5627
10804749371368208052.jpg
  • Kurfürst
    #3937
    Kircsi. Ennek az infónak az áramlását mondjuk user friendlibbre is megcsinálhatták volna :D
  • sakkay
    #3936
    Így van. Ha jó helyen húzod fel, csak akkor jelenik meg az adott egység..viszont onnantól kezdve, az egész provinciában sorozható.
  • PrasCo
    #3935
    Értem. Tévedtem.
  • a.carkey
    #3934
    Hehe. Pedig a válasz erre az, hogy igen. :)

    Vegyük Rómát.

    Ha Aegyptusban NEM Alexandriában húzod fel az aux. barakkot, akkor NEM TUDSZ Aux. Indian War Elephantot és Aux. Persian Archert építeni egész Aegyptusban.

    Ha Magna Graeciaban Syracusae helyett teszem azt Cosentiaban építesz aux. barakkot, akkor kimarad neked a kezdetekkor legjobb római távolsági egység, az Aux. Peltasts, és hosszú ideig csak levest és velitest használhatsz. Ha Syracusaeban nem a dockot kezded el építeni, hanem mondjuk fishing portot raksz le, akkor nem tudsz majd Missile Quinquereme, Auxiliary Peltastst építeni, hanem csak leveses és veliteses hajókat. Pl. :)
  • PrasCo
    #3933
    Félreérted, őt az érdekelte, hogy a provincián _belül_ van-e variáció az egységek között, tehát számít-e, hogy egy adott földrajzi egységen belül pontosan melyik városban is épít aux.barakkot.
    Na, erre a válasz: Nem. :)
  • a.carkey
    #3932
    Amúgy, ha elfoglalsz egy települést, nyomj egy hire mercenary opciót, és azonnal látod, hogy ha az adott területre felhúzol egy aux. épületet, milyen aux. egységet fogsz majd kapni belőle.
  • a.carkey
    #3931
    Ha bemész a wikibe, látod, hogy egyes egységeket hol képezhetsz. Ha ott nincs aux. épületed, akkor nem fogsz tudni egyes egységeket építeni, még ha tiéd is a terület.
  • Kurfürst
    #3930
    Tanusítom, tegnap este a Helvetiik (béna, egy tartománnyal rendelkező alpesi gallok) tegnap úgy verték szarrá az egyik légiót hogy "öröm" volt nézni.

    1. Sokkal jobb egységeket verbuvál a gép, a short swordsmen pl. simán pariban van a hastatival
    2. Továbbra is jól használja az ügynököket, támadás előtt a támogatónak ott álló másik seregemet szabotálta, úgyhogy ők nem tudtak segíteni
    3. Profin összevon több sereget ÉS szépen megvárja amíg mind beérkezik, egyszerre támad velük.
    4. Viszonylag értelmesen támad.

    Folyományaként 4500 alacsony-közepes harcértékű gall simán lenyomott 1800-2000 főnyi rómait, jórészt principest és triarit...
  • Kurfürst
    #3929
    Tudtommal nincsen ilyen hátránya, előnye hogy a fővárosban felszabadít egy helyet, hátránya hogy a kisebb városokat könnyen elfoglalják és akkor ott állsz valami béna, csak a fővárosban képezhető alap pilumtöltelékkel..
  • horthy
    #3928
    Van-e jelentösége annak segédcsapatok gyártásának szempontjábol hogy provincián belül hova épitem a Auxilary épületet ? Mondjuk Alexandria városába vagy valami másik településre épitem a segédcsapatokat gyárto épületet . Arra gondolok hogy akkor lehet-e hogy kimarad a gyártosorrol valami különleges egység készithetösége '
  • sakkay
    #3927
    A béta patch 4 javaslom mindenkinek, nagyságrendekkel nehezebb lett a játék.
  • baalbaalbaal
    #3926
    Iceni frakcióval a 72. körben (201 BC) kitört a polgárháború.
    Mérsékelten növeltem a birodalmat, 31 tartományom volt (11 teljes provincia) + a 4 vazallus nép. Ez a méret 9 sereget és 6 flottát jelentett. A flottáim már a földközi tengeren fosztogattak, a seregeim pedig hispániában és a Seubi területeken voltak.
    A lázadók a főváros körül jelentek meg, 9 teljes sereg.
    6 év alatt visszaértem a fővároshoz (már az egész provinciát elfoglalta) 6 sereggel és egy flottával, de nem is kellett volna ennyi.
    Nem volt semmi extra. 2 kör alatt levertem 8 seregét úgy, hogy összesen 1 egységet (könnyű lovas) vesztettem. Mondjuk hozzá tartozik, hogy a fővárosomban meglehetősen nagy a mínuszban van a food és elkezdtek fogyni a lázadók seregei, de mikor odaértem max 10%-15%-ot vesztettek.
    Ennél nagyobb kihívásra gondoltam a fórumok alapján. :(
    Lehet, hogy barbár specifikus, de a visszaérkező seregeim +9xp-s fejlesztett támadó és védekező értékű, illetve ammo növelt egységek voltak, amik ellen a lázadók alap barbár egységei semmit sem értek.

