5627
10804749371368208052.jpg
  • foxehole
    #4778
    No intro movie mod Parancsolj!
  • Tikal #4777
    van valami MOD arra, hogy a kurva intro-t ne indítsa el mindig a játék?? Oké, hogy egyszer megnézi az ember, de miért kell ezt mindig elindítania a játéknak???
  • a.carkey
    #4776
    Vedd meg eredetiben? Az most már minden, csak nem az amit leírtál.
  • PrasCo
    #4775
    Majdnem rávágtam, hogy "Óó, nem, neem, ez csak a karthágói DLC", de beleolvasva a patch notes-be, bonyolultabbnak tűnik a dolog.
  • Molnibalage
    #4774
    Ma elkezdett valami irgalmatlant frissíteni az gamma. Ez azt jelenti, hogy kezdhetem újra megint az egészet...?
  • kopaszeger
    #4773
    Igen már működik!!!!!!!
  • Nos
    #4772
    19:00 GMT
  • cRusa1deR
    #4771
    Tudtok már játszani az új DLC-vel?
    Nálam mindig azt írja hogy indítsam újra a játékot, amit már vagy négyszer meg is tettem eredmény nélkül.
  • sakkay
    #4770
    Na ennek fussál neki még egyszer mert nálad lesz a hiba...
  • Kurfürst
    #4769
    A többi dolog szubjektív, na de hogy optimizálatlan? A releasekor alig ment, most FullHD-n megy majdnem minden maxon, és nem egy erőgéppel (965BE/AMD7770).
  • Molnibalage
    #4768
    Az átláthatatlan részt nem értem. A stratégiai része annyira prmitív, hogy a Civ I összetettebb nála...

    A csatában a kamerakezelés jó és showstopper bugot még nem láttam.

    Optializálatlan..? A kijöveteli állapothoz képest száguld a játék.
  • Mozes
    #4767
    Hát elővettem újra 3 hónap után.

    Ez a játék úgy rossza ahogy van még mindig és már nem is lesz jobb :((( 1 órát bírtam nyomni vele és inkább kikapcsoltam, átláthatatlan, kezelhetetlen, optimalizálatlan szarkupac.
  • Kurfürst
    #4766
    A szvébek (suebi) igazán kaphatnának valami normális mid-tier egységet baszki... nem elég, hogy egységeik 90%-nak nincs semmilyen páncélja, valami idióta gameplay nevében még azt is elvették a bloodsworntól és a berserkertől, amit a pajzs adna. Konkrétan 0 a páncéljuk (pajzsos parasztnak meg 10+25 = 35, no comment). We are the dark forest meg minden, ehhez képest a kelta íjászoknak van sniping skillje, a Longbow Hunternek meg semmi.

    A mid tear lándzsás, a Spear Brother meg amellett, hogy nincs se páncélja (35), semmilye, annyira harmatgyenge, 25-ös attackkal rendelkezik, gyak. mint a filléres, 2-300-ba kerülő legszarabb hopliták (24) de 60 pénz híján ugyannyiba kerül, mint a teszem a fullosan páncélozott, 34-es alap attackos Hopliták.

    Az elit kardos gyalogságuk meg épp hogy kicsit jobb, mint a légiósok, cserébe 2x annyiba kerül...
  • Paladin
    #4765
    Látszik, hogy ez (a kombinált szárazföldi-tengeri) csaták azok, amit totál el vannak b*szva. Minden mást ami megjelenéskor fájt, kijavítottak, a finomabb dolgokat modderek megcsinálták, de ez továbbra is úgy rossz ahogy van.
    Egyszerűen nem működnek jól - a limitált fix landolóhely, a stipistopi, a meghülyülő és/vagy passzivitásba menekülő AI, stb. - alapjaiban van valami elrontva.
    Olyan patch-ért/modért lennék leghálásabb, ami megszabadítana tőlük egy az egyben :)
  • Molnibalage
    #4764
    Na de pont ez muris.

    A Róma feletti két tartomány foglaltam el mikor kliensállamként megvettem 6 ropiért Szürakúzát, aki minden volt, csak nem gyenge. Ez úgy ment, hogy volt közös ellenség, Karhtágó, akivel addig kemény 0 csatát vívtam, még egységét sem nagyon láttam...

