5627
10804749371368208052.jpg
  • uwu420
    #4498
    A polgárháború ellen lehet tenni valamit, vagy az mindenképp jön?
    Ha mondjuk csak egy családból való tábornokok vannak, vagy bármilyen trükkel nem kerülhető el?
  • uwu420
    #4497
    Az onager szerintem jobb, a balliszta csak az elején kell amíg nincs meg a tech az onagerhez. Ha kipróbálod costum battle-be elég egyértelmű.
    Azt viszont nem tudom hogy kell hozzá gyújtólövedlket fejleszteni, sehol se írja, azzal lenne jó, de még nem tartok ott.
    A balliszával rögtön tudtam robbanósat lőni, egyenlőre nálam is csak az van.
  • Stief
    #4496
    Srácok mi jobb az onager vagy a ballista?
  • Kurfürst
    #4495
    Nézegetve a hivatalos forumot, nagyjából az segít amit leírtunk már.. pontosabban a chariot ellen az sem.

    Mindenesetre az ilyen nagyon nehéz egységekkel szemben a sorok mélységét érdemes növelni.
  • Kurfürst
    #4494
    Ezt próbáltam én is és tudom hogy működik, de igazából az érdekelne hogy közelharcban le lehet e nyomni a fánit valamivel.. próbáltam mély formációt, laza formációt, légióst, triárit... a defensive testudo se nagyon használ, de még talán az a legjobb.

    Annak lenne értelme, ha laza alakzatban, könnyű egységek meg tudnák őket fogni sok lúd fánit győz alapon. A chariot talán még rosszabb, egyszerűen darálja az embereket.
  • Kurfürst
    #4493
    Szerintem ilyen bracing bonusos egységeket kellene nézni, vagy növelni az egységek mélységét. Én azt vettem észre, hogy nem is a lovasnak a charge-a okozza a nagy veszteséget, hanem a lovak ütközési ereje - az esésektől is rengeteg gyalogos szenved HP veszteséget, azért hullanak nagyon gyorsan. Az engine ugyanis nézi már az egységek súlyát is, nem csak parasztvakítás a repkedő gyalogos.

