5627
10804749371368208052.jpg
  • sakkay
    #335
    Az általad írt ellent mondásnak az az alapja, hogy nem mindenki spártai aki spártai! Ha érdekel ezt nézzed át, rövid de nagyon tömör.
  • sakkay
    #334
    Még egyszer mondom a 300 + Spártából érkező több száz könnyű gyalogos velitesz szerű "körül lakó" nem állampolgár,+ kb 2-3000 egyéb görög. Akik nagy többsége az utolsó napon elvonult a teljes bekerítés előtt. Egyes történészek szerint 4-8000 fő is lehetett a görögök száma az első napon. De az összes történész!!! szerint is 300 volt a spártai POLGÁROK! száma.
    Ez itt elég részletes.
  • Molnibalage
    #333
    Legenda a 300 harcos. A legújabb kori kutatások eredménye szerint cirka 1500 spártai maradt ott és néhány egyéb görög is, velük együtt 2-3 ezeres seregről tudnak.

    Nem kellene mindenféle (városi) legendáknak bedőlni. Ha a spártai közelharcosok olyan verhetetleneko voltak, akkor miért is tartott annyi ideig lenyomni Athént a Peloponészoszi háborúk sorában...?

    Igen, úgy néz ki, hogy nagyon fasza lesz a RTW2, de az ilyen nyilatkozatok kapcsán akkor is a röhögőgörcs fog el. Ez már tipikus esete, hogy túl nagyot akartak mondani. Én annak örülnék, ha a diplomácia végre nem csak dísz lenne és az MI nem szegne meg minden megállapodást élből...
  • MaRee
    #332
    Ti melyik népet várjátok a legjobban, mivel fogtok kezdeni?

    Én alig várom már, hogy valami barbár germán/kelta hordával betörjek a "civilizált" világba
  • sakkay
    #331
    Azért, mert a spártai tábornok ugyanazt a kiképzést csinálta,és ugyanazt a kiképzésekkel teli hétköznapokat élte, mint egy sima gyalog. Persze, ahogyan egész Spártában, az idők során ez egyre jobban elsikkadt.
    Gondolj bele, hogy ez semmilyen más népnél nem volt így. A másik..thermopülénél 300!!!! spártai volt, a többi más városállam, vagy körüllakóból toborzott segéderő'. Spártai harcos csak 300. A spártaiaknak szerintem nézz utána, főleg a kiképzésüknek. Egyénileg is elképesztő harcosok voltak. A kiképzésük egyedülálló módon a mai elitalakulatok egyes elemeihez hasonlító. Ami a phalanx sebezhetőségéről írtál, az úgy is van, ilyen (a felépítéséből eredő) hiányossága van. Amúgy spártai hadsereget 1\1-ben egészen Epameinóndasz-ig senki nem tudott megverni.
    Ott is csak egy stratégiai forradalom miatt sikerült, na meg némileg Spártától lopott kiképzési rendszer miatt.
    Természetesen tény, összességében a római hadsereg volt a legjobb, ezt felesleges vitatni, de nem mindig mindenben.
  • sakkay
    #330
    A baj az, hogy az egész rendszer a feudalizmusra, és az erős házassági\családi kapcsolatokra épülő szisztémát modellezi. Az ókori és a pl. késő középkori, újkori történelmi korszakokra már nem lenne igazán jó. Működne, de kb a felét nem is lehetne igazán használni. Viszont az akkori állami rendszerek működésének a modellezése abszolút leegyszerűsítve létezik csak a cr2-ben.
  • sakkay
    #329
    Háááát nekik tényleg tudniuk kellene...,de amúgy én sem tudom.
  • a.carkey
    #328
    Túl sok 300 filmet néztek. :)
  • Molnibalage
    #327
    A listában hatalmas állatságok is vannak. Egy spártai tábornok mitől lenne pl. brutálisan erős közelharcban...? A phalanx formáció valóban hatásos volt, ha szemből mentek neki, de oldalról és háturól igen sebezhető volt. Ezen felül a spártai katonák sem voltak legyőzhetetlenek, lásd Thermopüla. (Jóval többen maradtak ott, mit 300...) Ha az alakzat felbomlott, akkor kisebb csoportokban vagy egyesével őket is lehentelték...
  • garadas20
    #326
    Egy crusader kings 2 es római modot el tudnék képzelni, mert azt a játékot is szeretem. Remélem nem vesznek ki belőle lényegi elemeket, meg a kooperációs hadjáratot ide is beteszik.
  • PrasCo
    #325
    Ez azért:
    "A játék háttérzenéinek elkészítésével Richard Beddow-ot bízták meg, nem pedig Jeff van Dyck-et (nekem nem sokat mondanak ezek a nevek, úgy gondolom h csak egy új névről van szó a stábban)..." - némileg fájt az arcomnak. Komolyan, srácok, a TWOnline-on nem tudni, ki az a Jeff van Dyck? Rome 2 cikkben...?!
  • sakkay
    #324
    Srácok rengeteg infó itt!!!!!!!!!!!, a linkelt oldal jóvoltából. Ha csak a felét megcsinálják, már beszarás , de ha mindent 15 évig lehet nyomatni!!!
  • Scottt
    #323
    A legjobb. : )
  • Although
    #322
    Ha valaki ötvözné a TW-t a Mount&Blade-el az elég jó játék lenne :)
  • Belkar
    #321
    Énis csak az a baj hogy előbb gépet kellene venni
  • MaRee
    #320
    akaromakaromakarom
  • Belkar
    #319
  • Belkar
    #318
    Rengeteg megválaszolt kérdés és pár exkluzív model
  • MaRee
    #317
    Háááááááááááááááát ha már a shogun 2 is csak minimumon megy, akkor ne fűzz nagy reményeket ehhez szerintem.
  • szabii98
    #316
    hali!
    szerintetek, ne harapjátok le a fejem, úgy körülbelül mekkora lesz majd a játék gépigénye? szvsz a Shogun 2höz hasonló, vagyis reménykedem benne( ez fut, minden minimumon kivéve a text, az highon ). Szerintetek?
  • McCartman
    #315
    A teljes kép egyben.link 29063X3872 !!
  • McCartman
    #314
    [URL=http://wiki.totalwar.com/w/Panorama]"The biggest Total War screenshot in history"[/URL]
  • McCartman
    #313
  • bajsz
    #312
    Ja értem ,akkor ok!
  • Molnibalage
    #311
    Semmi különös. Gyakorlatilag "hogyan zajlik" a fejlesztés általánosan is lehetne a videó, csak a RTW2 a példa, amin keresztül bemutatják. A 25. percnél tartok.
  • bajsz
    #310
    aki tud belölle valami új infót kiszedni annak örülnék :D
  • TDantes
    #309
    Ha már könyv és úgyis Carthago ostroma van a videóban:
    Kertész István : Hannibal

