5627
10804749371368208052.jpg
  • Fehercsoki
    #4338
    Játszható, csak ocsmány és így is ingadozó a teljesítménye...(ha csak nincs 300ks géped)
  • sakkay
    #4337
    Nyugodtan megveheted...játszható!
  • JethroHUN
    #4336
    A kérdés csak az, játszható-e már rendesen a játék. Volt eddig vagy 7 patch?
  • a.carkey
    #4335
    Rome 2 leértékelés a Steamen!
  • obe
    #4334
    srácok..
    a statesman, és a general között mi a különbség ?..mármint mind2 vel állithatok fel légiokat, ami szintén beleszámit a 6 sereges-parancsnokos limitbe ?..vagy a statesmann nem ad annyi "katonai" extrát mint ha mondjuk generálissal toborzok sereget ?

    köszönöm
  • foxehole
    #4333
    Drapedro, nálam ez a mód mentette meg a játékot az uninstalltól!
    Tényleg jó munkát végeznek a srácok (bár néha a morál érdekes) és az a jó, hogy nyitottak mindenre: lehet írni nekik a twcenter fórumán és javítanak, módosítanak a köz nyomására. Mintha mi alakítanánk a játékot készítését!
    Külön pozitívumok az eltérő egységlétszámok megjelenése adott népen belül is, a harc közbeni képességek alapos átdolgozása, az AI nem erölteti annyira az ügynököket a kampány során (végre nem agent total warral játszuk! ) és még sorolhatnám.
    Most tudomásom szerint különféle egységpakkokon dolgoznak a srácok.
  • EM64T
    #4332
    Játszanék legandary nehézségi szinten, de olyan idegesítő, hogy nem lehet menteni, csak körváltáskori autosave van. Tipikusan ha befejezem aznapra a játékot, akkor úgy szoktam lementeni, hogy egy körrel teljesen végeztem, mindent elvégeztem amit akartam. Itt most ezt nem lehet, hanem le kell egy új kört nyomni, de abban az újban már semmit nem lehet csinálni, ha be akarom fejezni a játékot, a legközelebbi töltésnél utána kell nézegetni az értesítéseknek, hogy miket akartam csinálni, stb. Szóval eléggé frusztráló így...
  • Drapedro
    #4331
    Köszi, hogy felhívtad a figyelmet erre a mod-ra. Sokat javítgatnak a srácok, és néha talán mellé nyúlnak (most épp egy érdekes,nehezen megfejthető morál dolgot vittek bele, amikor is egyes egysége hirtelen megfutnak a közelharcból, és távolabb vonulva kapják magukat össze), de alapvetően jó irányba haladnak. Jelzem, egy idő után csak most, emiatt a kod miatt vettem csak elő újra a játékot, így lehet, hogy néhány dolog, amit a modnak tulajdonítok, patch-ekkel jöttek. Közelharcban lassan hullanak a katonák, így végre realisztikusan, hosszú időn át egymásnak feszülő egységek vannak, teret engedve a taktikának (igazi döntést bekerítéssel lehet elérni).Több új harci képzettség is megjelent (pl. hastatii-nál pila használat lovásság ellen közelharcban, pajzsfal). A spártai falanxtól meg egyszerűen lehidaltam. Ahogy ütemes kiáltás mellett, lépésről lépésre haladnak előre (bal láb előre, jobbat bal láb mellé zár), igazi élmény. A csata AI is fejlődött. Még hátrányban is jól helyezkedik, használja a terepet. Face to face pedig igen korrekt. Települést jól véd. Most Rómával próbálkozok, és az a szégyen ért, hogy az etruszkok elfoglalták Nicosia-t. Igaz, majdnem kétszeres túlerővel (két seregben) támadott, de a lényeg nem ez, hanem ahogy ezt kihasználta. Maga Nicpsia 2-es szintű város volt, jól védhető főtérrel, amit 2 irányból, de 3 szakaszon lehetett védeni két-két egységgel (összesen hattal), így a maradék (a védő római sereg 2/3 része) egy része a téren tartalékban állt, egy része pedig el lett rejtve a városon kívül (ide már a csata közben kerültek kimozgatásra), egy jó kis hátba támadáshoz. A gép az első hullámban a teljes seregét bevezette a városba úgy, ahogy reméltem, és két, ehymáshoz közel fekvő helyen kezdte el erőltetni az áttörést úgy, hogy a városon kívül felvonultatott seregem megkezdhette a felvonulást a hátba támadáshoz. ehhez viszonylag messziről vonultak, de volt időm, mert egyrészt a mod sajátossága miatt számíthattam arra, hogy a város főterét védők kitartanak kis veszteséggel (miközben persze az ellenség sem veszít sok embert), másrészt az időközben a térképre érkező gépi erősítés - utólag azt mondom, tüntetőleg - nem mozdult, állt egy helyben jó messzire. A harapófogó bevált, az első hullám hullani illetrve futni kezdett. Még vetettem egy pillantást a taktikai térképre, de úgy láttam, hogy a tartalék továbbra is messze áll. Amit nem vettem észre, hogy már korántsem akkor létszámban. Ígyhát kitörtem a védelemből, és annak érdekében, hogy minél nagyobb veszteséget okozzak az ellennek (kiegyenlítve így a létszámbeli viszonyokat), haszjolni kezdtem az ellent. Ekkor kezdtek friss gépi egységek érkezni, éppen az ellenkező irányból, dombok mögül. Ezek felé még be tudtam fordulni, sőt létszám fölény mellett még bekerítést is kezdtem, amikor is egy újabb irányból (szintén domboldalról), rám zúdult a lovassága. Eközben persze a térkép szélén még mindig ott állt a gépi tartalék - egy része. Tehát a gép lekötötte az erőim az első hullámban, eközben a tartalék egy részét szem előtt táboroztatta, másik része viszont suttyomban, rejtőzve megkerülte a csatateret, és a kellő időben feltűnve lecsapott.
