5627
10804749371368208052.jpg
  • sakkay
    #4858
    Ha az alap megvan neki, szerintem igen.
  • Kacyking
    #4857
    Hali!
    Nem ide tartozik, de a többi TW-os sg már halott szóval itt tenném fel a kérdésem.
    Ha megveszem a napoleon TW-hoz a DLC-ket akkor tudok majd azzal játszani akinek nincs meg?

    Előre is köszönet a válaszokért.
  • PrasCo
    #4856
    Erről jut eszembe, a legújabb DLC kivételével gyakorlatilag minden féláron van Steamen most.
  • a.carkey
    #4855
    Lehet, hogy ezekhez igazított kell.
  • IvanJacint
    #4854
    nincs mas mod csak a DEI.
    Fent van a Caesar in Gaul,Meg Hannibal a kapuknal,de az kiegeszito nem mod.
  • a.carkey
    #4853
    Ált. ez akkor van amikor két mod üti egymást.
  • IvanJacint
    #4852
    valamiert lefagy a jatek a toltesnel miko mod managerben akarom inditani a modot
  • IvanJacint
    #4851
    Hello.
    Letoltottem a DEI modot es bemasoltam a Data mappaba a _Divide_et_Impera09.pack de nem mukodik.
    kerhetnek egy utasitast?
  • Hunor1
    #4850
    hali . milyen ez a hannibál dlc-s kampány? érdemes belekezdeni? mert a cézáros tetszett, bár azt hiszem a DEI móddal nyomtam azt is . köszi.
  • Angelus1991ster
    #4849
    Nos még mindig félkész ez az epizód?

    Van akinek le van töltve a Rome 2 mod tools? elküldené az email címemre:
    [email protected]
    Előre is köszönöm!
    Cserébe a beszkennelt Az Idő urai képreényt tudnám elküldeni.
  • zotyesz18HUN
    #4848
    Hali!
    Az mitől van hogy multiban játszok egy gyerekkel... és folyton valamiért megakad a játék.... Néha meg lehet oldani hogy átküldöm host ként a mentésemet neki és akkor jó... De van hogy nagyon sűrűn fordul elő... Hogyan lehet ezt megoldani?
  • ozzz
    #4847
    Ott a videókártya memória méretét is megjeleníti, lehet azzal kevered. Nézz utána milyen videókártyád van, mert ha 512MB-os akkor csak minimális beállításokkal futtassad a játékot.
  • Kilop
    #4846
    Hali! Az mitől lehet, hogy a gépemben 4 giga ram van, de a játékban a beállításoknál azt írja, hogy 512 Mb-os a ramom? ( ennyi volt azelőtt, hogy beletettem volna a 4 gigásat)
    + vannak tippek, hogy a játék ne akadjon be csatáknál?
  • ozzz
    #4845
    Próbáld ki a DEI modot, az nagyon szépen orvosolja ezeket a problémákat. Drágább benne a seregek fenntarthatósága, és kesebbet lehet egyszere képezni 1 helyen. Így nem lesz annyi a sereg, de annál fontosabbak. Na meg scriptelve van, hogy nép specifikusan alkaítsa ki az AI az egységeket, lehetőleg az elérhető legerősebbeket beletéve, technilától függően. A technológia is átvan alakítva rendesen, pl ostrom eszközök a barbároknak jóval későbbi szinteken vannak csak, meg kevésbé hatékonyak. A lovasság is jóval nehebben boldogul a mezei lándzsásokkal is, stb...
  • PrasCo
    #4844
    A "sok kis csata" meg jogos amúgy. Gondolom, erre akart valamiféle választ adni a sereglimit, tökéletesen mellélőve a problémának. Talán egy jobb megközelítés lett volna, ha a seregeket rohadtul nehezen lehetne összegründölni, a veszteségeket is ennek megfelelően nagyon nehezen pótolni, különös súllyal az elit egységeket. Így talán erősebb motiváció lenne a nagyszabású mezei ütközetekre. Így, hogy ötösével lehet kifelé szarni az egységeket per év, az egységek pedig saját területen egységtípustól függetlenül regenerálódnak, túl bátran viszek bele a lecsóba bármit, és ugyanott vagyunk a csaták számával, legfeljebb most minden sereg közel fullos - de ugyanúgy kapok évente az arcomba kettőt.

