5627
10804749371368208052.jpg
  • uwu420
    #4658
    Működik a print screen gomb.
  • uwu420
    #4657
    A hiba az ön készülékében van asszonyom :)
  • JethroHUN
    #4656
    Jó sokat javítottak ezen a megjelenés óta... ugyan úgy 20 fps-sel fut egy 7850 VGA-n... megérte megint feltelepíteni.
  • sakkay
    #4655
    Ha eszembe jut ok. Mivel csinálok képet játékon belül? Vagy csak külső progival lehet?
  • Ozzyehh
    #4654
    Nincs valakinek valami jó tippje, hogy hogyan tudnám játszhatóvá tenni a gémet?:( elég gagyi gépem van 9400 gt 512 2gb ram és egy intel dual e5200 2,5-ös proci, szaggat, pedig megvettem eredetibe így ha lenne bárkinek bármilyen tippje megköszönnöm, nem érdekel ha ronda csak fusson el:)
  • uwu420
    #4653
    olyan kép kell amikor a te sereged közvetlenül az ellenség mellett áll, és rajta van a kurzor az elelnségen, hogy látsszon a piros folt, meg a sárga vonalak.
  • uwu420
    #4652
    Lehet olyan is. Csináljál képet, aztán megfejtjük.
  • sakkay
    #4651
    Értem én , hogy gőzmozdony-de mi hajtja?!
    Szóval ha én támadok egy irányból és aztán visszavonulok és erre a gép a támadott sereg mellé és mögé visz, az nem normális nemdebár?..dedebár.
  • Stief
    #4650
    Rendesen térképes coop módba nyomjátok? nem is tudtam hogy lehet ilyet, és a körök ugyan úgy mennek? mi van ha egyikőtök harcol?
  • uwu420
    #4649
    Nem kötekedés ez, csak úgy csinálsz mintha valami hülyeséget mondtam volna, közbe ez egy tök jó módszer csak meg kell tudni csinálni. Mondjuk ha mindig csak egyedül játszol én elhiszem hogy azt hiszed hogy értesz hozzá:)
    Ebbe a részbe még nem lepődtem meg azon hogy mi történik a térképen. Rome 1 óta minden totalwar-ban figyelni kell a terepre, és a seregek helyzetére, semmi sem ok nélkül történik, max. szokatlan.
    Valószínűleg nem volt hely visszavonulni, elzárta valami az utat, vagy másik sereg blokkolta. Ha csak ráviszed ez egeret az ellenségre, a világító foltokból meg vonalakból minden kiderül, csak tudni kell értelmezni.
    Sokszor van hogy nem csak úgy rá kell klikkelni az ellenségre mert megszívod, hanem másik oldalról kicsit kerülve kell megtámadni, csak meg kell tanulni ezt is.
    Egyébként meg nem értem mit nem tudsz nézegetni Legendary-n. Mondjuk én sose játszottam más fokozaton, de úgy érzem mindent látok.
    A mentésről meg annyit, hogy legendary-n minden csata előtt és után van autosave, újrajátszható az összes csata, nem kell félni hogy nem tudod folytani, vagy kifagy. Mi a coop-ot is legendary-n toljuk, nem kell tőle félni ez még ráadásul egy könnyű TW rész, a Shogun 2 azért húzósabb volt.
    Ha érdekel, single playerben játszok a Radious full moddal is, csak szerintem nincs benne balansz, bár nem különösebben zavar, szeretem a lovas hadseregeket, abba meg azt kell csinálni ha jót akarsz magadnak.
    Csak a csapattársammal váltottunk Radious AI modra mert a full mod tök játszhatatlan coopa.
  • sakkay
    #4648
    Én nagyon vártam , hogy benne lesz, mert annyira evidens. Mutatná a lehetőségeket te meg megadod az irányt...de hát nem.
  • sakkay
    #4647
    Te figyi te most kötekedsz velem,vagy csak úgy simán vagy értetlen?! Mit nem értesz?! Megtámadom a gépet, valami nem tetszik, vissza akarok vonulni és erre nem egyszer mellette és mögé!!!!vezette a seregemet ráadásul nem abba az irányba vonult vissza ahonnét jöttem. A Rómában 418 óra játékidőm van, többször végigvittem, csak vh fokozaton játszom(a legendáryn azért nem, mert nem lehet egységeket nézegetni csata közben, meg csata előtt menteni-az azért fontos mert ha kifagy és az a 3. a körben csatád elbuksz 1 órát az életedből. Amúgy soha nem töltök vissza.) és még nem buktam kampányt. Szóval lehet nem vagyok benne szar. És még az is lehet tudom miről beszélek. Főleg azért mert mintha te nem is a full rádioust használnád, ha jól tévedek. De ha mégis, úgy nyugodtan írd le.
