5627
10804749371368208052.jpg
  • PrasCo
    #4538
    ...és akkor hirtelen: Mellek.

  • setchoo
    #4537
    Ez meg micsoda???? Nem ezt akartam.
    Talán így!
  • setchoo
    #4536
    Megosztanám ezt a kis DeI rajongói videót!

    Nagyon jól összerakta a készítője. Egyből kedvet kapok, hogy rá klikkeljek a csata gombra!
  • sakkay
    #4535
    Nem, csak pár info szerint itt keményen belenyúlnak a politikába(és talán) a diplomáciában. Az , hogy ezután lassul a javítás üteme, az csak én gondolom, hiszen ezzel gyakorlatilag korrekt állapotba hozzák a Rómát.
    Nekem így még realitás szempontjából még mindig harmatos, de majd megoldják a móderek.
  • sakkay
    #4534
    Igen nyugodtan. Nagyon jó játék lett.
  • Nirz
    #4533
    Olvastam hogy megjelenéskor nagyon bugos volt,kérdésem hogy azóta helyzet változott-e patchekkel érdemes már beszerezni?
  • Molnibalage
    #4532
    Ez egyfajta lezáró megapatch? Ez után legfeljebb nagy DLC vagy kiegészítő jön, az alapjáték fejlesztése koncepcionálisan lezárul?
  • sakkay
    #4531
    Ha komolyan kérdezed akkor válaszolok. A mostani legfrissebb patch az 1.8.1.xxx Hamarosan ígérik az 1.9 bétát. Ha kijön a rendes 1.9, akkor szerintem már érdemes módozni' mert nem jön hetente, két hetente javítás.
    Ráadásul igen csak alakulnak a módok-évszakok, csata idő, stb..
  • Molnibalage
    #4530
    Nekem abszolút nem volt nyilvánvaló, mert én csak itt tájékozódom és igen ritkán járok erre vagy indítom el az RTW2-őt.

    Én pl. elsőre arra gondoltam, hogy 1.9. patch után különböző játékmódok lesznek, pl. az RTW-hez hasonlóan rövid és hosszú hadjáratok.
  • Hunor1
    #4529
    nyilván , ne nyelvészkedjünk már ennyire...
  • Molnibalage
    #4528
    Mi lesz az 1.9.? Milyen módokról van szó? Vagy MOD-ra gondoltál?
  • sakkay
    #4527
    Nekem nincsen meg. Ha kijön az 1.9, akkor meg azonnal váltok a módokra. Azért mert szerintem akkor lesz az, hogy lelassul a patch fejlesztése és addigra már a módok is alakulnak.
  • Hunor1
    #4526
    Hmmm, ennyire kevesen játszanak a dlc-vel? Aki igen annak is hasonló tapasztalatai vannak?
  • Hunor1
    #4525
    Azannya! Nem semmi ez a Cézár kampány! 3. nekifutásra kezdtem egyenesbe jönni - legalább is úgy hittem... már a térkép fele az enyém volt, volt 6 légióm,gazdaság dübörgött. Erre jött egy gall lázadás amit ugyan könnyen levertem, de aztán az eddig békésnek hitt kereskedelmi partnerem + a 2 kliens államom is betámadott!! városokat vesztettem, 3 kereskedelmi partnert is mert ugye ezzel a 3 néppel tudtam csak kereskedni. Most MINDENKIVEL HÁBORÚBAN VAGYOK!A diplomácia ebben a helyzetben reménytelen, kezdhetem a 2(volt) kliensemet kiirtani ami nem lesz egyszerű mert idő közben megerősödtek...Tetszik nagyon na, jó izzasztós. Igaz DEI móddal játszom VH-on.
  • sakkay
    #4524
    Valahol ki kell kapcsolni.
  • Molnibalage
    #4523
    Nem repülök komolyan 2007 óta...
  • sakkay
    #4522
    Csak ezzel, játszom, és nagyon ritkán repülök. Ennyi.
    361 óra van benne.
  • Kurfürst
    #4521
    Szerintem biztos lesznek, én a pun háborúkra meg valami "Antonius in Egypt" jellegű dologra tipplenék leginkább következő mini-campaign DLC-nek... legalábbis a megjelenés előtti promó anyagokból.
  • Molnibalage
    #4520
    Akkor neked tengernyi időd van. Eddig 71 órát játszottam vele.
  • Szpecnyaz
    #4519
    Pont a legutóbbi patchben felezték le a győzelemhez szükséges dolgokat. Így már nem annyira hossz.
  • sakkay
    #4518
    Eddig 3* csináltam végig, de az utolsót 1 hét alatt..nem értem mi a gond, nekem pl. éppen rövid.
  • Molnibalage
    #4517
    A kieg kisebb térképén játszódó hadjáraton kívül nem terveznek kisebb hadjáratokat? Minden más néppel olyan grandiózus cél van, mint Rómával? Még mindig nem toltam végig, olyan eszméletlen hosszú a gamma. Miután a térkép fele a tied onnan az erőforrások miatt pusztán idő kérdése a siker.

