5627
10804749371368208052.jpg
  • Pluskast
    #4818
    Az igen, de helyette van a twonline.hu.
  • Filózoli
    #4817
    Sziasztok!
    Valaki nem tudja véletlenül, hogy a totalwar.hu megszűnt-e?
  • Molnibalage
    #4816
    A szenátus és polgárháborúnak van végre valami normális modellezése vagy funkciója?
  • cRusa1deR
    #4815
    Nem azt írták, hogy a legutóbbi patch után öröklődni fog a tábornok testőrségének tapasztalata a tábornok halála után is?
  • Yag
    #4814
    Rengeteget csalódtam már játékban. Felettébb idegesített régebben, ha a drága pénzért megvett játék tele van hibákkal, grafikai, logikai, játékmeneti problémákkal. Az óta stratégiát váltottam ... Így legalább letesztelem, megnézem érdekel-e egyáltalán mennyire köti le a figyelmem és mondjuk egy év múlva is érdekel-e ... vagy sem. Egy jó játék bármikor jó játék, évekkel később is. Rome Total War első részét angliából rendeltük Anno. Nagyon nem bántam meg, még mindig játszom vele ... Leszögezem, van több eredeti dobozos játékom is. Valóban kevés. Pont ezért. Sajnos a legtöbb játék jobb marketinggel, felhajtással, bereklámozással hajlamos vagyok "még" mindig elhinni nekik, hogy erre van szükségem ... telepítem, játszok vele fél órát ? kettőt ? ... de a vége inkább uninstall. Ez nekem mind kidobott pénz lenne ...
  • Molnibalage
    #4813
    Nekem semmi bajom nincs az RTW-vel még a legutóbbi megaizé előtt is jól ment már. A bibi az, hogy miután az első túl hosszú hadjáratot majdnem megnyertem - már uncsi és repetetitív volt - egyszerűen nincs kedven már játszani sem vele...
  • PrasCo
    #4812
    Pontosan erre utaltam, hogy a warezhoz nincs frissítés! A Steam automatikusan frissít, verziót nem válthatok, nekem pedig már kiadáskor sem volt bugos a játék, érdemi fejlesztés pedig (Szenátus, belharcok, normális tengerparti ütközetek stb.) azóta sincs; csak javítanak olyan hibákat, amik nálam nem jelentek meg, létrehoznak viszont újabbakat, amik persze megjelennek, mégpedig izomból. Mint említettem, a legutóbbi patch óta gyakorlatilag nem tudok játszani a játékkal.
    Itt tehát nem a pénzről van szó. Nálam is az "évi 2-3 játék" megy, azokat pedig kivétel nélkül meg is veszem, egyszerűen és teljesen logikusan azért, mert ami játék érdekel, abból többnyire szeretném, ha további részek is elkészülnének, ehhez pedig általában az kell, hogy az év végi mérlegről süssön, hogy ez megéri. Volt olyan játék is (CMBN), ami több, mint kb. harmincezer forintnak megfelelő összegért hajózott ide és végül ötven órát sem játszottam vele, de a gyakorlatom azóta sem változott.
    Ez a "terméktámogatás" ezen a ponton viszont inkább kontraproduktívvá kezd válni, semminthogy örüljek neki. Fél éve jött ki a játék, és még mindig én vagyok a kísérleti patkány.
  • Molnibalage
    #4811
    A warezhez is lenne szerinted ennyi befrissítés...? Régen (+6 év) mikor nem alfa állapotú játékokat adtak ki, már akkor is szívános volt a warez. Most, amikor ennyi patch jön ki hogyan tart ezzel lépést a warez...?

    Azt sem vágom, hogy az embereknem annyi mindenre van pénze - pia, net, cigi - de néhány havonta egy vagy évente két szutyok játékra nincs...? Kinek van annyi ideje játszani, hogy évi 2-3 új játéknál többre legyen ideje...?
  • PrasCo
    #4810
    A beállításokra nincs ötletem (mióta az összes csata téli az évszaktól függetlenül, köszönöm 11. patch, azóta nem játszom a játékkal), de azt olvastam a hivatalos fórumon, hogy "optimalizálás" jelleggel azt találták ki az okosok a CA-n, hogy patchben leveszik a részletes kirajzolás távolságát (nem értek hozzá, de úgy rémlik, a fórumon a júzerek LOD-ként emlegették ezt?), erre pedig nincs semmi az options-ben. Finoman szólva nem is tetszett a nagyközönségnek az ötlet. Nagyjából úgy ragadták meg, hogy amikor a játék kijött, szar volt ugyan, de csodásan nézett ki. Most már simán csak szar.
    Következtetéses alapon tehát ennek az orvoslása (egyelőre?) a visszalépés néhány verzióval.

