5627
10804749371368208052.jpg
  • PrasCo
    #4698
    A játék háromszáz évet ölel fel. Az "Ókori Római Birodalom" egészen pontosan melyik "provinciatérképére" gondolsz?
  • Angelus1991ster
    #4697
    Az ilyen régiókra, prszágrészekre alapuló játékoknál minimum , hogy hűen mutasssák az Ókori Római Birodalom provinciatérképét. Vagy akkor az iskolai és egyéb történelmi térképek hibásak?
  • Angelus1991ster
    #4696
    Nézz csak a Pannónia régióra.
  • PrasCo
    #4695
    Ezt fejtsd ki bővebben, kérlek.
  • Angelus1991ster
    #4694
    Játék kurva nagy hibája, hogy megint nem voltak képesek történelmi atlaszt ki nyitni. Mint a Medieval II esetében. Felkértek egy tizenévest aki lerajzolta/másolta minmális rajztudással Európa ókori térképét. Érdekes módon csak is a Kárpát-medencét basszák el.
  • PrasCo
    #4693
    Ezzel mondjuk egyetértek.
    Újabban, valamelyik legutóbbi patch óta minden gall, sztyeppei és germán is elkezdett ballistákkal rohangálni, de egyből 8-12 darabbal, keményen égnek áll tőle a hajam.
  • kisokka
    #4692
    Annyit azért hozzátennék, hogy ez a pénzért letöltősdi nekem se tetszik.
    Legalábbis az a része, ahol nemzeteket lehet unlockolni(szerintem ez legyen benne alapból, ha nem egy új térképet csapnak hozzá).
    Viszont van a fejlevágós dlc, amit megértek, hogy pénzért adnak, hiszen nyújt egy kis extrát(jó, nem sokat), de akkor is változtat valamit a meneten, van, aki jobban élvezi így az egészet.
    Tuti vevős 600 Ft belefér.
  • kisokka
    #4691
    Nekem tetszik. Megvettem.
  • sakkay
    #4690
    Ühü,ja..a faxom kivan az ökör fél fantasy dlc-kel. Csinálják csak szépen a javítgatást, fejezzék be a politikai rendszert-aminek csak tulajdonképpen a keretei vannak meg-és volt képük kiadni...aztán ha ez kész, akkor akarjanak még több pénzt beszedni. Arról nem beszélve , hogy a moderek már több 100 egységet csináltak nem 6! pénzért! De akinek tetszik, vegye meg.Azt már nem is mondom mi a véleményem arról ha az elmúlt 3000 évben valamit használtak 2x két csatába-és berakják mint alternatíva..bezzeg a pajzsot fogó harcos, még mindig lehetetlenül fogja a pajzsot stb. stb.Én elég realitás mániás vagyok(ismerhetitek ezt innen) de a fent említett dolgokhoz szerintem nem kell annak lenni sem.
    Ennyit tudok elmondani Kína országáról.
  • kisokka
    #4689
    50%-al óccóbb Steam-en.
  • obe
    #4688
    köszi, nekem ez jó hír
    már hiányoltam lángoló sertést, a rome I-ben pedig volt :)
    sőt, ha jól emlékszem volt egy másik kutyafajta is a rome I-ben talán a germánoknak vagy a galloknak..az ókori atombombának pont kiváló ellenszere lenne a százfele szaladó égő diszóhad :DDD
    a méhkas töltetű onager-t pedig elképzelem ahogy a tömött kapuvédő hopliták közé talál :O...nekem jöhet a dlc
  • chris jericho
    #4687
    Sziasztok! Leszedtem a játékot a "RELOADED" által tört verziót tudna vki ajánlani működő dlc torrentet? köszönöm
  • uwu420
    #4686
    Az alapjáték is olyan.
    Ha Kartagoban felgyújtják a keleti kaput, szinte megáll a játék.
    Nem mindig jön elő, újra kell játszani a csatát.
