5627
10804749371368208052.jpg
  • Nos
    #4218
    Asszem ez az egyik legkisebb probléma. Végül is a vezérek a kampánytérképen is lehetnének közelebb a valósághoz, meg a fák, csak ha már pixel alatti méretűek lennének, akkor nem találnánk meg őket a térképen :)
  • a.carkey
    #4217
    Több város kellett volna. Az első részhez képest ez kevés. Ráadásul a nevek is. Viszont remélem lesz majd hozzá egy Barbarian Invasions rész, mert a régi játékot az nagyon megdobta.
  • a.carkey
    #4216
    2.5? Rohadjanak meg! :D
  • ChuckYeager
    #4215
    Nekem a legnagyobb problémám:
    A kampánytérképen miért kellet ilyen óriási városokat rajzolni?
    Roma akkor a mint a fél Itália főleg ha fejleszted.
    Nem lehet valahogy kisebbíteni ez így borzalom.
    Egyébként más tetszik(egyelőre).
  • Prince23
    #4214
    Ami a gépigényes tulajoknak egy vicc kategória, ugye?
  • KingPunisher
    #4213
    Holnaptol lehet csonkolni vérezni 2.5 euroért.
  • a.carkey
    #4212
    Az Empirenél még tök egyértelmű volt az egész, most ez nekem már túl nagy falat.
  • a.carkey
    #4211
    Én azon agyalok, hogy a HBO Romeos Legionary színeket, pajzsot, hogyan lehetne betenni a Radious Mod Rise of an Empire Modjába. :) Mert marhára bejön.
  • TomDantes
    #4210
    Ez meg mi a tosz?
  • Szpecnyaz
    #4209
    Növeld a boldogságot.
    Pl épületekkel, ügynökökkel.
  • sövény
    #4208
    Üdv! Egy olyan kérdésem lenne,hogy mitől van az,hogy az egyik tartományomban zöld színű a fej és pluszosak a városaim,míg a másik tartományomban minuszos és piros fej van a kirakva a városoknál. Ilyenkor mit célszerű építeni vagy csinálni a városnál amelyik minuszos? Köszönöm előre is a válaszokat!
  • Szpecnyaz
    #4207
    Jééé, ezt nem is láttam még.
  • a.carkey
    #4206
  • Szpecnyaz
    #4205
    Most találtam a rómaiknál corvussal felszerelt hajó ikont.
    Meg harpaxos hexaremet szintén nekik. Ez ténylegesen benne is van a játékban, csak nem működik rajta a harpax.
    Gondolom ezek is DLC cuccok lesznek.
  • Szpecnyaz
    #4204
    Ja, meg egy római lovas íjász egységet + egy pár gall/kelta gyalogost is.
  • Szpecnyaz
    #4203
    Most éppen a modell és ikon fájlok között turkálgatok. Elég érdekes egységeket találtam, amik nincsenek benne a játékban. Gondolom DLC formában lesznek betéve.
    Egy kis lista:
    -numida legiósok
    -amazon harcosok (lovasok)
    -főníciai gyalogság/lovasság
    -római kardos auxilia
    -katafrakt tevék
    -egy rakás ibériai egység ikon
  • Prince23
    #4202
    A workshopnál melyik köridő modosítót érdemes használni. Olyan kéne amelyik nem csak a személyekre hat, hanem az épületekre is.
    1 év: 2 kör vagy 1 év 4 kör? melyik lenne a legjobb?
  • PrasCo
    #4201
    Valamint a maradék.

  • PrasCo
    #4200
    ...ha egyszer oda bírnék figyelni, nem is én lennék. Bocs.

  • PrasCo
    #4199
    Egy újabb "szubjektív válogatás", ezúttal súllyal a nomádokon és a szeleukidákon. Jóval kisebb merítésből, ezért "csak" tíz kép.

  • a.carkey
    #4198
    Van olyan mod, mint az Old School Javelin mod, de fut a radius alatt?
  • PrasCo
    #4197
    Tapasztalatok a szkítákkal.

