5627
10804749371368208052.jpg
  • Molnibalage
    #4738
    A patch4 betát érdemes feltenni? Újrakezdeném a játékot, mert eredeti hosszúságában élvezhetlen szerintem...
  • Ozzyehh
    #4737
    Srácok vannak még valakinek gondjai az fps-el vagy az optimalizálatlansággal? mindent felvettem extrémre, teljesen simán is fut de néha be be szaggat :/
  • ratgab
    #4736
    Google ismét a barátod. Első találat.
  • Edorn
    #4735
    Mi az a "limes"?
  • uwu420
    #4734
    Én rómával úgy kezdtem hogy kifejlesztettem a pretoriánust, az equitát, meg a ballisztát. Egy seregbe volt 12 nehézgyalogos, 4 ló és 3 katapult.
    Egy ilyen sereggel akármekkora túlerő ellen ki lehet állni, mert az AI nem hoz az elején normális katonákat.
    A sok gerelyes tényleg kellemetlen tud lenni ha gagyi sereggel mész (hastati, meg ilyenek) de ha van rendes katonád, épp csak meg kell őket támadni valahogy közelharcba és nem dobálnak tovább hanem szépen elfogynak.
  • ozzz
    #4733
    Hosszú idő után gondoltam újra belekezdek egy kampányba frissítések miatt. Erre olyat tapasztaltam ami eléggé meglepett.
    Mivel előrendeltem anno a játékot kaptam hozzá a görög államok dlc-t (úgy 1,5 hónapja még játszottam is velük).
    Na most amikor új kampányba akartam kezdeni nem találtam már ott a görögöket játszható népként, ráadásul olyat írt ki nekem, hogy új dlc jelent meg, ami nekem nincs meg. A görög városállamok.....

    Találkozott valaki már ilyennel???
    Most ilyenkor kinek kellene reklamálni, vagy mi a szösz ez egyáltalán? Ne már hogy 8 eurót (2500 Ft) kelljen fizetnem valami steames hiba miatt!
    Szerintetek hol kellene szólni ezért?
  • PrasCo
    #4732
    Lovassággal jobban jársz. Socii equites-t képezni nem nagy energiabelefeccölés, de sodornak mindent, mint a tavaszi ár. Íjászokat Rómával a legjobbakat Krétából, de ők sem érnek túl sokat. Legalábbis, néhány patch-csel ezelőtt a parittyások még bőven partiban voltak velük töredékáron.
  • JethroHUN
    #4731
    Romával honnan lehetne íjjászokat szerezni? Egy rakás celtic skirmishert hoz (10-12 / sereg) az AI(Insurbis, meg Veneti már kb 20 kör óta nem tudok túljutni rajtuk) és semmi nem működik ellenük.
  • sakkay
    #4730
    Jó, csak éppen a kezdeti nehézségek után-ha ügyes vagy-ez is könnyű lesz. Pont mert működik a diplomácia.
  • Hunor1
    #4729
    no majd akkor ránézek erre a toon modra is, hátha...az csak jó ha a diplo reálisabb.
  • Nos
    #4728
    Radiusért én sem vagyok oda. Modol, sokat, és nem hivatalos fejlesztő. Ez már önmagában fél siker a TW közösségben. De azért sok modja egyáltalán nem jó, ha a fejlesztők hoztak volna ki úgy pár balanszot mint ő, akkor nagy lenne az anyázás. Így viszont a defaszahogyilyenis van kategória. Na nem a fejlesztőket akarom védeni, mert ez a játék még mindig nincs kész, és szerintem nem is lesz olyan soha, mint amilyen potenciál van benne, de azért ha már ítlünk, akkor objektíven.
  • Szpecnyaz
    #4727
    Mondjuk ha 40 egyég/sereg felállást szeretnél (meg a géped is bírja) az könnyű megoldani némi modolással.

