5627
10804749371368208052.jpg
  • MaRee
    #4178
    Még nem jött ki az 5. patch, hamarosan ki fog. Rlslog oldalát nézegesd, oda rakják fel mindig a legújabbat.
  • Bandras DaSilva #4177
    No, kipróbáltam a nomádokat tegnap este....hát, nem az én stílusom. Gyakorlatilag egy várost sem tudtam elfoglalni, és a full lovas íjász-full lovas íjász seregek találkozása is érdekes dolgokat hoz.

    Nem tudom, hogy az dlc miatt-e vagy másért, de nekem elkezdett crashelgetni a játék, meg kilépegetni. Eddig nem volt ilyen, ment minden jól.

    A másik amit megfigyeltem, hogy pl csatában néha töltődik az ellen...van mondjuk 40 embere, elkezdjük nyilazni és szépen látni, hogy 41-44-46-és felmegy 60-ra, majd onnan kezd csökkenni megint. Azért ez egy kicsit cheat szagú:)

    Olyat is láttam, hogy átalakulnak az egységek. Elvileg full lovasíjász csapat, aztán a csata közepén teremnek nehézlovasok valahonnan. És nem erősítés, nem garrison.

    Más tapasztalt ilyet?

    Adok nekik majd még egy esélyt később,de egyelőre hagyom őket.
  • KingPunisher
    #4176
    Nekem semmi bajom a warezzal, de szerintem vedd meg, most már megéri és a héten megkapod még a nomád népeket is ingyen.
    Folyamatosan fognak jönni patchek stb. csak jobb így játszani mint mindig Reload mesterre várni.
    No meg ott a multi is ;)
  • Armisael
    #4175
    Nézegetem itt a belinkelt képeket és feltűnt, hogy mindenkinek 1 sorban vannak a unit cardok ezt valami mod teszi mert nekem 2 soros és nem tetszik mert sokat kitakar
  • Andriska86
    #4174
    Belefutottam egy elég durva bugba...

    Megtámadtam egy semleges nemzetet, a Declare War lehetőséget választottam, majd a diplomáciai térképen véletlenül rákattintottam egy másik nemzetet jelképező gombra... aztán se előre, se hátra :)
  • Kurfürst
    #4173
    Rome 1 vs Rome 2 témához :)




  • TomDantes
    #4172
    Mutatok pár képet én is, szerintem elég részletes így a grafika.

    egy

    kettő

    három

    négy

    öt

    a birodalom, szövetségesei és ellenségei
  • myky76
    #4171
    ...még sehonnan!
  • Árcsi1488
    #4170
    Valaki tudna nekem segíteni. Honnan tudom letölteni az 5. patchet meg a nomadic tribes dlc-t. Tört játékom van, esetleg akinek ugyan úgy tört a játék segítene, köszönöm. Am sokan fikázzák a játékot sztem eddigi legjobb és kész
  • myky76
    #4169
    a.carkey!

    Kérlek áruld el, hogy milyen konfigon "állítottad" elő ezeket a képeket!
    Gyönyörűek!

    Köszi!
  • Bandras DaSilva #4168
    A nomád dlct próbáltátok már? én csak ma láttam, hogy van. Scythiával mindenképp ki kell próbálni a játékot:)
  • Hunor1
    #4167
    irigyellek a configodért Carkey ! rohadt jól néznek ki. :)
  • a.carkey
    #4166
    Bocs, de mi a neve annak a modnak, amivel a nehézgyalogságot rá lehet venni a nála lévő hajítófegyverek eldobására? Nem működik ez a rohadt SG kereső, és nem tudom hová mentettem el a modot ...
  • a.carkey
    #4165
    "You need a year to build 4 ladders."

    Ez tényleg jó. :D

    (Bár az egy kör is sok amire lemegy a végén. Sima skillnek kellene lennie, meg max. ehhez kapcsolódó technikai szintnek, mint a night battles, és kész.)
  • Bandras DaSilva #4164
    Én próbáltam már, vicces, bár az auto-resolve csaták néha rontanak a helyzeten:)...ha egyszerre betámad 2-3 kis sereggel, azt automatice bukod, pedig ha lejátszanád akkor simán nyernéd. Nekem az volt a bajom vele.

    Egy csatalejátszós próba jó lenne campaignban, de az egy ilyen egész napos móka. szombat délután/este/vasárnap vagyok, össze tudunk egyeztetni egyet.
  • a.carkey
    #4163
    Offense nélkül, csak úgy.