    Valami olyan egység kell amelyiknek bracing bonusa vagy ilyent adó skillje van, mert asszem az csökkenti az ütközés erejét. Esetleg valami gall / germán auxilliára érdemes ráhajtani, azoknak van shield screen képességük.
  • sakkay
    #4492
    Figyelj kipróbáltam, nagyon megvertem a gépet mindig vh. fokozaton. Legalább próbáld meg amit írtam custom csatában.
  • sakkay
    #4491
    A velites-nem tüzes-a kb. harmadik hullámtól(mármint dobás sorozat) irtják az elefántokat. Csak annyi kell előtte, hogy akasszad meg őket egy időre.
  • wulwerin
    #4490
    Azért kérdeztem, mert azt láttam, hogy akkora charge bónusza van a shock-nak, hogy amint egy teljes sereg belerongyol a gyalogságba, azok megfutnak. Hiába marad még olyan egység, ami nem kapott belőle, az kevés, hogy győzzön, és akkora morált veszít a többi futása miatt, hogy a csata már biztos eldőlt. Az armored légiósoknál is ez a kérdés, hogy hogy húznád fel a védelmi vonalat, hogy az első csapásnál ne fusson el a fél sereg, mert 18 lovas gyémánt alakzatban majdnem mindene átmegy. Talán a falanx megfogná, de az a rómaikanak nincsen ugye. Még arra gondoltam, 3-4 saját lovast állítom ütközőpályára, és a gyalog talán elkapja őket, mielőtt újabb rohamra indul. Meg azt nem tudom, hogy a teknősbékába belerongyol e simán, vagy azért az megfogja valamelyest, mielőtt felbomlik az alakzat.
  • Kurfürst
    #4489
    Én a fáni meg a chariot ellefelére lennék kíváncsi, azon túl hogy skirmisherrel agyondobálni meg tüzes nyilazni. Az első rómában még volt olyan a skirmishernek hogy bónusz a fáni meg a chariot ellen, de itt ilyen tudtommal nincs..
  • Kurfürst
    #4488
    A shock cavarlyt én nem nagyon szeretem.. ha bele tudnak rongyolni az ellenbe, tökjó, de egyébként meg rögtön elkezdenek hullani közelharcban. Nincs pajzsuk... a katafrakt durva, de olyan rohadt lassú hogy nem nem bírja magát kivonni..
  • sakkay
    #4487
    Nem teknősbéka..armored légiós egy két triari, és kb 4 velites..ennyi. Úgy elvered mint bohóc a dobot. És nem kell teknősbéka. Arról nem beszélve, hogy ár érték arányban így milyen fölényben vagy(számban is).
  • wulwerin
    #4486
    Ha valaki tudja, hogy egy teljes csak shock cavalry-ból (Karthágói, de ez talán mindegy)sereget hogyan lehet legyőzni Rómával, ha nem a tükörképével vagyok akkor hálás lennék. Haveromnak ez a taktikája, és majd akarok ellene kampányt játszani, de nem akarom az elején beszívni. Amúgy ezzel gyakorlatilag pillanatok alatt szarráveri az ellenséget, vagy egységben támad, vagy kettébontja őket. Azon gondolkodtam, hogy szoros formációt állítok be + teknősbéka alakzatot, de nem tudom mennyire működőképes. Egy ekkora rohamnál, ha belerongyolnak a seregbe, pillanatok alatt megfut még a pretoriánus is.
  • Kurfürst
    #4485
    Én erősen elek a gyanúval hogy a "spéci " alap lápi driverekkel lehet valami... az egység lag inkább processzor függő, de nekem ennél gyengébb konfigon is tökéletesen megy, majdnem minden maxon, igaz csak 720-as felbontással.
  • ChuckYeager
    #4484
    Igen csak az a baj ,hogy nekem a patchek után is lagol az egység mozgás 8.1 beta is fenn van.
    A gép egyébként:FX-6300 6magos
    egy spéci asus alaplap
    8gb RAM
    hd7790 1GB
    ssd
    lehet a vidi kártya gyenge?
    Mert ez így szinte játszhatatan,mit kapcsoljak ki vagy be??
  • KingPunisher
    #4483
    Háboruban gazdag uj évet..
  • KingPunisher
    #4482
    http://www.youtube.com/watch?annotation_id=annotation_78444649&feature=iv&list=FLihyyKgok1QAXzY-H1Gvgfg&src_vid=leXo4-QLNVc&v=GM4NoLseD0k
  • PrasCo
    #4481
    Mindennek tükrében nem is szórakoztam volna a megjegyzéssel, ha a hosszú 'ó' nem tette volna egyértelművé, hogy nem 'ha', hanem 'a' magyar nyelvhasználatból indulunk ki. :)
  • Nos
    #4480
    Legalábbis ha a magyar nyelvhasználatból indulunk ki. De ez csak az utóbbi 2-3 évtized terméke. Nagyon sok nyelv nem különbözteti meg így a kettőt, mint mi, még a görög sem. Annyi, hogy mi a latinos "c" alakot használjuk a jelenleg létező, a görögös "k" alakot az ókori népre. Ez egyébként a hírújságírás terméke, de ha tudományos, vagy rendszerváltás előtti anyaggal találkozol, akkor a c és k változat is utalhat az ókorira. Volt egy cikk, erről. Rajtunk kívül még a németek használnak más szót a két dologra. Náluk Mazedonien az új állam.
  • PrasCo
    #4479
    Egy kis szőrszálhasogatást engedj meg: MaKedón. Macedónia, a'mmás.
  • TBeckett
    #4478
    Én is nemrég kezdtem el a játékot Spártával. Én úgy vettem észre, hogy csak provincia "fővárosok" birtokában tudsz kereskedelmi egyezményeket kötni, vagyis spárta esetén első körön Athén, vagy Pella (Macedón) van a legközelebb, amit ennek érdekében el lehet foglalni
  • PrasCo
    #4477
    Igen, volt nálam ilyen probléma a patchek előtt, egy különösen agyhalottul nagy ostromnál. Ott annyira el is keserített a dolog, hogy kerestem "megoldásokat" a neten (preferences fájlokban túrkálás és társai), de amikor a unit lagot megszüntettem, akkor jött az általános lag, úgyhogy végeredményben nem találtam kielégítő választ a problémára.
    Aztán jött a patch, és szép lett minden.
  • ChuckYeager
    #4476
    Üdv.Az auto frissítést hol lehet kikapcsolni?
    A modoknál és a fő játéknál is?
    Főleg a modoknál probléma így nem lehet normálisan játszani ha pl 2 naponta előröl kell kezdeni:(

