5627
10804749371368208052.jpg
  • sakkay
    #4947
    Megvolt a 25.000 ezres csatám egyszerre kb 17-18 ezer embert rakott ki, a többi utánpótlásként jött, hála a égnek teljesen játszható volt. Városi csata, fal nélkül. Nehéz volt, de nyertem sok ellen megmaradt.
  • Stief
    #4946
    Miről van szó Although, ez valami mod?
  • Although
    #4945
    Nem barbároknak is van ami szerintem vicc és építik is rendesen.

    Egyenlőre elbuktam az első játékomat. Jelenleg nekem az ostrom 5e vs 3e élvezhetetlenül belassul nem bírja a proccim :(
    Mint a diavetítés, automatikusan nem nyomhatom mert elbukom, kár.
    Utoljára szerkesztette: Although, 2014.09.09. 18:13:29
  • Nos
    #4944
    Én is rég jártam itt, ezért is írtam előtte pár sort :)
  • Paladin
    #4943
    Örülök, hogy nem én vagyok az egyetlen, akinek nem tetszik. :)
    Már majdnem szóvá tettem a legutóbbi hsz-emben, de mivel sokáig hanyagoltam a topicot, gondoltam nem rögtön kritizálással kéne újrakezdenem :)
  • Nos
    #4942
    Hosszú idő után újra felraktam, kipróbáltam az új betát. Végre tényleg jó lett az AI, élvezhető a játék. Csak azért töröltem le, mert elég sok a meló, és nem haladok vele, ha fenn van a játék :). Majd ha kijön az "végleges" imperial edition, akkor talán visszakerül.
    Szóval rendben, valahogy így kellett volna kijönnie egy évvel ezelőtt.

    (Szerintem a középre rendezett szöveg erősen nehezíti a forum olvasását. Nem véletlenül nem használják általában.)
  • Hunor1
    #4941
    milyen skorpiókról beszéltek itt az ostrom közben??? gondolom a rómaiak használják ? eddig én nem tapasztaltam hogy várna köröket ostromgépek építésére. az alap 4 létrával támad. igaz most már mindenkit felküld a falakra a lovasok kivételével .
  • Although
    #4940
    Nos volt kb 4e mentem a 3e ellen és vesztettem el vagyok ájulva ettől az ai-től. Jó nekem a rome total volt az utolsó így ez nagy lépés. Hihetetlen milyen hadrendeket alkalmaz és ahogy folyamatosan reagál a lépéseimre mint egy chessmaster. :)
  • sakkay
    #4939
    Ha az oldalát biztosítod, eszméletlen jó. Csak tényleg figyelni kell rá.
  • Although
    #4938
    Hát minden egységnél vannak lehetőségek szinte. A pajzs formát bekapcsoltad? De ez az egybe is így volt. Persze függ a tapasztalattól moráltól sokmindentől.
  • kopaszeger
    #4937
    üdv!!!!

