5627
10804749371368208052.jpg
  • PrasCo
    #4987
    Tudomásom szerint jól. Azok továbbra is DLC-k.
  • PrasCo
    #4986
    Ami a többszöri polgárhábrút illeti, én épp attól tartok, hogy esetleg nem izgalmas lesz a játék, hanem egyszerűen irritáló. Az nem sakk, hogy "nehezítésként" nyolclépésenként felrúgod az asztalt, kompenzálandó a csirke AI-t; én meg Total Wart szeretnék játszani, nem jumpscare-horrorjátékot. Még nem néztem rá a játékra, de remélem, megmaradt az opció, hogy köztársaságként vagy birodalomként akarod-e folytatni nyertes háborút követően és/vagy más módon megoldható a hatalomkoncentráció. Na meg őszintén, "lesz benne izgalom" - eddig is győztél a csatákban, most is fogsz, most az mitől izgalmasabb, hogy rohangálhatsz vissza a fronttól és a részfeladataidat kezdheted előről újra és újra, mer' csak?
    Játéktechnikai tekintetben a Rome 1 megoldása, ha nem is a legelegánsabb, de még mindig a legzseniálisabb. Ott is az utolsó pillanatig simán türelemmel el lehetett vinni belháború nélkül, de ha bénáztál vagy szartál bele, akkor viszont tudhattad, hogy mivel állsz szemben, tudhattad, hogy mi a hátországod, mire támaszkodhatsz, ha pedig győztél, akkor baromira győztél; akkor kuss volt mindenki másnak.
    Összességében tehát érdekelne, hogy egyeduralkodó despotaként el lehet-e vagdalni a szenátus torkát, vagy hárommillió provinciával az lesz a játékban a "nehézség", hogy a gép pár-tízkörönként random átfestegeti pár hadseregemet.

    Mondjuk olyan baromira nem aggódok. Ebben az országban miért pont ezt ne lehetne megszokni...?

    Nyavalygáson felül viszont zseniális dolgokat is olvastam a patch notes-ban, pl. újra lesz a nehézgyalogságnál fire at will, jól értem? Halleluja!
    Utoljára szerkesztette: PrasCo, 2014.09.18. 18:35:22
  • DantesHUN
    #4985
    Legalább lesz benne izgalom
  • toma77
    #4984
    Emperor Edition a Caesar és Hannibal DLC-t nem tartalmazza, ha jól értelmezem?
  • EM64T
    #4983
    Szaisztok! Nem tudja valaki, hogy egy megkezdett játékban hogyan tudom ellenőrizni, milyen nehézségi szinten vagyok? Előre is köszönöm!
  • kingtomi
    #4982
    üdv!
    az hogy lehetséges miután felraktam a game-t 1.7 patchig mindent,crack is megvolt, az első játékindulásnál(hadjárat kezdete) gyönyörű szépen fut,nagyon magas vga szinten is,de a következő alkalmakkor már ugyanezen ponttól szaggat és laggol? (tuti nem hardver probléma) előfordult ez már valakinél? kérlek segítsetek mert így nem tudok normálisan játszani. előre is köszi
  • Paladin
    #4981
    Hm, pedig biztos csatáztam korábban is esőben. Mindenesetre marha ronda, mostantól nem csak taktikai okból fogom kerülni az esőt.
    AA tippet köszi, megnézem tudom-e egyszerűen orvosolni. Annyira nem zavar, hogy sokat szenvedjek érte :)
  • sanyago
    #4980
    Hú de gáz lett!! Ez az új dizájn pokoli ronda.... Lehet, hogy az én hibám, de most már nem tudok hadvezéreket cserélni/megölni/adoptálni/stb... Valamint nekem úgy tűnt, hogy korábban hamarabb lehetett 20 légióm... A térkép 75-80 %-a már az enyém, a közrend mindenhol 100, és +-os, nincs élelmiszerhiány, ÉS KITÖRT EGY POLGÁRHABORÚ, FELE TERÜLET ODA, fele légió óda. Most akkor mi van.... ??? NEM LEHET AZ ELŐZŐ VERZIÓT VISSZATENNI?????????????????????????
  • Kurfürst
    #4979
    A rettenetes szaggatás hibát réges régen, olyan patch 7-8 körül javították, azóta nagyon jól megy - persze vas is kell hozzá. Nálam AMD 965/R265X combóval viszont simán megy fullban, de előtte 7770-el is egész jó volt, kevés kompromisszum mellett. A BAI nagyon jo lett, a CAI is elfogadható. A hajóscsatát nem próbáltam még 15-ben, állítólag abban is voltak javítások, előtte használható volt, de azért nem az igazi. Nagyon sokat fejlődőtt az ostrom AI. Viszont a hivatalos forumon azt olvasom hogy ostrom alatt pathfinding gondok miatt nagy lagok vannak, nekem egyelőre nem jött elő.

