5627
10804749371368208052.jpg
  • wednes
    #95
    Én csak konkrétan a csatákra gondoltam, hogy legyen lassabb. A kampány térkép léptetése az legyen gördülékeny.
  • wednes
    #94
    Igen a Shogun 2-be kicsit túlzásba vitték. Igaz érthető alapból, hogy mindenki küzd, a nagyobb klánoknál ez még beleférne. De a kicsiknél tényleg megmaradhatna a vazallusi viszony. Mindenkinek voltak támogatói, ők is közel kerülhetnek a tűzhöz, ha mi válunk uralkodóvá.

    Ahogy mondod a diplomáciába a terjeszkedés csak akkor jelenjen meg mínusz pontként az adott népnél, ha a rovására történik vagy az érdekeit sérti. Egy Egyiptomot, hol érdekli, hogy mi Britanniába hódítunk.

    Elárulhatnak a szövetségeseink végül is megtehetik, csak akkor legyen konkrét érdekük benne. A kémeknek lehetne egy besúgóhálózat skillje, ami előre figyelmeztetne, hogy vmi nem stimmel adott régióba.

    A háború legyen drága, főleg ha elhúzódó. 2-3 megsemmisítő vereség után egyszerűen ne lehessen annyi katonát képezni vagy + 1 kör rá, csak gyengébbeket, milicia stb. Ez szimulálná a hatalmas ember veszteséget, és a békére kényszerítést. A tétlen sereg meg veszítsen kicsit a képzettségéből ( a csíkok eltűnnek) ezt háborúval lehetne ellensúlyozni (tehát a nagy sereget használni kell) vagy lenne egy gyakorlatozás opció ami plusz pénz.
  • Hypo #93
    Kampány Map remélem nem lesz lassu, ETW ben egy ido utan azert be tudott lassuln ia dolog.
  • ratgab
    #92
    Jól hangzik.

    Én még hozzátenném, hogy diplomácia terén ne bontsák fel a szövetséget, csak mert mindjárt megnyeri a játékos a játékot (Most komolyan ekkora már baromira nem oszt nem szoroz olyan erősek vagyunk, hogy bárkit ledózerolunk). Főleg, akkor nem ha ezt egy nálunknál sokkal gyengébb ellenfél teszi mindenféle különösebb ok nélkül.

    Emlékszem Shogun 2-ben kihúztam egy klánt a bajból (szövetségesemmé tettem). 1 tartománya volt csak és kisegítettem (konkrétan már ostromolták volna azt az 1-et is az ellenségei). Pár éven belül 5 tartományra duzzadt a területeinek száma, erre mit csinál? Hátba támad, mikor nekem eddigre volt 13 tartományom (Normális??) és sokkal több és erősebb hadseregem.

    Ne lehessen ennyire érezni a végjátékban, hogy az egyes népek saját céljaikat félre téve csakis a játékos gáncsolására törekszenek. Nekem ez nem tetszett. Egy gyenge nép tojja össze magát a nevünk hallatán és inkább egyezségre törekedjen (főleg, ha nem léptem fel ellene agresszívan)

    Összegezve a végjátékot kéne csiszolni egy kicsit diplomácia szempontjából és a megbízhatóságot növelni a diplomáciában (mert jelenlegi állapotában egy fabatkát sem ér a szövetség... Nem is szövetség ez csak max fegyverszünet). Igaz van megbízható és megbízhatatlan népcsoport is a játékban, de mégis inkább mind a megbízhatatlan kategóriába tartoznak, mert úgyis felrúgják a szövetséget.
  • wednes
    #91
    Pontosan.
    Én is legalább 100 dolgot fel tudnék sorolni, ami sokkal fontosabb lenne. És ezek nem is olyan dolgok, hogy minden része hardcore szimulációra való törekvés.