  • Ozzyehh
    #4685
    Csak úgy megsúgom, hogy ilyenek elég erősen jelen voltak az ókori harctereken is:))))))
  • Wykos
    #4684
    Üdv! Jönnek a katafrakt fánik, tevék, kígyókat,skorpiókat, méheket dobáló balliszták, új harcikutyák DLC. Kész állatkertet csinálnak a játékból.
    Mellesleg az agyonpáncélozott elefánt piszkálja a fantáziámat nagyon. (ókori atombomba?)
  • Hunor1
    #4683
    igen sajnos, semmi nem segített... :(( el fogom veszíteni Kartágót, mert be fogják támadni többen is, a kalkuláció szerint simán bukom, még ha seregem is van benn. pedig "élőben" simán kivédekezném, ha lenne türelmem órákat ülni a diavetítés alatt. esetleg kampány közben le lehet venni a csaták idejét 20 percre? Mert amíg felvonul az is elvinne 10 percet(idáig még nem laggol) majd már csak azt a 10 percet kell valahogy kiszenvednem.
  • PrasCo
    #4682
    Ez a 'unit lag' nálam is elő-előfordul néha, ostromnál különösen. Semmilyen grafikai beállítás nem segít. Utána próbáltam nézni, az egyik válasz, amit a TW fórumon felvetettek, hogy ez a játék motorja miatt kialakuló CPU bottlenecking. Volt egy srác, SLI-be rakott két teszekrámilyen GPU-val, mesélte, hogy a két GPU együttesen 25%-on ketyegett, miközben a CPU megszakadt a meló alatt. Írták, hogy már a Shogun 2-nél is jelentkezett ez a dolog - kevésbé markánsan -, azóta meg a játékba még beledobták a szem-, szájmozgásokat, stb., és méginkább fos lett az egész.
    Az egészből annyi a lényeg, hogy valós, érdemi megoldást nem tudtak felmutatni. Szóval ez az Így Jártunk-kategória.

    Én nem értek ezekhez a dolgokhoz, de józan paraszti ésszel (ami mondjuk sűrűn baromságok felé viheti el az embert, de... érted) belegondolva lehet benne valami olyankor, amikor a framerate, a kamerakezelés olyan sima, mint a babapopsi, az egységek meg fázisugrálnak a téridő-kontinuumban.
    Márpedig, ha ez így van, erre aligha lesz patch.
  • Hunor1
    #4681
    ok , majd megpróbálom, hátha segít. de érdekes módon a kamera mozgás semmit sem lassult, tök faxa minden csak az egységek nem akarnak mozogni. de most ezért engedjem be őket a kapun?
  • JethroHUN
    #4680
    Alt-Tab. Ha nálam ekkora FPS drop van meg szokta oldani. Vagy grafika váltás, csataközben, felbontás vagy textúra, shader minőség, hogy újra töltse a mapot.
    Memory leak hiba szerintem.
  • kopaszeger
    #4679
    Hunor1 sajna nálam is ugyanezt műveli mikor sokan összejönnek a kapunál.
  • Ozzyehh
    #4678
    Hát srácok, most jutottam el oda, hogy gépet újítok...:) remélem pöpecül fog menni a játék, mert már alig várom, hogy belevessem magam a csatákba:D
  • Hunor1
    #4677
    ajjajj. Ki kellet lépnem a kartágói csatámból mert JÁTSZHATATLAN!Radious moddal játszom úgy hogy szinte teljes garizonom van benn a városban, citizen és a többi hoplitákkal. betámadott egy 20-as spártai sereg, de csak az alap levy hoplitáival meg vagy 3 peltasttal. a gép persze neki hozta volna ki győzelemre, ezért le akartam játszani. SOHA nem jutottak volna át a kapukon! de a játék olyan laggolást produkált mint még soha...1perc alatt talán ha 6-7 mp "pörgött" le az időből ( 40 perc nálam a csata idő) pedig a sima város ostromnál vagy nyílt csatában erősítésekkel együtt is szépen fut, élvezhető a játék. de Kartágó városával valami gáz van! Nem értem hogy mitől laggol be ilyen állat módra??!! lehet hogy rá kell majd szánnom vagy 2 órát is mire lejátszódik ez a borzalom...nálatok is ilyen?