    Röviden szerintem single playerre a rome 2 már rég megérett, a multi csaták is jók, a multi kampányban viszont nem tudom hogy állnak a descync gondokkal, azt próbálta esetleg valaki?
  • Kurfürst
    #4978
    A fényes talaj eső effekt mindig is volt, az AA meg nálam működött a campaign mapen a patch 15-el (AMD VGA utolsó driverrel), szóval valami egyéni hiba lehet, turkálj a driverben esetleg töröld ki a users alól a rome mappát (savegameket mentsd ki előtte!)
  • MaRee
    #4977
    Mi a játék verziószáma most? Nálam v 1.11.0 Build 10383.0.

    Nem eredeti, meg akarom venni az Emperor Editiont majd, csak előtte kipróbálnám, kijavították-e a játék kb1 évvel ezelőtti hibáit (rettenetes szaggatás, stb).

    Bár most hogy kezdtem hardon egy suebi kampányt, és a huszon valahanyadik körben a Rugii nevű törzs rám támadt egy sereggel, ami csak ballistákból állt, nem túl bíztató
  • Paladin
    #4976
    Igen, patch notes-ban is azt írták, hogy ez a kulcs a polgárháború ellen: a családok nagyjából egyformán részesedjenek a hatalomból. Azért így, hogy a konkrét update-tel bekerült a politics screen, ez átláthatóbb.
    A másik amit erről írtak, hogy minél nagyobb a birodalom, annál nehezebb lesz ezt egyensúlyban tartani. Szóval lehetséges ugyan elkerülni a polgárháborút teljesen (ami most már úgy zajlik, h más családok tábornokai seregestül, tartományostul átállnak), de ha nagy a birodalmad, akkor marha nehezen.
  • Paladin
    #4975
    Hát, lett vele baj. Béta alatt nem vettem észre (talán nem volt pont rossz idő egyszer sem), de esőben valami olyan béna fényes effekt van a talajra rakva, mintha valami fénylő, rücskös műanyagon folyna az ütközet.
    A kampány mapon pedig nem igazán stimmel a részletesség, legalábbis AA tuti nincs, hiába van beállítva.
    Remélem fixálják hamar.
  • Ozzyehh
    #4974
    ja az lemaradt bocsánat, hogy rosszabb mint a 15-ö peccs előtt volt, legalábbis nekem, ne haragudjatok, hogy ilyen éles kritikát írtam,de nagyon felidegesítettem magam
  • Ozzyehh
    #4973
    az lemaradt, hogy más játékkal semmi problémám nincsen egyedül ezzel...
  • Ozzyehh
    #4972
    Nem tudom emberek, komolyan lehet hogy én vagyok finnyás, de ez kibaszott ronda... valamit megint elbasztak "kibaszott ronda" ... pixeles az ég is pixeles a felhőkkel együtt és csúnya fps droppok vannak, kabaré