    Nem tudom, hogy a fanyalgás miből fakad, mert nem annyira rossz a helyzet, mint lefested, de ha folytatod a régi hadjáratod, akkor tényleg semmi sem változik az Aiban, bugosak maradnak az egységek, a gyártás, stb. Sajnos, vagy nem sajnos, de újat kell kezdeni a változások eléréséhez. Ez van.

    Ha viszont megnézed a régi Rome TWhez képest, egy sokkal komplexebb, érettebb játékot kapsz, mint a megjelenés utáni, sőt, jóval a megjelenés utáni Rome TW volt. Ez tény. semmivel sincs rosszabb állapotban a Rome II TW a megjelenést követő másfél hónap után, mint amilyenben MA van a orig, felpeccselt Rome TW. Ok, pl. nincsen városnézet. De ez a ROME fícsöre volt. Hány TWben is volt városnézet? Ok, mi maradt még ki? A tábornoki beszéd. Nos várj, mégsem, csak nem filmként adja be, hanem neked kell rámenned a tábornoki egységre, hogy halld, nincs összevágva az egész, mint a Rome TWben és a Shogun 2-ben (az utóbbiban pl. agyfaszt kaptam tőle).

    A DLCk kapcsán igazad van, de csak részben. Nagyon jól emlékszem még arra, amikor volt egy játék, kiadtak hozzá egy kieget, kb. új játékként meghirdetve, az eredeti játék áráért, és semmi más nem változott, csak a skinek. Most ugyanez megy, csak jóval! olcsóbban, méghozzá DLCk formájában. Persze van, hogy elszállnak a srácok, de egyelőre két DLC jött ki. Az egyik az előrendelőknek volt ingyen, a másik meg mindenkinek. A héten jön a blood pack, ami szintén ingyenes lesz.

    Szvsz a játék abszolút nem vérzik ezer sebből, és nem az ezredik javításán van túl, hanem csak az ötödiken. És már totál jó, a Rome TWhez képest meg pláne. Zéró problémám van vele, és grafikailag jelenleg a a legszebb stratégia, olyan részletességgel a környezetre vetítve, amit a Skyrim után nem hittem volna. Plusz, még remek modok is kijöttek hozzá a megjelenést követő másfél hónapban, tehát pláne jobb a helyzet, mint volt a Rome TW esetén 2004 novemberének közepén, csak max. az idő megszépíti a dolgokat ...







  • KingPunisher
    #4162
    Így is van ég és föld a játék, jelenleg játék közben sokszor arra eszmélek, basszus már ennyi idő ? :P pedig számomra ez az igazi mérce.
    Javulni kell még ez is tény, de fog is, semmi kétségem.
    Ezek az ingyenes DLC-k meg akárhogy is vesszük szép gesztus, azért blood DLC-re fájna még a fogam, akár fizetnék is érte.
    Elején jogos volt a felháborodás, de szerintem tényleg MINDENT megtesznek amit lehet, nem kidobott pénz volt a játék ára, kezd szépen méltó helyén tündökölni.
    No megyek is.. GERMANIA !!!
  • MaRee
    #4161
    Nem értem a nyavalygást, kb a 4. patch óta mintha kicserélték volna a játékot mind warez mint eredeti verzió szempontjából, én nagyon elégedett vagyok vele, főleg a teljesítménnyel. Ami eddig 1024-ben szaggatott lowon most very highon fut full hd-ban, az ai sem olyan idióta már, és tartogat némi kihívást, már nem csak ostrom van szerencsére, hanem sok a nyílt ütközet is.
  • Although
    #4160
    Miből jött le hogy warezol?

    Más virágboltival tettem egy próbát, mivel már semmit nem merek megvenni, minden szép díszes papírba van és nem lehet tudni nem e szart csomagoltak bele.
    Szóval talán hiteles amit írok nekem a Rome 1 óta nem volt TW-m. Ezt most megveszem mert a mai kínálatok között ez nem rossz.
    - Nagyon pofás a vezérek tulajdonságainak tényleges megjelenése a csatákban, pl aki jó a csapdába csalásban az meg is szopat ha nem figyelek.
    - Nagyon jók az ügynök fejlesztési lehetőségek, nekem nagyon új.
    -Van vizi ütközet pofás, még kellene fejleszteni de nem rossz.
    -Az AI nem egy géniusz de az egybe se volt jobb. Sajna a menj multizni ott van kihívás, az általános gondolkodás lett a piacon.
    -Ostromokon javítani kell.
    -A városfejlesztés jó lett. Láthatóan ami pl. Skyrimba zavart hogy értelmen nélkül egyszerűsítenek az itt nincs. Leprogramozva, mindenek van következménye ahogy döntök. Más mint az első volt, de szerintem nekem ez jobban tetszik. Az egyben fárasztó volt a népesség növekedés megoldása és hatásai. itt nekem bejön ez a megoldás.
    - A diplomácia is fejlettebb noha lehetne jobb is. De ne legyünk telhetetlenek. Kereskedelem kicsit jobb mint volt. Jó lenne egy komplex modellezés :D De itt is vannak lehetőségek.
    És még van pár dolog apróságok, beállítható raid a kereskedelmi flottákra és itt megjelenő plusz jövedelem. stb,stb.