    Egy serege menekül a tengeren, nem lesz nagy kihívás elkapni, de hogy utána mi lesz? Nem tudom lesz-e kedvem folytatni a birodalomépítést, nincs igazából ellenfél. VH-n játszok, Legendary nem jöhet szóba, mert néha összeomlik a játék.
  • Prince23
    #3925
    Gőzöm sincs, de ha van képszerkesztőd, nyisd meg, és használd a beillesztés funkciót. És be fogja illeszteni, amit kimentettél.
  • myky76
    #3924
    Üdv!

    Hova menti a képeket a PrtSc?

    Köszi!
  • EM64T
    #3923
    Bocsánat, megtaláltam, a Q és E billentyűkkel lehet forgatni.
  • EM64T
    #3922
    Elfordult az egész kampány térképem (mint amikor csatába zoomol, csak nem fordul vissza), és mentés/újratöltés után is maradt. Lehet ezt külön billentyűparanccsal állítani?
  • a.carkey
    #3921
    Az elején én is flottával fedeztem fel, és el is tűnt egy, szóval igen, van ilyen. :D
  • EM64T
    #3920
    Köszi a választ, de konkrétan eltűnt, legalábbis a hadseregeket és embereket összesítő panelon sem találom. Pedig egy full flotta volt. Lehet, hogy teljesen leamortizálódtak?
  • Slewy
    #3919
    Eléggé szét vannak szórva a seregeim, mindössze 3 van Róma közelében és germániai provinciákban kitört a polgárháború. Ez azt jelenti, hogy valamit elszúrtam? Mire odérek övék Róma is szerintem. Ráadásul elég sok egyéb frakcióval háborúban állok. Restart?
  • Kurfürst
    #3918
    Jó lett a Patch 4, amit érzékeltem belőle hogy a csaták tényleg lényegesen lassabbak és élvezetesebbek lettek, a korábbi áltag 3 perc helyett 10-15 percig is simán eltart egy csata ami pont elég.

    Úgy tűnik kezdenek eltűnni a csak síkbéna egységek is az AI seregekből, persze ehhez majd idő kell gondolom az AI-nak.

    Alakul ez uraim nagyon szépen.
  • a.carkey
    #3917
  • a.carkey
    #3916
    Lemaradt a lényeg. A császárság 10% public ordert és anti korrupciót ad minden tartományodra.
  • a.carkey
    #3915
    Mármint ezt adja bónusznak a köztársaság.
  • a.carkey
    #3914
    Passz. Szinte semmi különbség nincs, mert mire lezajlik a polgárháború már kész van 12-15 legiod. A 2 rec slot és a -10% képzési költség már lényegtelen. A császárság amúgy is menőbb. :D
  • a.carkey
    #3913
    A hajóid rongálódnak tengeren, főleg a sötét, viharos részeken. (Megy le a HPjük.) A kémmel fedezz fel, az nem rongálódik. A hajókat ha szinte nulla hullról javítani akarod, az akkor készülj fel rá, hogy az egy full flottának minimum 15 év ...
  • a.carkey
    #3912
    "Hát talán azért nem lehet több, mert Colosseum és Circus Maximus csak egy volt. Nem volt minden városban. Erre nem gondoltál?"

    Colosseum és Circus is volt máshol, nem csak egy helyen, max. másról kapta a nevét, más építtette. Az épület maga a lényeg, ha mondjuk level 6os épület lenne oké, elfogadom, de így, hogy egy-egy helyen lehet felhúzni hasonlót mikor tele volt Circusokkal és Amfiteátrumokkal a Birodalom, nos így szerintem értelmetlen.

    "Az miért baj, hogy oda kell figyelni több dologra is, és nem olyan egyszerű, hogy adók, gazdag város= sok pénz. Nem baj ,hogy kell a kajára is figyelni, ha ez se lenne, lassan faék egyszerűségű lenne, az így is egyszerű játék."
    Nem ezzel van bajom, ha olvastál volna a kezdetektől, tudnád.