    1. Remélem a Rome tempója lassabb lesz, mint a Shoguné (nagyon bejön a Shogun 2, de ez a része nem tetszik). Mindenki szélvész gyors, rohan, nagyon gyorsak a csaták. 2-3 perc a legtöbb csata (valószínű a multi miatt).
    A valóságba is, amíg egyik oldalon fel nem bomlott az alakzat, vagy meg nem törtek, addig kevés volt a halott. Egyfajta birkózás, egymásnak feszülés volt a hadrendek között. A mészárlás mindig akkor kezdődött, mikor pánik miatt futva menekültek a vesztes oldalon. Legyen idő a manőverekre, bekerítésre, legyen értelme tartalék csapatoknak, mert most nincs. Ott van az időgyorsítás, ha valakinek nem tetszik, hogy pár percnél tovább tartana az ütközet.

    2. Diplomácia. Itt is ezer dolgot lehetne felsorolni. Én egynek nagyon örülnék, az pedig a konkrét segítség kérés lehetősége. Tehát nem a mostani katonai szövetség, és támadás kérése egy adott népre, amivel aztán papíron hadban állnak, de egyébként nem.
    Ha sz@rban vagyunk akkor kérhessünk célirányos segítséget másoktól, hogy megússzuk. Ugyanígy mások tőlünk (lehet ez pénz, beavatkozással fenyegetés, hadsereg küldése). Aztán az ellenszolgáltatásba meg lehet egyezni.
    Az ókorban ez egyáltalán nem volt ritka, sőt gyakran ez volt mindig az ürügy a beavatkozásokra. Rómától is sokszor kértek segítséget.

    3. Ugyanúgy kicsit diplomácia, kicsit kereskedelem. Egy térség se lehessen önellátó (legalábbis ha fel akar fejlődni). Szüksége legyen bizonyos stratégiai nyersanyagokra (ugyanúgy ahogy a Shogun 2-be, de ezt tovább fejlesztve). Egyes területeknek gabona szállítmány, fa, kő stb. Így fontossá válik egy jó kereskedelmi egyezmény kérése, illetve maguknak a háborúknak is már stratégiai céljak lennének, nem önmagában a hódítás.
  • Belkar
    #90
    Így igaz vannak ettől sokkal fontosabb dolgok amikre oda kéne figyelniük...
  • ratgab
    #89
    Már bocs, de 2 külön kategóriáról beszélünk. TW soha nem akart Crusader Kings lenni és fordítva is igaz.

    1 közös vonásuk van, hogy mindkettő stratégia.

    Azonban Crusader még inkább rétegjáték, mint a TW. Szerintem kizárt, hogy évtized rts-e legyen a Crusader egy TW-vel szemben (az, hogy kinek mi tetszik más kérdés, de 10-ből több játékos mondana TW-t mint CK-t szerintem).
  • DaemoonHunter
    #88
    1-2 részlet
  • PrasCo
    #87
    Mount & Blade. Ha belegondolsz amúgy, éppenhogy egy falanx nem lehet túlzottan jó választás játéktechnikai szempontból, mivel vagy tartod az alakzatot, vagy önmagadat és a csapatodat egyaránt megszivatod - ugyanez áll a cohorsokra. Ilyen szempontból még a nagyon idézőjeles "barbár" népek lennének a legjátszhatóbbak, de ott is kellene valami korlát, hogy nagyon ne művelhess mást, mint amire a csapatod parancsot kapott.
    Meg akkor már ott lenne a stratégiai, a taktikai és az egyéni szint is, ekkora mindent beléknél meg túl sokszor érvényesül a sokat markol, keveset fog-elve, bár tény, hogy ha valahol, hát itt van pénz összerakni a dolgot. Az ötlet amúgy maga nem rossz, félre ne érts, csak nem nézem jó szemmel a butítást és az akcióorientáltságot vivő tendenciát. A TW sorozatban azt élveztem a legjobban, hogy bár bőven nem kellett még hozzá kockás füzet meg számológép (meg három óra szabadidő egyhuzamban, hogy egyáltalán értelme legyen leülni elé), de már elég elég komplex és szerteágazó volt ahhoz, hogy megkapjam az "az történik, amit az erőmmel érvényesíteni tudok"-élményt, és ennek megfelelő a játék újrajátszhatósága is.
    Most pl. az eredeti RTW-vel épp Szkítiával szopom a harci péniszt. :)
  • Molnibalage
    #86
    Totál felesleges, semmi értelme, ilyen marhaságokra ne pazarolják az erőforrásokat...
  • bajsz
    #85
    nem arra gondoltam ,hogy egy egész csatát végig nyomd az 1 emberrel!