    pixeles a kampány mapon is fogalmam sincs, hogy miért és fps droppol.... kár volt megvennem sajnálom tudom, hogy sokaknak nem tetszik amit most leírok, de ez botrány
    Utoljára szerkesztette: Ozzyehh, 2014.09.16. 18:31:04
  • PrasCo
    #4971
    Talán a wikin találkoztam egy viszonylag korrekt leírásával; ha jól értelmeztem, akkor a polgárháborút most úgy lehet elkerülni, ha a családok viszonylag egyenlően ülik körbe a húsosfazekat. Engem az érdekelne még, hogy leírták, polgárháború többször is kitörhet - most, ha egyszer legyalulom a többi majmot és birodalmat alapítok, akkor is ezzel kell még szórakozni vajon? Mert én elhiszem, hogy a játék végén már monoton a "megyek-előre-és-foglalok", és az is oké, hogy biztosan nagyon örülnek majd egy páran, hogy a folyamatos belháborúk miatt "nehezebb" a játék (elvileg minél nagyobb a birodalmad, annál problémásabb egybentartani a civil szférát), de ez nekem inkább idegesítőnek tűnik, nem nehéznek.

    Amúgy az első gondolatom, amikor ezt a kiegészítőt bejelentették, hirtelen az volt, hogy "Tessék, ezzel tömik be azok száját, akik a Rome 1-es külön római családi frakciókért sírtak." :D

    Szerk.: ...és komolyan, ha valakinek módja van rá, kérem, szüntesse meg a topik középreigazítását. Ez borzalmas. Tényleg, van házigazda?
    Utoljára szerkesztette: PrasCo, 2014.09.16. 17:53:41
  • DantesHUN
    #4970
    Na megnéztétek az új kampányt? Érdekes. Antonius-al kezdtem. Emlékszem, még amikor megjelent, a 2-3 perces csatákra, itt az első csata 12 percig tartott. Na végre. Hát egyelőre épp csak elindítottam, Pompeius hívei hadat üzentek. Nagyobb részt minden maradt, pár új épület, meg ilyesmi. A polgárháború lesz gondolom majd érdekes. A politikával csináltak elvileg valamit, de hogy mit? Arra nem jöttem rá.
  • Kotomicuki
    #4969
    Persze, meg még egyet nekik!
    Ha meg egy 3-4 népből álló, laza szövetség rád ugrik, akkor köpni-nyelni nem tudsz, mert mindened romokban hever...
  • laca95
    #4968
    elbirja a gépem ?
    amd a6-3650 2.6ghz Integrált VGA
    4gb ram
  • KingPunisher
    #4967
    Igen sajnos 40. körbe láttam először én is ügynököt, kevésbé jut az AI-nak pénz rá meg talán kisebb prioritást kapott..
    Kell finomhangolás valóban de ugye béta talán itt ott még változtatnak de maga az alap sokkal jobb. Lehet könnyebb lett valóban, bár engem személy szerint igen zavart mikor 1 területtel rendelkező népek kiállítottak 20-40 osztagot, meg a városuk elfoglalása után vettek 10 osztag zsoldost. Talán az ügynökök árát kellene csökkenteni, vagy 1-1 ingyenest adni az elején..
  • Although
    #4966
    Steam rendszer egymásra épülve frissít. Tehát nem hiszem .
  • kingtomi
    #4965
    köszi,akkor kihagyhatom az 1.1-et meg az 1.2-t? :)
  • Although
    #4964
    Igen, legalább az 1.3 vagy 1.4 kellene. Ha nekem az alapjáték egy bugot leszámítva nem fagy ultra egységekkel sem akkor neked 40 körüli fpsednek kellene legyen.
    Utoljára szerkesztette: Although, 2014.09.13. 10:47:32
  • kingtomi
    #4963
    sziasztok előre is elnézést a zavarásért,segítséget szeretnék kérni.
    most vettem egy új notit ,i7 4510U 2 magos 3,1 turbo GHz -es procival és nvidia GF 840M es 2GB procival feltette rá a játékot,persze virágbolti verziót és alacsony beállítások mellett is akad,szaggat,erőlködik. mitévő legyek? tegyem fel rá a patcheket és ha igen honnan tudom őket leszedni?
    előre is köszi a választ!
  • Although
    #4962
    Ami az 1.4-ben jobb:
    - Ügynökök,championok használata.
    - Összességében nehezebb volt a játék. folyamatos terhelés alatt volt a játékos minden téren.