  • Kurfürst
    #4330
    Akinek gondja van az új 7-es patchel állandó lefagyásokkal és AMDs GPU-t használ, javaslom a visszaállást a 13.09-es driverekre, nekem a v13,11-es béta driverrel a 7-es patch után gondok lettek (addig nem volt).
  • EM64T
    #4329
    Ok, köszi! Azt látni fogom valahol, hogy a mod elindult, megváltozik a főmenü képrenyője, pl?
  • foxehole
    #4328
    Nem kell az uploadra menni! Csak bepipálni és játék!
  • EM64T
    #4327
    Én letöltöttem ezt a mododt, és rájöttem, hogy nem tudok modot telepíteni Rome alá :/ A Rome indítóban bepipálom a divide et Imperát, és rámegyek az upload gombra. Ezen felül kell valami?
  • foxehole
    #4326
    Végre a rómaiak nem "szuperemberek" a csatákban, az AI nem erölteti annyira az ostromokat, több a nyílt összecsapás, a kisebb frakciók nem kapnak annyi bónuszt, a nagyobbak erősebbek stb. Enyenlőre ennyi jut eszembe, de próbáld ki csak új kampányt kell kezdened!
  • EM64T
    #4325
    Mit ad ez a mod, miért ajánlanád? Sajna rómával magas szinteken sem túl nagy 50+ kör után a kihívás...
  • Vorrhess
    #4324
    Végre már engem sem dobál ki, nem tudom mi volt a gond tegnap. Spártával kezdtem új kampányt. És ami kissé idegesítő ,hogy a hoplitáim phalanxa valamiért szétesik és egyből szürke lesz a gomb, be se tudom kapcsolni csak ha leverik az adott egységet amivel épp harcolnak. Régen nem így volt.
  • foxehole
    #4323
    Lehet bennem van a hiba, de szerintem ez az eddigi legjobb TW! Az első RTW óta a sorozat mindegyik részét kijátszottam, de eddig ez fogott meg legjobban. Az igazsághoz hozzátartozik hogy mindíg valamilyen moddal toltam a játékot, mint most is (Divide et Impera).
  • gseldon
    #4322
    Engem végre elkapott a "csak még egy kört" érzés. Minden néppel játszottam már, de nagyjából az 50. kör környékén abbahagytam mindennel, mert uncsi volt. Most szerintem jó, már 130 körnél vagyok éppen Rómával, és nem tudom megmagyarázni miért, mert egyetlen még meglévő ellenség sem tud már kihívást nyújtani, de még mindig élvezem. Fogalmam nincs ez miért van most, és eddig nem volt.
  • Mozes
    #4321
    Ja és akkor még a Shogun2-ben szerintem nagyon jól kitalált és megvalósított multis rész itten legagyitásáról nem is beszéltem..... :(
  • Mozes
    #4320
    Na tegnap elővettem a megjelenés utána nagy csalódást követően előszőr. Tényleg sokkal gyorsabb lett a játék minden fronton. Semmi akadás, semmi kifagyás és semmi jelentősebb bug-ot nem találtam 5 óra játékkal. Viszont sajnos továbbra sem tudom megszokni ezt a legagyított kezelőfelületet és ikonokat. Nagyon idegesítő, ha ránéz az ember elsőre nem tudja mit is tud az ikon (melyik sereg vagy épület van mögötte) hanem konkrétán fölé kell vinni a korzort, hogy kiírja vagy gondolom 20-30 óra játék után már megtanulja az ember. Most is az az érzésem, hogy mindent bele akartam tömni a játékban ami külsőre ütős (szép grafika, rengeteg játszható klán, stb....) de a lényeg elveszett..... Nagyon sajnálom, minden TW játékkal éveket játszottam, de ezt nem tudom megszeretni....
  • Vorrhess
    #4319
    Fene most ez az 1.7 patch folyamat kivágdos crashel. Már 3. alkalommal remélem jön valami fix vagy bármi. Így nem tudok játszani.
  • a.carkey
    #4318
    Hihetetlen, hogy még mindig nem automatikus, hogy ha valahol új patch jön ki, akkor azonnal tudom olvasni a steamen - nem tudom minek van a news rész -, nem pedig a honlap valamelyik zugába kell elbandukolnom a mi van bennéért ...
  • sakkay
    #4317
    Igen.
  • Hunor1
    #4316
    van már patch 7 ?
  • Prince23
    #4315
    565 megás patchet tölt most a Rome 2 :)
  • foxehole
    #4314
    Készülőben van és már kipróbálható egy új kiváló mod a játékhoz!Divide Et Impera
    Már próbálgatom, ma estére igérték a steam workshop változatát is!
  • haxoror
    #4313
  • sakkay
    #4312
  • Kurfürst
    #4311

