5627
10804749371368208052.jpg
  • Bandras DaSilva #4298
    Az esetek nagy részében autoresolve battle van, ha nem ez, akkor is még 2 lehetőség van. Az egyik az, hogy coop módban egy oldalon harcoltok, a másik az, hogy az ellen seregét a másik játékos irányítja.
  • a.carkey
    #4297
    Kis térképes szösszenet
  • obe
    #4296
    még egy kérdés ha nem probléma :)

    ..romával vagyok, brindisiumot elfoglalták az etruskok...2-3 körön belül nem érek oda, hivom a szövetségeseimet, spárta 2 kör alatt odaér hajoval, etruszkok megfosnak, spárta meg beül a városba...odaérek..nyilván nem adja oda, a diplomácia panelban nincs olyan mint régen hogy csere ezt a városért azt a várost...megtámadom, visszaveszem, erre ugye : makedon, athén, spárta, cyprus ellenem, a kereskedésem fele igy bukta..megér ez a város-provincia annyit hogy kapásbol lett 4 ellenfelem, kurva közel vannak...mondjuk eléggé kigyurt város, épp gladiátort akartam kiképezni, mikor elvették az etruskok...

    jo tanács ? :)..köszönöm
  • obe
    #4295
    srácok..

    mikor járok jobban, ha a veterán-t egymagában küldözgetem gyilkolászni, vagy beletolom egy seregbe ?..abbol egyebként hogy profitálok?..egy másik seregem egy kém-el van ellátva..vagy hatékonyabbak ezek a karakterek az ellen ilyen "hösei " ellen ?
    egyébként pénz hiányában (kár hogy minden akcio drága pénzbe kerül, egy egy ilyen kisérlet árábol veszek egy principes osztagot ) inkább felderitek velük (25-ik kör )

