5627
10804749371368208052.jpg
  • Nos
    #4458
    Nem hiszem, hogy valaha élvezhető realisztikus hosszú csatákat lehetne, és kellene csinálni a total war szériában. Volt olyan több ezres csata, ahol az egyik fél szinte azonnal megfutott, meg olyan is, ami órákig tartott. Elég idegesítő lenne ilyen változékonyság. A közösség mindkettőre fújol :)

    Ráadásul a hosszú csaták képe teljesen más volt, mint a total war játékban, azt reálisan még a modderek sem próbálják modellezni, mert hülyét kapna a játékos. Nyílván senki nem képzeli, hogy 5-6 órán keresztül folyamatosan vagdalkózott az összes csapattest. Azt még az olimpikonok sem bírnák, legfeljebb superman. Rengeteg ideiglenes visszavonulás, holtpont, "pihenő" volt az ilyen ütközetekben, amik részben spontán, részben tervezetten alakultak ki. Ilyet a filmekben sem látunk, mert nem ezek a látványos részek.
  • sakkay
    #4457
    Na most amit ide írtál, az eddig a legrealisztikusabb csata menet..értem én , hogy aki játszani akar csak, annak lassú, de akkor nyomd az alappal. Szerinted őszintén..meddig tart-csak két 1000 fős-sereg csatája?..most komolyan kérdezem. Gondold végig. Mondjuk a csapatok összeérésétől számítva.
  • Szpecnyaz
    #4456
    Szerintem a lovasság is nagyon gyenge. De ez kb minden modra igaz.
  • Kurfürst
    #4455
    Futólag kipróbáltam ezt a Divide et Impera modot egy csata erejéig. Hááát. Az egyetlen dolog ami tetszett benne kb. azok a nagy, történelmi léptékű egységek (pl. a falanx 256 emberből áll, a többinél már sehogyan sem stimmelt, pl. a légiónáriusok 300 ember oszt csókolom, ez se nem 160 fős manipulus se nem 480 fős cohors).

    Magának a csatának a mechanikáját is átbuherálták, jópofa, hogy a falanx és a hopliták is lépésenként, nagyokat nyögve lassan nyomulnak előre. Ellenben nagyon hosszú lett a csata én kb. 40 percen keresztül játszottam egy közepes méretű csatát. Ritkán és nehezen hullanak az egységek, nagyon magas a defense, nem nagyon . Egy szem kártágói Sacred Band vagy 20 percen keresztül tartott fennt vagy 3x annyi légiónáriust, eh. Közben két falanx szarakodott 15 percen keresztül egy szem szaros principessel, de úgy, hogy a végén már előlről hátulról szendvicsbe fogták. Persze a készítők szerint ha a hátadat böködik pikával, az még nem ok a tömeges halálra. Eh. Végük úgy 5 perc után, miközben elhullott 20 ember a lómaiak felfogták, hogy ez nem lesz jó és elmentek. Aztán visszajöttek, mert shattered morale csak nagyon nehezen jön össze.

    Igazából az egyetlen aki írtott, az a fáni volt. A fáni elintézett 500 rómait. A fánit viszont nem lehet legyilkolni, NAGYON nem. Egy lassú, komótos halálcsillag, akinek köszönhetően a kártágóiak lenyomtak 2x annyi rómait. Van egy csomó reskin is, meg görögül/latinul vannak az egységnevek, ami nagyon történelemhű, de annyira nem fogott meg.