    Azt áruljátok már el légyszíves hogy a tömör hosszú lándzsás falanxot hogy jó használni, mert az első részben brutál volt. Azonban ebben a részben nem túl hatékony szemből még a lovasság is ledarálja és alig sebzi őket.
  • Although
    #4936
    Hát mivel elsőre csak négy van és azt egy helyen veti be én minden egységemet a garrisonnal együtt a körneyző területekre teszem két irányba mióta scorpion figyel senkit közvetlenül a falakra. vagy mögé. Ahogy a fele felért a seregnek a létrán és elkezdene rendeződni mindenkit rájuk küldök. Nagyjából fél-egy perc és menekülnek itt persze kapok a scorpionból, ezt még kétszer és már senkije nem marad akivel elfoglalhatja a kaput. Egyszer volt csak hogy elég embere lett a kapu elfoglalására de azok se élték túl.
    Edit: Ez persze csak, gondolom, a barbár faerődnél működik. :)
    Utoljára szerkesztette: Although, 2014.09.08. 13:08:22
  • sakkay
    #4935
    DEI-ben most, létrával kezd, addig mindenki más lőtávon kívül, amikor elkezdődik a harc a falakon elindul a kapu felé. A falon lévők pedig a kapuért harcolnak. Ha csak félig foglalják el, már nem lő-és önt' a kapu, úgyhogy eléggé jó taktika.
  • grebber
    #4934
    Total War Rome 2 CE 16.490FT
  • Although
    #4933
    Ezzel csak akkor próbálkozott mikor már nem maradtak gyalogjai. :) Akkor hozta az egyik lovas scout egységet és elkezdte lőni a kaput. :) De kb 30%-ig jutott :) Majd meguntam és pár hajítófegyverrel rendelkező egységgel elintéztem. Tehát a feladást nem ismeri ostromnál.:) Tény rendes ütközetnél a legjobb műkődés.
    Edit: Mondjuk ha lenne sok íjász egysége akkor lehet próbálkozna ezzel is, most nem lenne olyan egyszerű megvédeni a kaput mert scorpionokat is rakna ár. És akkor kénytelen lennék belépni a scorpionok sugarába.
    Utoljára szerkesztette: Although, 2014.09.08. 11:42:53
  • Paladin
    #4932
    Ha már létrát használ, az előrelépés szerintem.
    Az idióta kapufelgyújtó fáklyázás miatt az ai sokszor nem is vesződött korábban ostromgépek építésével, egyszerűen jött, pikk-pakk felgyújtotta a kaput, és ott próbált bemasírozni.
    Ez egyrészt pofátlanul megkönnyítette a kampány ai dolgát, mert ha nincs szükség ostromgépre, menetből le lehet rohanni a kisebb helyőrségű fallal körülvett városokat is.
    Másrészt viszont ha van már valamilyen védősereg, saját magát szivatta ezzel az egyoldalú taktikával, hiszen a keskeny kapun beözönlő, összetömörült csapatait elég könnyű visszatartani. (Ezzel ellentétben ugye ha ostromgépeket hoz, vagy legalább létrát, ilyesmit épít, sokkal nehezebb dolga van a védőnek).

    De akkor az mindenképpen nagy lépés, ha most már hajlandó erre.

    (Vegyes csatával rengeteg baj van. Egyrészt sokszor teljesen felesleges, plussz egyszerűen nem sikerült nekik megoldani ezt a (nyilván nem egyszerű) feladatot ami az ai-t illeti. Még úgy sem, hogy a partraszállásra ezt a nevetséges "slot"-os rendszert találták ki (mármint hogy a hajók csak fix helyeken tudnak kikötni). Legjobb lett volna kihagyni úgy ahogy van. )
  • Although
    #4931
    Talán egy hibát láttam, de az valami bug lehetett sikerült elfoglalni a kaput, legalábbis kitűzte a zászlót, viszont nem rohamozott, úgy láttam a két torony még velem volt. Ez szerintem bug, ha nem lett volna akkor valószínű vesztettem volna, mivel nagy létszámú volt még a serege a fal előtt. Mindegy érdekes lett volna, sikerült volna e kitartanom, ezt majd felteszem nekik kérdésként, mármint ez bug vagy nem.
    Utoljára szerkesztette: Although, 2014.09.08. 09:03:05
  • Although
    #4930
    Nekem a sima ostromot jól csinálja még nem nyert meg ugyan egyet se de ha megnyerte volna még hamarabb buknám a játékot valószínű így is veszteni fogok. Mivel folyamatosan zaklatja a városomat az ügynökeimnek védekeznie kell. Ő közben már scorpionokkal rohangál. Meg elit egységekkel. :) Edit: Ettől függetlenül még nem láttam ilyen szintű ai-t, rengeteg munkájuk lehet benne. Az biztos a vegyes csata az komoly kihívás lehet leprogramozni.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ostrom: Általában egyből támad létrákkal, szóval esélytelen de nem csinálja rosszul ha a falakon hagynám az embereimet akkor vesztenék a nagy létszámú parittyás és mostmár scorpion miatt. Ezt nagyon jól használja! Beállítja úgy őket hogy be tudjon lőni a falon belülre, persze faszerkezetes nálam :D. Ezt általában nehéz kivédeni megvárom míg egyes seregrészei bemásznak majd lerohanom őket, utána elrejtőzés a városban. Ezzel eddig mindet megnyertem. Eddig a legnehezebb, egy a második városomnál volt, ahol minimális túlélővel, minden piros legalján volt a végén, megtizedelt rendesen a scorpionnal.