    köszönöm
  • wulwerin
    #4294
    Hali. Multiban hogyan működik kampány módban, ha valaki csatázik, akkor a másik addig malmozik, vagy az éppen aktuális ellenfél egységeit tudja irányítani?
  • a.carkey
    #4293
    GoGon potom maniért rajta van a Praetorians amiről a Róma megjelenése előtt pár szó elhangzott (meg a három régi nagy kedvencem: Original War, Conquest of the New World, SpyCraft).
  • sakkay
    #4292
    Ne aggódj nekem pont ilyen volt csak Rómával. Nagyon nem tudja-egyenlőre-a gép kezelni ezt a sok sereget. Ötletek: állj be jól védhető helyekre ahol max 3-4 sereg lehet érintett egyszerre ha támadna.Hagyjál koridort a területeden kívüli irányokban, így a gép előbb utóbb arra kezd haladni. Hozd közel a flottákat, hogy az esetleges tengeri szállítást elimináld. Nézd meg van-e olyan vezéred aki tud éjjeli csatát, aztán így egyesével le tudod irtani őket-talán nem kell részletezni ha elgondolkodsz a részleteken. Az összes ügynököt robbantsad rá a dologra-osszák az ellent ahol tudják. Elsőre ennyi.
  • Balci HB
    #4291
    Ez a civil war sokkal komolyabb dolog mint gondoltam. Athénnal tolom, úgy a 100. turnus körül járok (egy kicsivel előbb 4-5 kör alatt éppen bezúztam Itáliát), amikor hirtelen 15 lázadó sereg tűnik fel Athén körül. Olvastam már 5-9 sereget, és a 9 stimmel is, csakhogy ott van még 6 flotta:D Következő körben Spárátnak és Larissának annyi. Pella mellett van 4 fullos seregem, ezen kívül enyém Itália, Thrákia és Bosporus provinciák. Van valami ötlet, hogy mit csináljak? És ez az egész pont akkor, amikor elhittem, hogy már senki nem győzhet le:D
  • Vorrhess
    #4290
    Rómával szerintem a legkönnyebb a game. Az én taktikám : 10 légió, 4 ostromgép, 5 velit vagy aux peltasts meg ugye a tábornok (nekem légiós testőrsége van mindig.) Így én szinte mindent verek. Lovas egységeket nem képzek mert az én stílusomhoz nem igazán illik. Bár azért néha jól jött volna 2-3 Equites, de nélkülük is megoldottam a dolgot. Lassan enyém a fél térkép, már ki is találtam ,hogy következőleg Spártával leszek. :)
  • EM64T
    #4289
    Ha valakinek vannak tippjei szívesen venném, hogy hogy érdemes a rómaiakkal harcászkodni. Hogy érdemes használni a korai négyes kategóriát (velites, hastati, principes, triarii) és később a legionáriusokat. Hogyan érdemes elhelyezni őket, mikor melyikkel érdemes támadni, stb. Vagy ha valaki ismer netes olvasmányt erről (lehetőleg magyarul), az belinkelhetné.
  • EM64T
    #4288
    Kösz a tippeket :) Itáliát valamiért mindenképpen be akarom szervezni az utánpótlás ellátásba :) Egyrészt a történelmi hűség kedvéért, hiszen a köztársaság korában jó ideig Rómából és Itáliából kerültek ki a katonák (pláne a Mariusi reformok előtt, mikor még nem is zsoldosok voltak, hanem római polgárok). Másrészt Itáliából fogom indítani a szélrózsa minden irányába a támadásokat, ezért jó a központi toborzóhely. Magna Graecia mindenképp benne lesz.
  • cRusa1deR
    #4287
    -Hogy lehet beállítani azt, hogy a mentéseket a Steam felhőbe mentse?
    -A tengeri csatákat hogy kellene megvívni? (Tudom hülye kérdés de az AI még úgy is aláz, ha én vagyok túlerőben.)
    -Victory point-ok vannak még? Mintha egy korábbi patch-csal kivették volna őket nem?
    -A lángoló gerelyek végleg maradnak?
  • AnuluWork #4286
    Nem ide ...
  • AnuluWork #4285
    Ezt ismeritek?
  • AnuluWork #4284
    Ha speckó területet akarsz kimondottan hadseregképzésre, akkor Italiat ne építsd be, azt hagyd meg gazdaságinak! Az első három legjobban tejelő tartományok között van, edictel meg pláne. Négyes területekre érdemes ezeket a gigakiképzőket felhúzni.