    A hosszú csatákat meg annyira nem is szeretem. Nem is reális hogy az utolsó kapás kaszás gall paraszt is az utolsó emberig harcol 5x túlerő ellen, bekerítve, mint a spártai 300.
    Ezért én kiszedtem a radiusból a morálra vonatkozó részeket. Így tényleg megvan az hogy egy halott hadvezért után bekerítésbe kerülő sereg már menekül.
  • uwu420
    #4726
    Azt még nem próbáltam, de megnézem hétvégén.
  • sakkay
    #4725
    A hosszú csatákkal nem lenne semmi gond, ha a játékban engednék a valóban epic' csatákat. Gondolok itt arra, ha 60-80 egységet lehetne egybe rakni és ezekkel operálna a gép-humán még inkább tud operálni kis seregekkel, a gépnek normálisan összpontosítani nehezebb-akkor drasztikusan kevesebb lenne a csata és az ember szívesen csinálná végig azt a 40 percet mert élvezné. Nem pedig mint a Radiousban körönként 4 csata. Ez amúgy azért van mert kilőtte a sereg limitet, és mindenki ellenség. Éppen ezért javaslom az új toone tw modot, amiben minden benne van ami jó, és nagyon jól működik a diplomácia.
  • sith7
    #4724
    3 hete virágbolti verziót kipróbáltam a játékot, de a Kárthágói ostrom fagy

    ezt azóta javították ?

    a kampány ettől függetlenül jól futna nálam ?
  • PrasCo
    #4723
    Azért hozzá kell tenni, hogy az utóbbi patchek óta kezdett hadjáratban a natív AI is máshogy áll már a minőségi egységekhez.
    (Sajnos, a ballisztákhoz is...)
  • uwu420
    #4722
    Ezt az esetet szerintem nyugodtan a balszerencse számlájára lehet írni.
    Viszont tény, hogy ebben a modban a világ másik végéről is érkezik hadüzenet. Nekem ez még nem okozott nehézséget, egyszerűen nem jönnek el idáig.

    Őszintén szólva szerintem nem sok értelmes dolog van a Radious modban. Ezek az értelmetlen hadüzenetek egyszerűen gázosak, nem így kéne rajta nehezíteni, az alapjátékban nem nagyon van ilyen, ott valahogy hihetőek a kialakult konfliktusok, pedig ott is ugyanúgy random generátorral keletkeznek.
    A másik dolog ami gáz az a hosszúra nyújtott csata, hiába reális, nem jó úgy játszani mert időrabló. Egyébként én is jobban örülnék neki ha nem arra lennék kényszerítve hogy full lovas sereggel harcoljak, az egységbalanszon is van még mit finomítani.
    Egyetlen előnye a modnak, hogy az AI jobban rámegy a minőségi seregre, és értelmes csaták is kialakulnak, nem csak a parasztmészárlás megy még a 150. körben is.
  • Hunor1
    #4721
    persze tartok lovasságot is. a gáz ezzel a móddal csak az hogy pl. még pergamon is küld fullos sereget kis ázsiából. és hemzsegnek a tengeren az ilyen olyan seregek és flották. Karalist azért vesztettem el mert 3 !! 40 fős javelines "flotta" betámadta, csak a közelben volt még 2 római meg 1 spártai flotta is akik beléptek a harcba, és így 3-4 támadás után nem maradt elég védőm .
  • uwu420
    #4720
    Igazad van, de ettől még nem lesz izzasztós a Radious mod, csak azt másképp kell játszani mint az alapjátékot mert erősen kiegyensúlyozatlan. Emiatt nem hogy nehezebb, még könynebb is a charc benne, a csaták is lassabbak, bőven van idő mikrózni a lovasokkal.