    Először is, valószínűleg kizárt, hogy a továbbiakban DLC-t vásároljak. Ha DLC alatt 8 dollárért, vagymennyi', azt értik, hogy beraknak a játékba pár kampányüzenet-képet meg kosszarvakat a lovaknak, akkor elmehetnek ezek a picsába. Vagy eleve abból indultak ki, hogy "úgyis töredék játszik majd ezekkel, ne szakadjunk meg a munkában, inkább adjuk ingyen repicélzattal"? Legalább a sátorvárosok kaptak volna új tile-öket; vagy legalább a unit rooster ne okozott volna ekkora csalódást. Én értem, hogy a játék neve "ROME" Total War, de állítom, visszasírom azokat az időket, amikor Head Hunting Maiden-ekkel vagdostuk a thrákokat, már ott tartok, hogy köpök rá, mennyire történelemhű. Szkítiának vannak lovasíjászai (kb. három kategóriába sorolhatóak: szarravaló, épkézláb és kurva drága), valami shock cavalry meg a királyi lándzsások, amik legalább közelharcban elfogadhatóan tartják magukat - de még ők sem kaptak lóvértet pl. Ha ezt tudom előre, akkor a masszagétákkal megyek, náluk legalább akad egynéhány katafrakt. Iszonyat, komolyan.

    Igaz, a játék így tartogat kihívásokat. Elkerülve a tökös kommenteket, hozzáfűzöm: Nekem legalábbis. :P A szomszédos sztyeppei népeket lokális túlerővel meg lehet csapkodni, a hellén hopliták nagyon problémás ellenfelek (Knósszoszt, egy nyomorék városállamot, ami sem Rómával, sem Szeleukeiával nem lett volna köröm alatti tényező sem, vért izzadva, komoly mértékben zsoldosokra támaszkodva bírtam csak megvívni), bár most a legutóbb a basztarnák elleni menetből úgy tűnik, hogy a kelta könnyűgyalogság-centrikus hadseregek óriási könnyebbséget fognak jelenteni.
    További átmeneti enyhet ad az a tény, hogy a testvéri népek közül kettővel laza 150 körüli a viszonyom, katonai szövetség és áthaladási engedély alap, így jobban fogják a törzsterületeim két határoldalát, mint eddig bármelyik kliensem vagy szatrapám. ...na jó, ez így nem teljesen igaz, mert a roxolánoknak kell egy hadsereg kölcsönbe', mert a thisszagéták pattognak, de amúgy nincs gond. Szép még, hogy be lehet olvasztani diplomáciai úton ezeket a törzseket a sztyeppei hordába, de miután a területem így megnövekedett, megint ott vagyok, ahol a part szakad, úgyhogy egyelőre hagyom, hogy ilyenformán a határvédelmet a gép intézze a szövetségi rendszeren keresztül, egyedül az aorsoik kerültek a közvetlen fennhatóságom alá.

    Estefelé majd dobok pár képet is.
  • rudanka
    #4196
    sztem ez felbontásfüggő... 16:9-es a monitirod pl?
  • TomDantes
    #4195
    Kezdtem egy új kampányt a szeleukiádákkal. Érdekes dolog, sok város, körben a satraphiák, ellenség mind messze van, és mivel sivatag, mire oda érnek, egy rakás katona elpusztul...érdekes.Csak nem tudom merre terjeszkedjek, Egyiptom ellen, akik régóta ellenségesek a szeleukidákkal, vagy a kisebb arábiai népeket foglaljam el,vagyszámítsak arra, hogy a satraphiák fellázadnak?
  • Hunor1
    #4194
    'Nézegetem itt a belinkelt képeket és feltűnt, hogy mindenkinek 1 sorban vannak a unit cardok ezt valami mod teszi mert nekem 2 soros és nem tetszik mert sokat kitakar "