  • wednes
    #4646
    Erre egyébként lehetne egy mod, ha már úgyis mindenre van. Csak annyi az egész, hogy csata után mi kattintunk nem a gép lépi le.
  • baalbaalbaal
    #4645
    Ez az új leigázott/csatlós állam toborzás új lendületet adtott a kisebb népeknek. Himjarral meghódítottam egyiptomot, szíriát, perzsiát jó kis törzsi egységekkel.
    A szkíta kampányban is nagyon hasznos, hogy végre van olcsó ütőképes görög és dák gyalogságom.
  • uwu420
    #4644
    Hát minek mész zsákutcába? Nem mondtam hogy ész és értelem nélkül kell csinálni, nyilván át kell gondolni hogy hova lépkedsz a térképen, tudnod kell mi fog történni ha ismered a játékot...
  • sakkay
    #4643
    Na ez a megoldás azért sántít mert ha mondjuk én határozhatnám meg legalább a körülbelüli irányát a visszavonulásnak, akkor elfogadható kompromisszumnak tűnne. De jó párszor teljesen irreleváns irányba vonulok vissza, sok esetbe zsákutcába.(És mivel én soha nem töltök vissza, ez ugyebár bukovári mivel a radiousban az ai ilyenkor azonnal letámad 1 vs3-4 sereg aránnyal.) A két sereg együtt mozgatásáról meg csak annyit, hogy pl. ha csapdába futok és külön irányítok a másik nem segíthet. Ezer ok lehet még (amit írsz-jobb híján- én is ezt csinálom) nem elfogatható alternatíva.
  • uwu420
    #4642
    Nagy túlerő ellen azt szoktam, hogy megtámadom őket, ölök amennyit tudok, és levonulok a csatatérről. Ezt mondjuk lovas sereggel lehet jól csinálni, gyalogosokkal még nem próbáltam.
    Csata után erőltetett menetbe vissza lehet érni saját területre feltöltődni a következő körre.
    Néha ugyan utánam jönnek és megtámadnak, de nem kell velük harcolni, csak csata elején ki kell lépni. A második támadásra amitől megsemmisülne a sereg nem szokott lépésük maradni.
    Volt hogy 5 ilyen támadás kellett mire elfogytak.

    Azt meg nem értem miért nem tudsz két sereggel együtt mozogni, csak közel kell lenni és segítenek egymásnak ha nem ügynököznek le közbe.
  • sakkay
    #4641
    A makedónok egy képernyőnyi méretben 1x sereggel álltak, igaz nem voltak teljesen feltöltve. Na most ha én támadnék nincs olyan hely ahonnét ne segítene egymásnak legalább 3 de inkább 4. Ennyi. Nekem az is megoldás lenne, ha valahogy összelehetne "kapcsolni" a seregeket. Mint amikor a flottára raksz gyalogságot pl. És fel kell oldani a max 4 sereg a csatatéren, annál inkább mert a custom tudja a kampány meg nem.
  • uwu420
    #4640
    Szerintem pont hogy a játék eleje a nehéz, amíg csak 1-3 seregre van pénz.
    Ha már több seregem van, én mindig kettesével megyek velük, így nem lehet gond azzal hogy a gép is összevonva harcol.
    Kettőnél több sereget meg már felesleges együtt vinni, mert a felmentés afölött már váltásként érkezik, ha kiküldesz egy-egy egységet.
    A seregek összeállítása az ami még nagyon nem mindegy. Minden népnek vannak erősségei, csak katonai technológiával kell kezdeni és kihozni a megfelelő egységeket. Sajnos nem mindegy kikkel vagy, ez a mod a lovasságnak kedvez, az íjászokat meg el is lehet benne felejteni.
    Baktriával még nem jutottam el odáig hogy több seregem legyen, de nem hiszem hogy velük kettesével kéne vinni a seregeket, hármat még lazán el lehet taposni:) Egy sereg 12 katafrakt, 4 elefánt és 3 onagerből áll, és nemigen állítja meg semmi, akármennyien jöhetnek.
    A római seregek 12 pretorian, 4 lovas, 3 onager, velük kettesével megyek.
  • Hunor1
    #4639
    ok, megoldódott. az összes modok kitúrtam a játékból. így indult már. de most egyenként próbálgathatom melyik kompatibilis a bétával.az Archi modot akarnám kipróbálni, jókat mondanak róla.
  • sakkay
    #4638
    Csak részben, mert tudtam, hogy te ott is vagy.
  • Hunor1
    #4637
    ezt nekem írtad sakkay ?
  • Hunor1
    #4636
    köszi!
  • sakkay
    #4635
    Ide is berakom.