    Most a hét éves laptopomon R1-gyel játszom, ott ezzel szemben igaz, hogy a térkép túlnyomó részén a resztli rohangál, de ha kínkeservesen, (mivel a nehézlovassághoz, városi cohorsokhoz stb. két kör kellett) több mint húsz év alatt összekapartam végre egy patent kis légiót, utána meg elküldtem a halál f*szára Ibériába embert ütni, nagyon szívtam a fogamat minden egyes emberveszteség miatt, mivel ha a Roman Cavalry-t megnyomorították kissé, akkor az úgy is maradt örök élet plusz kétszáz évig, hacsak nem hoztam utánpótlást vagy vittem vissza a légiót részben vagy egészében Itáliába, a fejlett területekre.
  • PrasCo
    #4843
    Félreértesz, nem szerettem volna semmi olyasmit implikálni, hogy "rosszul csinálnád". Egyszerűen csak arról van szó, hogy számomra élvezetesebb egy sokrétű, nem feltétlenül a lehetőségek határáig kiélezett haderővel menni abban az esetben, ha az így kapott eredmény az adott népre történelmileg egyáltalán nem jellemző.
    Ettől még természetesen mindenki úgy játsszon, ahogy az számára a legjobb. :)

    Heavy onager? Hát, ha azt tanácsolod, kipróbálom, bár nálam amikor végigpróbálgattam ezeket, nem volt szignifikáns különbség a tüzérség eredményeiben. Magam egy, maximum kettő üteg ballisztát hurcolok mindig, azt is elsősorban azért, hogy a falakon ne kelljen létrákkal pöcsölni. Főleg, ha lovasnomád néppel vagyok.
  • uwu420
    #4842
    A seregösszeállításról meg annyit, hogy nem az én hibám hogy nem reális a játék. Úgy kellett volna megcsinálni, hogy szükség legyen gyalogságra is, de nem is ez a legnagyobb gond. Rengeteg időt vesz el a játék, rohadt sok a csata ahhoz képest, hogy azt ígérték nagy jelentőségű és kevés csata lesz. Ehhez képest minden szart le kell játszani, mert a gép azt hiszi győzni tudnak csak mert 10-szer annyian vannak. Én meg nem vagyok hajlandó minden csatával izzadni, csak azért hogy szép seregem legyen, én a legerősebbeket válogatom össze, és 4-szeres speeden pörgetem a csatákat, nincs időm tökölni haszontalan ládzsás gyalogosokkal meg hasonlókkal.
  • uwu420
    #4841
    Artilery nélkül nehéz játszani, én mindig azt fejlesztem ki elsőként.
    Jó dolog a katapult, hamar ki lehet hozni, de a heavy onager az igazi, kb 2-szer annyit lehet vele ölni. A többi artillery semmire se jó.
  • PrasCo
    #4840
    Jogos, bár az offline kampánybeli seregek összeállításánál én mindig inkább szerettem "szépen" játszani, mint hatékonyan olyan értelemben, hogy viszonylag konzervatívan szoktam összepakolgatni a rúsztert. Kettő-hat lovascsapat, a maradék többnyire bokorugró. Deviációk előfordulnak azért (például az egyik légiómat Rómánál "filhellén" szellemben szereltem fel, ami annyit takar mindössze, hogy lándzsásnak két auxiliárius hoplita van bepakolva, a nálam többnyire alkalmazott két meelee és két shock cav' felállást a két citizen és két tarantine cavalry helyettesíti. Mondjuk a könnyűlovasság, különösen a missile cav. üldözésnél amúgy is aranyat ér.
    Szeleukidáknál is inkább viszek thorax swordsman-eket és szarisszás majmokat, semmint egy tehervagon konzervlovat. Egy-két harci szekeret azonban még én is szoktam tartalékban tartani, és a sivatagban nem egyszer volt, hogy a nagyon csúnya túlerő ellenében az húzott ki a szarból. Be lettek küldve a lecsóba, egységenként komposztáltak hétszáz-kilencszáz embert átlagban, és máris nem volt olyan nyomasztó a túlerő. :D