  • Szpecnyaz
    #4676
    Alapból is van nekik, de elég gyengék, szóval kár vesződni velük. Meg am is, elveszi ezeknek a népeknek a lényegét :D.
  • Hunor1
    #4675
    van már mod arra is hogy a sztyeppei népeknek adtak gyalogos egységeket, na jó nyilván nem történelemhű persze.
  • Szpecnyaz
    #4674
    Esetleg itt: http://www.twcenter.net/forums/forumdisplay.php?1892-Total-War-Rome-II
  • imp99
    #4673
    Sziasztok! Tud vki jó forrásokat, hol lehet jó leírásokat találni a játékról? Én szeretek alaposan tanulmányozni egy játékot mielőtt elmerülök benne. Hasonlóra gondolok mint az an*o 2070 wiki-je. Nekem a prolog és a tutorial meg a beépített help elég szegényesnek tűnik.
  • Szpecnyaz
    #4672
    Én moddoltam magamnak a játékot, erősítettem a lovasságot meg az íjászokat. Így a lovas népek nálam nagyon is használhatóak.
    Bár a gyalogság hiánya még így is nehézzé teszi mert nagyon sok micro managementet igényel egy ilyen sereg.
  • PrasCo
    #4671
    Nem mondom, hogy nincs igazad, de csak ismételni tudom önmagamat: Ha az elejét túléled, utána már nem vészes a játék, olyan kiváló a unit roster. Eleinte akadhatnak húzósabb csaták, ez tény, de nem akkora para a dolog olyankor, amikor max. feláldozol két harciszekeres brigádot, ha a terep ezt megengedi - és többnyire megengedi - és az ellenfél részéről máris ott van mínusz kilencszáz ember és egy ronggyá kócolt hadrend. Igaz, ez még a nyolcadik - vagy hányadik... - patch előtt volt. Akkor talán még az AI diplomácia is passzívabb lehetett, nem tudom, buktam én is szatrapát nem egyet, nem kettőt, de végeredményben némi pofánverés és ajándék helyrehozta a dolgokat.
    Számomra Szkítia egyértelműen egy nagyságrenddel nagyobb szopás, mert az íj ebben a játékban heavy shot nélkül szart sem ér egy parittyához képest, a harcmodorra pedig nehezen állt rá a kezem, a gyalogságot meg eleinte alig, újabban pedig egyáltalán nem használom. Valószínűleg lassan tanulok. :] Itt azonban a fejlesztések (talán a masszagétákat kivéve) később sem igazán húznak ki a szarból.
  • Szpecnyaz
    #4670
    A szeleukidáknál nincs kihívás? :D.
    Pár rossz döntés és a fél világ az ember nyakába szakad. Am eléggé hasonló nép (egységek terén) az egyiptomiak, csak velük könnyebb a kezdés.
  • PrasCo
    #4669
    Ja, és még annyit talán, hogy ha steppe-i népeknél kötnél ki, ne spórolj azokon az épületeken, amelyek az íjakat fejlesztik! (Templomok, illetve a fafeldolgozó üzemek)
    Szükséged lesz rájuk...
  • PrasCo
    #4668
    Számomra ez mindig is ízlés, mondhatni szimpátia kérdése volt. Ahogy R1-ben, úgy R2-ben is a kiskedvencem a Róma-Szkítia-Szeleukeia triumvirátus. Ezért nem is nagyon tudok kezdeni az efféle "kikkel játsszak"-kérdésekkel. Hát, akikkel akarsz. :D
    A lovasnomádok közül Szkítiát (saka rauka) és a masszagétákat játszom, utóbbiaknál a katafrakt páncélzat komoly segítség; előbbieknél pedig korán érdemes felállítani egynéhány royal skirmisher-t, mert jól pótolják a meelee cav.-et (illetve a gerelyek amúgy is túl durvák a játékban), mivel royal horse-ig elég döcögős eljutni. Ostromnál nem szabad létrázni, le kell bontani a falat a p*csába.