    Oké tehát nyilván nekem nem volt Shogun 2 Empire meg Medieval se. Így nekem az újdonságok a Rome 1 hez képest hatnak. Lehet a Shogun 2-höz képest kevés. De nekem a Sega kellemes meglepetés. És mindehhez hozzá jön a szép grafika mint +. Szóval erre azt mondom, megéri az árát, ebben az évben a Tomb Raideren kívül ez a másik meglepetés számomra. Nem Crusaders King de ez sose volt paradox. Sose volt annyira rétegjáték.

    Szóval summa summarum ez a cég munkát tesz a játékba, változtat de élvezhető és nem egy full lebutított terméket kapsz. Lehet várni, és csalódni hogy még mindig nem paradox bonyolultság de ezt hibaként felróni? Úgyhogy megveszem a produktumot, megérdemlik a pénzt. Ez is egy vélemény.


  • Szpecnyaz
    #4159
    Találtam egy topikot. Mit tanultunk a Rome 2ből?
    Idézném is a kedvenceimet:
    "That battle engagements were about 5 minutes long."
    "Carthage was conquered by a gangbang of African nations before Rome even interacted with it Carthage was conquered by a gangbang of African nations before Rome even interacted with it"
    "The City of Rome consisted of 5 buildings only "
    "You need a year to build 4 ladders. " (ez a legjobb :D)
    "The movie and TV series about Spartacus were not histroical at all - Slaves may rise in rebellion but would then just hang around and ultimately starve to death "

    Szerintetek mit tanultunk a Rome 2ből? :D
  • bubis asvanyviz
    #4158
    Nincs valakinek kedve kipróbálni az online kampányt, vagy játszani 1-2 meccset online?

    Tegnap próbálgattam és elég jó szerintem.
  • bubis asvanyviz
    #4157
    Nincs valakinek kedve kipróbálni az online kampányt, vagy játszani 1-2 meccset online?

    Tegnap próbálgattam és elég jó szerintem.

  • hapi
    #4156
    Mondtam hogy az a baj, nem is értitek mi a baj.
    Az én hozzászólásomnak semmi köze nincs a warezhez...
  • PrasCo
    #4155
    Személy szerint sértve érzem magam az "okos emberek" szarkasztikus jelzője miatt, de hát istenkém...
    Én is voltam fiatalabb. Lewarezoltam minden szart. Igen, még anno a Rome 1-et is (azóta mondjuk egy legális Anthology tulajdonosa vagyok), aztán szórtuk az osztályban a diszkeket, avagy floppykat, mintha muszáj volna. Azonban azóta két dolog történt: Egyrészt a warezosok erre elkezdtek "büszkének" lenni, másrészt a játékkiadások menete, módja változott: ma már nem úgy néz ki a sztori, hogy kijön a játék készen, megveszed, helló.
    Ma már az on-line kapcsolat alapvető elvárása miatt mindenhol a patchek, DLC-k, oda-vissza hatás a jellemző. Én pedig úgy döntöttem, hogy ad 1.) akinek a termékével fajlagosan számolva sokkal olcsóbban szórakozok, mint egy mozifilmmel, azt igenis honorálom financiálisan, ha másért nem is, hát azért, hogy a bevételek láttán azt mondják: Ejb*zmeg, lehet, hogy csinálni kéne egy második részt a játékból...? és ad 2.) ennyit megér nekem az, hogy a játékom folyamatosan up-to-date, van support, és nem patchenként warezolom az újabb törést.

    Nem, én nem mondom ennek ellenére sem, hogy "Vedd meg, b*zzeg, a k*rva játékot!", nem. Én csak nem értem, hogy miért kell azoknak a nyakába akaszkodni, akik megveszik; és elhinni, hogy - hasamra ütök - hat fő SG fórumozó (de továbbmegyek: a magyar piac) miatt egy teljes iparági trend létrejön.