    Köztünk legyen szólva, valahol, a szívem piciny hátsó sarkában már bánom, hogy nem warezoltam le a játékot egyszerűen, és toltam azzal.
  • Yag
    #4809
    Sziasztok!

    Egy olyan problémába futotta bele, hogy :
    újra kellett telepítenem a gépet és egyben a játékot is.
    ATI Radeon HD5670 a kártyám. Régebben vígan ment vele a játék, most is ... a felbontásokkal sem volt gond. Most viszont a finombeállításokkal nem tudok dűlőre jutni.
    A játékon belüli videó beállításokkal lett gondom.
    Nem tudom bekapcsolni az unlimited memory részt és a DRA boxot.
    Valakinek valami ötlete erre a beállításra ?
    Gondoltam a 9-es pachre ... de régebben ment nélküle is .. most is kéne

    Alapvetően az is a gondom, hogy az egységek részletessége hiába van experten a pajzsokon lévő pajzsdíszek elmosódottak és életlenek. Mint amikor optimalizált megjelenésre van beállítva. Most minden experten van ... és mégsem látom a pajzsokon lévő mintázatokat rendesen .... szeretném visszakapni a látványt ... a kérdés már csak az, hogyan ?

    ... Köszi az ötleteket :)
  • Kurfürst
    #4808
    Én ha cyrineciat elfoglalom Spártávl, akkor lett lehetőségem kereskedni. Ráadásul rebelek.
  • IvanJacint
    #4807
    es fovarost lehetne cserelni?Mert Spartanak tenyleg nincs kikotoje,de Appolonianak van,de nem tudok rajonni hogy kell mas fovast kinevezni es akkor talan tudnek masokkal is kereskedni.
    Ez eleg rossz megoldas hogyha nincs kikotom,attol meg szarazfoldon lehetne kereskedni.Es ha mas varosomnal van kikoto akkor ott meg vizen is lehetne kereskedni.
  • Molnibalage
    #4806
    Pénzt ajándékozni "csak úgy" soha nem szoktam, mindig valami egyezményhez kapcsolódóan ajánlom fel.
  • Molnibalage
    #4805
    Nekem többnyire olyan pénmennyiségért vállaják már be, amit 15-20 kör alatt visszahoz az egyezmény. És ez csak a pénz. A diplomáciai helyzet pozitív irányú változásával további dolgokat lehet elérni, aminek pénzben kifejezhető értéke később jóval nagyobb, ha pl. szövetségesed lesz.
  • uwu420
    #4804
    Akkor tudsz kereskedni, ha a listába a neve mellett szürke a kereskedelem jele, ha piros, akkor nincs kontakt.
  • uwu420
    #4803
    4000 az nem pénz.
  • uwu420
    #4802
    Szóval úgy általában nem szabad fizetni.
  • uwu420
    #4801
    Soha nem hozza vissza az árát, én vagy másfél milliót költöttem így el, hogy meglegyen a gazdasági győzelemhez a 15 partner.
    Nem éri szabad fizetni érte, bármikor háború törhet ki, sose lehet tudni előre visszajön-e a pénz. Sokkal jobb értelmes dologra költeni a pénzt, mint másoknak adni belőle, csak néha muszáj :)
  • kopaszeger
    #4800
    Spártával nyomod akkor addig nem tudsz kereskedni amíg nincs egy fővárosod amibe kikötő is van. Sajna ennek semmi értelme de ez van.
  • Molnibalage
    #4799
    Vagy nekik nincs és szárazföldi kapcsolat meg ismeretlen. Más ötletem nincs.
  • Molnibalage
    #4798
    Akkor nem a viszonnyal van a baj, nincs kikötőd...
  • IvanJacint
    #4797
    a makedonoknak ajandekoztam tobb mint 4000 penz,de nem jelenik meg a kereskedelem,es nagyon nott a viszonyunk.De amugy mindenkinel ezt irja ki,kiveve az Atheniakat akivel kereskedem a kezdetektol.:Cannot trade.A sea route from their capital cannot be establishet.Hogyan lehet fovarost cserelni?
  • Molnibalage
    #4796
    Nem lefizetés, ajánlat. Később úgy is visszahozza az árát, meg ugyebár az aktív treaty diplo bónuszt ad. Egyébknét meg szerint is állatság, de így megy az RTW-ben, de nem mindig.
  • IvanJacint
    #4795
    Le kell fizessem oket ha akarok kereskedni???
  • uwu420
    #4794
    Pénzt kell nekik adni.
  • IvanJacint
    #4793
    Sziasztok!
    Spartaval vagyok nagy hadjaraton es az a problemam hogy mar 30 kor felett sem tudok kereskedni csak Athenal.Meg a makedonokkal sem tudok pedig haverok vagyunk.valaki tud segiteni???
  • Angelus1991ster
    #4792
    Remélem lesz Spartacus kampány is. Az első részben nem volt.
  • Motolla
    #4791
    Na, ezért is írtam, hogy ismerkedem a játékkal. Egy picivel több a beállítani való, mint az első részben. A tippet köszönöm, valóban ki volt ikszelve a battle realism mode.
  • PrasCo
    #4790
    Hogy érted, hogy nem tudod állítgatni a csapataidat? Legendary-n játszol? Nem lehet, hogy be van kapcsolva a "Battle realism mode" az options-ben?
  • Motolla
    #4789
    Sziasztok,
    én most ismerkedem a játékkal, anno az RTW I-et nagyon szerettem. Hát, nem is tudom. Nem akarok elsőre ítélni.
    De az nagyon furcsa volt, hogy az első csatámban hiába nyomtam le megszokott módon a P gombot, nem tudtam állítgatni a csapataimat. Csak ha pörögnek az események. A valós idejű stratégiákat sohasem szerettem.
    Na, ismerkedem tovább.
  • Molnibalage
    #4788
    Nekem is ez a bajom a játékkal. Túl hosszú. Nem értem, hogy egy hosszú camp mellé miért nem kreáltak rövid célokat tartalmazót, ahol csak 1-2 tucat terület elfoglalása vagy más speckó dolog a cél. Ki a francnak van ideke végigtolni? Egy idő után meg bizony tényleg rohadtul monoton az egész. Játszottam vele vagy 100 órát és, ha az új patch barmol, akkor megint kezdhetem elölről...
  • uwu420
    #4787
    Nem azért írtam, csak a kolléga kifogásolta hogy átláthatatlan, szerintem meg nem.

