5627
10804749371368208052.jpg
  • Molnibalage
    #3977
    Akkor miért csak a beta4 opcióval jön le?
  • sakkay
    #3976
    A kérdés jogos.
    Viszont kijött a 4 hiv patch!
  • Nos
    #3975
    Na ezt most kinek írtad és mire :)
  • sakkay
    #3974
    Nézd meg , hogyan alakultak a nyugati nyelvek, és mi az a neo latin nyelvcsalád.
  • Nos
    #3973
    Ez érdekes:

    "A galaták az egész császárkoron keresztül megtartották kelta jellegüket, Szent Jeromos korában (3.–4. század fordulója) még kelta nyelven beszéltek."
  • sakkay
    #3972
    Nem odakeveredett.
    A történelem folyamán több kelta invázió is volt. Az utolsó "nagynál" átcsapott majd egész Görögországon-persze a makedón királyságról és a görög városállamokról van szó-és aztán kis Ázsiáig meg sem állt. Ott letelepedtek, és még Caesár korában is létező állammal képviseltették magukat. Amúgy az európai Gallxxx nevű területek mind ilyenek voltak.
  • Szpecnyaz
    #3971
    Szerintem gépfüggő xd
  • Prince23
    #3970
    Akkor szerintem addig nem kezdek új kampányt.
    Large csatában még mindig lagg van?
  • Szpecnyaz
    #3969
    És ha ezt véglegesítik akkor kb pénteken.
  • Szpecnyaz
    #3968
    A béta már kint van.
  • Prince23
    #3967
    Mikor is jön ki a Patch 4?
  • Szpecnyaz
    #3966
    Ja, meg am is. Az auxilia egyik lényege pont az, hogy ezek helyi, natív alakulatok voltak.
  • Szpecnyaz
    #3965
    Kis ázsiában voltak a galaták, akik kelták voltak. Volt ott egy királyságuk is. Elég népszerű zsoldosok voltak egyiptomban, a zsidóknál, meg úgy általában keleten.
    Egyiptomban meg csak egyiptomi íjászokat lehet képezni, tudom, mert Alexandria volt az egyik fő kiképző helyem keleten, amikor rómával voltam.
    Meg az egy dolog hogy Sanyival mentek perzsák is, meg am is voltak ott, de attól még nem maradt ott annyi belőlük. Ez olyan, mintha germán auxiliát tudnál képezni galliában, vagy numidákat hispániában.
  • Kurfürst
    #3964
    Furcsán hangzik, csak azt ne felejtsük el hogy Egyiptomban nem sokkal azelőtt, hogy Nagy Sándor elhódította tőlük alig hetven évvel a a játék kezdete előtt, a perzsák uralkodtak vagy 200 évig.

