5627
10804749371368208052.jpg
  • PrasCo
    #5027
    Ha ez így van, akkor lesz egy jó napom. Nem is reménykedtem benne, hogy egy neo-BI-t kapunk esetlegesen. Persze, várjuk ki a végét.
  • Kurfürst
    #5026
    Tippem szerint inkább valami nagy kiegészítő lesz a Romehoz, erre utal hogy a total waros regényeket jegyző "író" az amazonon jövő januárra egy Attilás könyvet ad ki - véletlen egybeesés? Ezért többen arra spekulálnak a fórumon, hogy valamiféle Barbarian Invasion jellegű, népvándorlásos mod fog jönni...
  • PrasCo
    #5025
    Bár nem fogadnék rá száz, szépen pengő magyar forint feletti tételben, de legyen Medi-Medi-Medi-Medi...
  • bazsidiver
    #5024
    Csütörtökön bejelentik az új total wart
  • PrasCo
    #5023
    Hmm, mondjuk... néhány YouTube-hozzászólást olvasva... igen.
  • sakkay
    #5022
    Erre inkább nem mondok semmit.
  • PrasCo
    #5021
    Még most sem tökéletesen világos a dolog, de elképzelhető, hogy a Rome 2 egyik legvarázslatosabb jelenségébe futottál bele: Tegyük fel, hogy az ellenséged partvédő hajókkal rendelkezik. Mivel az AI roppant optimálisan működő szerkezet, ezért az első attoszekundumban - ha a flottád túlerőben van, és hát túlerőben van - a partnak futtatja őket, jellemzően, de nem feltétlenül a kikötőjében. Tegyük fel, hogy valamilyen oknál fogva egy adott távolságra a part felé tartó hajóit mégis beéred és/vagy kilövöd őket. Logikus, hogy innentől szabad a pálya. Ugye? Nos, egy frászt. Hiába süllyesztetted el őket, a helyük továbbra is foglalt. Ekkor mondjuk, azt hiszem, az ikon sem jelenik meg a parton, tehát nem valószínű, hogy ez a probléma. Amúgy miért erőlteted a kikötőt? Városfalon kívül vagy egy rakás hely többnyire. Így szárazföld felől sem kell stratégiai térképen menned, "csak" taktikain. Lovasságnak és ostromfegyvereknek így széles ívű integetés van, de ha van ostromfegyveres hajód, akkor ez a probléma részben mégis át van hidalva.

    Amit viszont még mindig tökéletesen nem értek, az a stratégiai térkép szárazföld-problémája. Ilyen egyszerűen nincs. Minden egyes település, kivétel nélkül megközelíthető szárazföldön. Az lehetséges, hogy a legközelebbi partraszállási hely a város befolyási övezetén belül van (vörös zóna), ekkor valóban nem tudsz egységeket partra rakni itt, mert hadiállapot esetén a vörös zónán belül kizárólag harci cselekményeket végezhetsz (magyarán támadást), és azt is csak úgy, hogy egy kör alatt a városhoz érsz. Viszont ekkor is meg lehet tenni azt, hogy távolabbi ponton rakod ki a hadsereget, és úgy menetelsz fel a városhoz.
  • Zair #5020
    Köszi a tippet, igazándiból ennyi amennyit írtam, a kikötőnél valóban állnak már hajók, (Syracusa) nekem összesen 3 fér be, a negyedik nem tudja partratenni a srácokat. A kis ikon megjelenik a szárazföld felett de akárhogy próbálok dokkolni nem enged. Ez azért módfelett idegesítő, mert van elegendő szárazföldi haderőm, de három rakományra való katona bőven elveszíti az ütközetet, miközben én a hajókkal bénázok, persze hiába. A föld felől nem tudtam megközelíteni a szóban forgó várost, egyszerűen nem engedte - többszöri visszatöltögetéseket követően is csak a tenger felől, blokádot követően. Amivel nem lenne bajom, de a fent leírtak szerint nem tudom partratenni az egységeimet, csak 3 hajóval. :-(
  • DantesHUN
    #5019
    Hm, mindegy csak a gépem őrült meg nem a játék. Na megoldottam.