    Utoljára szerkesztette: Although, 2014.09.08. 08:55:47
  • Paladin
    #4929
    Tud az Ai olykor, de hasonlókat lépett már a korábbi TW-kben is. Ráadásul a Shoguntól kezdve a stratégiai AI-nek könnyebb dolga van, mert csúnyán leszűkítették a mozgásteret, hiába nagy a térkép, a nagy része járhatatlan. A fix ösvényekkel sokkal jobban boldogul.

    Rendes csatában nincs is baj a csata ai-vel sem. Ami már nem ment neki igazán, az az ostrom, és amiben totál kretén, az a vegyes csata, ahol földi és vizi egységek vannak... pláne ha ez ostrommal párosul.
    Tény, hogy tavasszal játszottam utoljára, azóta ha javult, azt nem tudom. De ha dicséritek, hogy jobb lett, akkor arról meséljetek, amiben korábban béna volt ;)
  • Although
    #4928
    Jól hangzik. :) Nekem elég ez is. Eddig összesen már három főseregem semmisült meg. :) Noble deathal. Gyakorlatilag már csak az elderek élnek a fővárosban. :) Hardon nyomom a very hardot kerülni fogom. De egyszer megnézem majd azt is. gondolom minden minimumon.
  • sakkay
    #4927
    DEI-vel még jobb. Karthágóval vagyok-nem szoktam-és éppen most lesz egy csatám dél Itáliában:25.000+emberes. Remáéem nem ég le a gép.
  • Although
    #4926
    Arra szerintem nem érdemes számítani mint az egynél, 10-12 kör után már megvan a győztes. Ha a gép egymás közt is ezt csinálja amit velem akkor ez így korhű lehet mivel csak nagyon lassan lehet terjeszkedni nekem 15 kör után van egy + területem de jelenleg leköt két nép akik kicsit összehangoltan támadnak ügynökökkel meg a seregeik is elég összehangoltan mozognak pedig nem szövetségesek. Mindegy hajnalra sikerült felszámolnom az egyik 3 seregét, és elindultam egy kis települést elfoglalni de szerintem el fogom veszteni a felmentő seregével szemben ezt már látom. :) Nagyon élvezetes.
  • Although
    #4925
    Hétvégén nyomtam vele!
    Azt kell mondjam még életemben nem láttam ilyen ai-t. Feltűnt mennyien szidják a forumokon ami nálam alapvetően a nehézséget hozza be a fejembe de ezt nem szokták bevallani. Úgyhogy 14.1-el nyomtam és abba se tudtam hagyni.
    Kis összefoglalás.
    - Kis mocskos trükk, mintha ember lenne, betámadja egy kisebb seregel a várost és megtámadja a mellette álló kis seregemet egy nagyobbal elsőre beszívtam!!!! Ember emlékezet óta nem láttam ilyet, még a crusader kings 2 sem mérhető ehhez.
    - Nagy ütközet, nagyobb seregekkel vagyok, ilyen szokott nullára kijönni anno a RTW1-ben, itt 1000 fölötti vesztességem volt. Rendes hadrend, elképesztő! Hátul tartja a lovasságot a vezérrel és megpróbál megbontani parittyásokkal amit nagyon jól használ. És ami még vicc!!! két hadrend összecsapásánál átvált wedge formára a serege első sorával!!! Persze nem jött be de mosolyogtam egyet. :)
    -Nagyjából a 10 kör után állandósul a fővárosom ügynökökkel való támadása. Gyakorlatilag a pénzem nagyobb része a város javítására megy. hiába van egy nagyon jó kémem elhárításra.
    - Másik kedvencem behaltam a nevetéstől, megpróbál kicsalogatni, két sereggel amik lerabolják a területemet, vagy egyszerűen három sereggel folyamatosan erődítve tör be a területemre.
    - Folyamatosan használja championjait is. Nem is rosszul.
    Lehet van még más is majd eszembe jut. Össze sem lehet hasonlítani a RTW1-el! Nagy kedvenc volt de alapvetően objektív vagyok és így a tény az tény. Sőt nem is tudok más játékot ami ilyen AI-t használna alapból!!!!
    Méh csalni sem sikerült betámadtam az erődjét ahol utámnótlást kap. Megnéztem melyik oldalról jönnek és visszatöltöttem, hogy elvágja a két sereget egymástól erre áttette a felső részre :)