    A radious modban az igazi nehezítés az, hogy nagyobb eséllyel kapsz ahdüzenetet, de szerintem ezt ellensúlyozzák a könnyű csaták, feltéve hogy hajlandó vagy lovasokkal harcolni.
  • Hunor1
    #4719
    oki, mindenki máshogy szereti.
  • uwu420
    #4718
    Az más ha nem akarod hogy könnyebb legyen:)
    Én meg úgy szoktam a stratégiákkal játszani, hogy kihasználom a játék adottságait, úgy vagyok vele hogy a szabály az szabály és alkalmazkodok.
    Mindig is szerettem a legerősebb legjobb dolgokat kihozni, mindegy hogy mi az. Engem nem zavar egy fullos nehézlovas sereg, ahogy az se zavar hogy az alapjátékba meg a nehézgyalogsággal könnyebb.
    Rómával se csináltam szedett-vedett sereget, auxiliákkal ahogy a valóságban volt. Csak pretorian guardot képeztem ki tömegesen, meg támogatásként katapultot és pár lovast minden seregbe.
  • Hunor1
    #4717
    lehet de én a hagyományos csatákat szeretem, ahol a zöme a seregnek gyalogos,mint ahogy az életben is volt.
  • uwu420
    #4716
    Kartago az alapjátékban is olyan nép, hogy az elején nem nehéz begyűjteni a hadüzeneteket, és ott is az van, hogyha hármasával támadnak meg, jobb újat kezdeni.
    Ez olyan játék hogy védekezve, és fejlődgetve is el lehet prüntyögni a végéig, csak a játékidőd bánja ha körönként +3 védekezős csatát kell lejátszani mer a gépnek olyanja van hogy hadat üzen folyton.

    Egyébként meg Kartagoval a tábornok miatt minden seregbe van elefánt már a legelején is, és elég gyorsan van nekik nehézlovas, abba a modba Kartagoval rusholni érdemes, kell 3-4 balliszta a többi lehet lovasság, azzal el lehet takarítani bármit.
  • uwu420
    #4715
    Ha az AI irányítja akkor bármit meg lehet ölni, de attól még az a legerősebb fegyvernem abban a modban, és szerintem túlzásba is vitték. Próbálj ki nyugodtan egy katafrakt sereget, aztán meglátod.

    A diplomáciához meg inkább szerencse kell mint ész. Nem rajtad múlik kapsz-e hadüzenetet, akkora random van benne hogy beszarsz. Na jó ez így túlzás, mert nyilván a random faktort valamennyire módosítja amit csinálsz, csak épp nem annyira mint ahogy azt az ember elvárná.
  • Szpecnyaz
    #4714
    Azért annyira nem táp a lovasság, simán le lehet ölni őket.
    Maga a mod meg azért izzasztó mert nagyon oda kell figyelni benne a diplomáciára.
  • Hunor1
    #4713
    nem rómával hanem Kartágóval is izzasztós, mert az AI keményen szorongat minden oldalról! még Pergamon is küld inváziós sereget,Szicíliát elfoglalta Spárta stb.
  • uwu420
    #4712
    Semmi izzasztós nincs benne. Nagyon kiegyensúlyozatlan. A nehézlovasság mindent visz, azt kell benne gyártani. Mondjuk aki rómával akar benne játszani annak biztos cumi :)
  • Hunor1
    #4711
    jah, Radious mod nagyon izzasztós!
  • Szpecnyaz
    #4710
    Csakis moddal.
    Én a radiust ajánlom.
  • Ozzyehh
    #4709
    és milyen modokat ajánlanátok hozzá? vagy toljam álá natúre?:DDD
  • Szpecnyaz
    #4708
    Persze megéri. A 9. patch utánra nagyon jó játék lett belőle.
  • Szpecnyaz
    #4707
    De még mindig elfelejted hogy a játék direkt nem követi a provincia rendszert pontosan. Számtalan helyen máshogy vannak kialakítva mint IRL. Eleve nem is tudja mert a map jó része sose volt római kézen.

    Meg mindek jobban telezsúfolni a mapot? Így is a csaták jó része városostrom, alig lehet rendes 1v1 sereges csatákat játszani a nyílt terepen.
  • Edorn
    #4706
    Make war not love! / Ne szeretkezz, háborúzz!

    Right now ROME II and Company of Heroes 2 fans are at WAR! Every victory you have in these two games until February 17th at 9am Pacific, counts towards this ultimate faceoff! The fans who earn the highest percentage of victories in that time will win access to free DLC! Free content will be available to download once the winning side is announced until 10am pacific Saturday, February 22nd.

    http://www.makewarnotlove.com/

    Szabályok részletesen: http://downloads.sega.com/makewarnotlove/web/mwnl-terms-and-conditions.pdf

    Többen kérdezték külföldi fórumokon, hogy milyen játékmódok számítanak, mert a kiírásból nem jön le egyértelműen: Számít az egyjátékos és többjátékos hadjárat mód, custom csata, multiplayer csata. Ami nem számít, az az auto-resolved csata, azaz mikor nem játszod le a csatát, hanem ráhagyod a gépre, hogy kiértékelje, ki győzött.

