5627
10804749371368208052.jpg
  • a.carkey
    #4258
    Tök jó játék lett belőle. Most már az a gondom, hogy olyan sebességgel jön ki hozzá tartalom, hogy folyamatosan frissíteni kell hozzá a modokat, és akkor lehet újból kezdeni az egész kampányt. :)
  • wednes
    #4257
    Szerintem sem rossz eredmény. Pláne úgy, hogy ez csak az első 1 hónap.

    Bár nyilvánvaló nem ilyen ütemben folytatódott az eladás, de ez ennél több lehet még. Azért sokan akik nem első körben vásárolnak (ahogy pl én) azoknak a jó része szerintem most kivár, amíg gatyába rázzák a játékot.
  • TomDantes
    #4256
    800 ezer Rome 2

    Ám én nem értek egyet a hozzászólókkal. Szerintem 800. ezer az szép szám. Persze nem milliók, mint egy CoD-ból, de egy stratégia eleve szűkebb célcsoportot érdekel. Csak PC-sek, azon belül csak stratégia kedvelők, akik a TW-szerű stratégiákat is kedvelik, és még az ókort is, ez nem olyan bőséges célcsoport, mint egy lövöldözős háborús FPS esetében.

    Ja, hogy 800. ezer elégedetlen vásárló? Ennyi patch után? Szerintem ez egy jó játék lett, az 5. patch után, hát igen, lehet nem kellet volna előbb kiadni, de mindegy. A játék jó lett nem? Az hogy várni kellet pár hetet a kiadás után ,hát ne legyünk türelmetlenek. Sajnos, manapság ilyen az üzletpoltika, kiadni minél előbb.
  • Molnibalage
    #4255
    Az előléptetésnél kiírta még az utolsó patch előtt is, hogy hány szenátori szavazat kell és azt, hogy hány évesnek és hanyadik szintűnek kell lenni. Tehát, egy kis senkint nem tolhatsz magasra, kell fejlődni a karakternek.

    Egyébként úgy látom, hogy minden patchel eléggé gyorsítottak a karakterfejlődésen.
  • obe
    #4254
    köszönöm
  • Molnibalage
    #4253
    Ha kiválasztas egy másikat, akkor egy körön belül cserélődik. Ennyi. Az adott körben, amikor cseréled, akkor lehet, hogy elveszted a bónuszt.

    A szenátusnak szinte semmi értelme nincs. Ha van elég szavazatod és magasrangú a vezér, akkor előléptetheted szavazattal, ami bónoszokat az adott vezérnek. A polgárháború elkeülhetetlen, tökmindegy, hogy hány szavazatot pocsékolsz el szándékosan. Ezért nem vágom, hogy mi értelme van lejáratni a többi ház vezérét, mert semmit nem nyersz vele. Én legalábbis nem találtam meg, hogy miért jó XY-t lejáratni meg mi értelme az örökbefogadásnak, mert nem fogadhatod fel azt a vezért, akit így szerztél...

    Ez a része minta teljesen befejezetlen és átgondolatlan lenne az egész játéknak. Sajons.
  • obe
    #4252
    srácok..elmagyarázná valaki hogy miként működik a családtagok, hadvezérek kíséretének ( household ) csereberéje ?..mármint arra gondolok hogy elég hamar betelt szinte mindenkinek a kísérete, a plusszokat nem is tudom hova tette..ezeket váltogatni kell pl mondjuk csata előtt, több sebzés, es hasonló plusszok..esetleg egymásközt családon belül is cserélhetö, vagy egyáltalán érdemes, kell-e foglalkozni evvel, vagy nem sok befolyással van a karakterekre ?

    egy kérdés még: ha nézem a karaktereim adatlapját, látom ki mennyi befolyással bír a szenátusra, tehát a játékbeli egyik célom hogy minél több szenátorral legyek jóban ?..valamint érdemes a játék elején (10. kör ) házasítanom, esetleg családtaggá fogadnom tehetséges hadvezéreket ?

