5627
10804749371368208052.jpg
  • PrasCo
    #295
    Íme!
  • Molnibalage
    #294
    Linkeld már, mert nem mindenki jár arra a fosra..
  • bajsz
    #293
    Total war -facebook oldalán van egy 9 perces gameplay videó! :D:D:D Érdemes megnézni :D
  • sakkay
    #292
    Bocs C.K. 2...
  • sakkay
    #291
    Nem vitatom. Bár a hoi 3 legújabb verziója, majdnem tökéletes..nem is kell rá mód. A S.K. 2 meg hihetetlen jó lett, bár az , hogy a csatákban abszolút nincsen beleszólásom, az hosszútávon nagyon zavar. Kivéve a HOI3-nál. Viszont nagyon remélem, hogy pár dolgot átvesznek a Parás' gyerekektől, annyira evidens lenne.Ha más nem, csak a diplomáciai rendszer úgy ahogy van(kőkeményen ellopni az alapokat), itt meg szó szerint behúúúúggggyozának az élvezettől.
  • Pluskast
    #290
    Igen bár azért tegyük hozzá, hogy néhány paradox termék esetében - pl EU III: Manga Mundi mod, Victoria: Victoria Improvment Project, vagy HOI3 modok - is sajnos csak moddal élvezetes igazán. De tagadhatatlan tény, hogy a paradoxos stratégiai játékok a legjobbak - élvezhetőség szempontjából - a piacon
  • Prince23
    #289
    Remélem az összes provincia neve láthatóan olvasható lesz a mapról, és nem pedig ugyanúgy a városról nevezik el :P
  • bajsz
    #288
    "A ROME2 több mint 50 frakciót fog tartalmazni, (még gondolkoznak a 60-on). A kampánytérkép tartalmazni fogja az összes eredeti helyszínt, a térkép keleti része pedig bővül és pontosabb lesz."
  • Prince23
    #287
    Közbe eszembe jutott. Szeleukidák :))
  • szabii98
    #286
    értem :D remélem az 2 is ilyesmi lesz
  • Prince23
    #285
    A Julius, Brutus és Scipio római családdal lehetett lenni először. Ahogy leigáztad a birodalmakat, úgy nyiltak fel játszható formába is. Acipio családdal ajánlatos eligáznod a punokat, velük élvezetes volt játszani. Na meg kedvencem volt nagy Sándor keleti birodalma... fúú nem jut eszembe...vmi Sz betűs aszt hiszem

    Medievel 2-ben meg a skótokkal volt jó játszani :) na meg a Sziciliai királysággal.
  • szabii98
    #284
    :D csak arra voltam kíváncsi, hogy itt mennyi nép lesz. majd meglátjuk :D
  • Molnibalage
    #283
    Emlékeim szerint minden nép, akit lenyomtál a hadjáratban. A Total Realism moddal meg asszem azzal voltál, akivel akartál.
  • szabii98
    #282
    RTVvel nem játszottam. Milyen választható népek voltak benne a kiegekkel?
  • sakkay
    #281
    A Rome 2-nél konkrét ígéretet tettek. Remélem meg is tartják.
  • wednes
    #280
    Szerintem ezzel nem lesz gond. A Shogun 2-nél is kapnak a modderek támogatást hivatalosan, az Assembly Kit kiadásával.
  • bajsz
    #279
    Az a baj,hogy a taktikai csatákra jobban rá vannak állva!

    Sajnos ott tartunk,hogy a szabadúszó modderek többre képesek!(PErsze ez nem baj)
    Remélem ezt a Rome-ban sem fogják hanyagolni és lesz a moderreknek lehetőségük belenyúlni a játékba!
  • sakkay
    #278
    Mivel a taktikai csaták külön mennek, nincs mentség. A dolog lehetséges..a kérdés akarják, vagy inkább merik-e bonyolítani a dolgot.
    A debil gyökér jelző vészesen kileng a világban.
  • sakkay
    #277
    Nem értem az összefüggést.
  • bajsz
    #276
    valószínű akkor azért sikerült jól a diplomácia!