    Ha túl bonyolult az se jó, ez a játék másról szól, szerintem ebből a szempontból jól el van találva a sorozat.
    Nekem a technikai dolgokon túl csak annyi bajom van hogy túl könnyű és emellett hosszadalmas. A Shogun 2 jobb volt, ott voltak érdekes csaták, és bár helyenként ott is monotonitásba fulladt a dolog, végig lehetett játszani akár coop-ban is, itt erre esély sincs, túl melós.
  • foxehole
    #4786
    Frissült a magyarítás!
  • Although
    #4785
    Melyikkel nem ? :) Mondjuk egy paradox gama és még? Nyilván van, de nem a nagy címek között.
  • Molnibalage
    #4784
    Ezek szerint te is hiányolod a komplexitást? Ha ez így van, akkor a többi TW játéknál ezt miért nem hiányolod? Azok annyival komplexebbek lennének?
  • uwu420
    #4783
    Tök megalapozatlan amit írsz, van egy csomó probléma, de közel sem ezek.
    Egy jobb képességű 10 éves is elvan vele. Tudom, korhatáros, de akkor is így van :)
  • Molnibalage
    #4782
    Minden a legnehezebb, de ez óta a poszt óta nem is játszottam és azt sem néztem meg, hogy a megpatch óta fut -e egyáltalán.
  • Tikal #4781
    Milyen nehézségen játszod?

    Rómával lassan befejezem a játékot, már enyém egész Európa szinte, kivéve az északi részek, és az ibériai félsziget.. kelet felé még nem nagyon terjeszkedtem, de ahogy nézem már csak valami kis provinciát kéne elfoglalnom, hogy teljesüljenek a győzelmi feltételek... egyre több állam keres meg, hogy legyen béke blablabla, persze most már nem érdekelnek, szóval eltaposom mindet :)

    Azt hiszem most a szkítákkal fogom lenyomni fél európát, de a szeleukidák vagy a pártusok is szimpi, nehéz dönteni :)
  • Tikal #4780
    szerencsés.
  • Molnibalage
    #4779
    Hm... Nekem meg soha be sem tölti...!