    köszönöm



  • ratgab
    #4251
    Ez kiváló hír. Így meg fogom vásárolni!
  • Molnibalage
    #4250
    Még akkor sem lassult be, amikor vagy 10 ezer embert mozgatott úgy, hogy feljebb vettem a felbontást. Kb. ebben az állapotában kellett volna kiadni és akkor senki nem anyázott volna. Nekem megérte volna várni 2 hónapot, ebben nem dől össze a világ. Vagy a user feedback nélkül úgy is eleve lehetetlen lett volna ezeket javítani? Ez ma, amit limitált béta teszttel el lehet érni?
  • a.carkey
    #4249
    Ja. Külön pipát kapott az grafikai résznél.
  • ratgab
    #4248
    Amúgy a bloodpatch valahogy kikapcsolható? Teszem azt megveszem és nem tetszik, akkor a nyakamon ragad mindenképp?
  • a.carkey
    #4247
    Mindenkinek steamről van a játéka, hacsak nem wirágbolti a dolog.
  • Glasses
    #4246
    Csak steamr-l lehet letölteni ezt a patchet és csak akinek steamról van a játéka ?
  • a.carkey
    #4245
    A blood patch óta nemhogy felgyorsult, hanem néha már rajzfilmszerű jelenetek is lejátszódnak, főleg amikor üldözöd a népet. Lehajtják a fejüket, és üldözik őket, mint a zombik. :)
  • Molnibalage
    #4244
    Hetek óta nem toltam. Ma belőttem. Félelmetesen gyors lett a játék a legutolsó alkalomhoz képest. Mintha új hangok is lennének.
  • a.carkey
    #4243
    :)

  • a.carkey
    #4242
    Íjászokhoz viszonylag későn jutsz Rómával. Addig ha Syracusaeba építed a aux kiképzőt, akkor már a kettes camp után lesznek Auxiliary Peltasatsjaid, melyek a legjobb romai "dárdás" egységek, és még közelharcban sem rosszak, ill onnan lesznek Auxiliary Hoplitesjeid. De talán a legjobb Veteran Hoplitákat felvenni zsoldosnak, melyet az elején megtehetsz, ha már buktad a Triariit a technikai fejlődés miatt.

    A legjobb római lovas egyértelműen a Praetorian Cavalry, de az az elején nincs, így a Auxiliary Tarantine Cavalryt (Aux. Camp III) ajánlanám távolra (szintén Syracusaebe érdemes/kell tenni az Aux Campet), ill. a Socii Equites Extraordinariit (szintén Aux Camp III).

    Amit írtál seregre: a triarii nem túl izmos támadógép, de lovasság ellen alap, ennyi sok. A Legionariusok a legjobb támadógépek (kezdetekkor a Hastati), és fejleszteni is tudod őket alapból a végéig. A gladiátor későn elérhető, és szerintem nem akkora durranás, mint amennyire szerették volna, ráadásul sokan utálják őket, mint egység. Én ostrom seregre és csata seregre szoktam bontani az erőimet. Ettől függ, hogy mi van nálam benne. De a minimum "tíz cohors" elvet mindenképpen követni szoktam, a többi meg játékstílustól függ.

    Radious modo(ka)t én feltettem, picit jobb lett a római paletta, bár igazából lenne mit csiszoni még.
  • a.carkey
    #4241
    Ok, kicsit eldurvultak a dolgok. :)

    [IMG][/IMG]
  • horthy
    #4240
    Egy Romai mintáju hadseregben dárdahajitokat vagy ijjászokat alkalmazzak ? Melyiknek mi az előnye és hátránya ? Ha megszünik a Triari a hadseregreformmal akkor milyen lándzást alkalmazzak helyette lovasság ellen ? Az Auxilari lándzsás elég gyengének tünik gyalogság ellen lovasság ellen se annyira szuperek .Melyik romai mintáju lovast ajánljátok ? Nekem egy seregem 4-5 lándzsás Triari , 3-4 dárdahajito , 3 Principes , 4-5 Hastati , 2 lovas , 1-2 gladiátor , 2 kutyás , vagy itáliai kardos ( extradionari vagy mi ) ezek mixét alakamazom 20 egységen belül .
  • a.carkey
    #4239
    Egyébként amiből a képek vannak, az egy baromi nagy csata volt. Majd 10-10 ezer ember oldalanként.