    ROME azért egy teljesen más kategória a felsoroltak mellet!
  • sakkay
    #275
    Nézz körbe a paradox háza táján és egészen más jellegű diplomáciai rendszer fog meg csillanni. Ott nem is lehet olyat, hogy csak úgy dobálod a szerződéseket. Nézz utána ha érdekel. Eu sorozat(europa univerzalis), crusader kings, de még a hearts of ironba is sokkal jobb. Ezen játékokban amúgy nincsen irányítható taktikai csata.
  • Molnibalage
    #274
    16 év alatt elég sok startégiával toltam. És itt nem szutyok RTS-ekre gondolok, aminek a megnevezésében az S betű ömagában egy vicc. Az, hogy mondtál egy kivételt, amit nem is ismerek engem nem boldogít...
  • sakkay
    #273
    Na jó annyi van, hogy már nem sakkbábuként lépünk..húú.
  • sakkay
    #272
    Gyerekek azt senki ne mondja , hogy nincsen jó diplomácia még!!-konkrét játék sorozatok épülnek erre pl Crusader Kings, ha nem játszol mással mint a TW, abba a hibába esel, hogy ez a csúcs stratégia.....szigorúan csak' a taktikai részben az. A többi csapnivaló. Ahogyan az előttem szóló kolléga említette, nincsen komoly változás a strat. térképen a sógun 1 óta!! Az több mint 10 év! Nagyon nagyon remélem, hogy legalább a lehetőséget megteremtik a játékban-legalább a modereknek.
  • szabii98
    #271
    elég ratyi az ai eddig. ha két ország hadat üzen egymásnak, akkor simán csatlakozok énis, mint az egyik szövetségese. ÉS akkor engem támad az ellenfél, az én kikötőm blokkolja, a szövim meg az ellenfél katonái nem is találkoznak. komoly...ami még zavar, az az hogyha jól láttam etwben még ha 2 nemzet hadat üzen egymásnak, 1-2 terület csere lesz(porosz-osztrák, svéd-orosz viszony jelentősebb), de ennyi, és 50 évig csak állnak és semmi. de ha nekem üzennek hadat, akkor rögtön fullos sereggel jön. nem egyszer volt ilyen, hogy oroszország hadat üzen, Moszkvát már 20 éve Svédország birtokolja, de engem fullos erőkkel támad, míg Moszkva környékén egy sereg sincs
  • Scottt
    #270
    Már az M2TW-hez is készültek elég komoly modok,illetve amit a Darthvader gyerek leművelt(E:TW,N:TW,S2TW)zseniálisak,bár itt főleg a csata AI-ra gondolok.
  • PrasCo
    #269
    Ööö, fogalmam sincs, hogy ez a hsz. miért a hozzászólásod válaszaként született (mármint pontosan tudom, hogy azért, mert megnyomhattam a válasz gombot, csak azt nem tudom, miért. :D ), elnézést.
  • PrasCo
    #268
    Mégis, némi változatossággal legalább az intelligencia _látszatát_ bele lehetne vinni a dologba. Emlékszem, a Centurionban jópár előre leprogramozott felállás közül lehetett választani. Ha a Rome-ban csak ennyit megtennének, hogy egy véletlengenerátorral néha (nem mindig) jónéhány, előreprogramozott terv szerint próbálkoznának, az sem lenne rosszabb, mint a mostani atomtámadás/előreküldömazösszesíjászt/állokmintegyidióta variációk. Ezek meg még mindig jobbak, mint amit a gép az ostromoknál előadott (főleg a Medi2-nél... azt nem szabadott időkorlát nélkül csinálni) Nem tenne sokat, de talán egy fokkal könnyebben elhinném, hogy az ellenséges hadvezér Hannibal, nem pedig egy karthágió árvaházból szalajtott retardált alkoholista.

    A diplomácia megint olyan, hogy némi tűrésmezőn-véletlengeneráción belül (azt már meg sem említem, hogy mondjuk kultúrafüggően reagáljanak erősebben-gyengébben a behatásokra) azért szerintem éppen hogy algoritmizálhatóak lehetnének a lépések. Például, a gép felismerhetné, ha szarban van, de én, mint játékos, az ellenfelével nem vagyok jó viszonyban, esetleg még a területünk is szomszédos; akkor megpróbál némi "ajándékkal" rávenni a segítségre. Avagy ha maradt sz*ros két, elszigetelt, blokád és ostrom alatt álló városa, akkor önként és dalolva fizet egy vagon pénzt és felajánlja magát Róma hűséges protektorátusának. Aztán később felrúghatja ezt, persze, de könyörgöm, legalább akkor tegye, amikoraz esélynek legalább valami látszata megvan, például a hadseregem 20%-os veszteséget szenvedett öt körön belül, vagy valami! Azért ezekhez a dolgokhoz nem kell atomfizikai szimuláció, csak tesztelés, tesztelés meg tesztelés. Amit a Total Warokban diplomácia címszó alatt észrevettem, az kábé annyi volt, hogy a játék közepénél lévő "szomszédom, támadjuk meg!"-ből később átvált a "rohadt nagy birodalma van, támadjuk meg!"-be. Ennél meg még a legtöbb kutyában is több életösztön van, függetlenül attól, hogy idióták a történelem folyamán akadtak azért, de könyörgöm, nem mind?!

