5627
10804749371368208052.jpg
  • Szpecnyaz
    #4057
    Nocsak, mit találtam a db fájlok között turkálva!
    Gyakorlatilag nincsen olyan hogy hoplita falanx! A hf formációra azt írják elő, hogy az egység a shield wall formációt vegye fel. Ami majd minden kardos egység számára elérhető.
    Egy kicsit kísérletezgettem és lecseréltem ezt pike falanxra. Úgy már némileg jobban hasonlít a hoplita verzióra, de még mindig ugyan úgy szétesik ha megtámadják őket, bár több veszteséget okoznak a támadónak, meg méretre se megy úgy össze a formáció.
    Átnézem a többi táblázatot is, hátha ki tudok hozni ebből valamit.
  • Molnibalage
    #4056
    Én egyre több működő dolgot látok, és valódi hibákba kötök bele. Te meg abba, hogy nem teszik egy modellezési dolog. Nagy a difi aközött, hogy az irgalmatlan bugokra anyázok vagy arra, hogy személyes ízlésed szerint valami hülyeség.
  • MaRee
    #4055
    Szpecnyaz:

    Álltak egy helyben, no stance-ban.

    Molnibalage:

    Érdekes ezt a kérdést pont tőled hallani.
  • Molnibalage
    #4054
    Tetszik neked a játék bármelyik része egyáltalán...????
  • Szpecnyaz
    #4053
    Ha egy sereg erőltetett menet módba van téve és betámadják, akkor az ambush csata lesz. Így bőven van benne logika.
  • MaRee
    #4052
    Akkor a játék egyes modellezési dolgai baromságok.
  • Molnibalage
    #4051
    Itt meg megint az van, hogy a játék egyes modellezési dolgait nem tudod elfogadni. Az ambush egy feature, aminek nincs terepi megkötése. Ennyi...
  • MaRee
    #4050
    Arrol nem beszélve hogy a sivatag közepén várakozó seregem be ambusholó (tudnám, hogy az egy helyben álló seregen hogy lehet rajta ütni a több száz km-es sík terepen) hillmen és hasonló elit egységek hogyan darálják be közelharcban az elérhető legjobb lovasságot.
  • Szpecnyaz
    #4049
    A lovasság az meglehetősen önfejű. Ezért használhatatlan a shock cavalry is.
    Még ha meg is támadnak valamit rendesen, alig lehet kivonni őket.
  • MaRee
    #4048
    Kurva jo ez az új peccs. Beállítom a lovasságot szép sorba az ellen háta mögé, ráklikkelek hogy támadják hátba őket, erre elkezdenek poroszkálni A MÁSIK támadó sereg pikásai felé, és felnyársaltatják magukat. Our men flee the field of battle. Kész.
  • hapi
    #4047
    Új hadjáratot kezdtem persze, de már megtaláltam a megoldást. Van egy mod ami a kis városok csatái helyett rendes nyílt terepes csatát játszat veled.
    Ott sem észlény az Ai de legalább van némi kihívás.
    Mondjuk ha van kikötő és flotta akkor sajnos a városban kell játszani és ott ugye nem lehet veszíteni, na meg a fallal védett fővárosokat ha megtámadja a gép és elveszteném akkor automatán döntetem el hogy veszítsek, mert ha lejátszom bukik az AI.
  • Szpecnyaz
    #4046
    Am én megoldottam a sarissa falanx biztosítását. A szárnyaira elit kardos gyalogság került, kicsit hátrébb tőlük. Ha valami flankolni akarta őket akkor bevetettem ezt a tartalékot.
    A hopliták meg hiába gyorsabbak, támadásnál felbontják a formációt, szóval még annyira nem jók mint védekezésnél. Bár ez elvileg valami bug. Kb mint a rómaiaknál.
  • Szpecnyaz
    #4045
    Én nézegettem elég sok hoplita fajtát (karthágó, athén stb) és mind ua volt. Amint megtámadják őket, szinte teljesen szétesnek. A sarissa (vagyis pikás) falanxok pedig tökéletesen működnek. Legyen az valami levy pike vagy akár foot companyon gyalogság.
  • sakkay
    #4044
    Jó a görög is, csak ne a m. falanxal hasonlítsad. Az szemből verhetetlen. A görög jobban bírja a találatokat és gyorsabb is. Ráadásul ha oldalba vagy hátba támadják nem olyan tehetetlen mint a falanx. Az akkor nagy bajban van.
  • Szpecnyaz
    #4043
    Am valaki próbálgatta már a hoplitákat? Most nézegettem őket customban. Nekem teljesen haszontalannak tűnnek. A falanxuk egyáltalán nem ér semmit. Az egész pillanatok alatt szétesik, nem képesek tartani a soraikat, csak az első sor tartja előre a lándzsáit. Egyáltalán nem hasonlít arra, mint amit pl a 300ban látni.
    De érdekes módon a sarissa falanx az nagyon zsír. Minimális veszteséggel darálnak be bármit és tartják a soraikat is.
  • sakkay
    #4042
    Karácsonyra szerintem is. Most még azért vannak gondok..
  • Molnibalage
    #4041
    A testudonak semmi baja már nálam. Az íjász egységek egy hosszú menetelés alatt a 160 fős csapatoból 7-8 embernél többet nem tudtak kilőni.
  • Szpecnyaz
    #4040
    Szerintem már bőven játszható. A BAI már a nyílt csatákban képes egész értelmes dolgokra, rendesen felállítja a csapatait. A CAI is sokat javult, főleg hogy nem spammeli az előcsatározókat.