    Jó lenne valami olyan hadjárat, ahol a "mikrózás" fontosabb és nem ilyen kegyetlen hosszú és időrabló.
  • uwu420
    #4516
    Én most kezdtem Rome 2-vel játszani, és szerintem nincs gond az end turn-el, nem zavaróan hosszú. A kiegről meg semmit se tudok.
  • bgabor
    #4515
    Ebben az új "Caesar in Gaul" kiegészítőben kevés nem játszható frakció van? Sikerült emiatt ennél végre a ROME2 vállalhatatlan end turnözési idejét ésszerű mértékűre (<15másodperc) csökkenteni?
  • sakkay
    #4514
    kijött a 8.1..
  • PrasCo
    #4513
    Óóó, ne is mondd... Spárta elsőre fel is törölte velem a padlót egy az egyben. Már sereg-a-sereg ellen, úgy meg mondjuk nagyjából kétszeres létszámfölényben voltak a lovasság-gyalogság csapatlétszámok miatt, illetve a görög hegyvidéki terep is becsülettel alámvágott, de így is fájó volt. Kénytelen voltam stratégiailag kompenzálni, úgyhogy két sereggel (meg ahol tudtam, ott a haditengerészettel partról támogatva) egyenként nyomtam el őket, mint a csikket.
    Az eredeti Rome-ban, emlékszem, Szkítia vitt mindent, mint a piros ász, de gazdaságilag eleinte iszonyúan kényszerpályán mozgott az ember. Az eredeti területek lepusztultsága egyszerűen blokkolta a fejlődést, azonnal foglalni kellett valami zsírosabbat, erőn felül, ez nálam többnyire Konstantinápoly és a hellén területek voltak. Onnantól volt pénz (bár a lázadásokat nem nagyon tudtam elkerülni), volt sereg, nem volt gond. Úgy vettem észre, ott ettől volt nehéz a játék. Érdekesmódon ez az AI-ban is szinte kivétel nélkül megmutatkozott: Senki nem tudta cseszegetni Szkítiát, de ők sem tudtak kimozdulni onnan.

    Ezzel szemben az R2-ben a unit roster, ami lehúzza a sorompót. Magam eddig úgy vettem észre, hogy a lovasíjászokra és kopjásokra építő harcmodor nagyon fekszik a könnyűgyalogság ellenében (kelták, dákok, vagy délen-délkeleten a hellén kultúrák kivételével kábé minden), de amint páncél van valahol, szívás van erősen, heavy shot ide vagy oda. Sok tapasztalatom egyáltalán nincs a falanxok vagy a kardforgató nehézgyalogság ellenében (Rómát szerintem eldózerolják, mire odaérek), de azt hiszem, legközelebb ilyen esetben csökkentem a lovasíjászok arányát, és növelem a kopjások és gyalogosokét. HA szépen megoldható az üllő-kalapács, akkor még vállalható a dolog, bár ha a terep aláken a lovasságnak, akkor nem sokat segít ez sem.
  • setchoo
    #4512
    :D
    "Ilyen az, amikor nem veszi észre a ló a bazi nagy sziklát." Ezen elvisítoztam egy darabig! Hatalmas!
    Élvezetes kis beszámoló kerekedett itt a sztyeppei bulikról.
    A lovas virtusból táplálkozva én is kipróbáltam a szkíta patadübörgést. Ahogy olvaslak, szerintem én a rossz stratégia miatt nem jutottam eredményre. Más nem lehet az oka. :) A hellén gyalogsággal 1xűen nem tudtam mit kezdeni. A rossz gazdaságom miatt zsoldosokat nem engedhettem meg magamnak. Mivel most értettem meg az élelmezés működését. Na, de majd 2. uccura., lesz itt csínadatra!
  • PrasCo
    #4511
    Zárásképp, néhány további kép az erdei mókáról. Dák kollégáink talán úgy gondolták, hogy a ~mai Moldova erdőségei megakasztják a lovasaimat.
    Nos, nem nyert.
    Itt jegyzem meg, hogy mint a térképen látható, elfoglaltam egy hídfőállást Krétán és a Peloponnészoszon is, innen - ha az idők szele úgy hozza - észak felé török ki, így körülbelül a Duna alatt egyesítve a két inváziót.
    A hatvanadik kör körül járhatok most.