    A szeleukidákkal körülbelül ugyanaz a helyzet, mint az R1-ben, csak itt könnyebbek: A játék elejét kell kibekkelni, utána a katonai fejlesztések iszonyatos minőségű és diverz haderőt pakolnak az ember segge alá, és legalább úgy lehet menetelni, mint Rómával: csak a pacifikálás szab határt a terjeszkedésnek. Én a változatos haderő miatt kimondottan élvezem, bár biztosan rávágnák néhányan, hogy "nem nyújt elég kihívást". Még tengeren is ütősek.

    Amúgy az új patchek óta egyfelől megnőtt az AI egységeinek minősége, aminek örülök, és újabban az utolsó germán/kelta/sztyeppei majom is két-három kupac ballistával mászkál mindenhová, ami pedig nevetséges.
  • Szpecnyaz
    #4667
    Attól függ mire vágysz.
    Ha kihívást akarsz akkor a szeleukidák vagy epirusz, esetleg makedónia.
    Ha nem túl nehéz, de stronk népet akkor egyiptom vagy az arvénusok.
    A lovas népek taktikailag nyújtanak kihívást (főleg róma után).
    Baktria is érdekes lehet, de őket még sose próbáltam.
  • JethroHUN
    #4666
    Nem volt sok értelme very hardon kezdni a galliai Caesar kampányt. Iszonyatosan csal a gép. Egyetlen egy faluból, 40 egységes serege van. Természetesen a legdrágább(legyőzhetetlen) oathsworn-okból. 1 egység legyőzéséhez is 5x túlerő kell veterán légiósból(80%-úkat le vágja amúgy) Tüzérség szintén nem fogja őket. Kampány térképen támad, taktikázik. Hardon meg semmit nem csinál.

    Alap kampányban melyik nemzetet érdemes még játszani, Rómán kívül?
  • uwu420
    #4665
    Úgy látom csak az agresszívabb terjeszkedéssel lehet hatékonyabban csinálni. Sok tartományba sok templom és könyvtár fér.
    Én hadi technológiákkal kezdtem, lehet hogy megéri előbb a könyvtárakat kifejleszteni, pát kört az is húzhat még rajta, és végül is alap sereggel is el lehet lenni egy darabig.
  • uwu420
    #4664
    Az az igazság, ez csak olyan területen működik ahol van elég kaja, én rómával csináltam.
  • uwu420
    #4663
    Kell sok tartomány, és mindenhova minerva templom kell, meg ahova lehet, oda könyvtár.
  • Hunor1
    #4662
    40 kör alatt hogyan lehet a fejlesztést 300%-ra felvinni?
  • uwu420
    #4661
    Lassan kialakul hogy érdemes ezt csinálni. A mostani játékomban 300% felett van a fejlesztés a 40. kör óta. Érdemes ráfeküdni, sokkal gyorsabb és könnyebb így a játék. Biztos lehet ennél is hatékonyabban, mostantól ere fogok gyúrni mindig. Eleinte azt hittem a pénz a fontos, de igazából ha a technológiák elég gyorsan jönnek, akkor minden van.
  • baalbaalbaal
    #4660
    Az arab játékomat picit felborította a 1.9-es verzió. A sivatagi nemesek fenntartása 110->180-ra, a zsoldos elefántok pedig 5?0->800-ra növekedett. A körönkénti profitom megfeleződött, de talán nem is baj, eddig is kihívás volt velük a játék, mert sivatagi nomád kultúrát csak diplomatákkal és kutatással lehet növelni.
  • sakkay
    #4659
    Köszi.