    Igazából a polgárháborúsdit kéne rendbe tenniük, a politikával egyetemben. Meg ugye a testudót.
    Esetleg néhány népet is újra balanszolhatnának. Pl: Athén, Parthia (vagy majd a modderek megteszik)
    Szóval alakul ez! Karácsonyra a legjobb TW játék lesz belőle.
  • sakkay
    #4039
    Hm..ez van. Igazából megértem azt is aki fél évet jegeli, de azért már játszható. Én magam inkább a komoly modokra várok..de az is kb fél év míg\' kiforrja magát. De ha már megvettem...amúgy kezdek egy kampányt nemsokára szólok ha jelentős a javulás...mondjuk ha jön a béta 5, azt felrakom.
  • Molnibalage
    #4038
    Akkor az MI ezért bamba a csatatéren? Mert elég nehéz elhinni, hogy erre is lenne hatása. Egyébként meg kedves, hogy egy 60-80 órás hadjáratot kezdj újra, hogy lásd a változást. Gondolják, hogy lopom én az időt...?

    Ezek után lassan azon az állásponton vagyok, hogy kiadástól számítva a komplex játékok vételének 1-2 éven belül nincs értelme. Akkora lesz az alapjáték belőve vagy olyan modok, hogy megéri azokkal nekimenni és egyszer jól végigélvezni - ÉLVEZNI - a gammát. A Skyrimot is az n+1 durva moddal végigtolnám, ha nem tudnám, hogy mennyire sovány az alapsztori és lenne rá időm, hogy sokkal durvább környezetben toljam végig.
  • sakkay
    #4037
    A 4. patch minden javítása csak új hadjáratnál jön elő. Írták a hiv. oldalon.
  • a.carkey
    #4036
    Új hadjáratot kezdtél a patch óta?
  • Molnibalage
    #4035
    Ja. Olyan is volt, hogy teljesen nyílt terepen, 3 vs 1 fullos seregnél az ellenfél felállította erőit és nem támadott meg. Csak ott állt. Pár lovassal kóricált, azt levertem és volt némi katapult csata. Ennyi. Én öltem meg több embert, de a sereg 90+ százaléka túlélte a csatát.
  • Molnibalage
    #4034
    Részben egyetértek. Várostromom gyak. még nem volt 3D-ben, mert autbattle megoldotta simán. Táborban védekező MI még mindig csak álldogál, szarrá lövöm katapultokkal, körbeveszem és hent...

    Én 20 perces időlimittel játszom, ezért 3 pont elfoglalása az MI-nek = mission impossible. Ha leverem az elsp inváziós sereget a másik garantáltan nem ér oda időben.

    Még kis települések esetén is az MI olyan estlenül támad, hogy a harmatgyenge védők ellenére is rohamtempóban, de odaért a seregem.

