5627
10804749371368208052.jpg
  • KingPunisher
    #4378
    Barbár törzseknél egyébként a fosztogatás bent is van a küldetéscélok között, fejlettebb államok, pl. hellén stb. viszont nem igen tolerálja ezt.
    Sőt különféle képességek is vannak amik növelik a fosztogatással szerezhető aranyat.
  • KingPunisher
    #4377
    Persze ez alap dolog, mikor legyőzöd bejön egy panel és ott van 3 illetve 4 lehetőség. 1. elfoglalod 2.kifosztod 3. felégeted .. remélem jól emlékszem igazából csak az elsőt használtam eddig mindig.
    4. lehetőség pedig akkor áll fenn ha az utolsó városát győzted le, ekkor valamilyen, néptől függő, behódolt tartománnyá is teheted.
  • a.carkey
    #4376
    Érdekes a kérdés, mert amikor még napi szinten nyomtam, mindenképpen megszerezted, kivéve ha az utolsó városa volt egy hatalomnak, mert akkor megtehetted azt, hogy a vazallusod legyen. A Cézárost még nem vettem meg, ott nem tudom mi a helyzet, de amit olvastam, ott már van ilyen lehetőség.
  • obe
    #4375
    sräcok...

    lehet olyat csinälni hogy megtämadok egy värost, de nem akarom elfoglalni, csak ki loot-olni ?..a gep tud ilyet, mär megtapasztaltam...ertitek, csak a zsäkmäny kell, a väros maga nem...meg lehet igy csinälni ? ...köszi
  • KingPunisher
    #4374
    Igen az ostrom szörnyű még most is, kerülni kell. Lehetőség szerint sosem játszom le.. Vagy kis mérgezés puhitgatás után Auto battle, vagy próbálom a városon kívül álló sereget támadni és akkor kijön támogatni a városból.
    Nyitott területen viszonylag élvezhetőek a csaták, de azért ott is van pár idegesítő probléma.
    Talán patch 8 esetleg 9 :) addig ez van :P
  • gallardo
    #4373
    Most így a 7. patch után nekiálltam újra a játéknak, most éppen az ellen ostomolja a városomat de a katonái csak állnak a falaknál és élvezik hogy a tornyaim lövik őket. De hosszú ez az egy óra....
  • Prince23
    #4372
    Tényleg, frakció intrókat is hiányolom :(
  • KingPunisher
    #4371
    A különféle introk pl Cleopatra Trailer stb.. mikor Caesart leszúrják hol vannak a játékban ? Én nem találom őket :P
  • Hunor1
    #4370
    nos igen, majd szépen lerántom valahonnan egy kicsit később és kész...
  • a.carkey
    #4369
    Azért amit elkértek a Collector's Edition Catapultjáért, az nem volt semmi! Rajongó vagyok, de már ott túllőttek anyagilag az ár/érték részen. Caesar sem ér meg annyit, amennyit kérnek érte. Szerintem több fogyna belőle, ha picit olcsóbb lenne, mint így. 7,99, és kb. ugyanott tartanának, csak nem tűnne lehúzásnak a dolog. Szerintem ...
  • Kurfürst
    #4368
    "Csak hát előbb-utóbb meg azt mondják a játékosok, hogy basszák meg, veszek 50-60 euróért egy semmit és utána még havonta fizessek ki megint 10-20 eurót ha igazából élvezni akarom?"

    Kérdezd meg a WoW-osokat erről, mert ők pontosan ezt csinálják :D :D . Amúgy az alapjátékon te mégis mit nem tudsz élvezni igazából? Most hogy felpeccselték, zsír lett.

    A DLC-t sokan szidják, divatból is, csak azt felejtik el az emberek hogy a fejlesztési költségek megnőttek, irgalmatlanul. Sokkal, sokkal több munkaóra megy bele a grafikai, animációs és hangeffektekbe mint régen. És ez arányosan nő a tartalom mennyiségével. Ezzel együtt sokkal, sokkal több pénzbe is kerül. Nem mondom hogy ez feltétlenül jó vagy követendő arány a SFX/tartalom között, de a Rome azért néz ki olyan baromi jól, ahogy, mert rengeteg energiát beleöltek ezekbe.



    Az a pénzt ami ezt kerül természetesen vissza akarják kapni, sőt lehetőleg többet. Tehát vagy baromi sokat eladnak belőle, és ez esetben kissé le kell butítani a dolgot mert az általában több embert vonz, vagy készül egy rétegjáték, amiből kevesebbet lehet eladni, ergo kevesebb emberre is oszlik el a fejlesztése költség, magyarán drágább lesz.