    Más.
  • PrasCo
    #5018
    Ez triviális, de ha a stratégiai térképről van szó, akkor a város mellé kattintva a gép mindig felkínál egy útvonalat, ahol partra tud szállni a hadsereg. Ez nem lehet probléma, ezért nem is említettem. (...vagy túlbecsülném a TW játékosokat?)
    Utoljára szerkesztette: PrasCo, 2014.09.22. 19:51:52
  • sakkay
    #5017
    Ha a stratégiai térképről van szó, ilyen akkor lehet, ha a partvonal nem alkalmas hajók partra futtatására..
  • DantesHUN
    #5016
    Oké. Ez kissé fura. Mi a pöcsöm? Megfordult az egér a játékban. Brla húzom jobbra megy, föl helyett le. És nincs bekapcsolva az invert egér. Mi a franckarika ez? Most mi a francot csináljak?
  • Paladin
    #5015
    Azt én sem értem, mi az, h a szárazföld felől nem enged támadni.
    De az sajna sokszor előfordul, hogy a béna fix kiszállópontok miatt "betellenek" a helyek, ha sok a hajó. De azért nézd végig a partvonalat, mert egyetlen flottánál azért nem szokott ilyen gond lenni. (Ha úgy érted, h a városon belül nem tudsz többet kirakni, az simán lehet, csak pár darab szokott lenni. Ennyit a "forradalmi" vegyes csatákról btw.)
  • DantesHUN
    #5014
    Ja, de nem bánom hogy előbb vettem meg. De ez már ismert forgatókönyv: a kiadók miatt gyorsan ki kell adni, félkészen a játékot. Ez van. Jó munkához meg idő kell. Elég sokszor látni ezt manapság.
  • PrasCo
    #5013
    Ez így nem teljesen világos előttem. Ha irgalmatlan mennyiségű hajó van már a parton, akkor elméletben elképzelhető - ha olyan a pálya - hogy továbbiak nem férnek oda. Adott méretű partszakaszra csak adott mennyiségű hajó tud kifutni. Ez különösen szembetűnő lehet a kikötőknél. Viszont, hogy valóban "csak" erről van-e szó, ennyiből nem tudom megállapítani.
    Mi az, hogy szárazföld felől "nem enged támadni"? Ilyen kizárólag akkor történhet, ha más haderő már ostrom alá vette a várost, de akkor vízről sem tudsz támadást indítani. Ez így nem tiszta. Kicsit bővebben leírnád, hogy pontosan mit is tapasztalsz és mit is tettél?
  • Zair #5012
    Sziasztok, nagy kampányban Syracusa bevételekor az normális, hogy a partra szállító hajóim egy része nem tud egységeket kirakni a partra? Olyan, mintha az üres bárkák miatt nem férnének oda, vagy nem tudom. A szárazföld felől meg nem enged támadni.
  • Kurfürst
    #5011
    Számít a fáradtság és mivel a harc most tovább tart, az elit, egyébként nehezen leküzdhető csapatokat (pl. oathsworn) érdemes olcsó ágyútöltelékekkel lefárasztani. Utána viszonylag hamar veszteségeket fognak szenvedni.

    Ha jól tudom a kimerült (exhausted) egységeknek -40%-os debuffjuk van védelemre (talán támadásra is), ami elég komoly érvágás, érdemes tehát őket pihentetni.
  • sakkay
    #5010
    Az biztos is, hogy most olyan állapotba került az alap is, hogy bőven játszható..így kellett volna kiadni.
  • DantesHUN
    #5009
    Nem, én alapvetően elégett vagyok így vele.
  • sakkay
    #5008
    Neked semmi sem jó.
    Amúgy hallottam olyan kósza híreket a DEI felől, hogy lesz 40! egységes sereg.
  • DantesHUN
    #5007
    Nem mondtam, hogy unalmas. Csakhogy nincs rá időm. Rég nem vagyok már középiskolás, hogy egész délután a képernyő előtt kockuljak. De nem negatívumként mondtam ezt hogy hosszú, végülis nem baj. Csak egyszerűen már nincs arra idő sajnos, hogy nap mint nap órákat üljek felette. Az meg úgy nem az igaz ,hogy egy nap: egy csata.
  • wednes
    #5006
    A valóságban órákat vehet igénybe, sőt nem csak a csata hanem mikor már az egyik fél elveszett. Ezért volt értelme a tartaléknak, bevetni az adott helyen. ahol szükséges. ÉS a fáradt csapatokat meg kivonni. Hiába van fáradtság "megcsinálva" a játékba, akkora hatását én nem tapasztaltam eddig TW játékoknál. Pedig Shogun 2-nél teszteltem is (2 teljesen megegyező egység, egyik áll és védekezik a másik több kilométert lesprintel és úgy támad. Harcnál nem volt hátránya a fáradt egységnek).