    Az utóbbi időszakban, amolyan közbevetésként, főleg azért tettem össze a két kezemet, hogy az íjászokat feljavították, a parittyákat meg kicsit visszavették. Szkítiával gyakorlatilag azonnal elkezdtem a játékot, amint kijött a DLC, de azokban a napokban még a heavy shot sem ért szart se, a skirmish mode azóta se, és gyakorlatilag bármilyen egység talán az egy pajzsos meelee cav. meg a királyi előcsatározókat kivéve még a szél által felkapott homoktól is úgy hullik, mint a légy a tömény kénsavval kevert chemotoxtól.
    Na, azóta legalább visszalőni vissza tudok. :D A római kampányomban a krétai íjászok mellé Olbiában egy auxiliárius barakkot építve fel is markoltam pár """páncélozott""" lovasíjászt egy-két légióba, csak a fűszerezés kedvéért.

    Még annyit, amúgy, a katapultokról jutott eszembe, hogy mi a véleményetek kimondottan a katapultokról? Én bárhogy, bármivel, bármi ellen próbálkozok, egyszerűen nem látom értelmét, hogy ballisztákon kívül mást építsek, főleg annak fényében, hogy azt úgy emlékszem, már az első szintű épület kiköpi, és tapasztalatom szerint tkp. bármi ellen vagy olyan jó, vagy jobb, mint az összes többi ostromgép.
  • uwu420
    #4839
    Hát elég sok hátrányuk van. Pl városban is használhatatlanok, ráragadnak az épületekre, de kedvező terepen szekerekkel lehet a legtöbbet aratni, semmi mással nem lehet annyit ölni, de még a felét is nehéz összehozni.
    Ahhoz képest hogy 2. szintű egység, elég kemény. A játék elején nincs ellenfelük. De ha lehet akkor elefántokat használok helyettük.

    Most úgy csináltam hogy 1 szekér azért minden seregbe legyen, a tábornokok lettek ilyenek. Azon kívül van 4 elefánt, és 3 katapult, a többi shock cavalry. A legtöbb néppel felesleges gyalogost használni, nagyon gyengék a lovassághoz képest.
  • PrasCo
    #4838
    Még annyit ehhez, hogy úgy vettem észre, a sziklás, erdős terep sokkal jobban alávág a harci szekereknek, mint akár az elefántoknak, akár a shock cavalry-nak. Szekér ellenében tehát igyekszem ilyen helyekre visszavonulni, ha erre lehetőségem van; saját (szeleukida) szekereimet pedig többnyire tartalékba rakom, ha nincs hely manőverezni a lehetőleg billiárdasztal-terepen.
  • uwu420
    #4837
    Nem ellenük harcolok hanem velük, és nem hagyom hogy elakadjanak:)

    Egyébként meg katapult kell ellenük, az a legtisztább, semmilyen sorokba nem jó a szekereket ütögetni, még a pikeman is lemegy ha közéjük gázol oldalról vagy hátulról.