    A diplomácia "elsőségét" azért vitatnám, diplomaták nélkül lehet háborúzni, de hadsereg nélkül nincs diplomáciai nyomásgyakorlás.


    Összességében nem egy realisztikus játékot várok az RTWII-től (ezért nem érdekel annyira az amúgy is reménytelennek tűnő utánpótlásszervezés kérdése és társai), hanem egy _jó_, és viszonylag komplex játékot. A fentiek nem is a realizmus kérdései, hanem játéktechnikai kérdések.
  • wednes
    #267
    Azért a "kampány térképi" Al-t igazán gatyába lehetne rázni. Eleve mi kezdjük a kört, igazán reagálhatna rá értelmesebben. Jobban rá kéne feküdni arra a rendszerre ami most is van. pozitív, negatív rész pontokból jön össze a megítélés, jobban vegye figyelembe a SAJÁT érdekeit, ne csak minket nézzen.

    Azt, hogy a real-time csatáknál az AI olyan, amilyen azt elfogadnom. Na azt tényleg nehéz lenne megcsinálni, hogy neki is legyen egy jó terve, jól tudjon reagálni minden másodpercben, a változó körülményekre. De a körökre osztott résznél azért lehetne rajta csiszolni.
  • kisokka
    #266
    Rome-ban és Med2-ben mindenképpen dísz volt, max arra volt jó, ha szövetségest támadsz meg, akkor erősen romlik minden néppel a viszonyod. De mint tudjuk, a diplomácia nem csak erről szólna.
    Egyébként nem tartom kizártnak, hogy ezt nem is tudják jobban megoldani, különben már megoldották volna. Értem ezalatt, hogy itt van ez a lehetőség, hogy diplomatát küldözgess szerteszét, de csak arra jó, hogy kereskedelmi egyezményt köss, esetleg megvesztegess valaki(valakiket)az összes többi opció felesleges.
    Szerintem nem tudtak még kitalálni hozzá olyan AI-t, ami kezelni tudna egy hirtelen jött helyzetet.
  • wednes
    #265
    Pedig nem lenne egy nagy dolog a szövetségesek csapatösszevonása. Ha a saját kis csapatait képes az AI összevonni, akkor ez szinte ugyan az. Crusader Kings-be érdekes mód működik, hogy a szövetségesek mindig egyesítik a seregeiket, keresik egymás csapatait.
  • Molnibalage
    #264
    A diplomácia szinte az összes eddig megjelent játékba csak dísz volt. Az MI simán felrúg bármit, semmit sem tart be, nem segít. stb.
  • bajsz
    #263
    Igen hiába lépnek előrébb a külalakkal ,ha a belső dolgok nincsenek változtatva!
    Diplomácia pedig fontos volt a történelemben is ,hadsereg másodrangú!
  • Pluskast
    #262
    Az ellátmány rendszer nem lenne rossz, bár ezt szerintem nem fogják megvalósítani (sajnos). Amit én szeretnék, hogy végre rendesen megcsináljanak az a diplomácia része. Borzasztó, hogy az első rész - mármint a shogun 1 óta - óta gyakorlatilag semmi előrelépés nincs ez ügyben. Illetve maga az egész játék lehetne egy kicsit komplexebb (lásd pl: Europa Barbarorum mod).
  • Molnibalage
    #261
    Engem nem is a videók érdekelnek. Inkább az, hogy mi változik a modellezésben és hogy. Pl. a folyami hajózás tipikusan az, ami hiányzik és örülök, hogy lesz. A másik reális dolog az lenne, hogy a haderő függjön az édesvíz forrástól, de számtalan más logiszikai probléma is moddelezhető lenne. Persze a mai primitív játékok szintjén ezt max. modban látja majd az ember.

    (A Skyrim HC modok mutatják, hogy milyen extrém dolgokat valósítanak meg a modderek.)
  • PrasCo
    #260
    Az egyik hazai forgalmazónál 1500 a Rome Total War antológia (RTW, RTW:BI, RTW:A), azt hiszem, vásárlós lesz.
  • bajsz
    #259
    Lemondták az EuroGamer találkozót!
  • Pluskast
    #258
    Miért ne lenne? A játék jövőre jön ki, majd addig kiadnak számtalan gameplay videót.
  • wednes
    #257
    Most akkor nem is lesz rendes gameplay movie?
    Azt hittel lesz - mint anno Shogun 2-nél - egy 8-10perces vidi, ahol a tényleges irányítást és harcot prezentálják.
  • zorrobomber
    #256
    Steamen is 1 euro. A pakkok megérősek, magában viszont csak a Rome.