    Igazából a TW-kbe a csata a sok. Azért tartod unalmasnak, mert sok csatát kell lenyomni (amik hasonlóak és monotonok), gyak modern világháborús felfogású a játék. Gyártjuk az egységeket mint valami hadiipar hadigazdaság. És dobáljuk egymásra. Nagyobb tétje lehetne egy ütközetnek érezni lehessen, hogy itt most minden eldől.
  • Paladin
    #5005
    Jó játékhoz idő kell.
  • sakkay
    #5004
    Gondolom nem eredeti ugye? Na azért van.
  • sakkay
    #5003
    Azért kellene(kellett volna) már az elején igazi főcsatákra törekedni-mármint a játék lehetőségeit kiszélesíteni-e téren gondolok itt a szaros 20 egység per sereg stb hülyeségekre-mert ez így még mindig a kettő között van.
  • DantesHUN
    #5002
    Jó ebben van valami, de 25-30 perc egy csatára? Két-három csata és eltelik a délután. Ez túl sok időt vesz el, abból meg kevés van.
  • kingtomi
    #5001
    sziasztok
    feltettem az emperor editiont,ugye benne van az összes javítás meg frissítés gondoltam talán ez már bugmentes lesz,de ugyanaz fordul elő,mint az alapjátéknál,amire rápakoltam a patcheket az 1.7ig: valamikor szaggat,meg laggol (akkor meg sem kapcsol a proci hűtője) vmikor meg semmi baja nincsen és szépen fut max beállításokon.
    i7, 4gb ram, GF 840M 2gb VGA úgy gondolom ennek simán bírnia kellene...szerintetek mi a baja? más nem megveszem eredetibe lehet azt elfogadná. kérlek segítsetek!
  • sakkay
    #5000
    Nem. Ez így tökéletes. Mármint az ölés sebessége. Ha lemész láthatod, hogy nincsen benne semmi túlzás..sőt ha teljes realitást néznénk, még tovább is tarthatna, de rövidebb semmiképpen sem.
    Utoljára szerkesztette: sakkay, 2014.09.20. 19:52:10
  • DantesHUN
    #4999
    Nem semmi. Régen rövidek voltak a csaták. Most 22 percig tarott. már nagyon untam, max sebességgel pörgettem, két fullos légiós sereg városban órákig csépeli egymást bármiféle eredmény vagy hatás nélkűl . Kicsit mintha átestek volna a ló túlsó oldalára.
  • Hunor1
    #4998
    Hali. Valaki segítsen egy kicsit. Pompeus kampányt kezdtem mert ez tűnt a nehezebbnek . Tetszik is a helyzet csak az a zavaró hogy csak egy seregem van és nem is tudok másikat képezni! Az imperial indikátornál most nincsenek szakaszok és így nem tudom hogy lesz -e itt is olyan mint a normál kampányban hogy szintlépés után lehet + hadvezért beállítni és így több sereggel vinni a kampányt. Nagyon remélem hogy Pompeus is kap majd lehetőséget több tábornokra ugye? Csak mikor?? Észak afrikában már elfoglaltam 6 várost de még mindig csak az alap seregemmel rohangálok . Szóval tudja valaki hogy a legkisebb római frakció kap-e majd + tábornokot/sereget valamikor??????
  • grebber
    #4997
    Valaki tesztelte valóban jobban fut az Emperor Edition?
  • Although
    #4996
    Gondolom ez az ajándék a sok bosszankodásért :) Ahogy olvasom a forumokat további bosszankodások várhatók :)
  • Vorrhess
    #4995
    Én is ingyen kaptam meg. A DLC-k pedig továbbra is fizetősek.
  • Although
    #4994
    Akinek megvan az alapjáték, ingyért kapja. Kb. 1.5GB. ha jól néztem a töltő sávot.
    Egy új kampány és tengernyi változás.
    Utoljára szerkesztette: Although, 2014.09.19. 09:02:04
  • EM64T
    #4993
    Hát az Emperor Editiont nekem automatikusan ingyenesen letöltötte a steam, pedig alapjátékom van. Ebből arra következtetek, hogy az ingyenes DLC-k vannak benne. Vagy tévedek?
  • DantesHUN
    #4992
    Arra, hogy hol az a baj, hogy a Rome nem olyan mint a valóságban, máskor meg az a baj hogy olyan.
  • PrasCo
    #4991
    Igen, illetve Rómában a valóságban nem egérrel irányították a cohorsokat; mire is kívánunk kilyukadni?

    @raja: Az igazán szép. Logikus és helyes. Most ránézek, hogy mennyibe kerül az Emperor E., de ha tkp. annyiba, mint eddig az alapjáték, akkor annak két hozadéka lesz, először is szétkenem az agyvelőmet a tűzfalon, másodszor soha többé ebben az emberi életben nem veszek semmiféle DLC-t.
  • toma77
    #4990
    Úgy tűnik, hogy mind benne van.
  • raja
    #4989
    Minden DLC benne van
  • DantesHUN
    #4988
    Rómában a valóságban is egymást érték a polgárháborúk.