    Szóval annyira nem meglepő hogy Alexandriában előfordulnak perzsa íjászok. Nagy Sándorral persze jöttek a görögök is, és hogy teljes legyen a katyvasz, a "galatian" swordsmenek meg öööö tulajdonképpen a jóisten tudja hogyan odakeveredett *gallok*. Igen, Asterix és Obelix egyiptomban.
  • Szpecnyaz
    #3963
    Na akkor kiemelném a következő szavakat: egyiptom és perzsa :D.
    Kelet felé haladva, mezopotámiában lehet először képezni őket.
  • a.carkey
    #3962
    Úgy, hogy Rómával építesz Alexandriába egy aux. barakkot. :)
  • Molnibalage
    #3961
    Ez még a B3 előtt volt. 1,5 hete egy percet sem játszottam. Viszont mivel már most enyém cirka 55 település ezek után semmi értelme nincs, mert mindenkit levertem erőlködés nélkül.
  • Szpecnyaz
    #3960
    Egyiptomban hogy lehetne már perzsa íjászokat képezni?
  • horthy
    #3959
    Akkor mindenütt a provincia fövárosában kell felhuzni a katonai létesitményeket mármint az egység gyártosort ? A kovácsmühely stb lehet bárhol gondolom ?
  • TomDantes
    #3958
    Ez bizony könnyen lehet , de ha bug, akkor majd csak kijavítják. Folyamatosan jönnek a patch-ek. Fél év múlva érdemes lesz újra kezdeni egy kampányt.
  • Szpecnyaz
    #3957
    Valószínűleg bug. Most egyiptommal én is hasonlóan vagyok.
    Azok a nemzetek is sorban üzennek hadat, akik eddig a kebelbarátaim voltak, mindenféle szerződésem volt velük, ráadásul a map túlsó felén voltak (róma, etruszkok pl), szóval biztos nem zavartam a köreiket. Arról nem is beszélve, hogy az etruszkok ilyen 1 tartományos kis senkik. Az meg tényleg vicc hogy a saját vazallusom üzen nekem hadat. Lassan 180 óra játék alatt nem találkoztam még ilyennel.
    Valami nagyon nincs rendben ezzel. A külföldi fórumokon is rengeteg panasz van erre, szóval nem egyedi az eset.
  • TomDantes
    #3956
    Hogy lehet, hogy nálam meg még egy rakás másik embernél másképp van? Komolyan kérdem. Vagy bug, vagy valamit nagyon rosszul csinálsz, de ezt már mondtam. Nem tudom melyik, ez lehet valami hiba, de ez nem stimmel sehogyse.
  • Nos
    #3955
    Egy kicsit szívfájdalmam, hogy Rómával lett talán a legkevésbé élvezetes a játék. A diplomáciát akár ki is hagyhatja az ember. Pedig azért nem volt ennyire egyértelmű, hogy ők lesznek a nagykutyák, csak Kártágó elpusztítása után gurult el nekik teljesen a gyógyszer, addig még meg is rekedhettek volna. Remélem kicsit majd nehezítik a kezdésüket.
  • Nos
    #3954
    Néptől függ, hogy éred el. Én úgy kezdek, hogy jól átnézem a diplomáciai viszonyokat a belátható térségben. Ha kell valakinek, akinek jó viszonya van veled segíthetsz a háborújában is, főleg, ha egy gyenge, és nem túl kedvelt nép ellen vívja, de egy fél éves bevételt sem feltétlenül hülyeség kifizetni egy jobb ajánlatért, mert nem csak az adott néppel javul a viszonyod, hanem azokkal is, akik jó viszonyban vannak vele. Szóval a többieket már lehet könnyebben tudod puhítani. Általános recept nincs, az tény, Rómával meg pl nem is kell.
  • Molnibalage
    #3953
    Rómával pikk-pakk én lettem a legerősebb srác a környéken azt olyan nevetséges ajánlatokat kaptam, hogy azt hittem, hogy valami kadni kamera jelenetben lennék.
  • TomDantes
    #3952
    A játék elején nem kötsz...ennyi. A játék elején az országos kis semmi, kis senki, kis senkikkel nem kötnek semmi féle szerődést. Majd később.
  • Molnibalage
    #3951
    A nyersanyagoknak eddig 0 hatása volt nálam azt leszámítva, több trade bevételt ad.
  • Molnibalage
    #3950
    És hogyan kötsz, amikor a játék elején az inged gatyád elkérik érte?
  • Kurfürst
    #3949
    Nem tudom hogy a patchek vagy a very hard campaign hatása-e, de az AI sokkal agresszívabb mostanában a másik AI felé is. Cyrenicia pl. lenyomta Egyiptomot, most övé a fél közel kelet líbiáig, Athén pedig úgy döntött lenyomja a makedónokat és a helyükbe lép, szépen terjeszkedik is :D

    Velem meg közben inkább haverkodik mindenki, főleg ha, ahogy mondod, kezdesz egy komoly szövetségi rendszert felépíteni, akkor már nem nagyon vállalják be hogy 5 másik is nekiessen.