    "Hát, Britannia, az ködös, esős és havas, és nem túl színes, ez van. Mi legyen ott, pálmafák?"
    Mondtam? Nem. Nem a köddel, esővel volt a baj, hanem hogy annyira unalmasra sikeredett az egész brit és barbár térkép, hogy arra szavak nincsenek. Ahogy átjössz az Alpokon, azonnal, mintha más világ lenne, pedig a mai Írország, Egyesült Királyság, Franciaország, Németország, Lengyelország, Ausztria és Magyarország mindenről szól, csak nem az esőről, ködről és a hóról ...

    Nem volt bajom a lassú körváltással. "Space a te barátod." Amit írtam példának kilépésre, fagyásra, azt pedig már papíron! javították ...

    "Hát, más Total War-ban sem volt mindegyik csata epikus emélékezetes, olyan csak ritkán van, sőt épp ezért emlékezetesek, mert ritkán vannak, nem lehet minden csata húaaztabüdöskurvaélet-csata."

    400+ csatából 5 epic? Úgy, hogy ment az ember pártusok, szarmaták, meg minden szar spec nép dupla-tripla serege ellen? Kicsit kevésnek érzem. Jóval élvezetesebb csaták voltak még a Shogunban is, amikor éppen nem volt ostrom. :)

    "Gyorsan meghalnak, meddig éljenek, 150 évig? Akkor meg az lenne baj, hogy irreális.
    Igen, egyetértek ,jó lesz ez, vagyis jobb lesz ez még. Igen, lehetett volna évszak váltás nyár/tél, de akkor meg 600 körös lenne."

    Ez a bajom, a két véglet. Meg amit írtam. Kb. 10 kör (év) volt Arábiából Galliába áthozni a sereget erőltetett menetben ... Ezért kellett volna két kör/év. Aki akarja, úgyis 300 kör alatt leigázza a világot, aki meg nem, annak a 300 kör is kevés ...
  • horthy
    #3911
    Amiután megnyertem a polgárháborút melyik államformációt jelöljem be Köztársaság vagy Császárság ? Melyiknek mi az előnye és hátránya ?? Melyiket válasszam ?
  • EM64T
    #3910
    Nekem már másodjára tűnt el egy teljes hadiflottám, gőzöm nincs mire föl. Más nem tapasztalt ilyet?
  • TomDantes
    #3909
    Igaz, de majd remélhetőleg javítják ezt is. Majd kiegyensúlyozzák. De alapvetően jó hogy van benne.
  • Szpecnyaz
    #3908
    De ez a kaja/squalor a vanila játékban tényleg eltúlzott. A gép se tud vele mit kezdeni. Előbb halnak éhen a seregei, mint hogy elpusztítanám őket harcban.
  • TomDantes
    #3907
    Hát talán azért nem lehet több, mert Colosseum és Circus Maximus csak egy volt. Nem volt minden városban. Erre nem gondoltál?

    Az miért baj, hogy oda kell figyelni több dologra is, és nem olyan egyszerű, hogy adók, gazdag város= sok pénz. Nem baj ,hogy kell a kajára is figyelni, ha ez se lenne, lassan faék egyszerűségű lenne, az így is egyszerű játék.

    Hát, Britannia, az ködös, esős és havas, és nem túl színes, ez van. Mi legyen ott, pálmafák?

    Ha kilép, ez súlyos hiba, de majd csak javítják.

    A lassú töltést, körváltást, majd csak javítják valamennyire. De ezek tényleg bosszantóak.

    Hát, más Total War-ban sem volt mindegyik csata epikus emélékezetes, olyan csak ritkán van, sőt épp ezért emlékezetesek, mert ritkán vannak, nem lehet minden csata húaaztabüdöskurvaélet-csata.
    De állítólag a patch-ek ez is változik, javul, a harc, az AI, szóval várni kell még. Lesz ez még jobb is.

    Sajnos a gép eddig is csaló volt, eddig is ez volt, egy kis állam és a zsebéből húz elő hadseregeket...

    Gyorsan meghalnak, meddig éljenek, 150 évig? Akkor meg az lenne baj, hogy irreális.

    Igen, egyetértek ,jó lesz ez, vagyis jobb lesz ez még. Igen, lehetett volna évszak váltás nyár/tél, de akkor meg 600 körös lenne.
  • Szpecnyaz
    #3906
    Az általad említett dolgok jó részét javítja a Radius mod.
    Vagy akár Te is meg tudod oldani ha értesz hozzá.
  • a.carkey
    #3905
    Nos, pár perce mindent elfoglaltam amit lehetett (Rómával).

