5627
10804749371368208052.jpg
  • MaRee
    #4017
    Minden peccsel egyre nevetségesebb ez a játék, komolyan mondom. Öt egység eastern cataphract nem tud megfutamítani két citizen cavalryt, hat egység noble horse archernek fél óra kell míg megöl kettő mercenary bowmant, közben azok kilövik a lovasok felét...
  • sakkay
    #4016
    Most végeztem vh. a makedónokkal gazdasági győzelem 29 Ke. A Rómaiakkal kezdtem, de elszállt a vége előtt. Alakul a játék.
  • AnuluWork #4015
    De ha Rómával elfoglalod, legalább átneveződne római nevére! :) Vagy, mint a Medievalban ...
  • MaRee
    #4014
    És az miért van, hogy skirmish módban a lovasíjászok lőnek kettőt, hátrébb futnak aztán nyugodtan megállnak, hogy darálja le őket melee-ben az ellenség? Illetve ha rákattintok egy egységre hogy azt támadja, miért a másikat nyilazzák? Úgy látom nem tudta még kinőni a játék a Rome I óta sem ezt a bugot, hogy ahelyett hogy azt támadnák akit kattintok, a legközelebbi egységre támadnak.
  • Hunor1
    #4013
    mert egy bugos szar az egész!
  • PrasCo
    #4012
    Így van, ha jól emlékszem, akkor Szkítia, a roxolánok és a masszagéták kapnak benne helyet.
  • PrasCo
    #4011
    Ez amiatt a nagyon okos ötlet miatt van, hogy a fire at will gomb hiánya révén már nincs közvetlen hozzáférésed a nehézgyalogság gerelyeihez, azokat csak támadáskor dobják el.
  • Molnibalage
    #4010
    Az miért van, hogy a legtöbb római nehézgyalogosnál van kék csík a távolsági fegyverzhez, de nem dobálnak semmit...?
  • MT16
    #4009
    az mi az a nomadic tribes, valami DLC?
  • MaRee
    #4008
    Nomadic Tribes mikor jön?
  • Molnibalage
    #4007
    Köszi.
  • PrasCo
    #4006
    Igen, parancsolj.
  • Molnibalage
    #4005
    Létezik RTW II soundtrack? A térkép alatt vannak jó zenék, jó lenne külön hallgatni azokat.
  • MT16
    #4004
    Na ezt nem tudtam, így már értem. Mint pl Londonnál is, a rómaiak Londiniumnak hívták, a kelták meg annak aminek a játékban is a neve, meg nem mondom mi az
  • ashead2
    #4003
    Ak-Ink(Bő Víz) az eraviscus törzs oppiduma( erődítménye) volt ezt a rómaiak
    Aquincum néven vették át:)
  • MT16
    #4002
    Ez a térkép nagyon király! Kerestem rajta azt a hülye Akink nevű várost, ami a Kárpát-medencében van, hát rohadtul nem értem miért nem Vindobonát (a mai Bécset), meg Aquincum-ot rakták be
  • MaRee
    #4001
    Lovas népekről mi a véleményetek? Szerintem elég balfaxok lettel, legalábbis most custom battle-ben próbálgatom a párthusokat. Olyan nehézkes a lovas egységek mozgása, kicsi a sebzésük keveset lőnek és butácskák is. Megvárják míg beléjük rohan az ellenség ahelyett hogy szépen futnának elfele skirmish modeban és ha megfelelő távolságban vannak megállnak és vissza nyilaznak. Bár ez lehet a full horse archer seregek elkerülése érdekében van így, mindenesetre nekem nem tetszik.
  • Kurfürst
    #4000
  • Montanosz
    #3999
    római világ térképe, görgővel lehet nagyítani-kicsinyíteni, kéz kurzorral mozgatni

    Római világ térképe
  • baalbaalbaal
    #3998
    Jól látom, hogy 1.4-ben a parittyások és dárdások sebzési értéke növekedett?
    A briton slinger 10-ről 19-re nőtt.
  • Kurfürst
    #3997
    Hmm, egész jól megy a multi, nekem legalábbis két quick match során nem volt vele gondom, az elsőt (Arvenii vs Arvenii) hajszál híján buktam, a második meccsben germán barátainkkal szénné aláztam egy companion cavarlyval izmozó makedónt :)