    A szövetség után elkezdte letolni Sz. K-t főleg úgy, hogy én Hispániában elfoglaltam K. két városát - ilyen messzire kellett menni ellenségért - a szigetet és a mellette levőt. Erre a szomszédok meg lenyomták kliensét, Carhatgo Nova-t, akit el is engedett. K. kb. 40 kör után elbukott, holott elvileg neki kellene lennie a térség No1./No2. szuperhatalmának. Érdekes no...

    Ezek után Sz. és más barátok a Adria keleti partján számolták fel a kicsiket. Ott is mira odaértem ostromolni sem tudtam, mert nem fértem el a város mellet...

    Aztán az zöld páfrányos ikonú ellen volt olyan hülye, hogy betámadta a szövetségesemet vagy a kliensemet. (Kettő közül valamelyik volt a viszony.) Az óceán partján levő városa totál védelen volt, odamentem és elfoglaltam. Mit adj isten volt frankó kovács ottan, egyből upgradeltem a fegyereket meg pont feltaláltam az új gyalogost, azokból is van már egy rakás. Most hozza már a seregét, de ez eső után köpönyeg. A vicc az, hogy akkor támadott, amikor már pont el akartam hagyni a keleti medencét a sereggel, már hajón volt a sereg. Talán azt hitte az MI, hogy nem fogok visszafordulni. Hát tévedett. :)
  • Molnibalage
    #4763
    Inkább az a vérlázító, hogy rohadtul nincsenek jelölve a partaszállási helyek. Az sem túl jó, hogy ha a szövim ostromol / blokádol egy várost, akkor én nem támadhatom meg a várost. A szövim foglalt el szinte mindent, mert mire odaértem két háborúba is, ő mindenkit levert...
  • PrasCo
    #4762
    Amúgy valóban, személy szerint (bár azért óvatosan dicsérem az elődhöz viszonyítva a játékot, de) jobban élvezem a végjátékot, mint az eredeti Rome-ban; valahogy az elején a kihívás nehézségét élvezem, a végén pedig az iszonyatos birodalmi erőfölény megnyilvánulásait. Bár, ez nem jelent feltétlenül győzelmet, mert most is futok a provinciák után, nem tudom, beleférek-e hatvan évbe.
    Ennek kapcsán jegyzem meg, hogy a győzelmi feltételekbe a saját területek, a kliensállamok, valamint a legmagasabb fokú szövetség, a military ally számít bele.

    Tegnap épp Afrika provincia fölött vakartam a fejem, mivel így, a ~230. kör magasságában leesett, hogy ideje volna talán az átfogó győzelmi feltételekkel is foglalkozni. Afrika provinciát három állam tartotta: a Masaesyli törzs numidái, keleten Kürenaika, valamint én a Római Birodalommal. Az előbbiek hadi szövetségeseim voltak jó viszonnyal, az utóbbit három flottával megcsapkodtam, de alászaladtam a zongorának, mert erre Masaesyli bontotta a szövetséget. Végeredményben kénytelen leszek erővel elfoglalni Karthágót is.

    Az amúgy baromira, de baromira irritáló, hogy vegyük azt, flottával védek egy kisvárost, az ellenfél flottával jön. Ki szeretnék kötni a saját kib*szott kikötőmben, hogy a tengerészgyalogosokat kipakoljam, de amint rányomok a Start-ra, már nem tehetem meg, mert az ellenfél azonnal lestipistopizta a partraszállási helyeket! Bár már ez önmagában vérláztó, de az meg aztán tényleg agyf*sz, hogy ha az ellenfél partraszálló hajóit elsüllyesztem, a hely akkor sem szabadul fel!
    Tényleg ennyire lehetetlen megoldani, hogy az a hajó kössön ki, amelyik előbb ér oda...?!
  • Kurfürst
    #4761
    Igen, a kliensek sőt asszem a katonai szövetségek is beleszámítanak a győzelmi feltételekbe. És hát igen, a diplomácia szerintem nagyon jól működik, az elején persze amíg az ember birodalma jelentéktelen még nem, de utána saját jól felfogott érdekükben jönnek hódolni a népek. :)

    A verziószám passz, elvileg ha jól látom a legújabb 9,1-es hivatalos patch van fennt neked, lövésem sincs miért nem ajánlja fel a 10-es bétát.. esetleg egy gyors re-install megoldja, vagy csak várd meg a hivatalosat, egy-két héten belül biztos jön, ugyanis 10 nap múlva jön a Hannibál DLC release. :)
  • Molnibalage
    #4760
    Ok. Köszi.