    Igazából, legalábbis a csata szinten a vanila szerintem jobb, sokkal jobb. A tengeri csatára kellene még alaposan ránézni (valami értelmesebb boarding, meg ramming mechanizmus jól jönne, lehetne Harpax is meg Corvus, a barbár hajók rammingjét is kivehetnék végre), egyébként tökéletes.
  • sakkay
    #4454
    Amúgy mindenkinek boldog karácsonyt.
  • sakkay
    #4453
    Nem mert teljesen visszafog mindenki. Amúgy is hiányolom kicsit a barbár népek barbárságát' értelmetlen betörések, nép vonulások stb..had ne hozzak példát, de pl. ilyen volt a nagy germán vonulás Márius idejében..pedig akkorra már nagyon erős volt Róma. Különböző népek tudatos összeállása Róma ellen..pl Pontusi Mitridatész, vagy éppen a Crassus veresége utáni Parthus betörés..sorolhatnám.
  • obe
    #4452
    köszönöm..igen,miután a kutyákat elengedtem már nem adok ki uj támadást / utasitást, mégis kiserik a kutyákat a tartoik, probáltam már hátraküldeni öket, de idövel mindig visszafutnak a harcba..nem értem, csak nálam van ez igy ?..neked nyugton maradnak ha már hátraküldted öket ?
  • Nos
    #4451
    Pedig ez akkor elég reális. Akkor is, ha unalmas :)
  • sakkay
    #4450
    Hm...miután komoly birodalom lettem, olyan óvatossá vált a gép , hogy megint kezd kicsit leülni. Ezen még kalibrálniuk kell, de amúgy nagyon faxa. Rengeteg apró hiba tényleg eltűnt.
  • myky76
    #4449
    Miután a kutyák elszabadulnak, már nem tudod irányítani őket!
    Tehát, ha ráklikkelsz, hogy például támadjanak egy másik egységet, akkor az a parancs a kutyaidomárokra fog vonatkozni és ők lendülnek majd támadásba!
    Tehát miután a kutyák támadásban vannak jelöld ki az idomárokat és küld őket biztonságos helyre a térképen!
    Remélem érthető!
    :-)
  • myky76
    #4448
    Jelöld ki az egységeket és küld őket a csapataid mögé...
    Ők szépen a kijelölt helyre fognak sétálni vagy szaladni a kutyák pedig teszik a dolgukat tovább!
  • obe
    #4447
    köszi, azt már probáltam, nem vált be, valahogy mindig követik a kutyáikat, mintha csak addig érne el a poráz :)
  • Hunor1
    #4446
    szerintem egyszerűen állítsd le őket amikor mkár harcolni indulnának. a kutyák attól még nem jönnek vissza hanem őlik tovább akit érnek, vagy amíg el nem hullanak.
  • obe
    #4445
    srácok..mit lehet az ellen tenni, hogy harcban, miután elengedtem a kutyákat, a tartóik ne szaladjanak állandoan azok után ??..mert ugye közelharcban nem sok vizet zavarnak a korai k-esek :)..aztán seperc megfutnak..azt észre vettétek hogy automatikus csata van, a veszteségek általában a kutyás egységeket érintik, vagy el is veszejti őket, pedig a harcikutyák fontos bástyái a seregeimnek

    köszönöm
  • Hunor1
    #4444
    mind ez a sima 8.0 -ás patchal , vagy már a 8.1-es bétával nyomja így a gép?
  • Nos
    #4443
    Igen, jobb lett az ai, már élvezhető a játék.
    Nyomtam egyébként egy kampányt a gallokkal a dlc-ben. Az elején kellett kicsit agyalni, de úgy döntöttem, hogy erőltetem a diplomáciát, így a sok szövetségessel az oldalamban elég gyorsan elfoglaltuk a meghatározott tartományokat. Nem volt túl sok hadseregem, a fél térkép a szövetségesem volt, és azt hittem, hogy megnyertem a játékot, amikor Itáliából megjelent valami brutál mennyiségű légió, mint felmentősereg.
    Nem kellett volna sietnem, minden pénzem elment arra, hogy lefizessem a többi törzset, hogy mellémálljanak, így a rómaiaktól foglalt területeken az épülteket át sem konvertáltam. A hat hadseregemmel nem tudom mennyi esélyem van ezek ellen, elég durvák. Szóval: a victory condition elérésével nem ér véget a caesar in gaul kampány, hanem akkor még jön vagy a nagy római megszálló sereg, vagy a másik oldalon valószínűleg a nagy gall felkelés. Nem érdemes tehát szaladni, hogy meglegyenek a feltételek, előtte érdemes kiépítkezni.
  • EM64T
    #4442
    Oké, így olvasgatva elég jól hangzik :)
  • EM64T
    #4441
    Őszintén szólva én még valamikor a hatodik patch környékén kipróbáltam, amikor az alapjáték könnyű, unalmas, tét nélküli darálás volt még... Nekem már akkor bitang nehéznek tűnt az a mod. Most meg az alapjáték is megnehezült (ami persze jó, kihívás), így nem biztos, hogy akarom magam szívatni a DeI moddal :D szerintem a hardcore Rome-osok próbálják ki, akiknek még most sem nyújt elég kihívást a játék. Engem most very hard fokozaton keresztbe-hosszába sz***t a gép, nekem köszönöm, ez épp elég :D

