbis úgy tűnik könnyebben ?

    Ja és semmi pachet nem tettem még fel ...
    vélemény ?

    köszi.
  • sakkay
    #3860
    Benchmarke 45 fps experten. Kivéve az árnyékolás.
  • sakkay
    #3859
    Mielőtt nagyon belehergelnétek magatokat, nekem jó a gépem és nagyon jól is fut..igaz a béta 2 óta levettem az árnyékolást-mert írta az nv progi, hogy gáz van vele - és nagyon jól megy azóta, látványban meg nincsen észrevehető különbség.
    i5 k 4400-ra húzva, gtx 580.
  • a.carkey
    #3858
    Azért ezt nem így kellene, vagy inkább nem most. :)