    Olyan 30 mp-1 perc- es időben tudnád irányítani!

    Azért egy falanx elején állni miközben jönnek feléd a lovasok elég durva lenne!
  • Although
    #84
    Azért ehhez a paradoxnak is van egy két szava a Crusaders King II-vel :)
  • PrasCo
    #83
    Csak nagyon röviden:

    Kisujjból lehetne az év, némi mellbedobással meg az évtized(?) stratégiája, nem kéne, hogy a Battlefieldező nagyközönségre tekintsenek piaci résként.
  • sakkay
    #82
    Na igen..ha mindent megcsinálnak, hogy a legjobb TW legyen, akkor csinálják meg...de legutoljára bakker..talán ennél a programnál nem ez a leglényegesebb szempont, nem igaz?
  • ratgab
    #81
    Húú, az tényleg jó volna. Egy Praetorian-t lehetne irányítani és szabdalni vele a gallokat! Király lenne.
  • bajsz
    #80
    Akkor fognak igen nagyot dobni a játékon ha megint rövid ideig,de mégis irányítható lesz pár egység-ből 1 katona! :D:D:D:D:D

    Ez vinne mindent :D
  • kisokka
    #79
    Na ez nagyon várós lesz. Nem tudom, hogy az újabb TW-okban hová fejlesztették, de remélem a diplomácia az elkezd diplomáciára hasonlítani. Nekem csak ez az egy bajom volt RTW-al(legalábbis, ami eszembe jutott). M2TW-ban sem volt valami biztató a dipi, de ott legalább meg lehetett erősíteni a szövetséget egy házassággal(amit persze ugyanúgy felrúgtak, de így nagyobb hordereje volt).
  • wednes
    #78
    Az csak a tutorial. Az USA történetét lehetett egy rövid ismertetőbe végig tolni így (és megbarátkozni az újoncoknak a kezeléssel és magával a játékkal). Tök ugyan olyan mint a többi TW játék.
  • ratgab
    #77
    AC3 nekem is várós!
  • bajsz
    #76
    Amikor először jöttek a hajó csaták ,azóta várom ,hogy a Rome -fejlődjön erre a szintre!

    Azért kiváncsi leszek mennyire lesz gép igényes a motorja ,de ha kell gépet is fejlesztek érte!

    Azt tudom,hogy hülyére fogom játszani magam vele,de elötte Assassins Creed 3-at kell végig toljam majd :D December környékén csak fognak mondani majd valamit a játékról pontosabban :D
  • ratgab
    #75
    1 kezemen meg tudnám számolni, hogy hányszor voltam így az utóbbi 3 évben játék iránt felvillanyozva. Tűkön ülve várom a Rome 2-t én is.

    És kedvenc részem nekem is, szorosan mögötte a Medieval 2, azt is nagyon szeretem. Empire-t nem próbáltam, Shogun 2 nálam bukott egy nagyot az egyhangúságával.
  • ratgab
    #74
    Tényleg ilyen az Empire kampánya? Mert, akkor nem veszem meg (most akciós a Napoleonnal együtt 1700-ért árulják).
  • bajsz
    #73
    Annak örülnék a legjobban ha a Rome 1-re hajaznának főképp!

    Maga a hangulat,ahogy írtátok a nagy térkép és Rome színe java!


    Csak ne forduljanak át a ló túloldalára az újítások terén!

    Szivem csücske a Total War-ok közül a Rome! Piszkosul megörültem mikor megtudtam jön a 2,nem akarok csalódni benne!