    A kérdés az hogy ezt hogyan fizeted meg. Vagy az alapjáték kap több tartalmat és jelenik meg később, kétszer annyiért, vagy ezeket később megfizeted (ha akarod). Az ilyen opcionális vételi lehetőség nekem még mindig sokkal szimpatikusabb, kvázi egy részletfizetés.

    Azt sosem lehet megkerülni, hogy üzletileg nyereséges legyen a dolog. Ha nem az, akkor nincs több TW játék, és kész, hanem ugyanazok a grafikusok szépen elmennek COD 8-at csinálni, mert azt el lehet mindig adni.
  • MarkBlade
    #4367
    Volt szó valami mod- ról ami sokat dob a játékon. Mi a neve? Tud segíteni valaki?
  • Bandras DaSilva #4366
    Mondjuk azzal együtt sokat javult a játék. Tegnap kezdtem egy új hadjáratot Egyiptommal és egyelőre elég élvezetes.
  • Bandras DaSilva #4365
    Igen, csak hát talán jobban járt volna mindenki ha mondjuk úgy jön ki a játék, hogy készen is van és nem utána adnak hozzá olyan elemeket, amiknek eleve benne kellett volna lenniük:).

    érdekes ez a dlcs világ. Az elején még úgy érdekes volt, de sztem mostanra már átestek ezek a cégek a ló túloldalára és csak azt látják maguk előtt, hogy alapjáték (minimális játékidő, nem minden műkszik, egyéb bajok) az x pénz, és a dlck meg még x/4x a sok játékos és akkor úgy kb el is élveznek a managerek amikor meglátják a végeredményt.

    Csak hát előbb-utóbb meg azt mondják a játékosok, hogy basszák meg, veszek 50-60 euróért egy semmit és utána még havonta fizessek ki megint 10-20 eurót ha igazából élvezni akarom?
  • Vorrhess
    #4364
    Amúgy nem lenne ez rossz valóban. De 15 euroért valóban sok. Nekem olyan 5-6 euró ideális lenne mint DLC. De így úgy döntöttem ,hogy ennyit nem ér nekem. A többi DLC megvan mind, de ezt szerintem túl elárazták.
  • Although
    #4363
    Azért bízom benne hogy lesz aki foglalkozik vele. Sokkal élőbb az egész ha nem csak csataszimulátor meg kis stratégia. Nekem spec ez az egyik reményem lesz aki csinál modokat Egyiptomra meg a többi államra is politikai szinten.
    Az meg egész érdekes lenne ha az egész térkép kapna egy ilyen felbontást mint az új dlc :) Mondjuk nem kellene 24/év elég lenne 12/év is :)
  • Bandras DaSilva #4362
    A politikai részt hagynám mert nem igazán működik. Sok értelme nincs.

    Alapból annyi lenne, hogy az embereid minden cselekedete valamennyi pontot hoz vagy visz. előléptetés kerül x szenátorba, pénzbe stb stb. Ott fönt látod, hogy mi az arány. Gondolom valahogy úgy volt eredetileg belőve az ötlet, hogy ezekkel is trükköznöd kell mert ha vki túl népszerű lesz ellened fordulhat, vagy ha túl népszerűtlen az embered, lázadnak ellene, de per pillanat tök mindegy mit csinálsz. A polgárháborű majd jön, aztán meg kb ez az ablak értelmét is veszti.

    Slums az nyomornegyedet jelent. Ha van extra népesség egy adott provinciában, területen, városban és nem építesz belőle semmit, akkor egy idő után ilyen nyomornegyeddé válik, aminek van pár káros hatása és még a felszámolása is pénzbe kerül. Szóval érdemes vmit építeni és egy kis pénzt mindig tartalékolni.

    Az egységeknél meg érdemes megnézni, hogy aza dott épület miket ad és milyen egyéb épületeket unlockol. Van pár terület amin egy adott barakk vagy vmi épület ad extra egységet is.
  • Bandras DaSilva #4361
    Amikor kijött a játék páran hiányoltuk a kisebb hadjáratokat. A régebbi TWkben volt azért több hadjárat-lehetőség. Akkor kicsit rosszindulatúan páran megjegyeztük, hogy azok majd dlcként jönnek és nevettünk egy jót.

    Hát igazunk volt:(

    Valszeg videóból is több volt eredetileg mert a töltőképernyőkön lévő képeket is ilyen cutscenekből vették ki sztem, csak aztán vki úgy döntött, hogy az úgy túl nagy falat és inkább szétszedték darabokra a játékot. Kiadták a keretet úgy ahogy volt sok gonddal, aztán majd jó sok pénzért ki lehet majd tölteni:)

    15 euro sztem sok érte.
  • ChuckYeager
    #4360
    Üdv.
    Le tudná valaki írni,hogy a politikai rész,hogy müködik,mi az a gravitas,favor,senators?
    Milyen lehetőségek vannak?
    Az építkezésnél mi az a Slums?
    Ha egy proviciában több kiképző épület van,többet egységet képezhetek ki?