    [spoiler]

    Nézeteltérések civilizált megvitatása dák és szkíta lovas között.


    Kelevéz, hoplon, kosszarvak...


    A lovasság jól időzített lökése elég komoly hatással bír lenni a morálra.


    Hogy ne legyen unalmas a dolog, játsszunk el gondolatban: A korábban már önként a hordához csatlakozott tisszagéta nép kopjása ballag el a hullák mellett, a messzi, rohadt hideg otthonra gondolva. Na jó, akkor a zsíros zsákmányra gondolva.


    Azért, ez a pár év tőlem is áldozatokat szedett. Töredékét mondjuk, mint amennyit Dákiától, de még így is kénytelen voltam elfoglalni (és - ha már ott vagyok - mintegy mellékesen szétcseszni) ideiglenesen az egyik közeli városukat, a Duna menti Malva-t az ottani seregemmel, hogy feltöltsem a csapataimat, amivel már biztonságos(abb)an tudok hazavergődni.

    Amúgy meg a tököm meredeken tele az ellenséges ügynökök tevékenységével kábé minden kampányomban újabban. Egy Jókai-regényben nincs ennyi egyszemélyes hős, baszki, amit ezek elvileg őrzött katonai táborokkal és városokkal szemben beművelnek éves rendszerességgel.
    [spoiler]
  • PrasCo
    #4510
    A kettes számmal jelzett terület jó kis háborús góc, mindenki öl mindenkit, de zömmel dák kollégák alkotják a probléma magvát. Északon a budini törzs, szintén lovasíjász, jól tartja magát, elháborúzgat a szomszédos germán népekkel, nem nagyon avatkozom be. Közvetlen szomszédságomban, Északkelet-Dákiában felszabadítottam a basztarnákat, de lassan Dákiát elfoglalom, azt hiszem, úgyhogy annektálva lesznek ők is. Pontosszal a kapcsolatom jó (a térkép készítése óta már védelmi szövetség is létrejött), úgyhogy egyelőre jól be van biztosítva a seggem, foglalkozhatok portyákkal.
    Ám vissza úgy kábé Erdélybe.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!


    Háttérben a Duna. Ki is jutunk odáig, csak addig még át kell vágni magunkat ezen a k*rva sok dákon.


    Nem fogom elkendőzni, hogy az egy szem hadseregemet az elég korrekt mennyiségű dák emberanyag - bár sosem győzte le, noha egyszer négy és félszeres, egyszer háromszoros stb. stb. túlerőben támadott - meglehetősen jól megszabdosta. Itt már kénytelen vagyok dák segédcsapatokra is támaszkodni, elkerülendő a nagyon égető helyzeteket.


    Üss és fuss! Közeledő dák (Getae) haderőt zargatnak páncélozott lovasíjászok.


    Az éppen aktuális adok-kapok vezéri szemszögből.


    ...és az azt követő ütközet, már nem a Dunánál, hanem Északkelet-Dákia "csücskében", egy másik, szépen feltöltött szkíta haderővel, de még mindig dákok (Biephi) ellen.
  • PrasCo
    #4509
    Na, akkor a steppéről is egy képes összefoglalót, ha már a tegnap estémet különféle dák törzsek rendszertelen cseszegetésével töltöttem. Alant Szkítia, azazhogy a Steppe Hordája, mivel néhány testvéri nép már óvó szárnyam árnyai alá ült.



    Így állok most. Délen a masszagétákat szándékosan nem olvasztom be, inkább ütközőállamnak használom őket. Itt főleg egy másik lovasnomád néppel folytak a partik, most úgy tűnik, Aria és Baktria kezd el keménykedni. Probléma nincs, a helyzet stabil. A térképen egyes számmal jelöltem a következő képek nagyjábóli helyzetét:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!


    Nyegleó. Nem tudom, a csata után mi történt a kollégával, de az ziher, hogy két tűz közé szorult a szerencsétlen állatja. Még jó, hogy ekkortájt még nincsen PETA.


    Ilyen az, amikor nem veszi észre a ló a bazi nagy sziklát. :D Szinte látni a kolléga arcán a beletörődő "na, ráb*sztam"-kifejezést. A dahae törzs lovasa amúgy.


    ...ahogy ők is. Háttérben a szkíta-masszagéta törzsszövetség lovassága gondoskodik a zenéről.