    De azért még utána nézek milyen pluszt nyújt még. Mondjuk nekem Rome egyben is mindig a vanilla volt az örök kedvenc, pedig ki tudja hány modot kipróbáltam!
  • foxehole
    #4440
    Bocs EZ az új frissített mód linkje.
  • foxehole
    #4439
    Próbáltátok már az új patch-hez igazított Divide et Impera módot? Bitang jó lett így a játék!
  • sakkay
    #4438
    Na gyerekek..nem mondom , hogy minden ok, de a kiadás óta most volt először olyan hangulata egy csatának, mint a régi Rómának. Csak ez sokkal jobb. (most már csak meg kell emelni a védelem értékeket és ok is. Lassan elkezdek módozni, beérett a játék) Az ai pedig nagyon jól reagált. Igazán élveztem, és nem kicsit kellett figyelni. Persze nem mindig, de akkora potenciál van még a játékban, hogy hihetetlen. Nagyon sokat javítottak a diplomácián is. Ha valakit sorozatban versz, békét kér..ha agyonvered még vazallusságot is fogad, úgy hogy nem is kell megostromolni.
  • KingPunisher
    #4437
    Ezt kihagytátok :P talán a legjobbat ;)
  • Nos
    #4436
    Még talán a Pompei sem annyira gáz, de a "The legend of Hercules" tényleg kirtikán aluli. Olyasmi lehet, mint a 300.
  • DaemoonHunter
    #4435
    A Noén kívül kritikán aluliak :/
  • foxehole
    #4434
    Kicsit off de jövő év elején három ókori témájú film is lesz a mozikban!The legend of hercules
    Pompei
    Noé
  • sakkay
    #4433
    Na azt nem tudom.
  • Hunor1
    #4432
    a 8-as patchnál is ez van vagy csak a 8.1 bétánál?
  • Kurfürst
    #4431
    Alesia, történelmi csata.
  • Hunor1
    #4430
    ok, de az intróban láttam egy nagyon fasza őrtornyos fa erődöt vagy falat. az vajon mi lehetett? a történelmi csata?
  • KingPunisher
    #4429
    Bizony egyet értek az előttem szólókkal. Az Ai kezd magához térni, Egyiptommal tolom de rohadt Seleucidák állandóan zaklatnak, betörnek a hátországba elfoglalják a gyengébb városokat.
    Battle AI is jobb lett, de azért még mindig nem hozza egy ember szintjét de talán ezt kár is várni.
  • Nos
    #4428
    Nem nagyon van olyan ficsör, amit ez miatt jobban meg tudnának szerintem oldani. Ahhoz, hogy változzanak az évszakok a nagytérképen, ahhoz valakinek így is le kéne gyártani azokat. Ha eddig nem ment, akkor nem ez hoz megváltást.
  • Hunor1
    #4427
    ja szerintem is drága, tulajdon képpen ez olyan mint egy mod. csurog is lefele....És gondolom nem sokára a modderek megoldják a DLC ficsöreinek beleaplikálását a nagy kampányba is :D
  • Nos
    #4426
    Még csak a 10. körben vagyok. Ad egy új ízt, de nagyon túl van árazva, szerintem nem éri meg a pénzét. Bár a csatákban szerencsére előjönnek az évszakok, nem csak a tél/nyár különbség, de az ősz is.
    Összegzés: ha a RII tetszik, akkor ez is, de semmi nagy durranás.
  • EM64T
    #4425
    Bizony ám, igen nehéz lett újabban a játék, nemrég kénytelen voltam újat kezdeni (ismét), ezúttal nagyon oda fogok figyelni a diplomáciára, mert másképp irdatlan nehéz boldogulni.
  • sakkay
    #4424
    Azt kell, hogy mondjam, (8.1 béta) hogy ekkora előrelépés még nem volt. Az ai nem ragad be(nagy falas város-ostrom még nem volt), több irányból, és összehangolva kerít. Karthágó nem csak , hogy él, de köszöni jól van-erős nagyon. a gallok, elég agresszívak és bár Rómával vagyok, nagyon meg kell gondolni mit csinálok.(vh) több támadás volt eddig Itália ellen, mint máskor egy egész kampány során(30. kör-nél vagyok most)
  • Hunor1
    #4423
    Milyen az új Caesar DLC?? próbálta már valaki?
  • Stief
    #4422
    Köszi mester ! :)
  • Kurfürst
    #4421
    Ezt speciel még nem próbáltam ki, de lényeges újításnak tűnik, hogy mostantól a Client és Satrapy államok egységeit is felfogadhatod zsoldosként, de normál fenntartási költségeik vannak.