    Pár dolog ami nekem ezalatt lejött.

    -A vége - a nagyon kevés ostrom map miatt -, és főleg mert a barbárokat hagytam legutoljára, és tök utolsónak meg a Britanniát, nos, totál színtelen és unalmas volt. Eső, eső, köd, hó, apjuk töke.

    -Alapból van egy ostrom térkép, ahol van tenger, és amikor partot ér az ő garrison hajóinak erősítése, lefagy az egész, kivág desktopra. Na már most mindig. Nem 1x, mindig. Úgyhogy volt csata amit ki kellett a géppel számolni, de azért az értelmes seregek összecsapásánál igyekeztem saját magam nyomni.

    -Squalor. Aki ezt így betette, annak a jó qurva anyját, de komolyan. Értelmes városokkal a legalacsonyabb adókkal kb. 250k jönne be egy körben, vagy még több is, de egyszerűen a hülye squalorra, kajára, meg minden ökörségre figyelni kell, és így nem lehet kiélni a tervezési vágyakat, pedig annyi lehetőség lenne.

    -Épületek. Nos, ez is totál ökörség. Miért csak egy Colosseumot, Circus Maximust, Cloaca Maximat és Pantheont lehet felhúzni? Ráadásul, a gépnél ez nem így van, volt hogy minor cityben és fővárosban is volt egy-egy Pantheonja, ami hülyeség alapból, mert IV. szintű épületet nem lehetne "vidéken" felhúzni, de neki volt. Mondom, ok, biztos egyszerre építette, vagy uo. kultúrájú államalakulatét javította meg. De nem, mert ugyanezt eljátszotta vidéken IV. szintű hadikikötővel ...

    -Politika, feladatok. Nagy szar az egész. Amíg ki nem tör a polg. háb. minden szart lehet csinálni, fejlesztheted a családod, adoptálhatsz, lófasz. Utána? Semmi. Tök mindegy, hogy milyen államformát választasz, semmi különbséget nem éreztem. Ez így baromság! A feladatok meg ökörségek. Olyan hülyeségek vannak egy-egy feladatnál, hogy ha meg akarod csinálni az minor missinöket is, akkor gatyát nemhogy fel kell kötnöd, de ki kell találnod, hogy ő vajh mit akarhatott ezzel a sorrenddel. Áh. Nagyon gáz.

    -A grafikával és a sebességgel nekem a III. patch óta volt gondom, kb. megfelelt, sőt, szépnek is mondhattam, de az epic párbajoknak csata alatt nyoma nem volt (a sok távolsági harcos miatt?).

    -Az ostromok közül talán ha 10-15 olyan volt, ami emlékezetes maradt, és kb. egy olyan ostrom map, ami tényleg jól meg volt csinálva. Kár érte. Csatából öt olyan volt, amire azt mondtam, hogy ejha, ez cool volt, a többi sima bekerítés-tartjuk a vonalat-távolságiak aratnak-lovasroham-menekülaz ellen. Kár érte. Azt hittem a Shogun állandó ostromoltatása után valamit kitalálnak, de nem. Hiba. Ambusht 1x hoztam össze, akkor, amikor nem is akartam. :) Viszont alig volt a csatamapen erdő és fedezék, vagyis alig lehetett kihasználni, de legalább egy volt. :)

    -Hadseregek száma. Eleinte jó ötletnek tűnt a kevés sereg, de irreális, hogy némelyik szutyok egy várososnak volt négy, meg még 3-4 flotta. Az, hogy 15 volt a max., nálam a végén annyit eredményezett, hogy körökbe telt, mire erőltetett menettel Arábiából Galliába értem. :) Nem volt olyan nép, ahol bármelyik városának elfoglalásához két legio nem volt elegendő, akárhány serege is volt ott.

    -Gép. Marha nagy csaló, viszont sokszor mellé szerencsére irtózatosan buta. Sajnos, bugos több egység, úgyhogy ez nem feltétlenül rossz, de ha a IV. patchben javítják, ami a listán van, akkor már sokat csináltak. Azt nagyon várom.