    Magna Graecia (Aux. Camp Syracuseban!), Mauritania, Cartaginensis, Thracia, Líbia, Galatia. Így ha Rómából bárhová teszi be a polgárháborút, nem maradsz kiképző nélkül, és a vonuló seregeidnek is csak az adott tartományig kell eljutnia fejlesztésre. Alexandriába tegyél javaslom egy aux. campet, a többi már egyéni, hogy neked milyen egységek jönnek be, használsz-e modot, stb.
  • EM64T
    #4283
    Lehet azt valahonnan tudni, hogy mely városokban mely típusú épületeket engedélyez a program? Ha pl. meg lehet azt csinálni, hogy Italia és Magna Graecia területén felhúzok minden toborzó (Manipular és auxiliary barrack) és trainelő (blacksmith, shieldmaker, stb.) épületet? Hogy viszonylag kis területen, egyszerűen és gyorsan tápos hadseregeket húzhassak fel?
  • PrasCo
    #4282
    Én úgy vettem észre, a gerelyeket nem igazán szeretik.
  • Although
    #4281
    A skyrim ami azért elég nagy azon dolgoztak 100-an. A TESO-n azt hiszem 300-an vannak. Ami tényleg nagyon nagy. Ez nem kicsi munka de szerintem a 100 fő a max itt is. Úgyhogy bőven behozta az árát. Elég jól belőtték mennyit lehet ezért kérni.
  • wulwerin
    #4280
    Melyik római egységek hatásosak az elefántok ellen? Még nem találkoztam velük, de láttam videókon, hogy elég brutális pusztítást tudnak véghezvinni. Gondolom nem légiósokkal kéne megfogni. Nyilasom még nincsen, de lassan át akarok hajózni Afrikába.
  • ratgab
    #4279
    Azért az itthoni CE mennyiség pár 100 db-os nagyságrend maximum, de lehet még sokat is mondtam. Még alapkiadásból sincsenek hazánkban bődületes mennyiségek. Egyszerűen az üzletek nem mernek sokat rendelni belőle.
  • a.carkey
    #4278
    Csak a CE volt 30k, és úgy elvitték mindent még itthon is, mint zombiveszélykor a távcsöves puskát.
  • obe
    #4277
    biztos hogy karácsony végéig még elfogy jópár darab, valamint előlegezzük meg hogy esik még kb 10-15 %- ot az ára, és összesen max 1.5 millió darabot eladnak belőle, az pedig drapedo kollega számításai szerint 86 millió dodo, amit el nem hiszek hogy ne lenne így már pluszban..50 millio-ra saccolom az összes kiadást, verbunkostol - tokostol...de lehet tévedek a készítés összegéről, és már megírta itt valaki a forumon:)
  • Drapedro
    #4276
    A munkavállalók kapcsán osztom a véleményed, valószínűleg benne vannak a lótifutik is, esetleg jó néhány pályakezdő, gyakornok+ eseti munkás. Az első résszel nem feltétlenül értek egyet, de persze igazad is lehet. Én azt gondolom, hogy a forrást nem a CA állta, hanem ugye a hírek szerint a Sega. Persze, az üzleti negyedév sokat jelent a befektetőknek, de szerintem a CA befektetője a Sega. A Sega befektetőit meg nem a Rome 2 teljesítménye, hanema Sega Holdong összteljesítménye érdekli. A Sega részvényei a Tokiói tőzsdén a legutolsó kereskedési napon 3% feletti emelkedést produkáltak lásd itt.
    http://www.google.com/finance?q=TYO%3A6460&ei=LQZ5UviHGojEwAP_zAE). Nem hiszem, hogy ez a Rome2 800 ezres eladása miatt van, és ha holnap esik, akkor az sem a Rome2 miatt lesz.
    Ha a Rome2 szarul teljesít, akkor az néhány fejesnek, meg a CA rome2 projektfelelőseinek fog elsősorban fájni, a Sega részvényeseit a legkevésbé sem érdekli ez szvsz. A fundamentális befektetőket meg nem érdekli az üzleti negyedév, bár a pozik átrendezésénél számíthat.
  • gseldon
    #4275
    Pedig szerintem igenis az első 1-3 hónap alatt kell behoznia a befektetést. A befektetőket, a kiadót, a stúdiót sem érdeklik az 1-2 év múlva, leértékelt áron 10 dollárért a steam-en megvett példányok, az már csak olyan adalék.
    Egy fejlesztőstúdióban nem áll a pénz állandóan, abból készítik a köv. játékot, ami az előző bevétele (mínusz az osztalékok, tulajdonosi kivét stb.) Márpedig az új játék(ok) már most fejlesztés alatt vannak, hiszen nem engedhetik meg maguknak, hogy várjanak 1-2 évet mire az eladásokból összejön a pénz, hogy elkezdhessék a következőt. Hány szépemlékű stúdió ment így tönkre, hogy az utolsó fejlesztésük nem hozott annyit, hogy tovább tudjanak fejleszteni, pedig önmagukban nem volt rossz játék.
    Más: nem akarom elhinni, hogy 2100 ember egyszerre folyamatosan dolgozott volna a játékon. Ez egy hihetetlen szám. Tudjuk, hogy a világ legdrágább játéka eddig az SWTOR volt, ami 100 millióból készült kb. 5 évig. Azon sem dolgoztak ennyien. A 2100 nagy része szerintem csak szabadúszó volt, akiket egy-egy modell erejéig megfizettek kb. darabáron. Már csak azért is, mert egy kezdő fejlesztő éves fizetése kb. 50-60 ezer dollár, egy tapasztalt senior fejlesztőé biztos, hogy 100 ezer feletti. Ezt összeszorozva masszívan veszteséges lenne még mindig, ezért nem is akarom elhinni.
  • Drapedro
    #4274
    Hozzávetőlegesen, 54 euró/db alapul vételével,43 millió 200 ezer euró árbevétellel lehet számolni 800 ezer eladásnál (mínusz a forgalmi adó). Ez 295 euró árfolyamon számolva 12.744.000.000, azaz 12 milliárd 744 millió forint. A kérdés az, mennyibe került a játék elkészítése és a foggyasztókhoz történő eljuttatása? A bukás kérdését ez dönti el. Pl. tudjuk, hogy 2100 emberke dolgozott a játékon. Nem tudom, hány éve persze, és az sem, hogy mennyit kaptak fizunak. De ha elosztjuk a bevételt 2100-al, akkor 20 ezer euró munkabért kapunk per kopf (kérdés, ez hány év). Ha két évre számolunk, akkor évi 10 ezer euró átlagbér nem tűnik túlzónak, tehát egyenlőre bankrobbantásról nem lehet beszélni bevételi fronton. Az biztos, hogy aki 2 hónap után von mérleget, az elég fura lény.
    Az persze lehet, hogy a kiemelkedő érdeklődés miatt a potetnciális fanok többsége már ez alatt a két hónap alatt megvette (ideértve az előrendelést), és valószínűleg a megérdemelt negatív kampány is lehűtötte a további vásárlásokat, de szerintem egy pc játéknál az üzleti modell nem csak 2 havi eladásokkal kalkulál, és nem két hónapos időtávról beszélünk. Egy pc game nem mozifilm, ahol a teljes bevétel túlnyomó részét pár hét alatt kell hozni.
  • TomDantes
    #4273
    A stratégia önmagában eléggé rétegműfaj. Nem éppen népszerű. Cod, Battlefield, GTA, ezek a népszerűek. A stratégiák nem.