    Valamiért hülyén van megcsinálva a játék, a katapultoknak brutál sebzésük van lovasokra, érdekes módon a gyalogosokat kevésbé fogyasztja.
  • Kurfürst
    #4836
    Tömött sorokban kell a harci szekerek ellen harcolni (az AI persze hülye ehhez), pl. lándzsás egységekkel squareben, ha lehet javelinmen támogatással.. az embertömegben elakad a szekér, alig okoz veszteséget, álló helyzetben meg leverik.
  • uwu420
    #4835
    Egyébként úgy szoktam csinálni, hogy mikor az utolsó előtti szintre lép a birodalom, pontot teszek a háborúk végére, és az egységeket feloszlatom, a seregeket meg a legbénább katonákkal töltöm fel.
    Ez azért jó, mert a polgárháború kitörésekor a lázadók a birodalmi sereget másolják le. Az egységgyártó tartományba meg 1 kör alatt 7 egységet lehet legyártani. Én legutóbb 7 harciszekérrel meg pár zsoldossal takarítottam el a polgárháborúzgató lázadókat két kör alatt.
    Aztán újragyártottam a sereget, és újra elkezdődhettek a hódító háborúk. Sokkal könnyebb így túl leni a polgárháborún, egyébként elég sokáig elhúzódik.
  • uwu420
    #4834
    Ebben a játékban azért láttam még 1-2 durva dolgot.
    A polgárháború is 2 kör volt, a kutatás meg 642%-n megy éppen a 100. körben :)
  • uwu420
    #4833
    Épp most tapasztaltam, hogy a szeleucid harciszekerek milyen komoly kis szerkezetek.
    4800-an jött az ellenség, a tábornok ebből megölt 2048-at a testőrségével. 18 főre levetítve azért elég jó k/d :)
  • Tikal #4832
    Kampány térképen minden oké, elindítok egy csatát, el kezd pattogni a hang meg mindenféle dura hangtorzításokkal kínozza az erősítőmet meg a hangfalakat, aztán fogja magát és szarrá fagy a játék.. volt valakinek hasonló probléma? legutóbbi patch óta elég gyakori nálam...
  • TomStorm
    #4831
    Üdv.
    Gondom akadt.Nem tudja valaki hol találom a Toon All in One Patch11-es Mod-ot?Csak a Patch 12-est találom.

    Esetleg ha sehol nincs meg akkor van egy ilyenem,hogy "all_factions_playable" file.Ezt,hogy lehetne működésre bírni?

    Sajnos WinOS reinstall volt és minden elveszett
  • TomStorm
    #4830
    Mondjuk inkább Kelta Nomádoknak sorolnám be őket mert annyira a nulláról kezdődött sőt most se még v.mi fényes de tetszik
  • TomStorm
    #4829
    Már nagyban menetelek a Barbár Eraviszkuszokkal,Pannonián:)
    Jó nehéz:o
  • sakkay
    #4828
  • TomStorm
    #4827
    Na kész is.
    Eraviscusok vagy Breukok.Nem tudok dönteni:)
  • TomStorm
    #4826
    Húha az nagyon jó lenne.Megnézem köszi!
  • sakkay
    #4825
    Én úgy tudom régóta van ilyen, nézd meg a tw centeren.
  • TomStorm
    #4824
    Ez kérdés akart lenni
  • TomStorm
    #4823
    Üdv.
    Létezik ilyen Mod már,hogy az összes frakció közül választhaunk(persze Pannonia-ból szeretnék egyet:)
  • uwu420
    #4822
    Ez csak véletlen, régen is voltak ilyen csaták. Nekem párszor kellett már 4 sereg ellen küzdeni, és csak azért nem többel mert egyszerre ennyi jött be a csatába, hiába volt 10 sereg egy kupacba.
    Egyébként egy fullos katafrakt sereg pár harci elefánttal csak 1000 fős, de simán lehet velük 8000/50-es k/d-t csinálni, és emiatt a látvány miatt jobban szeretem a keleti népeket. A csata hossza meg csak a térképtől függ, nagy térképen mire bejön az a sok felmentés, eltart egy ideig, a meghalás egész gyorsan megy nekik ahhoz képest :)
  • TomDantes
    #4821
    A legutolsó patch óta, szerintem sokat változott a játék. Régebben például nem voltak igazán epikus csaták. Most, rendszeresen küld 2-3 sereget egy csatába a gép. Nem egyszer 7000 felett van a katonák száma az egyik oldalon. Mondjuk 7000 barbárt le ver, 2600 római légiós, de ezek végre nagy ívű csaták, nem 2-3 percesek, 20 percig is simán eltart. Így sokkal pofásabb a dolog.
  • Hunor1
    #4820
    ha low-ra veszed akkor az egységeknek már nincs árnyéka.
  • koj
    #4819
    Sziasztok! Nem lehet valahogy kikapcsolni teljesen az árnyékolást? Mert a menüben csak alacsonyra lehet venni. Hátha jobban futna a játék...