    Új DLC bejelentés :D

  • Bandras DaSilva #4310
    A politikai rendszer per pillanat nem nagyon működik, szóval sok értelme nincs szarakodni vele. Achievementekért esetleg van értelme gyúrni, de amúgy tök mindegy mit csinálsz semmi hatása nincs a játék menetére.

    Rabszolgákkal meg vigyázni kell mert -bár adnak x pénzt a gazdasághoz - elégedetlenséget is szülnek és ha sok van, akkor attól romlik a közhangulat.

    Szerintem a legjobban úgy jársz ha nem is szerzel ...én mindig kinyírok mindenkit vagy ha esetleg jobb hangulatban vagyok, akkor elengedem őket. Ez a része sem túl átgondolt mert sztem kellene egy szint amit érdemes fenntartani, de itt ha nyersz mondjuk 2 csatát és rabszolgának adod el a foglyokat, rögtön elkezdenek lázongania tartományban.

    A provincia menün meg lehet nézni, hogy mi a szintjük és hogy milyen bónuszt/büntit adnak.
  • sakkay
    #4309
    Teszt.
  • ChuckYeager
    #4308
    Üdv!
    Valaki tudja,hogy a politikai rész hogy működik?
    mi az a gravitas,senators..stb
    hogy lehet örökbe fogadni,milyen eventek vannak?
    Nem igazán értem.
    A slaves-ek hogy járulnak hozzá a gazdasághoz?mert csak azt láttom hogy elégedetlenséget szülnek,érdemes a csaták után megszerezni,vagy inkább ölni minden hadifoglyot?
  • Kurfürst
    #4307
    Hmm, időközben a hivatalos forumon arra is rájöttek, hogy a következő DLC Bactria lesz, ezért az 500 megás patch.

    http://cloud-2.steampowered.com/ugc/487808071518945101/38E1A05C2DDF84AD3167CDDA0D14E1CAF05FB9E9/
  • sakkay
    #4306
    Igen én is erre gondoltam. Kellene valami kampány szintű saving throwt, de nem olyan primitíven mint a Napóleonban.
  • Kurfürst
    #4305
    Szerintem megérdemel egy előléptetést ekkora harci kedvvel ! :D

    Elvileg már a Teutoburgi trailerben is benne volt hogy a ló és lovas külön van kezelve - valaki kiszúrta hogy az egyik római alól leölték a lovat, de a figura tovább harcolt gyalog. Szóval az engine elvileg tudja.

    Nagyon nekem eddig nem tűnt fel hogy a játékban is így működne a sima lovassággal, de a readme szerint a General-t személy szerint feltápolták (kapott mindenféle saving throwt), hogy ne hulljanak el annyira..
  • sakkay
    #4304
    Marha érdekes dolgot figyeltem meg a 7 béta óta. Elefántos vezér belehajt a harcba, elég sok elefánt elfekszik a végére de győztem..nézem a vezért, egyszer csak látom ám, hogy talpig véresen!elefánt nélkül! gyalogosan fut és üldözi az ellent ! Na!? Vagy egy hihetetlen bug, de szerintem inkább megcsinálták , hogy bizonyos esetekben ha a vezér elefánt meghal, a vezér túlél(heti)!
  • a.carkey
    #4303
    Áh, végre!

    "Artillery units no longer move forwards to attack a building when their target is already in range." Agyfaszt kaptam tőle.
  • sakkay
    #4302
    Rengeteg változás. A csata nagyon jó lett.
  • a.carkey
    #4301
    Mi van benne?
  • sakkay
    #4300
    Kijött a béta 7!!!!!!!!!!!!!!!
  • Kurfürst
    #4299
    Nem tudjátok van esetleg magyar RTW2 MP közösség vagy csoport? Steamen esetleg? szívesen játszanék MP campaignt valakivel.