    Népszerű stratégia? Persze, a stratégia rajongók között, népszerűbb, de a TW kicsit össze tettebb stratégia, tehát egy jókora csoport már kilőve nekik túl összetett, az EU-n nevelkedettek számára meg nem elég összetett...

    Tudod mi a népszerű stratégia? A Starcraft 2. Ami sehol nincs összetettségben egy TW-hez képest.
  • Although
    #4272
    Hát ja. Azért rétegjátéknak nem nevezném ez egy relative népszerű stratégia. Tudok igazán rétegjátékokat. Ott max 1 milliónak is örülnének.
    És az ár is magas egy kicsit, ha lemegy lesz ebből 1,5-2 millió is.ami szép csak pc-n. Ami hotág ugye :)

    Szóval van egy kis igazuk. Az az igazság mindig a skyrimmel pedálozok mert ők azok, akik leginkább aranyba öntötték a három alapszabályt.
    1. Ne csinálj játékot amin gondolkodni kell, a mobsot zavarja.
    2. Lehetőleg látványos legyen. Ez itt is megvan.
    3. Nehogy bugos legyen! Talán a legfontosabb. Ez valami durva mert nem értem. Miért jó egy játék ami nem bugos de csili vili és fél hónap után uncsi. Na mindegy. De ez van és lesz ez még ilyenebb is :)

  • sakkay
    #4271
    Alakul alakul, de éppen most csináltam meg vh a Rómával a katonai győzelmet, erre a 140-ik városnál lefagy...ej na mindegy.
  • TomDantes
    #4270
    Az a poén, bezzeg a Witcher, amiből hat év alatt, két játékből! vettek meg hat milliót az óriási siker. Aha. Hat év , két játék, 6 millió = siker.
    Két hónap, egy játék: 800. ezer= bukás. Magyar PC-is újságírás:
  • TomDantes
    #4269
    Bukás a Rome 2????