    Nektek is van olyan probléma ,hogy szépen fut a csata de amikor az egységek elkezdenek egymással harcolni nagyon elkezd szaggatni DE CSAK AZ EGYSÉGEK ANIMÁCIÓJA,a táj a kamera mozgatás simán fut.MIÉRT?
  • sakkay
    #4475
    Néha előfordul..de a csata ai már nem olyan rossz. Inkább azt mondanám, hogy néha valahogy "lefagy" valamikor meg igen penge.
  • spibal
    #4474
    Sziasztok!

    Spártával vagyok. Szerettem volna tengeri kereskedelmet indítani, így elfoglaltam Knossos-t (Hierapytna), aminek ugye van kikötője, de valami miatt mégsem enged kereskedni. Tud valaki segíteni, hogy miért nem?
  • Hunor1
    #4473
    ebben a cézár kampányban elég jó már az AI! Viszont nem tudom eldönteni hogy ezt a 8. patch okozza-e vagy a DEI mod ???
    Mert most már jellemzően azt csinálja a gép hogy ugye rám küldi a seregét az AI DE MOST mindig hátrahagy akár 4-5 egységet tartalékba, és nem csak a skirmishereket hanem ezen felül még több lándzsás egységet így már nem olyan könnyű megkerülni az arcvonalat és a szárnyakról bekeríteni, vagy hátulról lerohanni. mert minden próbálkozásra jól reagál hátul és védi a seregét!
    Aki mod nélkül tolja az is ezt tapasztalja?
  • Vorrhess
    #4472
    Na ma egy könyvesbolt előtt mentem el, és véletlen megláttam a Rome- Karthágónak vesznie kell könyvet. Nem bírtam megállni és megvettem :)
  • sakkay
    #4471
    Vegyed le a árnyékolást..csak azt..és megoldódik.
  • spibal
    #4470
    Sziasztok!