    1.5:
    - Csaták ( bár nagy különbség nincs 1.4 is jó volt.)
    - Diplomácia
    - Népcsoportok épület és managment rész

    Azt hiszem a két patchból lehetne egy igazán erős játékot csinálni.
    Utoljára szerkesztette: Although, 2014.09.13. 09:35:58
  • Although
    #4961
    Mindent összevetve az 1.4-es sokkal nehezebb mint az 1.5-ös. Az 1.5-ösben már nem nagyon van pénz az ügynökökre, 10 kör alatt egy sem volt, eddigre az 14-es már darabokra szedte a fővárosomat. :) Fenne se tudja melyi ka jobb sok mindenben nagyon jól fejlesztettek de sokkal könnyebb lett campaing mapon.
  • Although
    #4960
    Tegnap ránéztem én is a 1.5 bétára. Tényleg jó lett. A nép csoportok szerinti jellegzetességek valamint a kulturális szokásaiknak megfelelő épület csoportokat kaptak. Elég komoly átalakítás.
    Egy kisebb csatában tesztelve tényleg változott. A zárt védekező alakzatokat már nem darálják le szemből olyan könnyen. Viszont a vezér alakzatot megint eltúlozták, ebből jobb az 1.4 körülvéve az ellenfél vezérét minden irányból 4 egységgel na ez az a szar amivel régen is küzdött a total war, kár érte az 1.4 ez már jó volt.
    Utoljára szerkesztette: Although, 2014.09.12. 11:06:44
  • Although
    #4959
    Kipróbáltam a Carthago ostromot, és szépen futott 25 feletti értéken. Pedig az elég jó teszt.
    Szóval úgy néz ki a ladder glitch csak a barbár típusú ostromnál van. Esetleg más is látott ilyet?
  • KingPunisher
    #4958
    Bizony főleg a defensiv egységek valami eszméletlen meddig gyepálják egymást. Egyik csatába egy lándzsás védekező unitom összeakadt egy másik védekező egységgel és percekig ment a harc mondom mi a fene van odaküldtem hadvezért loval kicsit buzditson stb.. A gladiátorok meg a könnyű páncélzatos egységek persze hamar tudnak hullani de darálnak is rendesen, ha hátbakapnak valamit az bizony nem fog örülni.
    No meg a lovasság, a nehézlovasság tényleg letapos mindent de 1-2 roham és alig bandukolnak a lovak, lassabban manővereznek és bizony nem árt pihentetni őket.
    AI elég jol tolja, ne várjatok persze ember szintet de néha már idegesítően bepofátlankodik a sorok mögé, két oldalrol kerít a lovasság, no meg a falvakbol szépen kitámadnak nem várják meg mig agyondobálom őket katapulttal.
    Én azt mondom nagyon szorakoztató a játék, nem tökéletes persze de hangulatos végre van politika, értelmes unitok és elfogadható AI.
    1 év kellett eddig inkább vmi early acces-be kellett volna kiadni.
    Az uj ingyenes kampányra leszek kiváncsi :P talán még tudják ezt fokozni.. Most azért szerintem olyan Shogun2 szinten van a game hasonlo élvezetes, talán 1x meg is előzi majd, bizok benne lesz még DLC meg patch..
  • Paladin
    #4957
    "The pace of battles and combat has been reduced, and morale values adjusted so battles last longer and are more dynamic."