    Pluskat emléxel mennyit fantáziáltunk arról mennyire királyság lenne a Rome 2? Itt van lassan ,de biztosan érkezik :D:D:D:D:D

    (ha nem ugrik be ki vagyok, TS-ről Bull!!! )
  • RedRiot
    #72
    Így van, nagyobb térkép amin teljesen szabadon mozoghattál, és a hadjárat nem egymásra fűzött scriptelt "csatákból" építkezett. Az Empire-ben nagyon nem szerettem ezt a "vidd végig a pályán a harminc emberedet, közben a narrátor drámai hangon pofázik, és előre meghatározott bokrokból rádtámad 200 sziú indián" stílusú dolgot. Az eredeti Rome-ra ez nem volt jellemző, valahogy nem volt annyira előre megírt a dolog, több lehetőséged volt. Basszus, mindjárt felinstallom. :)
  • Prince23
    #71
    és nagyobb térkép
  • ratgab
    #70
    például totál különböző kinézetű katonák, hogy csak 1-et mondjak.
  • wednes
    #69
    Miért, a Rome első részénél mi volt a nagy szabadság?
  • sakkay
    #68
    Nagyon remélem, hogy most már tényleg el mernek rugaszkodni a 10 éves keretektől...na meg a realizmus irányába,olyan 100 lépést. Ott az a rohadt option beállítás...de ne eleve butítva, adják ki.
    Amúgy éljen éljen
  • RedRiot
    #67
    Utoljára az Empire TW-t vettem meg, de már az sem tetszett igazán. A scriptelt csaták valahogy nem jöttek be. A Medieval II bughalmaz volt, legidegesítőbb az volt mikor a gép egyszerűen nem volt hajlandó megostromolni a várat, csak álldogált a csatamező szélén.

    A Napoleon és a Shogun II is ilyen scriptelt őrület volt, vagy volt benne akkora szabadsága a játékosnak mint a Rome I-ben? (ami szerintem az eddigi legjobb TW)
  • DaemoonHunter
    #66
    *gépigényben, de majd kiderül.
  • DaemoonHunter
    #65
    Tartok tőle hogy gépet kell renoválni hozzá:) Shogun-é még tűrhető volt, ez szerintem mindent felülmúl majd.
  • wednes
    #64
    NA pont erre gondoltam, hogy remélem a döfő-orrot lehet használni majd a gályákon, hogy léket okozzunk az ellenséges hajókon. Ezen a képen már "vonatbaleset feelingje" van, ahogy kettécsapja a hajót. :D Remélem evezőket is lehet törni, ha nem éppen merőleges az ütközés.

    Ha jól kidolgozzák, akkor ebben a részben lehet a legélvezetesebb tengeri csatákat folytatni. Legalábbis remélem mert adott minden hozzá. íjászok, hajítógépek (Scorpio, katapult). Távolról támadni, felgyújtani az ellent, elsüllyeszteni, összetörni a másikat, aztán a rámpák a közelharchoz. :)
  • Molnibalage
    #63
    Posztoltam.
  • Molnibalage
    #62
    Köszi.
  • Pluskast
    #61
    Szerintem simán beférne. Itt a link
  • Although
    #60
    Nos igen és azért nem volt rossz, ha a folyón a hídra nem tudtam volna ráállni a 4x akkora sereggel érkező hunok ellen amik ráadásul az íjaikkal elég nagy távolságból szedegették le az egységeimet akkor nem tudom mit tudtam volna kitalálni még. A szekeres parittya volt a kulcs, meg pár alán lovas íjász egység akik a folyón átkelőket mészárolták. így ugyan a seregem fele oda lett de a hunok teljesen megsemmisültek szinte. Szóval tényleg jó játék volt. Azért ezt a hidas dolgot lehet jobban is megoldani. Meglátjuk milyen lesz, szóval város!
  • Molnibalage
    #59
    A mátrixos ötletem szerinted az? Hol van ez a fórum?
  • Pluskast
    #58
    Azért, ha már ennyi kép van róla akkor már egy ideje dolgozhatnak a témán. Amúgy a hivatalos fórumon lehet ötleteket írni a készítőknek, hogy mit kellene bele tenni a játékba. Azt írták, hogyha valaki nagyon jó és egyedi ötlettel áll elő akkor azt berakják a játékba.
  • Belkar
    #57
    Egy kis hajócsata :)

  • Molnibalage
    #56
    10 év után a játékiparnak végre megint van - az én szemszögemből nézve - egy jónak mondható 1,5 éves periódusa. (Az eddigi megjelenések és a tervezett dátumok szerint.)