    A diplomáciai része szvsz nagyon jól sikerült a játékban, működnek a szövetségek, életszagú döntéseket hoz a gép. Tradelni meg akkor akarnak veled ha van néhány speckó resourceod ami kell nekik - nyilván. Csak azt sajnálom hogy speckó resource úgy tűnik nem jó semmire, nem kell pl. márvány speckó épületekhez, vas az elite egységekhez, fa a jobb hajókhoz stb.
  • Nos
    #3948
    A diplomáciában very hard felett az nem bug, hogy az AI ellenségesebb veled. Eleve agresszívabb az irányodban az ai. Bizony az első körtől használni kell a diplomáciát, és még olyan irányokban is törekedni kell a non-agression treatik kialakítására, ahová később esetleg terjeszkedni szeretnél. Nekem pl Kártágóval úgy sikerült biztonságosan nyitni, hogy az első körben felajánlottam Spártának, hogy megtámadom Epiruszt, ezért a környéken elég sok néppel javult a viszonyom, mivel Epiruszt elég sokan utálják (hát nem egy álom velük kezdeni). Sőt Spártával sikerült a második, vagy harmadik körben alliancet kötni. Innentől kezdve nagyot javultak az esélyeim. Ráadásul később az etruszkokat is rútul megtámadtam, és elfoglaltam korzikát. Ezzel lett egy teljes provinciám és Róma sem volt olyan ellenséges. Syracusa meg sem mert már támadni. Szóval intenzíven kell nyomni a külpolitikát, ha lehet non-agression treatiket kötni olyanokkal, akik nincsenek közvetlenül az étlapodon, egy defensive alliance pedig még inkább elkedvteleníti az ai-t attól, hogy neked essen.
    Nekem pont tetszik, hogy ezzel foglalkozni kell. Szerintem azok sírnak az ai agresszivitása miatt, akik azt gondolták, hogy egy viszonylag gyenge néppel biztonságosan tudnak növekedni anélkül, hogy pár barátot szereznének.
  • Kurfürst
    #3947
    Majd a modderek.
  • Molnibalage
    #3946
    Tök jó, hogy a játék alapfunciói nem működnek a no1. nemzettel...
  • Kurfürst
    #3945
    A testudo szerintem már működik a Patch 4 bétában, legalábbis csináltam egy testudós támadás egy béna barbár falu ellen és hiába szórták a javelint, nem nagyon hullott senki.

    Állítólag volt egy olyan bug hogy a slinger lövedékek kaptak egy can_bounce attributútomot, magyarán mini ágyúgolyóként viselkedve pattogtak és adott esetben több embert is leszedtek :D
  • myky76
    #3944
    A kaját globálisan nézi!
    Tehát nincs gáz, ha nem mindenhol vagy pluszban!
    Nálam az éhezés sem minden provinciában egyszerre jelentkezett, hanem szép lassan terjedt, amikor mínuszba mentem át az össz. tartományt nézve.
  • a.carkey
    #3943
    Ha rendbe teszik a testudot, és a formation attackot, akkor helyére kerül a praetorian guard is.
  • a.carkey
    #3942
    Nekem is kellett hozzá egy full ilyen, hogy kb. mindent felfogjak, amit akartak. :)
  • a.carkey
    #3941
    Pontosan.
  • horthy
    #3940
    A kaját a játék provinciánként nézi ? Mert van ahol töbletem van van ahol meg kajahiány van és még nem tört ki lázadás ? Hogy van leosztva a rendszer minden provincia önellátó ? Vagy van átmenet a ( kajaszállitás ) a provinciák között a birodalmon belül mert erre nem láttam menüpontot ?!?
  • Kurfürst
    #3939
    Difficulty settings alapozó.

  • Szpecnyaz
    #3938
    Indítottam pár napja egy egyiptom kampányt, miután sikeresen végeztem a a róma kampányommal.
    Azt kell mondjam, hogy az elit egyiptomi egységek reggelire megeszik a legiós srácokat :D.
    Próbálgattam customban őket. A Royal Hellenic Guard nevű pikások kb bármit szétdarálnak pár tíz fős veszteséggel ha phalanxba vannak téve. Egyedül az Oathsworn (a legjobb kardos gyalogos per pill) és a hasonló erejű egységekkel bírnak el nehezebben.
    Az meg tök poén hogy egyiptomnak is van a Galatian Royal Guard nevű sword inf, ami majdnem ua mint az Oathsworn, pár %al rosszabbak csak. Aztán ott vannak a Royal Peltastok, amik szintén elég top egységek, pár dologban jobbak is mint a gall kollégáik.

    Egyedül annyi a bajom, hogy nálam is bejött az a bug, hogy kb mindenki hadat üzen akivel találkozok (még egy vazallusom is). Ahogy elnézem erre elég sok panasz van a fórumon is. Pedig rómával nem volt ilyen problémám, ott bármit csináltam, inkább pitizni jött mindenki. Ez így elég Shogun feeling.