    Utoljára szerkesztette: Although, 2014.09.08. 07:14:14
  • sakkay
    #4924
    Nekem fasza..mindenhogyan, deivel is.
  • Hunor1
    #4923
    na végre valami jó hír . még nem kezdtem kampányt a 15 bétával mert a dei szarakodik vele . de ezek szerint érdemes mod nélkül is játszani kampányt? jobb az AI, agresszívebb? Róma végre terjeszkedik?
  • KingPunisher
    #4922
    Nekem is megzuhan az fps a kampány mapon főleg ha látszik a sereg vagy ügynök mozgásának sugara. AMD van nekem is, igazából megszoktam, 10-15 fps néha aztán meg összekapja magát, mivel nem FPS igy igazából nincs jelentősége.
    Battle ált. jol megy bár Carthagot ostromolva volt ott is lag szépen, de kisebb városok sima terep szépen akadás mentesen megy.
    Viszont a bétát tolva azt kell mondjam most iszonyat jo lett a game, minden megváltozott teljesen uj irányt vett, Roma már nem terminátorokat gyárt, minden logikusabb, érdekesebb fontosabb.
    Kis lag itt ott meg egy single RTS-nél annyira nem gáz. Egyébként a Caesaros kampány map nem laggol szoval a méret miatt lehetnek gondok..
  • sakkay
    #4921
    Ja, így igaz lehet..
  • Paladin
    #4920
    Nem is az optimalizáció elkúrásáról van szó szerintem sem.
    De ha a kampány mapen indokolatlan fps esés van olykor -főleg olyan konfigon, ami max közelében tudja a csatákat hozni-, akkor ott valami nem stimmel.

    Ezért írtam, h valószínűleg arról van szó, hogy pc-k természetéből fakadóan egyszerűen lehetetlen száz százalékig minden konfigon kiirtani minden glitchet.

  • sakkay
    #4919
    Inkább arról lehet szó, hogy pont optimalizálva van, abban az értelemben, hogy amíg csak lehet próbál jó fps-t produkálni. Közelítéskor viszont előjön minden részlet, egyértelmű, hogy 2x annyi munka. Nekem, egy 40x40 egységes csatában távolról 60 közelről 30-35 fps. I5, gtx 770. De mivel módot használok 16000 főnél is bőven játszható marad. Ennyit az optimalizáció elbaszásról.
  • Paladin
    #4918
    Én ugyan nem tapasztaltam ilyen dropokat a kampány mapen, de ez valóban a program sara. Úgy látszik nem sikerült mindent maradéktalanul kijavítani.

    Most elmondhatnám a szokásos "pc átok, millió féle konfig, millió buglehetőség" mantrát, de ezzel szerintem úgyis mind tisztában vagyunk. ;)
  • Ozzyehh
    #4917
    akkor sem értek egyet, de mind1 , akkor igazatok lenne, hogy ha az egész játék alatt szaggatna és élvezhetetlen lenne, de mondom, hogy a játék nagy részében nincsen semmi probléma + 40- 50 FPS KIMAXOLVA ... és időnként ledroppol, azért ti sem gondoljátok komolyan, hogy a kampány mapnak akkora igénye lenne, nevetséges.. tudom, hogy nem egy mai cpu-ról van szó és igazatok is van, de nem szaggat csak droppol és más is írja ofi fórumon, hogy ez még mindig probléma és jobb gépe van mint nekem. :D ja és ha leveszem a grafot low ra ugyan úgy droppol szal... nem nálam van a hiba
  • Paladin
    #4916
    Ebben a tesztben a csillivilli fps-eket mérik, amik elsősorban a vga-ra érzékenyek. Ha valami szimulátort, stratégiát (Total War, CLOD, Arma3, stb) nézel, ahol a proci számít, mindjárt más a helyzet.