    Vagy az arroganciából kéne visszavenni, vagy a naivitásból. Felnőtt emberek vagyunk, döntöttünk, kész. Tégy, ahogy akarsz, de más döntését ne sértegesd. Én sem teszem a tieded, noha az amúgy de jure illegális volt...
  • hapi
    #4154
    Pontosan erre számítottam :)
  • ratgab
    #4153
    Trollokkal nem beszélgetek.

    Viszlát!
  • hapi
    #4152
    Csak feltételezel, valószínűnek tartasz, meg jópofizol? Vitázni nem is fogunk?
    Tudod tények meg cáfolatok ilyesmi... Csak hogy segítsek
  • ratgab
    #4151
    Ebben az esetben baromságot beszél, mert itt szó sincs üzleti modell, ugyanis ingyenesek voltak az eddigi DLC-k. Akár egy sima javításba is beleépíthették volna ha akarják. Nem értjük a gondodat sem. Amúgy meg a stílus maga az ember. Iskolában majd fogják ám tanítani, ha eljutsz odáig.

    Amúgy a térítéssel meg már marhára elkéstél kb. 3-4 évet... Vagy Luthernek képzeled magad? Vannak már egész jó gyógyszerek rá ...XD
  • hapi
    #4150
    Te is olvasd el az alábbit észlény!
  • hapi
    #4149
    Az a bajom, hogy nem is értitek mi a bajom LOL.
  • ratgab
    #4148
    Feltételezem neked 10k-s 0 day vásárlás után ekkora a szád. Ha meg warezoltál (igen valószínűnek tartom), akkor meg jobb ha csöndben maradsz.
  • TomDantes
    #4147
    Te neked mi a franc bajod van?
    Adnak ki patch-eket a játékhoz? Adnak.
    Javult a játék? Javult.
    Ingyen kaptál DLC-t? Igen.

    AKKOR MI FRANC BAJOD VAN???!
  • hapi
    #4146
    De jó kaptunk ingyenes DLC-t ez fasza!!!
    A játék több sebből vérzik 5 patch és majd 1000 javítás után is, sajnos nem volt idő mindent kijavítani a kiadás időpontjára (plusz 2 hónapra, 1 évre rá!?)
    De valahogy arra szakítottak időt hogy most egy 2,8mb-os unlockert letöltve megkapjam azt a tartalmat ami már eddig is a játékban volt. És maradt arra is idejük, hogy az előrendelők kapjanak egy másik DLC-t mindjárt a megjelenés napján.

    Köszi mindenkinek aki segített abban, hogy ez a fantasztikus üzleti modell a DLC sikeressé vált. Hiszen így olyan tartalmakat is kapunk a játékokhoz mint pl. Görög városállamok a Total War ROME játékban. Hiszen semmi összefüggés nincs a két dolog között. Ha TI okos emberek nem kezdtétek volna ezeket a hasznos dolgokat összevásárolni amiket DLC-nek hívnak, soha nem lenne ilyen csodálatos tartalmunk ehhez a hibátlan, bugmentes, és maximálisan optimalizált játékhoz.
  • PrasCo
    #4145
    Hopp, köszönöm ezt az információt! Meg is néztem gyorsan, hogy "határidőn" belül otthon leszek-e, vagy be kell izzítanom a steamet a laptopon.
  • Vorrhess
    #4144
    Jaja nagyon érdekes stílusa van a szkítáknak. Én el is hullottam csak lovas íjjász sereggel. Kevernem kell melee cavalryval is.
  • Vorrhess
    #4143
    Igen 1 hétig ingyenes. Aztán 8 euroba fog kerülni ,úgy hogy addig aktiválja mindenki.
  • PrasCo
    #4142
    Ingyen van?! Halleluja!
  • Szpecnyaz
    #4141
    Elég érdekes stílusuk van ezzel a sok lovassal. Kíváncsi vagyok hogy mennyire életképesek egy vegyes összetételű sereggel szemben.
    Meg a Szkítáknak van fasza melee cavalry, a többinek inkább shock cavalry van, azokkal tuti nehéz végignyomni egy kampányt.
  • Vorrhess
    #4140
    Én is Royal Szkíta! Elég jó, csak még rá kell éreznem ,hogy kell igazán jól használni a lovas íjjászokat :)
  • baalbaalbaal
    #4139
    már el is lehet kezdeni!!!
    én a royal szkítákkal nyomom!