    És a Hódító Róma
  • ratgab
    #308
    Vótmá.
  • JethroHUN
    #307
    Grat az SG motornak h megint baszta beszírni a videót

    Akkor itt a LINK 8 percnyi partraszállásos ostrom.
  • JethroHUN
    #306


    voltmár? linkként
  • SZEG007
    #305
    Ha töri könyv kell akkor ezt keressétek: http://www.libri.hu/konyv/az-okori-roma-tortenete.html Mellé pedig vegyétek meg ezt ha képek is kellenek: http://bookline.hu/product/home.action?id=2100346016&type=10&_v=T_Cornell_Matthews_J_A_romai_vilag_atlasza
  • ratgab
    #304
    Egy jó 4-500 oldalas terjedelemben kemény borításban...
  • ratgab
    #303
    Még akár játéktól függetlenül is érdekelne egy ilyen!
  • PrasCo
    #302
    Ó, na, ez érdekes! Felteszem, valami regényt? Mert amúgy hatalmas ziccer (és egyúttal nagyon jó PR...) lenne, ha mondjuk egy érdekes, illusztrált, egyszerűbb, Rómával foglalkozó kvázi-történelemkönyvet adnának a játék mellé.
  • sakkay
    #301
    Igen valami Rómás könyvet jelentet meg egy kiadóval a CA, és egy felröppen pletyka szerint együtt dobják ki a progival. A könyv 2013 okt. jön ki.
  • PrasCo
    #300
    ...könyv?
  • sakkay
    #299
    Aztaku*vaéletbe!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Ez nagyon kemény videó! Legalább 2 nagy vágyamat már láttam is , hogy megcsinálták. Már csak az a kérdés tényleg a könyv(azaz október) megjelenésével dobják e ki. Mondjuk elég sokszor hangsúlyozta a pre alfa állapotot, de hát ki tudja. Az tény ha akarják ezt a vidit kidobták volna már két hónapja, mert a képek is innen vannak.
  • bajsz
    #298
    ill nem találtam, más oldalakra dobált így én is köszi! :D
  • bajsz
    #297
    :D igen nekem gamespot oldalon sehogy se jött be!
  • Molnibalage
    #296
    Köszi.