5627
10804749371368208052.jpg
  • Belkar
    #215
    Azért ez a kép elég durva



    Nem tudom javítottak-e rajta vagy tényleg így néz ki játék közben ha igen akkor sürgősen új gépet kell szereznem
  • sakkay
    #214
    Na igen. Ráadásul ha megcsinálják a valós harcot ahol létezik tömeg(súly) de egyéni harcosok is, értsd" nem kell ahhoz szembefordulni, hogy leszúrjanak pl., akkor már már csata szimulátor szintet is el lehet érni. És végre megint számít a veteránság a kiképzés és a páncél...és persze a morál.
  • Molnibalage
    #213
    Ez tényleg befosatós. 4-5 FPS és TPS játékokban nem volt ilyen grafika.
  • sakkay
    #212
    Új képek itt.
  • McCartman
    #211
    De még jó ideig nem lesz semmi érdemi infó nyilván.
  • McCartman
    #210
    Nyilván ez. :D
  • sakkay
    #209
    Igen ezek óta nincsen új. De jó , hogy beraktad.
  • bajsz
    #208
    képen ott a link
  • Molnibalage
    #207
    Hol nézed az infókat?
  • Belkar
    #206
    Itt van 2 régebbi kép de még nem linkelte senki szerintem...



  • sakkay
    #205
    Mindig nézem. Új még nincsen a héten.
  • Molnibalage
    #204
    Semmi új kép és hír? Melyik a téma fő topikja?
  • GaBika6
    #203
    Már elővételben lehet rendelni...
  • wednes
    #202
    Össze, nem lesz gond.
    Most jobban futnak a játékok egy erősebb gépen, mint akkor. Az RTW-t nem használtam maxon én se, mert be tudott eléggé lassulni. Nekem anno Radeon 9600XT kártyám volt (512MB RAM, 3GHz PIV). És hol volt még akkor a HD felbontás (1024x768-ba ment).

  • Molnibalage
    #201
    Anno nekem az RTW simán megfektette az akkori konfigomat. Az Radeon 9200-es kártyám átment diavetítésbe, ha tüzes nyilat használt bárki...

    Nekem nem a látvány a fontos annyira, de egy mostani felső kat. alsó határán levő gépen csak eldöcög majd. (200k-ból csak össze lehet már ilyet rakni.)
  • wednes
    #200
    A TW magyar oldalán meg az szerepelt a leírásban, hogy nőni fog a gépigény, csak igyekeznek optimalizálni, hiszen tudják, hogy a játékosok nagy része nem csúcs konfigokkal van felszerelve.

    Az nem kérdés, hogy erősebb gép kell majd a magas beállításokhoz, már akkor se hittem az ugyanolyan gépigény (Sh2-höz viszonyítva) kijelentésbe, mikor még 1 képet se láttam.
  • Molnibalage
    #199
    Nekem mondod? Én 2004/05 óta kb. elvesztettem a fonalat. Az árszinttel próbálok tájékozódni.. Akkor folyamatosan frissítettem a konfigot. 2003 óta kétszer vettem teljes gépet és soha nem fejlesztettem. Augusztusban veszek majd zsír új gépet.
  • DaemoonHunter
    #198
    persze ezzel tisztában vagyok, arra értettem hogy minden évben(bár inkább kb minden 3. hónapban) megvan hogy mi számít csúcskonfignak, a megjelenéskor is gondolom így lesz, és ha valaki élvezni is akarja a 10k csatákat akkor bizony kell oda majd a gép, minden esetre bízok benne hogy megoldják, és egy mezei 4magos 3ghz proci elég lesz neki, meg valami ütősebb vga, amit az én esetemben úgy is venni kell.
  • Molnibalage
    #197
    Csak azért, mert nekem 4 éves gépem van és az új játékok is simán elmennek med-hi beállításokkal 1280x1024-ben. Használtan 40 ezerbe fájó konfiggal...
  • DaemoonHunter
    #196
    nemtom mi számít annak mostanság egy jó ideje nem foglalkozok a konfigokkal alkatrészekkel..
  • Molnibalage
    #195
    Mit értünk erőmű alatt?
  • DaemoonHunter
    #194
    ez mind szép és jó, viszont egyre jobban kételkedek abban amit a fejlesztők szintén elárultak, hogy a gépigény nem fog változni a shogun hoz képest, ugyanolyan gép elég lesz hozzá mivel náluk fontos szempont hogy állandó maradjon a gépigény. Namost ha ezek mind igazak, az effektek, többszörösen nagyobb csaták, részletesség stb akkor ehhez erőmű kell, bár ezen korai lenne gondolkodni majd a demó után kiderül.
  • szabii98
    #193
    basszus már most megvettek ezzel..pedig még semmit nem láttunk belőle szinte, csak képeket...alig várom!! :D
  • Molnibalage
    #192
    Ez lesz 'A' Total War. Az első két résszel nem játszottam, az RTW-t szerettem, az MTW2 totál felbaszta az agyam, a ETW és a Shogun soha nem érdekelt.
  • bajsz
    #191
    Nagyon királyság lesz ez :D:D:D:D:D