    Ami szerintem übercool.
  • Kurfürst
    #4420
    Vannak benne javítások is, igen. Pár napon belül pedig jön a 8.1 beta.

    Amúgy a Caesar DLC érdekes, kicsit megbuherálták a kampány térképet meg a fejlesztéseket. Lényegében a korábbi "civil" fejlesztések helyét politikai-gazdasági fejlesztések veszik át, ezek adott esetben adnak Imperiumot vagy diplomáciai bónuszt, legalábbis a galloknál. Kicsit gány, hogy az ikonok viszont ugyanazok.

    A galloknál megjelent egy chosen swordsmen egység, ami a sima kardos meg az Oathsworn között van, kb. légionárius árban és képességben. Van egy keményebb javelines skirmisher egységük is, ami nem feltétlenül teljesen esélytelen közelharcban, bár persze elég bénák. Speciel engem ez az alapban idegesített nagyon, hogy pl. Lybian peltast nem csak gyenge közelharcban, hanem gyakorlatilag csak lemészároltatni tudja magát.

    A germánok tudtommal nem kaptak új egységet, pedig rájuk férne valami közepes lovasság, meg némi gyalogsági re-skin, hogy pl. a Spear Brothers legalább kicsit máshogy nézzen ki, bőrpáncélban vagy állatbőrökben pölö a szokásos bordó ruci helyett.

    Az annyira várt évszakok konkrétan rohadt idegesítőek, mert kb. 10 körig tél van (baszki szeptemberben ne havazzon már!), addig nagyjából az utakon lehet közlekedni, különben a sereg fele elhullik a cold attrititontól.
  • EM64T
    #4419
    Attól függően, hogy mekkora a birodalmad, a gép eleinte kettő, majd több hadsereg felállítását engedélyezi neked. Ennél a játéknál már szorosan összefügg a hadvezér és a sereg, a kettő nem létezhet egymás nélkül. Tehát már nincs olyan, hogy csak úgy kettéosztod egy sereged, az egyik megy erre, a másik arra. Sereghez hadvezér kell. Ahogy majd növekszik a birodalmad, úgy tudsz egyre több hadsereget (és ezzel hadvezért) képezni.