    A nagyját olvastam el eddig, és azt hiszem az fog történni, ami eddig egy TW játéknál sem esett meg velem: legalábbis egy próba kampány erejéig vissza fogok térni az alaphoz :)
  • Paladin
    #4956
    Na jó, akkor most már tényleg megkeresem a patch notes-t :)
  • PrasCo
    #4955
    Bár régen olvastam már a patch note-ot, de úgy rémlik, mintha ezen a téren is faragtak volna valamennyit a játékon a 15-ben.
  • Paladin
    #4954
    Ez marha jól hangzik.
    Ha még a csaták sebességét is normális szintre vennék le, talán mod se kéne ;)
  • Although
    #4953
    Azért ez pozitív ha javul a dolog. :) Olvastam a patch notest, de jó kis összefoglaló lett.
  • Although
    #4952
    Alapvetően elégedett voltam a 14-esel. Azzal nyomtam. Ami nem tetszett az a scorpion a barbároknál. És az ostrom főleg a létrás glitch miatt, de ahogy nézem a patch jegyzéket ez még nem lett javítva. Nem függ a létszámtól ez lett gyanús már 3e vs 3e körül is megjelenik. Minden fasza amig a falhoz nem érnek.
    Ez nem szokásos fps probléma, mert 0.2 fps lesz. Tehát ez valami a dx-ben vagy a code-ban.
    Utoljára szerkesztette: Although, 2014.09.11. 07:38:29
  • KingPunisher
    #4951
    Szerintem már csak bétával érdemes tolni, egyébként nem lesz kompatibilis a mentés az 14.1 -el tehát eleve uj kampányt kell kezdeni ez mindent elárul.
    Az egész játék alapját irták át szoval ujra kell tanulni játszani, csomo uj épület lett de sok el is tűnt. Minden egység statja változott, pl imádtam katapultokat mert sima terepen is ölte a gyalogságot.. most bizony csak tördeli a sorokat de nem igen öl, viszont a skorpio meg pusztit rendesen, eddig nem volt értelme venni de most tényleg ugy látom gondolkodtak is kicsit nem csak össze vissza bedobálták unitokat.
    Nincs pl armor és fegyver fejlesztés mint eddig, azaz van de csak ott ahol rendelkezésre áll vas, illetve csak egyes tartományokban van gyorslábú ló is, cserébe ezek a fejlesztések tényleg erősek.
    No nem akarok itt regényeket irni de über fasza lett 15 után a 14-et látni se bírnám :D

    LAg az ugyan olyan mint volt kampány map 15 fps körül (már megszoktam ) csaták egységszám meg map függő, nagy városok sok unit néha beakad kisebb csaták meg 60fps.
    Tényleg tegyétek fel betát, valaki kérdezte roma milyen erős nos nem tudom mivel velük tolom de a nagy népek buffokat kaptak, pl. carthago terjeszkedik rendesen. 1500 alap pénzt kapnak csak a frakciok de roma 3000-et gondolom azért Ai igy bever mindenkit a környéken.
    Ráadásul a legendás városok birtokloi extrákat kapnak roma pl körönkét alapba +2 egységet fejleszthet Carthago városa meg +25 kereskedelmi bevétel, ezek a csodákon kivül természetesen.
    Pár finomhangolás azért kell de gondolom ezért béta..
  • Although
    #4950
    Ez viszont durva, jogos felháborodás. Bár szerintem nem biztos a CA a hibás. Kibaszott módon rühelem a DX11-et ettől függetlenül ez a 3-as shader alatt is diavetítés. Elképesztő ahogy létra előjön és elkezdenek mászni megáll az egész.
    Weird lag
    Tapasztalatok? 15-ös bétával?
    Utoljára szerkesztette: Although, 2014.09.11. 00:31:59
  • sakkay
    #4949
    Caesar idejében a gallok átvették, de ettől függetlenül igazad van.
  • Although
    #4948
    Nem ez az alap játék. Scorpion egy nyílvető. Ilyen felszerelést a barbárok szerintem nem használtak, csak a fejlettebb népek időszámításunk előtt.