    Egy utolsó kép erről a hadszíntérről. Nem bölcs dolog a sztyeppen ló nélkül közlekedni. Előfordulhat, hogy futni kell...
  • setchoo
    #4508
    Köszönöm! Akkor ezt sikerült még időben tisztáznom. Kr.e. 105
    Itt már nagyon menetrend szerű a hadi gépezet.
  • PrasCo
    #4507
    Pontosan. Az élelmiszer-termelés globális elosztású, a lokális számoknak akkor van szerepe, ha éhínség üt be, ilyenkor elsőként azok a tartományok részesülnek a kajából, akik helyben meg is termelik. Jellemzően tehát a nagyvárosok, ipari-, katonai központok szívják meg ilyenkor. Gyorssegély lehet, ha jól emlékszem, a nettó kajafogyasztó provincia('k) kiemelése az adózásból, ez talán az élelmiszerláncból is kiveszi őket.
  • setchoo
    #4506
    Lenne egy alapvető játéktechnikai kérdésem. Az élelmezés az globálisan oszlik el? Tehát végül is az a lényeg, hogy a jobb alsó sarokban lévő cipó pozitív szám legyen.
    Csak azért kérdezem, mert mindegyik tartományomban törekedtem a „zöld cipóra”. Így viszont bizonyos fejlettségű épületeket egyszerűen nem építettem meg, hogy „zöldben maradjak”.
    Tehát attól nem fog éhezni a seregem, ha egy olyan tartományban van ahol nem pozitív az élelem termelés, de egy másik tartomány összességében pozitívra húzza az átlagot?
    Jókor gondolkodok el ezen mikor már Parhiával lassan minden győzelmi feltételt elértem!
    :)
  • uwu420
    #4505
    Én igazából elkerültem load game-el. Legendary-n is ki lehet kerülni, ha jókor nyomok alt-F4-et :) De azért kéne rá egy tisztességes módszer is.

    Alapvetően az volt a bajom, hogy a kezdő tartományomban volt kiépítve az egységgyártás, minden katonai épület egy provinciába, és nem voltam ilyesmire felkészülve.
    Ha tudtam volna hogy a polgárháború ilyen, máshol építem ki.
    Mondjuk van vagy félmillió a kincstárban, csak időbe telik átépíteni egy provinciát katonaivá, utána már jöhet aminek jönnie kell :)

    Alapvetően csak 3 seregem van, azon kívül vagy 6 lázadás elleni meg városvédő jelentéktelen csapat, összesen tesznek ki még egy sereget. Ennyi is elég volt a terjeszkedéshez, és így dől a lé. Ha jön a polgárháború, kelleni fog még vagy 3-4 sereg, de előre meg felesleges legyártani.
  • obe
    #4504
    igen, elkerülhetetlen a polgár háboru..ha jol tudom, még nem tartok ott
  • EM64T
    #4503
    A gallokkal szenvedek, most át kellett vezényelnem a két Hispániai légiót is rendteremtésre, mert a pictones törzs is nekem esett, és a gall szövetség elfoglalt árosai is lázadoznak.
  • EM64T
    #4502
    Nem jelenik meg a kép, talán így:

  • EM64T
    #4501
    Íme a birodalmam Kr. e. 131-ben:



    Nyolc fullos légióm van, ezek közül néggyel most hódítom Galliát, hárommal nemrégiben szálltam partra Asiában (felkészülök lelkileg a Pontus elleni invázióra), egy pedig Hispániában vesztegel, várva az ottani inváziót. Megtörtént a hadseregreform vagy 15 éve, vannak már újonnan toborzott légiós seregeim, de vannak még régi fajta "hadkötelesek" is. Még jó pár év, mire a reform következtében csak zsoldosaim lesznek.

    Akivel lehet, azzal kereskedem. Az utóbbi években nagyon jól ment a gazdaságom 10 000+ évi jövedelemmel, de most, hogy hirtelen felhúztam három légiót, meg két flottát, visszaesett évi 1800-re :D Úgyhogy újra észen kell lenni, visszatérni a szelíd diplomáciához. Vagy hódítani :)

  • ChuckYeager
    #4500
    Kürfrust:
    A spéci alaplap egy M5A99X Evo 2.0 hol tudok driver-t letölteni hozzá?
    És valóban ez lehet a gond?
    Mert ez így játszhatatlan!!
    Help!
  • PrasCo
    #4499
    Most én vagyok vakegér, vagy frankón nem lehet custom battle-ben az egységek felszerelését variálni? Szkítiával próbálkoztam ránézni, hogy mit lehetne kisütni a(z elsősorban római) nehézgyalogság ellen, de legfeljebb az XP-t tudom felhúzni.