    Ha ezt mind betartják nem változik ,már okés a játék 40%-ban :D

    50 frakció ,az mondjuk kemény lesz :D
  • Metontour
    #190
    Az Empireban ez a taktikai pontos cucc mi volt mert nagyon nem rémlik?Ezzel arra céloznak virágnyelven hogy meg tudsz szállni épületet vagy mi?
  • Molnibalage
    #189
    Füttyent, csettint.
  • AKI94
    #188
    "Újabb információkat láttak napvilágot a jövő tavaszra ígért Total War: Rome 2 újdonságairól.
    A készítők jelentős változásokat ígérnek, amelyek a kor, és ami talán még fontosabb a játékosok igényeinek megfelelően új alapokra helyezi a Total War szériát.

    A játék technikai hátterét tekintve a CA informácmiói szerint a játékon másfélszer annyi ember dolgozik, mint a korábbi részeken (szám szerint 2100 ember), továbbá a történelemhűséget elsődlegesen szem előtt tartva bevontak a fejlesztésbe 35 történészt is.
    A játék képi megjelenést tekintve is új szintre kerül, mivel a fejlesztők a korábbi tendenciát követik, miszerint minden páratlan Total War rész teljesen új, a kornak megfelelő grafikai motort kap.
    Nem lesz ez másképp a legújabb résszel sem.

    Az eddig megismert kampány térkép is megújul - a Rome első részében megismert provincia alapú térkép az Total War: Empire-ben bevezetet részletesebb, tartomány alapúra cserélődik.
    A tartományok természeti adottságai jelentősen bővülnek, amik az ígéretek szerint sok plusz taktikai elemmel gazdagítja a játékot.
    A települések szerepe is emelkedik - a játékban mindegyik egy adott határral indul, de ahogy a város fejlődik ez a határ kijjebb tolódik a fejlődésnek megfelelően.

    A fejlesztők ígérete szerint a játék a korábbi 19 (plusz a szenátus) frakciója helyett az új részben 50 fog helyet kapni a térképen.
    Az egyes népeket szétbontják népcsoportokra, törzsekre, akik mind egymástól különböző épületeket, egységeket, és fejlesztési fát kapnak.
    A rajongók kérdésére arra is válaszoltak a készítőkk, hogy itáliában csak a római frakciók lesznek jelen.

    Megújul a képzési rendszer is.
    A katonák képzettsége mellett a kinézetét is befolyásolja, hogy melyik településen toborozták őket, a harcértéküket meghatározó tapasztalatuk pedig a település fejlettsége határozza meg, továbbá az adott seregben található veteránok száma.
    A római frakciókat kedvelők számára örömteli hír, hogy létrehozhatunk légiókat is majd a játékban.

    A seregek magja mindig is a hadvezér volt.
    Korábban is jelentős szerepet játszottak a csaták közben a jelenlétükkel, mert az egységek a közelükben jobban harcoltak, és nehezebben kaptak morál romboló effekteket.
    Ezeket a tulajdonságokat jelentősen kibővítik azáltal, hogy a hadvezér személyiségét, ezzel speciális tulajdonságait befolyásolni fogja melyik tartományban béreltük fel.
    Nem mellesleg a kinézetét is meghatározza majd a származási helye.

    A csatatérképen is meglepő újdonságokra számíthatunk.
    Az első mindjárt az, hogy a korábbi részekben megismert a harc közben a képernyú sarkában található csatatérkép teljes eltünéséről nyilatkoztak a készítők. Ezt felváltja majd az ütközet közben használható madártávlat opció, amivel a csaták globális átláthatságát növelik jelentősen.
    Az első Total War játékokban megismert népszerű csatakezdő hadvezéri szónoklat is visszatér, méghozzá megújult formában - ezentúl a készítők ígérete szerint a felemelő beszédek teljesen már teljesen filmszerű formában fognak megjelenni a csata előtti pár másodpercben.
    A településen megtalálhatók lesznek az Empire-ben megismert taktikai pontok is, amik különböző bónuszokkal látják el az őket elfoglaló sereget.

    Az Total War: Empire óta a játékban lejátszható hajócsaták is új értelmet nyernek azáltal, hogy az eddig kizárólag szárazföldi erőkkel ostromolható partmenti városok immár hajóval is támadhatók a gyalogos csata közben.
    Ezzel segítheti egymást a két harci nem egy adott település elfoglalásába, vagy elpusztításába.
    Természetesen a védők beleszólhatnak ezekbe a harcmozdulatokba azáltal, hogy a városból kitámadva akadályozhatják, vagy megállíthatják a hajókból éppen partra szálló utánpótlás egységek mozgását, illetve megsemmisíthetik azt.
    Egy másik régi nagy vágya is teljesülhet az admirális vénával megáldott hadvezéreknek - a folyók a Rome 2-ben végre valóban hajózhatók lesznek.