    A játék megy szépen extrém beállításokkal a gépen, de ha köd van akkor valami miatt kegyetlenül belassul. pl. 3-4 perc mire bejön a menü. Próbáltam a grafikai beállításokkal szórakozni, de nem akar összejönni. A legújabb patch van rajta. Valakinek volt már ilyen problémája?
  • sakkay
    #4469
    Jó lehetett.
  • Hunor1
    #4468
    ohhhh hát ilyen nincs!
    Caesar kampányban DEI moddal védtem egy nagyvárost. fullos sereg bent +a garisonok. jutott emberem a falakra, a kapu elé, a fő utcára és a vp.-hoz is.A gallok is 2 fullos sereggel támadtak.
    Erre mid dob a gép?????????????
    Éjszakát viharral.....!!!!! :/
    A pipától nem láttam mert egy ilyen epic csatát teljesen élvezhetetlenné tett nem csak a szaggatás miatt, hanem a rossz látási viszonyok miatt is. kb csak árnyakat láttam ....pedig rohadt jó lehetett a csata mert az utolsó fázisban csak a vezér és 4-5 leharcolt maradék egység védte a "piacteret" de sikerült nyernem végül .
  • sakkay
    #4467
    Ja azzal nyomom, csak gondolom hamarosan jön a hivatalos és a módok érzékenyek az ilyenre..inkább megvárom. Addig befejezem a Róma kampányomat.
  • Kurfürst
    #4466
    Nyomhatod a betaval már most is, teljesen stabil.
  • sakkay
    #4465
    Na majd megnézem. Csak megvárom a hivatalos 8.1-et.
  • Hunor1
    #4464
    egy kicsit azért én is sokallom a mod defense vagy a páncél értékeit. volt hogy amiatt vesztettem csatát mert az ellenfél 60 fős vezérére ráküldtem 3 !! gyalogos egységet, és azok vagy 20 percre lekötötték ezeket az egységeket. közben pedig a számbeli fölényükkel lassan bedarálták a többi csapataimat...
  • sakkay
    #4463
    Persze nem mondtam hogy 6 órás csaták legyenek. A tw kerete amúgy sem tökéletes, de azért nagyon sok minden belefér. Mondjuk a 6 órás csata jó része az a helyezgetés, amit mi a csata előtt csinálunk a csapatainkkal.
    Eredetileg ugye már itt is sok esetben zavarták egymást az előcsatározókkal. A csata maga érdekes kérdés. Igazából a hadtörténészek is csak az utóbbi pár évtizedben kezdtek belemenni a részletekbe. Pl egyes kutatók szerint, az első sorokat a rómaiak (ha épp lehetséges volt)folyamatosan váltották. Így a fáradságot is drasztikusabban jobban bírták mint mások.
    1.ez persze nem egyszerű, és biztos a korai időkben nem csinálták.
    2. nem mindig volt rá idő.
    Más kutatók azt mondják sok csata folyamatos, támadás pihenés szakaszból állt. Ez pl. egészen jól lehet szimulálni a lenti móddal, hogy a csapatok nem futnak egyből a világgá, és ha igen megállnak ha biztonságban érzik magukat. Amit írsz a hátba szúrásról, az inkább animációs echnikai probléma...túl azon, hogy ha nem hatol át a páncélon túl lehet élni simán. Én azt is el tudom képzelni , hogy a sorok váltása olyan automatán működhetett, ha tudtak elé léptek a fáradó harcosnak vagy sérültnek..halottnál evidens ugye.
  • Kurfürst
    #4462
    Nem a lassúsággal van a baj, hanem azzal hogy ezt úgy érik el, hogy irreálisan nehezen hullanak az emberek. Lásd hátba szurkált Principes példája... Két ezer fős csapat csatája, ha nagyjából egyenlő képességűek miután összeérnek az emberek ? 10, 15 perc maximum, utána elfáradnak az emberek.

    Én azt nézem, hogy az egyéni harcok meddig tartanak, az pedig teljesen reálisnak tűnik, pláne, ha nagy tömegről beszélünk ahol nincs mit taktikázni, jobbra balra ugrálni, egyszerűen be vagy szorítva fél méterre a másiktól. Ott meg egyszerűen szurkálás megy. A történelmi csaták persze több okból is jóval tovább tartottak - nem egyszerre esett mindenki egymásnak, több hullám, tartalékok is voltak és sokkal, sokkal több ember csapott össze.

    Persze ez ízlések és pofonok, ki mit szeret, de a modderek szerintem hajlamosak egyik végletből a másikba esni.
  • ChuckYeager
    #4461
    Üdv.Az auto frissítést hol lehet kikapcsolni?
    A modoknál és a fő játéknál is?
  • Nos
    #4460
    Meg nem probaltam a modot, de szerintem mondjuk 2-6 oras csatakat vegig ulni csak ideig oraig elvezetes. Nekem max egy oras csata boven eleg. Egyebkent meg nem probaltam a modot, csak a velemenyekre reagaltam.
  • sakkay
    #4459
    Nem értek egyet. A dolgok amiket írsz bár külön külön igazak, direkt úgy van beállítva, hogy ne működjön' a játékban. A csaták előzményét most nem taglalnám, azért írtam azt, hogy miután a sorok összeérnek. Volt olyan , hogy szinte azonnal-mondjuk 3-5 perc-megfutottak
    (most ez az extrémítás az alapcsata az alapjátékban, no meg az embertelen gyors emberirtás),
    csak gyakorlatilag olyan elenyésző számmal(mondjuk ha igen nagy minőségi különbség volt) amit nem is nagyon érdemes vizsgálni. A másik dolog: ha felemelnék a védelmi értéket-mint az említett módban- és megtennék azt , hogy a megfutott egység ne azonnal elhagyja a csatateret-mint az említett módban-már nagyon közeledtek a realitás felé. Ha ez nem tetszik, nem kell használni..még jó , hogy nem kötelező. De azt mondani , hogy unalmasan hosszúak a csaták...háááát. Még jó , hogy megmarad neked a vanilla.