    KöszI!
  • MT16
    #4359
    Ha a játék kezdetén beállítom a nehézséget, az ugyanaz mintha játék közben állítanám át a csata nehézségét? Tehát ha a kezdés előtt állítom nehézre, akkor a kampány is nehezebb lesz, vagy cak a csaták?
  • Kurfürst
    #4358
    Én látom némi értelmét egy külön, szépen kidolgozott, változatos évszakú mapnek. Egyrészt végre nincs sírás az évszakok miatt, másrészt meg tényleg konkrét probléma a campaign multival h nem lehet túl sok néppel értelmesen játszani egymás ellen.

    Próbálhatsz Rome vs Carthage, Egypt vs Seleucid, Macedon vs Pontus felállásokat, de az összes többi nép túl messze van egymástól hogy értelmes időn belül szembe kerülhessenek multiban. Ez az új map legalább ad lehetőséget a gall vs germán vs római kombóra.. esetleg vs görög, ha massilia és belefér a térképbe.
  • a.carkey
    #4357
    24 kör/év :)
  • Vorrhess
    #4356
    Van új DLC srácok : Caesar in Gaul :D 15 euro, most le van árazva 10 %.
    Csak én érzem a totális lehúzás szagot ? Elnézegetve a leírást kb mintha egy mod lenne.
  • a.carkey
    #4355
    "'szar a játék', ha kevés a framerate, hanem az, hogy 'szar a gépem'"

    Ez de igaz, CSAKHOGY, lehet ezt azért úgy is, hogy szar gépen is szépen fut. Persze nem kötelező, de vannak egyesek akik képesek erre is. Viszont ez nem jellemző a jelenlegi fejlesztőkre.
  • PrasCo
    #4354
    Nem tudom, lehet, hogy igazad van, nem mondom, hogy nincs.
    De amióta én számítógépes játékokkal játszom (évet nem tudok, de C64-en kezdtem), azóta nekem nem az jut elsőként eszembe, hogy "szar a játék", ha kevés a framerate, hanem az, hogy "szar a gépem".
    Persze, lehetne ezt futtatni egy 486-oson is, na jó, 486DX-en, akkor viszont azon menne a paláver, hogy kurva ronda.
    ...igen, nekem sincs pénzem kétévente új konfigurációt venni; erre a jó magyar megoldás az, hogy addig nyújtózkodsz, amíg a takaród ér. Tehát grafikát lebutít. :P
  • Fehercsoki
    #4353
    Igen, sokat javítottak, ezt nem tagadom, de 20 fps még mindig kevés, sokkal rosszabbul fut mint a Shogun 2, és nem értem ez miért van...
  • a.carkey
    #4352
    Ua konfigon 2ről 20ra nő az FPS, az minden, csak nem rossz. :)
  • Fehercsoki
    #4351
    20 fps az még bőven szaggat, hogy lenne már jó? Játszható, de nem jó...
  • sakkay
    #4350
    Nem mintha nekem 20 lenne, de a 20 fps egy stratégiánál már bőven elég. Ez nem a Cod..
  • Fehercsoki
    #4349
    Igen, jobb lett, de nem lett jó.
  • rudanka
    #4348
    most épp félig tele a pohár :)
  • rudanka
    #4347
    de a 2 fps-től is :)
  • Fehercsoki
    #4346
    20 fps az messze van a játszhatótól...
  • gallardo
    #4345
    parancsolj
  • rudanka
    #4344
    amd 5600+, 4ram, HD7750
  • kingtomi
    #4343
    sziasztok! honnan tudom letölteni a patcheket a játékhoz? tudtok linkelni oldalt? előre is köszi!
  • rudanka
    #4342
    uraim.. 3 hónappal a kiadás után kb játszható szinten van a gamma..
    Karthágó történelmi csata közepes graf mellett szeptemberi 1-3 fps-ről mára 20-30 közé emelkedett... HURRÁ
  • foxehole
    #4341
    Tényleg nem kell atomerőmű hozzá! A gépem: AMD Phenom II X3 720 3000Mhz, 4GB DDR2 800, MSI Radeon 5770 1GB, Win 7 64 bit. 1600x900 játszok ultra-nagyon magas vegyes beállításokkal.
  • Kurfürst
    #4340
    Nekem egy nem túl izmos konfigon (AMD 965/7770) teljesen jól fut, majdnem minden maxon - a felbontás persze ehhez vissza kellett vennem. És ez így 100 k sincs, nem hogy 300...
  • sakkay
    #4339
    Nekem pl.200k a gépem, és minden a legmagasabbon van, kivéve az árnyékok. Szóval erről ennyit. i5 4400-ra húzva gtx 580.