    Elsőre nem tűnt durvának, de nagyon sok helyre mentek egyes egységek, sokat küzdöttek, sok lett a vér. A korábbi sterilhez képest ez nem rossz.




  • Nos
    #4238
    úgy már más :)
  • a.carkey
    #4237
  • a.carkey
    #4236
    Nem. Visszamentem a múltba időgéppel, onnan az info ...
  • Nos
    #4235
    És ezt tényleg egy filmre alapozod :) ??????????????????????????
  • ratgab
    #4234
    Vérrel egyetértek. Némelyik emberünk már úgy néz ki mint egy piros csíkos zebra. XD
  • Hunor1
    #4233
    bocs - pajzsok... (facepalm)
  • Hunor1
    #4232
    szerintem túlzásba estek ezzel a vérpeccsel... némely katonán alíg látszik a textúra annyira telepöttyözték a vérrel. sőt a palyzsok belső oldala is tele van. ráadásul tök unrealisztikusak a vérfoltok ha sok van máe belőle. csonkolás és fejlevágás ok, de a vér textúrái szarok!
  • EM64T
    #4231
    Urak, akkor végül -- patchekkel együtt -- milyen lehetőségek vannak a tartományok uralom alá hajtására: közvetlen provinicává szervezés, és szatrapia? Az utóbbit érdemes alkalmazni? A könyvben amit mostanában olvasok, azt írják, utóbbit főleg a keleti területeken alkalmazták annak idején.
  • a.carkey
    #4230
    Nos, a csaták nem voltak holmi babazsúr. :)


    (És ez még csak egy kis városi csetepaté, és hol volt ekkor még a Spartacus?! :D)
  • Bandras DaSilva #4229
    Hát....azt hiszem ezt nem veszem meg. Ritka rosszul néznek ki így:(
  • obe
    #4228
    tegnap frissitett vmit a játek, ez a blood patch-gondolom nincs a frissitesek közt...tudja vki mit javitott a tegnapi patch ?
  • a.carkey
    #4227
  • a.carkey
    #4226
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Megy az eksön ...

    ... hopp egy fej! :)

    Megy a trancsír.



    ... és sok minden más



  • a.carkey
    #4225
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Aztán minden elkezd vérezni

    ... és vérzik


    ... vérzik


    ... és csak vérzik



    ... és véresen fáradt

    ... nem szép látvány
  • a.carkey
    #4224
    Blood patch után
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Eleinte minden szép

    Vonulnak a fiúk a csatába

    Aztán megered a vér és beindul a trancsír ...






  • ozzz
    #4223
    Próbáld ki úgy ha offline modba teszed a steamet (steam menüpontban), ha engedi úgy elindítani a játékot, akkor nem fog hozzá netet használni. Ha nem akkor csak azzal indul el sajnos. Ezen a gépemen nincs a fent a játék nem tudom megnézni.
    Viszont az automatikus frissítést steamen belül, a Rome 2 tulajdonságok frissítések menüpontjában lehet talán kikapcsolni.
  • ChuckYeager
    #4222
    Kérdés:
    Játék indításkor nem lehet a Steam-et valahogy kikerülni(eredeti van),mert játszanék,de a Steam-et frissít,maj a játékhoz tölt le valamit minden harmadik indításnál,így kb egy órát kell várni.lassú a netem + a letöltés sem folyamatos nem tudom miért.
    jó lenne ha én dönthetnék mikor patchelek/töltök le valamit.
    Van rá megoldás?
  • MaRee
    #4221
    Ja és sorban rakd fel az összeset, ne csak a legutolsót.
  • MaRee
    #4220
    RAkd be a játék telepített mappájába a patcheket, és menni fog. Arra figyeljh, hogy a C: meghajtódon (vagy amin a rendszer van) legyen legalább 10-15 GB hely, amit a patch felhasznál majd, de telepítés után felszabadul.
  • koj
    #4219
    Sziasztok! Én a warez verziót akarom kipróbálni a gépemen hogy fut-e egyáltalán, de egy javítást sem tudok feltenni, mert nem találja a játékot. Másnál is volt ilyen hiba?