    Komolyan nem értem, miért beszélnek ekkora hülyeséget emberek. 800. ezer az miért bukás? Persze nem 5 millió, de ez nem egy CoD, ez nem egy GTA, amit minden kis tizenéves kölyök remegve vár, és eleve csak egy! platformra adták ki. Csak PC-re. Nem fogom fel. Nincs egymillió, és? Nem vagyok szakértője a témának, de egy olyan játékról van szó, ami réteg játék, és csak egy platformra jött ki.
    Amúgy biztos bukás, miközben többet rendeltek elő belőle, mint a Shogun II-ből! ezt egyébként szintén a PCguru írta, de sebaj. Egyik szavunkkal ütjük a másikat.
    Nem azért, de a magyar PC-s újságírásban egyre nagyobbakat csalódok...

    Persze igaz, sok baj volt vele, fél készen jött ki, de ezeket javították áh, akikek meg mindenen morognak...
    Például az egyik hozzászóló, őt sose támadják meg. Basszus, érdekes én most a szeleukidákkal vagyok, és baromira vakarózok, érdekes engem a Pontusz-Armenia szövetség igencsak megtámadott igencsak ostromol...azért nem értem ezeket, van akinek valami selejtes verziót szállítottak le?
    Értem én,hogy bugos, de én ilyen dolgokat miért nem látok? Nem lehet, hogy annak ellenére, hogy a játék erőseb bugos, néha a felhasználó a hülye? Na mindegy...de ez beszarás, 800. ezer az bukás.

    Szerintem kimondottan csőd. Sőt , elviselhetetlen. Áh, 800. ezer, az katasztrofálisan rossz.
  • PrasCo
    #4268
    Mivel én mind az élelmiszerellátásomat, mind a közrendemet igyekszem ediktum-, és hadseregfüggetlenné tenni, ezért a Bread&Games inkább megmarad egy kiaknázatlan potenciálnak, pl. ha városom elvesztése vagy csak gazdasági tervezés elcseszése miatt élelmiszerhiányba keverednék, azt a B&G egy év alatt megoldja ideiglenesen.
    Így frissen elfoglalt területre Romanization megy, azt követően pedig két eset lehetséges: Ha a provinciának korrektül kiépített az ipara és kereskedelme, akkor commercial stimulation, ha pedig nem, akkor tax collection.
    Szkítiával előszeretettel használom még a városok pörgetése miatt az immigration-t.
  • sövény
    #4267
    Erre gondoltam én is ahogy jobban szemügyre vettem őket! :)
  • Bandras DaSilva #4266
    Én Bread and Gamest tolok nekik...attól boldog a nép...
  • sövény
    #4265
    Ahham,siker! :) Köszönet érte! Szerintetek az Italiai provinciánál melyiket érdemes választani a 4 közül?
  • Bandras DaSilva #4264
    Az azt jelenti, hogy még egy edictet beiktathatsz vmelyik provinciádban. érdemes, mert jó bonuszokat ad.

    Az kell hozzá, hogy az egész provincia a tiéd legyen. AH rákattintasz egy városra, alul a toolbaron a bal szélső gomb elérhető lesz, így ki tudod választani, hogy melyiket szeretnéd.

    Remélem érthető volt.
  • a.carkey
    #4263
    Van egy fel nem használt edicted. Használd fel! :)
  • sövény
    #4262
    Tudnátok abban segíteni, hogy mielőtt új körbe kezdenék a játékban akkor miért írja ezt ki nekem előtte? "You may still issue an edict one of your entirely-controlled provinces."
    Már mindent megnéztem szinte amit lehet,de még nem jöttem rá, hogy mi az amit kellene még csinálnom, hogy ezt ne írja ki.
  • TomDantes
    #4261
    A cikkhez hozzászólók.
  • wednes
    #4260
    Akkor fog érdekelni a játék (a megfelelő vas beszerzését leszámítva) mikor a polgárháborús rendszert helyre teszik. Nem tudom ezen a téren mik eddig a fejlemények.
  • Molnibalage
    #4259
    Ki mondta, hogy 800 elégedetlen...?