    Se lag, se desync nem volt pedig normál (nem butított) grafikával nyomtam.
  • sakkay
    #3996
    A twcu progi csinálta.
  • sakkay
    #3995
    Tapasztalt most valaki olyat, hogy lerakja tálcára a progit a steam? De nem fagy csak lerakja.
  • Molnibalage
    #3994
    A kör lépkedés nem már 3 héttel a kiadás után sem volt vészes, csak ki kell kapcsolni a show enemy moves-t.
  • KingPunisher
    #3993
    Kijött a 4. patch is.. Azért alakulgat ez minden téren, de lehet még várok azért pár hetet meg 2 patch-t és akkor már kevés kompromisszumot kell kötni játék közben..
    Multkor belenéztem és a kör vége a kezdeti 2-3 percről 15 másodperc lett ^^ miért nem tudták rendesen kiadni ezt várni még pár hónapot, akkor tényleg nagy siker lehetett volna :(
  • Szpecnyaz
    #3992
    Nekem kb folyamatosan. De sokan panaszkodnak rá. Gondolom ez is valami bug lehet.
  • Nos
    #3991
    Ilyet én is tapasztaltam. A kamera teljesen simán mozog, de ha bezoomolok az egységekbe volt, hogy azok lagoltak. De én csak közelről vettem egyszer-kétszer észre.
  • Szpecnyaz
    #3990
    Dettó, nekem is hiába van megfelelő FPS, a kamera is tökéletesen mozog. Viszont az egységek mozgása 30FPS-nél is laggos.
  • PrasCo
    #3989
    Hopp, hozzáteszem, visszaemlékezve a dolgokra, hogy nálam kimondottan unit lag volt. A kamera siklott, mintha ki lett volna vajazva, csak az egységek viselkedtek a lent leírt módon.
    Sajnos nem értek ahhoz, hogy mi lehet a probléma, ami azért is húsbavágó, mert eszméletlen ütközetnek nézett ki a dolog. Hajócsata a kikötő előtt, aztán ostrom mindennel, amivel kell.
    Azt a kampányomat nem is folytattam azóta, annyira elvette a kedvem a jelenség.
  • Molnibalage
    #3988
    Azért a tegnapi csatánál a város is fogott némi FPS-t. Nyílt terepen 8000 fős csatáig még kisebb bericcenés volt csak.
  • PrasCo
    #3987
    Nálam is volt ilyen partraszállással megspékelt giga-ostromnál low-lowon, 1280x1024-ben. Jóformán kétmásodpercenként egy kép - majd kifagyás.
  • Molnibalage
    #3986
    Ja, és csak 1280x1024-ben játszok...
  • Molnibalage
    #3985
    Mindent low-ra vettem a csatánál, amikor elkezdett esni az FPS. Nulla hatása volt.
  • Kurfürst
    #3984
    Érdekes hogy nálad így laggol, lehet hogy a nagyon nagy egységszámra nincs optimalizálva (Shogunnál ugyanez volt, érezhetően megfekszik a proci még ha a grafikus kártya bírja is). Nálam a csata viszonylag rendben van, a kampány térkép hajlamos laggolni, főleg az GUI overlayek miatt. Azért persze csodát ne várjunk, 8000 ember animálási, egyedi AI-ja, ütközésmodelljének nyomon követése azért baromi sok.

    Érdemes lehet a unit detail-t high-ra "butítani", én nem vettem észre ráközelítésnél különbséget, állítólag high fölött már csak a LOD távolságok változnak, ami egyátalán nem zavaró.

  • Molnibalage
    #3983
    A hadjárat térképe nálam érezhetően gyorsabb volt tegnap, bár csak két kört toltam, ezért ez nem túl nagy minta.

    Ellenben 7000-8000 fő feletti csatánál a játék először csak néha akad, aztán meg sajna átmegy képregénybe, pedig nem harmatos a gépem...
  • KingPunisher
    #3982
    Kipróbáltam nekem kb 25%-ot hozott és a kampány térkép is jobb lett. Sajnos unit kijelöléskor kampány mapon még mindig van lag..
  • Molnibalage
    #3981
    Na, tegnap volt időm végre játaszni 1,5 órát. Belefért két kör meg egy nagy csata, ami annyira laggolt low-on, hogy eltartott vagy egy órát egy 20 perces csata. Egy légióval és egy kis garrisonnal - cirka 3800 ember - szétcsaptam egy 8000+ sereget. Nekem is esett el már légióm, de két nagy egységcsoportosulást is szétkaptam már és még most érkezik 2 légió és egy új képzés alatt áll.
  • Kurfürst
    #3980
    10% javulást igér az AMD új béta drivere:

    http://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/latest-catalyst-windows-beta.aspx
  • Bubbanto
    #3979
    Sziasztok!
    Olyan problémám lenne ,hogy a teutoburgi csatánál az egységek színe normális,szépek élénkek a színek, de bármely más csatánál (legyen az történelmi,egyéni vagy kampány alatt) olyan szürkés, fakó az egész.
    3-as patch fent van, de az sem változtatott semmit.

    Ötlet?


  • sakkay
    #3978
    Nekem az volt fenn, és magától lehozta a rendes patchet. A száma1.40 build 7544.461510