    Végül pedig egy furcsa, és egy örömteli újdonság.
    Megosztja a játék rajongói közösségét hogy a legújabb Total War rész a sorozat történetében először 18+ karikát kap. Ez azért történhet meg, mert a készítők a grafikai újdonságok listájára bevesznek egyes a harc közbeni teljesen realisztikus, brutális az animációkat.
    Ez azt jelenti, hogy az ütközet alatt nemcsak a katonák moráljához igazodó emócióit fogjuk teljes egészében látni a gesztusaikon, ami folyamatosan látható lesz az arcukon, és mozdulataikon annak alakulásához mérten hogy alakul a harc, hanem vér effektek mellé helyet fognak kapni a lerepülő egyes végtagok effektjei is.
    Viszont egyhangúan üdvözölték azt a bejelentést, miszerint a játék struktúrájában úgy lesz elkészítva, hogy könnyen MOD-olható legyen.

    A játékhoz publikáltak két új képet is, ami eloszlatni látszik azt a feltételezést, hogy a korábbi képek csak mutatós concept art-ok voltak."


    http://www.facebook.com/totalwar.hu

    most olvastam itt :) hát nemsemmi lenne a ROME II az biztos
  • DaemoonHunter
    #187
    nem semmi partraszállás, ostrom ahogy pajzzsal fedezik egymást, magukat védik, a nyílvesszők remélem tényleg megmaradnak, illetve ha jól látom a városok is tényleg város feelinget kaptak már, ahol azért taktikázni lehet, kell. Egyszóval odaver már most, remélem nem sok "photoshop" került a képekre:)
  • bajsz
    #186
    hajaznak arra,hogy filmszerű legyen legjobb választás egy ilyen játéknál :D!

    Engem már a képek is lenyűgöznek! :D
    Viszont a legjobban a nagy térképre leszek kíváncsi!!!

    Javarészt azt fogom egész játék alatt nézegetni :D
  • Prince23
    #185
    és a szinvilág is amolyan sötét tónusú. vagyis lesz ennek hangulata. főleg akik a Róma sorozaton nőttek fel, biztosan beszippantja majd őket is a gameplay és a látványvilág
  • bajsz
    #184
    emberkék jól kivannak dolgozva!
  • Belkar
    #183
    2 új kép :)


  • Prince23
    #182
    Steames lesz. Ez pont jó
  • bajsz
    #181
    mellesleg ez is a Steam--hez lesz kötve ?

    Mert ezt elhanyagolhatnák már!
  • sakkay
    #180
    Elég jó leírás a tercióról. Khm..évszámok.
  • sakkay
    #179
    A terció egy későbbi, és teljesen más dolog.Nézed már meg kicsit az évszámot légyszi'! A másik hogy a Morgarteni_csata után ment az terep kihasználás nélkül is.
    Írtad-
    "A falanxok és a nehézlovasság viszonyáról, meg arról a "péppé verésről" Nagy Sándor és a hetairoik is tudnának egy-két dolgot mesélni."
    Nézd meg légyszives a csatában a pontos használatot..aztán szólj mikor győztek le szemből falanxot, akármilyen rohammal.
  • PrasCo
    #178
    Azt az apróságot kifelejted, hogy a terciók működéséhez hozzájárult a soraikban az arkebúzok jelenléte, meg azért az az apróság sem elhanyagolható, hogy Svájc vidékein nem annyira jellemzőek azok a mezők, ahol egy nehézlovas lendületet tud venni. A katonák költségvonzatát is ennek tükrében érdemes figyelembe venni. A kiképzést is úgy kell érteni, hogy a fegyveres harc helyett előtérbe került a drill. Egy pikával, ugyebár, azért elég korlátoltan lehet harcművészeti bemutatót tartani...

    A falanxok és a nehézlovasság viszonyáról, meg arról a "péppé verésről" Nagy Sándor és a hetairoik is tudnának egy-két dolgot mesélni. ;]
  • sakkay
    #177
    Akit érdekel keressen rá,ez az első(a klasszikus kor után) ahol kevesebb gyalogos ver péppé!! kiváló nehézlovasságot.-Morgarteni_csata-
    Kiképzés, stratégia, ész...nem nagyon volt akkoriban divat, de a svájciak divatba hozták megint. Érdekességként megjegyzem, hogy Mátyás az ókori tört. írók munkájának, a római hadsereg felépítésének tanulmányozása után (na meg a csehek) teremtette meg a fekete sereg nehéz gyalogságát.
  • sakkay
    #176
    A lovasság előtérbe kerülésnek sok oka volt. Nem részletezem..de abban megnyugodhattok, hogy bármely!! kor nehézlovasságát ugyanúgy mészárolta volna le, mondjuk a macedón falanx. A helyzet az , hogy amikor megjelent a Római kor utáni első komoly gyalogság, a svájci, akkor kapták döntő csatákban a nehézlovasok az első komoly vereségeiket(nyilas támogatás nélkül mert abban az Angoloknak is nagyon ment). Így lettek a Svájci kantonok függetlenek, és egyben a kor legkeresettebb zsoldosai. Halkan megjegyzem erős hasonlóságot mutattak a klasszikus falanxal.