    Ami még fura nekem, hogy ha nem használom az ostoros képességet, akkor a légióim gyakorlatilag nem fáradnak. A fél térképen átrohantak és fresh az állapotuk. Küzenek perceket és még mindig fresh. Az RTW I-ben szaladtak néhány száz métert és senki nem volt fresh. Nagyon meg kellett gondolni, hogy ki mikor rohanjon. Itt mindenki rohanhat mindenhova, tökmindegy....
  • Prince23
    #4033
    Még fog jönni patch ki? Vagy egy darabig nem lesz foltozgatás?
  • MaRee
    #4032
    Valaki próbálta már a Playable factions and custom battle modot? Én nem értem, hogyan kell telepíteni.
  • hapi
    #4031
    Ez a játék 4 patch után is játszhatatlan!
    - Az AI egyszerűen nem tud ostromolni.
    - Az Ai nem tud várost védeni

    kb ötszörös túlerő támadta meg nekem athént, fel is gyújtották a kapukat de egyszerűen képtelen elfoglalni a 3. győzelmi pontot. Az első sereg egyesével belefutott a védelmembe és elmenekült. A 2. sereg ami hajóval jött, megkerülte az egész várost majd bejött azon a kapun amit a szárazföldi sereg felgyújtott, majd elsétált oda ahová partra tudott volna szállni a hajóval és ott megállt. Megvártam amíg letelik az 1 óra és nyertem. Macedónia ettől a vereségtől összeomlott 2 kör alatt eltünt a térképről.
    Tudom sokan ilyenkor azt mesélik mekkora stratégák, hogy simán megvédték a várost a túlerővel szemben, és nem értik mi bajunk a játékkal mikor ők már 100 órát játszottak vele és semmi baj nem volt...
  • Nos
    #4030
    A Parthusok eléggé decentralizált birodalom volt, de a 3. század elején jöttek a Szasszanidák, akik már szervezettebb birodalmat építettek. Részben miattuk kellett felhagyni keleten a nehézgyalogság túlsúlyának a használatával, mert nem tudták kellően felvenni a versenyt a nehézlovásság kontra könnyűlovasággal. Ez vezetett odáig, hogy a későbbiekben a Bizánci birodalomban is komoly súlyt kaptak a nehézlovasok. Aztán később a germánok is elég dúrva nehézlovas seregeket állítottak fel, de ez már a népvándorlás kora.

    A római egységek erősségével egyébként nekem nem az a bajom, hogy nem azért voltak erősebbek, mert nagyobbat ütöttek, vagy jobb volt a páncéljuk (persza jók voltak), hanem azért, mert ismerték a különböző típusok hibáit és gyakorlatilag tudománnyá fejlesztették a hadviselést. Jó volt a felderítésük, tudták, hogy mikor nem támadhatnak, és mikor igen, amit a barbárok nem mondhattak el magukról. Na meg sokáig kifogyhatatlannak tűnő emberanyaggal rendelkeztek, ezt a luxust pedig sok más állam nem tudta elérni.

    Egyébként egy jó cikk a nehézlovasság késő-antik szerepéről:
    Nehézlovasság a késő antikvitásban
  • Szpecnyaz
    #4029
    A győzelmi célok mindenkinél hasonlóak. ÉRdemes a kulturális győzelemre hajtani. Ott kell a legkevesebb terület.
  • Molnibalage
    #4028
    Pontosan ez lenen a baj. Ha ott is a világ 2/3-át vagy még többet meg kell hódítani, akkor hány száz óra kell hozzá...? Lehetett volna itt is rövidebb, limitált céljú hadjáratok. Az idő fele azzal meg el, hogy lépked az ember, mert nem rendezheti sorba a listában, hogy melyik egységgel milyen sorrendben lépj. Hiába nevezem át a légiókat rendszeresen ettől sem lesz gyorsabb. Állandóan azt kell néznem, hogy mi hol, van, mi lépett már és mi nem, stb.
  • Szpecnyaz
    #4027
    Ha értesz a db fájlokhoz akkor tápold a lovasságukat is, mert anélkül nem fog sokat érni a radius mod se.
  • Szpecnyaz
    #4026
    A szatrapiáknak nagyon korlátozott a diplomáciája. Kb csak kereskedni tudnak, de hadat üzenni pl nem.
    Am érdemes más népekkel is játszani. Pl egy egyiptomban bőven van kihívás.
  • Molnibalage
    #4025
    Én az látom, hogy Rómával játszva a játék egy nagy tutorial gyakorlatilag. Hosszú és monoton, de nincs kihívás. Néha elveszthetsz egy csatát, de annyira erősek a rómaiak, hogy senki nem tud megállítani.