    Lényegében minden csata, amiben legalább egy valódi személy részt vesz, azaz:
    Játékos(ok) vs Játékos(ok) - számít
    Játékos(ok) vs AI - számít
    AI vs AI - nem számít
  • Angelus1991ster
    #4705
    Bocsánat. Sajnos, én a tehetném a térképet jobban telezsúfolnám, na meg az egységszám, a települések részletessége és különbözősége ott a végletekig elmennék, itt látszott csak a pénzért csinálják. Medieval II-nél hogy-hogy megoldották a rohadt részletes várost. Empire-nél egy hatalmas visszaesés volt,hogy kivették a városokat. Igaz, ott a városon kívül volt általában a döntő harc. Ezt a rész sajnos vagy karácsonykor vagy most március elején kellett volna kiadni, de a dlc okádékok miatt kötelező volt bugosan odaadni a népnek. Előtte meg csili-vili videókkal átcseszni a népet.







    Shogun 2-nél fogalmam se volt az ottani régiók határáról. Csak jó lett volna , ha követik a provincia határait az Ister-nél.
  • Vorrhess
    #4704
    Patchek nélkül már 1 hónap után uninstall lett volna a game. De hétről-hétre ahogy jöttek a foltok egyre jobb lett számomra. Most 300 órám van benne kb, jó game.
  • Ozzyehh
    #4703
    Annyira sok mindent hallok a játékról, hogy nem tudom mi legyen a véleményem, nemsokára új gépem lesz és úgy döntöttem bele vágok a játékba :D, de annyira sok negatív és pozitív kritika van, hogy nem tud az ember dönteni... szerintetek milyen rész lett? és a patchek segítettek valamit? a jövőben még jobb lehet?
  • Nos
    #4702
    :) Sejtettem, hogy ez a problémád.
    Egyébként rövid időre Constantin hozzácsapta a jelenlegi Magyarország keleti felét is Pannóniához. Még limes is épült az Északi-középhegységtől délre.
  • Szpecnyaz
    #4701
    Mivel ie. 270ben kezdődik a játék, nyilván felesleges lett volna a principátus korabeli határokkal dolgozniuk.
    Melllesleg elég sok olyan város is kimaradt ami a még benne lehetett volna, de már sok helyen így is elég zsúfolt a map, kevés tér marad a manőverezésre, szóval bőven jól meg van valósítva (és ezt úgy mondom hogy a témához kapcsolódó diplomám ellenére se izgat).
    Inkább idegesítő az egyes népek szegényes unit rostere.
  • Angelus1991ster
    #4700
    Számomra ez nagy baj. Megnéztem az évszámot, és Pannónia határai nem azok ami a játékban van. Nem értem a fejlesztőket, nem értem ezt az alulműveltséget. Persze a hamburgerzabáló csak a Gladiátor című filmből ismeri a Római Birodalmat. Igaz én se vagyok nagy ismerője. De azért csak tudhatnák, hogy az Ister folyótól keletre nem terjedt ki Pannonia. Az első Rome-ban miért tudták ezt helyesen megcsinálni?
  • Nos
    #4699
    Az i.sz. 120 szerinti provinciahatároknak szerintem elég jól megfelel a térképen Pannónia. Azzal viszont semmiképp nem értek egyet, hogy ez a rész van a legtávolabb a valóságtól. Van olyan kisebb provincia, amit egy az egyben kihagytak, vagy besoroltak sima régiónak. Meg ugye van egy csomó provincia, ami a valóságban nem is volt. A stratégiai térkép grafikai elemei amúgy sem engedik meg, hogy minden tökéletesen ott legyen, ahol a valóságban. A térkép szerintem pont elég jól sikerült a Rome 2-ben, nem is nagyon hallottam még senkit sírni miatt. De jó lenne, ha ez lenne a legnagyobb baja :)