    -Térkép. Szép, de minek? Elqurt nevek, hülye tartománykialakítások, stb. Nekem Pontus produkálta a legtöbb bevételt, ill Afrika. A többi közül a négy területes provinciák messze nem úgy teljesítettek, ahogy vártam. Rómával játszva értelmes vagy különleges egység miatt Syracuse, Palmyra, Alexandria, Theronmerde, Arse, Dessius, Kapisene, Iader, Brigantium, Antheia, Akink, Lemonum, Galic városokban építettem aux. kiképzőt. Igazából azonban amit megfigyeltem, hogy ha nem számítjuk egyes parittyások bugos teljesítményét, Rómával az általa képezhető seregekkel simán végig lehet harcolni az egész játékot. A Peltasts, és a Tarantine cavalry megállja a helyét a gép bármelyik népének távolsági egységeivel szemben, max. picit közelebb kell menni, mint amennyiből ők szórják az áldást, és máris egál.

    -A squalor mellett a gyorsan elhalálozó tábornokokkal volt a másik bajom. Mire megcsináltad, megszeretted, máris cserélhetted le. Ami még zavart, hogy az épületeket át lehet konvertálni bontás nélkül, viszont az egységeket nem. Fejlődnek, upgradelhetőek, de csak amire a gép engedi, és ráadásul ki sem írja miből mi lesz. Ez és a változtatás hiánya iszonyat baromság! Ha ezt javítják/átgondolják, már nagyon sokat csináltak.

    -Traits, skills, stb. Át kell gondolniuk ezt a részt is. A seregfenntartás miatt eleinte nagyon kell skillnek, a végén, amikor már olyan bevételeid vannak, hogy körbe röhögsz minden népet, na akkor már annyira ez sem fontos. Hülyeség, hogy a flottánál pont tíz van, ahány lehetőség, nem kell taktikázni, míg a szárazföldi seregeknél kell, mert picit több van. Kevésnek érzem a skillpontokat is, de ez már csak sírás.

    -Hiányzik ebből a játékból sok olyan fícsör, ami fenntartja az érdeklődést. Nekem bejött, mert imádom a történelmet, de aki nem így van vele, csak szerette a CA korábbi TWit, annál nem bizti, hogy ez elég. Úgy érzem, hogy Rómát korrektül összerakták, mert róla szól, míg más népekkel mostohábban bántak, mint megérdemelték volna. Persze, ha mással kezdesz, akkor ritka, hogy Róma nagyobb hatalmat épít ki a gép által, de Rómával játszva is irritáló, hogy ha Hannibálék ellen akarsz menni, akkor életben kell tartanod őket, mert a szövetségesei megeszik reggelire. :)

    Jó lesz ez, de nagyon sok patch kell még neki, és jöhetne pár dlc, ami a polgárháborút, császárságot, stb. jobban kitárgyalja. Tényleg nem értem, hogy miért nem fért bele legalább két évszak?! Talán még reálisabb is lett volna a menetelés.
  • Hunor1
    #3904
    ezzel be is bizonyosodott hogy egy félkész bétát adtak el. most sorra javítanak olyan dolgokat amit a modderek az első pár napban már elkezdtek! most csak utánozzák őket. a barmoknak hogy hogy nem tűnt fel hogy az alap csatái 4-5 perces kavalkádok formációk nélkül ???!! de még így is rengeteg dolgot kell rendbe tenniük. pl. a család rendszert, a polgárháborúkat stb.
  • MT16
    #3903
    Na jó ez nagyon gáz. Kinyírtak. Sorra hadat üzent ok nélkül az ÖSSZES általam ismert nép
  • MT16
    #3902
    Most már azért hard nehézségen is tud fejtörést okozni. A határomon belül annyi ellenséges sereg van, mint valami pizsama parti. Viszont azt nem tudom, hogyan kell jól használni a harci szekeret,mert úgy láttam, hogy igazából csak belegázol a tömegbe, és ott megáll a tudomány
  • sakkay
    #3901
    Itt tudtok olvasni az első komolyabb már működő módról. Igazából én még várok, amíg hetente jön a hivatalos pach, de tényleg nagyon nyomják a dolgot a srácok.
  • ratgab
    #3900
    De akkor a 4-es javításból még nem jött ki a végleges ez csak béta ha jól értem. Na majd ránézünk a véglegesre.
  • sakkay
    #3899
    Jóval hosszabb, és mintha az egységek jobban tartanák az alakzatot. Még egy kicsit alakítanak rajta, megcsinálják végre a pajzsokat is-védelem értéket magasabbra-és tényleg, ez a része jó lesz.
  • ratgab
    #3898
    Mit takar, hogy jó lett a közelharc. Nem követtem most a javításokat, így nem tudom mi változott.