    Más nemzetkenél is a világot gyak. teljesen meg kell hódítani? Ha igen, akkor asszem nem is viszem végig többet a gammát. Kinek van erre ideje? A rómait még befejezem és kész. Egy idő után már unalams az, hogy hajkurszod a város nélküli egysereges AI-t, meg az n+1 autobattle.

    Az első értelmes diplomáciai húzás végre megvolt az MI-től. Egy területes ellenfelet betámadtam és hogyhogynem csata nélkül egyből boldogonak lett cliens állam. A bibi az, hogy a vele szomszédos szintén egy területes és gyak. sereg nélküli állam nem hajlott erre. --> Következetlen MI...

    A klienes és strapa (vagy mi a tököm) között mi a difi?
  • MaRee
    #4024
    Felraktam a legújabb radious modot, kiváncsi leszek. Látom benne van 3 új unit pack is, jónak tűnnek főleg a keleti immortal egységek.
  • Molnibalage
    #4023
    A játékok a valóságban előforduló szélsőséges eseteket nemigen tudják modellezni komoly manuális bevatkozás nélkül...

    Más. Az autobattle többnyire pontos, kivéve ha az ellenél flotta védi a várost. Néha megdöbbentően erősnek számítja be őket az kód. Bemész a 3D csatában és szinte veszteség nélkül vered le a partaszállt matrózokat.
  • Nos
    #4022
    (még mielőtt kirobban a vita: nyertek háborút, és vesztettek is, csak nem tudtak megmaradni)
  • Nos
    #4021
    Pedig volt rá példa, hogy 10ezer parthus (akik ugye nem a perzsák) lovas szétvert egy 40ezres római légiót. Igaz, tök sík, fedezék nélküli terepen, de akkor is. A játékban sajnos tényleg nem jön ki még sík terepen sem a perzsa hadsereg fölénye. Pedig Crassus veresége után a rómaiak sem nagyon terjeszkedtek már kelet felé.
  • Szpecnyaz
    #4020
    Parthia modok nélkül nagyon fos.
    A cataphract az használhatatlan, mert nagyon gyenge a védelmük a pajzs hiánya miatt. Meg nincs közelharci fegyverük (buzogány, kard stb) ami korábban volt nekik.
    A lovasíjászok is elég gyengék a gyalogos verziókhoz képest. A sima lovasságuk se túl erős, ha azt nézzük hogy a germán és kelta lovasság röhögve veri őket agyon (meg a catákat is). Ami azért eléggé nevetséges.
    Elvileg nekik kéne a legbrutálisabb lovassággal rendelkezni de ez nem így van per pill.

    Én tegnap kezdtem játszani velük. Moddolgattam őket. A Noble Blood cavalryt átalakítottam úgy hogy egy szinten legyen a gall elit lovasokkal. A radiusok modpack pedig ad nekik rendes catapharctot, ami még szintén gyengébb a kelleténél, szóval azon is húztam egy kicsit. Annyi jó, hogy a nehézgyalogságuk elég korrekt (ha már a lovasságuk fos), bár a franc tudja miért. Így a tápolt lovasággal már tényleg élvezet tolni velük, pont azt a adja amit a párthusoktól elvárna az ember.
  • MaRee
    #4019
    Custom battleben nyomom most, csak próbálgatom. Épp most futamítják meg a derék celtic slingerek a royal cataphractjaimat közelharcban
  • Molnibalage
    #4018
    Én csak rómaival tolom és végre azt látom, hogy koszos parittyások nem ölik le full vértes nehézgyalogost csak úgy, testudo alakzatban meg főleg. A római lovasaim akadtak már fent csúnyán szálfegyvereken. Esetleg nézd meg az XP-t és egyéb módosítokat is.