    Kicsit most vicces, mert alapvetően nem agresszív stílusban játszom. Gőzöm nincs miért, de a F-T nyugati és középső medenécéjének a fele a barátom / szövetségesem vagy a kliensem. A gőzelmi feltétel akkor is teljesül, ha kliens államé a terület, ami kell hozzá?

    Emiatt egyszerűen nem merek senkit megtámadni, hogy ne boruljon a rendszer, mert pár szövinek nagyon durva seregei vannak, ott ahol nekem egy maxos sincsen még...

    Egyiptomnál van két fullos seregem, de gyak. csak felderítek velük. Az "erőkivetítést" érzékeli az MI és amerre hajóznak a kultúrálisan hasonló államok egyből non agression pact + trade és egyesek minmiális pénzést cserébe végül szövetslég szándékkal keresnek meg. Attól félek, ha Egyiptomot betámadnám, akkor abból baj lehetne. Az összes görög állammal haverba vagyok és ez jó lenne, ha így is maradna.

    Mivel a győzelmi feltételek nem Gallia felé vannak kijelölve, hanem Egyiprtom és Közel-kelet irányába, ezért talán még Itália északi részét sem fogom elfoglalni. Egyelőre abba az irányba is jó a viszony.

    A verziószámommal az megfelel?
  • Kurfürst
    #4759
    A kliensek diplomácialag önállóak, mindent csinálhatnak külpolitikában, és a segítségedre jönnek ha téged megtámadnak (nyilván ugyanezt várják) + adnak 10%-ot a bevételből, ami nem sok. Lényegében egy military alliance extrákkal (pl. egységtoborzás). Ezért célszerű a békés gyerekekkel kötni, és akkor nem sodornak bele mindenféle hülye háborúba..

    A keleti államoknál van satrapy, ott a külpolitikában kuss van nekik, max tradelhetnek.
  • Molnibalage
    #4758
    Így néz ki most a főmenü, erre kínál fel a steam patch 4 betát.
  • Molnibalage
    #4757
    Nekem ezt ajánla fel és enélkül tolom.
  • Molnibalage
    #4756
    Elkezdtem egy új játékot. Most már egész kellemes. (Max. nehézségen minden.) Komoly pénzösszegek nélkül lehet szerződésket kötni és maga a gép is logikusan, 50-50 alapon kínál fel dogokat. Jó viszony esetén nevetsége összegért lett clinent államom. Ez egyébként pontosan minek jogokat és viszont ad nekem? Azt láttam, hogy az ő egységeiből is vehetek. Gazdaságilag ez mit jelent? Mennyire van önálló diplomáciája a klines államomnek? Ha én hadat üzenek, akkor automatice ők is? Hát ők hadat üzenhetek az én jóváhagyásom nélkül?
  • Angelus1991ster
    #4755
    Hát ha nem töketlenek. De hát a Shogun 2-höz is raktak sok újdonságot: elefántot, ostromtornyot, kőhajítót, TPS vagy FPS nézetet és ezt kiadták Rome II címen. Mint az Empire esetében a Napoleon TW.

    Total War játékok 3 és/vagy 4 generációját vélem felfedezni.

    1. generációs TW-k 2000-2004: Shogun és Medieval Total War: 2,5D-s egységek
    2. generációs TW-k 2004-2007/'09: Rome Total War ( a mérföldkő ) és Medieval II TW a feltúrbózótt Rome

    3. genereációs TW-k 2009-2010: Empire Total War ( több ponton kiaknázatlan , tengeri csatás mérföldkő ) javított DLC-je a Napoleon ( újítás : az uniform variant rendszer)

    4.generációs TW-k 2011-napjainkig: ( nagyban hasonlít az Empire/Napoleon motorjához de kiforottabb ): Shogun 2 +FOTS DLC-k TW ( FPS/TPS újítás ) és romanizált Shogun 2 a ROME II

    3. és 4.generációt nyugodtan összevonhatjuk.
    Ha továbbra is Total War játékokat fejleszt a CA, akkor jólteszi, hiszen ezek a stratégiai játékok egyik uralkodója.