    ez engem is nagyon érdekelne! ha mod akkor legalább a nevét írja már le valaki légyszi. kösz.
  • AnuluWork #4193
    Azt vettem észre az 5. patch eljövetelével, hogy magasabb fokozaton hiába vagy elrejtőzve, a gép tudja hol állsz, és már támadásnál bontja is le a seregeit a megfelelő kő-papír-olló tételekre, és hogyhogynem azzal jön rád, amit tud ütni. Magyarul látja a csapataidat, mégha te el is rejtetted azokat. Eddig ez ennyire nem volt nyilvánvaló.
  • Szpecnyaz
    #4192
    Nekem most úgy néz ki hogy egy szövetségben vagyok Pontusszal, Egyiptommal, Athénnal, Spártával, meg egy rakás apró néppel. Mindegyik elég szép területeket birtokol így csak a lázadóimmal meg Arábiával kell foglalkoznom.
    Ráadásul a fél világgal kereskedelmi szerződésem van.
  • AnuluWork #4191
    Az is van nekik, nem?
  • PrasCo
    #4190
    Aha, rendben... kösz, Opera.
    Szóval, nálam az volt a sztori velük, hogy nyugatra nem terjeszkedtem, Kis-Ázsiában a kelták pattogtak kicsit, de a hellén népek foglalkoztak a problémával. Keleten a szatrapák egy része fellázadt, és megütögette a kevés hűséges maradékot, viszont két hadsereg átdobásával és némi pénzmag-segítséggel legalább egy gyenge vazallus-határsávot fenn tudtam tartani még mindig. A párthusokat vissza is vezettem az atyai ölelésembe, de aztán a "narancssárga médek" (fejből meg nem mondom a nevüket) a legyengült államot már eltiporták. Amit annektáltam, az Arábia egésze volt, mivel nagyon jól elszigetelt földrajzi egységet képez, most jön Egyiptom. Nagyon érdekes és újfajta szemléletmódot ad az, hogy keleten nem akarok - egyelőre? - direktben terjeszkedni, mégis komolyan oda kell figyelnem arra, hogy senkinek ne jusson túl nagy szelet a tortából; illetve emellett is érdekemben áll a kb. három maradék szatrapám viszonylagos védelme, így háborúkat vagyok kénytelen viselni.
    Nekem borzasztóan tetszett a játék velük már a Rome 1-ben is, és itt is bárkinek szíves örömmel javaslom, aki kíváncsi arra, mit is jelent az egységek előtt a "shock" szócska. :D R1-ben mintha a kezdés talán egy paraszthajszállal bajosabb lett volna, de lehet, hogy ezúttal szimplán szerencsém volt.

    Itt esett meg egy jópofa diplomáciai manőver is: Miközben Arábiát támadtam szisztematikusan, az oldalamban ott maradt Nabatea. Olyannyira, hogy az erőit fel is sorakoztatta a határaimon, szabad kapacitásom pedig nem maradt a városok védelmére.
    Így aztán felvettem velük a diplomáciai kapcsolatot, és némi pénzmagért rávettem őket, hogy támadják meg egyiptomot. Ezzel két legyet ütöttem egycsapásra: Nabatea eltakarította tőlem a haderejét és átcsoportosította az egyiptomi frontra, nekem pedig egy potenciális ellenfelemet sikerült nekiugrasztanom és ezzel lekötnöm egy már eleve velem ellenséges országnak.

    Diplomáciában is komoly élményt nyújtott, hogy már kezdéskor is egy roskatag ugyan, de mégiscsak birodalmat kap az ember (erre rájátszanak a fentebb említett távoli háborúk is), és Knósszosz, Rhodosz stb. küldöttei egymásnak adják a kilincset a palotában. Mivel nem akartam nyugaton háborúba keveredni, ezért ezeket válasz nélkül hagytam.
  • PrasCo
    #4189
    N
  • Szpecnyaz
    #4188
    Én velük nyomom. De szerintem rohadt nehéz játszani velük, mert fellázadnak a vazallusaik, utána meg neked esik az egész kelet + a görögök.
    Mondjuk kezdtem egy új kampányt, amiben bekerültem egy hatalmas görög szövetségi rendszerbe, így elég egyszerű. De ez meg elég lutri, mert az elején nem tudod hogy melyik szövi rendszerből lesz szuperhatalom.
  • Bandras DaSilva #4187
    :D

    Az a terv. Mert nemrég fejeztem be Pontussal, aztán kicsit hagytam mert mással toltam, de most megint kedvem lett a dlck miatt és ahogy látom/hallom elég jó kis hadjáratot lehet velük tolni. Szal sztem ma este indul velük aztán meglátjuk hova jutok:)
  • PrasCo
    #4186
    Nyomd a szeleukidákkal. Nekik kvázi mindenük van, kivéve lovasíjászt! :D
  • Bandras DaSilva #4185
    Én is csak onnan néztem, hogy pont rávittem a kurzort az egyik támadott csapatra...csak az egy volt a környéken, sikerült szétszednem őket és, akkor figyeltem, hogy a számláló vicces dolgokat csinál:)
  • Bandras DaSilva #4184
    jaja, az a furi, hogy másokkal nincs gond. Direkt próbáltam újat kezdeni más néppel és azopkkal nem voltak iylenek. Amúgy meg sztem lassan rendben lesz a dolog mert egyre jobban fut és nálam egyre szebb is:)