    Pusztán a procik teljesítménye nincs egy súlycsoportban. A 4670K majdnem kétszer annyi pontot teljesít a cpubenchmarkon, mint a tied. (Még egyszer mondom, ne vezessen félre, hogy ez a videoban mért játékokban nem jön elő, mert abban a műfajban nem a proci a fontos).

    De ami a játék kiírását illeti - a második generációs i5 egy elég széles kategória, a gyengébbekhez képest az erősebbek akár dupla akkora teljesítményt is tudnak. A tied teljesítménye ennek a kategóriának kb a középmezőnyében van.

    Szóval egyáltalán nem mondható (most már) rosszul optimalizáltnak a Rome 2. A konfigod reálisan erre képes ebben a műfajban - magas beállításokra, de maxra már nem.
  • sakkay
    #4915
    Ja...és mégsem. Amikor itt volt a két gép, én magam voltam a legjobban meglepődve milyen különbségek voltak. FX 6300-szénné tuningolva és egy alap i-5 3700k. A tesztek: Il-2 CLOD, rof, tw SHOGUN, NAPOLEON, DCS, stb. Atomra verte mindenhol. A szimekben különösen. Batlefieldnél pl. jobb az amd, de azokat nem játszom.
  • Ozzyehh
    #4914
    igazad van, de a videóteszt azt mutatja, hogy nincs annyival lemaradva szal :) hiába gyengébb az amd az intelnél amikor az fps teszt azt mutatja, hogy közel ugyan akkora a két processzor teljesítménye :D
  • sakkay
    #4913
    Nézd..évekig AMD fan voltam. Aztán egyszer egy havernak összeraktam egy gépet, i5 procival kérte. Minden más ugyanaz volt mint nekem. A teszteken, rongyá' verte az amd fx agyonhúzott procimat. Egy hónapon belül, váltottam i5-re..ez van. Szimulátorhoz, stratégiához intel..lövöldözős csilivillire jó az AMD is.
  • Ozzyehh
    #4912
    Igazatok van nem a legerősebb, de alig marad el egy Intel Core i5-4670K-től, szal azért ezt se mondanám rossznak... és ahogy említettem... extrémen van minden full felbontáson és teljesen simán fut, tehát nem egyfolytában szaggat :D

    am itt meglehet nézni a teljesítmény beli különbséget egy 750k és egy i5 között... "elenyésző" szal az, hogy annyival gyengébb lenne a procim mint egy i5-ös az nem egészen helytálló:) Különbség

    ráadásul ahogy látni a videóban elég közel vannak egymáshoz az értékek, bf3ban meg egyenesen többet nyújt mint az i5-ös társa
    mind ezt azért írom le, hogy megértsétek nem a gépemmel van a probléma és hátha tud valaki megoldást a néha fellépő fps dropra, de valszeg szar az optimalizáció még mindig
    Utoljára szerkesztette: Ozzyehh, 2014.09.06. 08:47:29
  • sakkay
    #4911
    Sajnos igaz a procid édeskevés...nem véletlen, az az árkülönbség..
  • benioh
    #4910
    A processzorod kevés nem a VGA-d. "Processzor: másodgenerációs Intel Core i5 CPU, vagy azonos szintű AMD "
  • Ozzyehh
    #4909
    nyilván akkor egy szar az optimalizáció:) és csak úgy megsúgom, hogy egy r9 270 ezeknek a közelében van :) kb GTX 760
    szal a fényévekkel gyengébb itt nem igazán helytálló:)
    Utoljára szerkesztette: Ozzyehh, 2014.09.05. 19:25:52
  • grebber
    #4908
    Sokkal jobb gépek is csak "döcögnek" maxon a tied kb fényévekkel gyengébb!