    De reménykedek abban , hogy az eddigi jó dolgokat nem veszik , pl.: tengeri csata, FPS/TPS nézet , tengerperti csata .
  • Nos
    #4754
    Én annak örülnék leginkább, ha jönne egy nagy kieg még a perzsák előtti időkből. Asszíria, Egyiptom, Főnícia, Babilon . . .
    Csak ez sajnos nem fog megtörténni, mert teljesen új egység és település modelleket igényelne :(

  • Although
    #4753
    Hatásos a kis sorozat mi :) Sok vér meg látvány, már csak ez marad :)

    Remélem egy barbarian invasion lesz a végén mert az az igazi nehézség az bukás idején talpon maradni a hunok és a germánok ellen. :)
  • Angelus1991ster
    #4752
    Spartacus hadjárata, görög-perzsa háborúk, Róma bukása hadjárat is jó lenne.

    Spartacus hadjáratánál erősebb vér mód kellene.:D
  • Szpecnyaz
    #4751
    Hát pedig ez kötelező vétel :D. Alig vártam már hogy legyen pun háborús kampány :).
    Ha csinálnának egy görög-perzsa háborús kampányt is, az maga lenne a tökély.
  • Kurfürst
    #4750
    Eh, közben rájöttem hogy úgyis meg fogom venni, szóval elébe mentem a dolgoknak és megvettem :D
  • ratgab
    #4749
    Én is erősen filózok rajta, hogy kéne, habár még a Caesar-t is csak vettem eddig idő nem volt rá, hogy ki is próbáljam.
  • Kurfürst
    #4748
    Ha jól látom viszont nincs ez a Carthago-s Novas baromság végre.. halál idegesítő volt, mindig leverték őket a fremenek :D
  • Kurfürst
    #4747
    Hát 300 forint kedvezményért aligha éri meg (bocs nem vettem észre, amikor délelőtt néztem akkor még mintha nem lett volna kedvezmény, se megjelenési idő).

    Szirakuszait meg a görögöket az alapban sem tudod játszani, persze van átfedés, a CiG-ben ugyanígy volt - a suebi, arveni, római játszható volt az alapjátékban, ezt megfejelték pár apróbb néppel.

    A Hannibalos térkép viszont már nagyon hiányzott egy jó MPC-hez, így én megveszem, amúgy is karthagó a kedvenc népem. :)
  • ratgab
    #4746
    Ha más nem a 10%-al kevesebb ár mindenképp.

    Amúgy meg kezdenek dörzsöltek lenni, mert itt már a bent lévő népek az alapjátékban is játszhatóak.

    Caesar-ban tudtommal nem így van, de cáfoljatok meg nyugodtan.
  • Kurfürst
    #4745
    Van bármi értelme előrendelni?
  • a.carkey
    #4744
    Előrendelhető a steamen a Kannibál a kakukkos óra előtt.

  • Kurfürst
    #4743
    Külön nem tudnak mozogni az alegységek, pl. nem tudsz egy 160 fős Hastatit átküldeni magában a másik régióban lévő légióhoz, de ha a két sereg egymás mellé áll, akkor lehet csencselni egységeket.
  • csonttika72
    #4742
    Sziasztok! Most kezdtem játszani a progival és régi TW-s tapasztalataimra hagyatkozva kezdtem hozzá. De: jól értem, hogy a hadseregek között nem lehet alegységeket küldözgetni ide-oda, vagy csak béna vagyok?
  • uwu420
    #4741
    Hát ezt épp jókor kérdeztem. Tegnap leültem kicsit játszani, kör végén kitört a polgárháború :)
    Sose volt még ilyen későn, a 160. kör környékén járok igazából, rosszul emlékeztem, az tényleg extrém lett volna ha 200 kört kell rá várni.

    Eddig is gyanakodtam, de most már biztos vagyok benne: az AI a játékos seregét másolja le, mindig ugyanolyan seregekkel jön mint ami nekem van.
    Kár hogy éhen halnak ha visszaveszem a fővárost, jó kis csaták lehetnének. Az se tetszik hogy nem a seregre megy rá hogy elpusztítsa mint ahogy az ésszerű lenne, mindig csak foglalgat, és mindig nagyon messze tör ki a polgárháború ahhoz képest ahol a seregek vannak. Ha nem akarom magam szívatni, nekem is csak foglalgatni kell, nem is igazi háború, csak pöcsölés.
  • Kurfürst
    #4740
    Patch 4..? Patch 9.1-nél járunk, lassan jön a Patch 10.
  • uwu420
    #4739
    Lehetséges hogy polgárháború nélkül legyen vége a játéknak?
    Már lassan a 200. kör felé járok, 1 győzelmi feltételnek kell még teljesülnie, polgárháború még nem volt.