    A megoldás:letöltöd tw centerről berakod a megadott helyre-és ezzel együtt meg is van a hiba, mert az új file nem az ami ott van-az a régi. Tehát felül írod és kész. Nálam már megy is.
    Bővebben leírom a tw online-on.
  • Hunor1
    #4634
    kösz a választ. de van 52 giga hely a C-n. 122 giga hely a másik partición(ahol a steam meg a játékok vannak)
  • tobias88
    #4633
    lehet hogy nincs elég hely a c-n a bétának, nálam is volt ilyen hiba patcheléskor
  • Szpecnyaz
    #4632
    Am tök jó az új patch, végre felismeri a dedikált videó karim. Kb megduplázta az FPS-em a kampány térképen.
  • Hunor1
    #4631
    ok.

    nabazz, letölti a steam az új béta patchot és hibával kilép! pedig kivettem minden modot hogy hátha valamelyik nem lenne kompatibilis de nem indul. erre kivettem a bétát és visszaálltam az 1.8-as verzióra. az meg simán betölt... nem értem...
  • sakkay
    #4630
    De igen. Nem rossz. Ami nagyon nem jött be az az, hogy hasra ütés szerűen van az egység szám változtatás pl 240 fő a manipulus, de a cohors is-nagyon idegesített-a másik meg ,hogy nagyon könnyű...majdnem olyan könnyű mint az alapjáték.
  • Hunor1
    #4629
    és a DEI modról mi a véleményed? Vagy azt nem próbáltad?
  • sakkay
    #4628
    Pár sor a Radious modról:(nem tudom figyeled-e Molnibalage az ékezet hiányát) Szóval belenyomtam 100 kört. Először is sokkal nehezebb mint az alap. Sokkal.(Rómával) És nem úgy , hogy csal a gép. Nem is értem ,hogy lehet az , hogy az ai ennyivel jobb mint az alapban. Az egy év négy kör és az évszakok megjelenése régi vágyam. Így-először a játékban komolyan kell a karaktereiddel foglalkozni, mert nagyon fontosak lettek. A polgárháború egyenlőre ki van véve, mert így értelmetlen. De amint rendbe hozzák vissza lesz helyezve. Amúgy pl. ebben is hatalmas lehetőségek rejlenek, csak karakterekhez kéne erősebben felfűzni. A csatáknál a csatahossz ok, de az zavart, hogy néha indokolt esetben sem omlanak össze a sorok és még a gyengébb egységek is 70% veszteségig küzdenek egymagukban is. Ha-szerintem amúgy valami ilyesmi lesz a vége mert látok rá jeleket-azt csinálnák meg, hogy nem is feltétlenül a konkrét egység veszteség legyen az első(persze azt is figyelembe kell venni)hanem a közvetlen környezetben lévő egységek(saját) veszteség aránya legyen a döntő-már is egy még reálisabb csataképhez jutunk.
    A diplomácia ok, kereskedelem is és végre nem kell állandóan a lázadásokat ütni..létezik, van, de nem egy körben 2. Viszont így, hogy a gép tényleg a maximális erő összpontosításra törekszik, és tényleg jól harcol, előjön egy eddig ismeretlen probléma. Mivel a hadseregben lévő egységszám a 20(óriás baromság-nem mennék bele miért), ezért sok esetben szinte lehetetlen normálisan a csatába hozni a 3 hadseregnyi emberedet az ellenség nem egyszer-sőt gyakran-4 hadseregével szemben. Viszont ezek már kezdenek az ígért "epic battle" kategóriába lépni, és bizony elég döntőek is tudnak lenni. Én azt mondom az irány jó, csak így tovább.
  • McCartman
    #4627
    Ezek már a veterán egységek. :D
  • uwu420
    #4626
    Mi nem a teljes Radioust használjuk, az coop-ba játszhatatlanul lassú.
    Csak a Radious AI mod van fent. Tegnap újat kezdtünk, lement pár kör, a csapattársamnak jött 4 hadüzenet, nekem semmi.
  • sakkay
    #4625
    Megjelenik egy plusz ikon. És igen.
  • baalbaalbaal
    #4624
    A klisens állam területén való toborzás, hogy működik? Sima mod nélküli alap verzióban is van? Csak Róma tud vagy bármelyik nép?
  • sakkay
    #4623
    Kijött a béta 9.
  • sakkay
    #4622
    Ami a steamon van.Mindent tartalmaz, kivéve a grafikai modot. Nagyon nincsen ilyen történet(mindenki hadat üzen) mint nálatok, 11 néppel vagyok jó viszonyba,2 háborúba.
  • Szpecnyaz
    #4621
    Am ez biztos a szeleukida silver shield gyalogság :D.
  • Szpecnyaz
    #4620
  • haxoror
    #4619
    OFF

    A helyzet fokozódik!