    Szóval elvagyok vele csak érdekelt volna a nomád világ is:)
  • KingPunisher
    #4183
    Várj vele, eleve Rome2 is erősen félkész még mindig, valamint az uj dolgokkal mindig vannak gondok. Majd pár hét és rendbe teszik addig told más néppel.
    Én germánokkal tolom 5. patch-el kezdtem és nem igen látok komolyabb gondot.
  • KingPunisher
    #4182
    Hát ilyet én nem láttam, hogy feltámadnak emberek :P bár tény nem igen számolgatom őket, meg nézegetem hány van kiírva csata közben.
    Persze sok bug van még futok bele én is, valószínű ezek a nomádok is balanszolva lesznek még.
    Más stratégiát igényelnek, de ha meg olyan lenne mint a többi az lenne a baj, full lovas seregekkel nem könnyű játszani teljesen más megközelítést igényel, néztem az egységeiket tényleg nem egy ostromra termett nép.
    Viszont a lóról le is lehet szállni ezt ne felejtsétek.
  • Bandras DaSilva #4181
    No, akkor megpróbálom értelmesebben is leírni. Szóval az AI full lovasíjász seregeket épít, azokkal járkál. Eddig engem szétlőtt mindig, bármit csináltam. Kicsit úgy néz ki, hogy akinek több van, az nyer. fejlesztettem az íjászokat, adtam rájuk páncélt is,meg a champion is tolta őket fölfelé. Ezzel együtt a sima mezei lovasíjász halomra nyilazta a csapataimat.

    Mint azt írtam korábban néha szuperhero nyilasaim vannak, akik a nyílvesszőikkel feltámasztják a halottakat...és a támadott egység létszáma először csökken, majd visszatöltődik és megint csökken. Így egy kicsit nehéz nyerni. Valszeg vmi bug.

    A másik jó, hogy pl van egyéb lovasságom is, de amikor ráküldök mondjuk 2őt 1 lovasíjász egységre, az íjászok lekardozzák őket...

    Nem mennek el, hanem bevárják a rohamot, meghal pár íjász, de utána egy méterről nyilazgatva leverik a nehézlovasságot is. Ha könnyűt küldök rájuk, azt is. Szóval ez így érdekes.

    Nem tudom csak nálam van-e, de gyakorlatilag a 3. kör környékén az AI már fullos seregekkel szaladgál. Városfoglalásnál is odaküldök kémet, egyebeket mérgezni, megnézni mik mennek. Látom van bent egy fullos sereg. Okés. Kicsit mérgezgetem, stb, majd támadás. Itt jön a trükk, a csatánál már 3 fullos sereggel van ott az AI, amiből egy ami amúgy is ott volt, egy a garrison, a harmadik meg csak úgy lett.

    Amúgy érdekelne a nomád dolog, de így kicsit kellemetlen játszani.

    Más népeknél nincs ez, minden megy normálisan.
  • Bandras DaSilva #4180
    Okés, az rendben van. De ez itt fal nélküli és az ellennek olyan a serege, hogy csak lovasíjász, full. 20 db.

    Én nem nagyon tudtam jól használni nagy tömegben őket. Van ez a körözve nyilazunk skilljük, az vicces meg darál is, de valahogy az enyéimet leszedte a gép pedig páncélozottak voltak, az ővéi meg nem..
  • MaRee
    #4179
    Mennyire használhatók a lovas íjászok? Ugye a dlc előtt szinte használhatatlanok voltak, gondolom balance szempontból, hogy ne rohangáljanak full horse archer seregek, mint az első részben. Egyébként meg lovasíjászokkal még jó hogy nem lehet várost elfoglalni, ha jól tévedek, akkor valamelyik mongol vezér is ezért fordult vissza bizonyos városoktól, mert a várfalra hiába lőnek íjjal ugye.