5627
10804749371368208052.jpg
  • PrasCo
    #495
    Inkább csak a nevük volt az, amúgy egy laza harci egység voltak ők, sarló-pajzs, ezért én nem tenném egy lapra fel a lenti képek papjaival.
  • sakkay
    #494
    Ez is igaz... ha amúgy jó lesz, legyen.
  • bajsz
    #493
    Sztm a legkisebb baj a kutyák megléte legyen srácok :D

  • sakkay
    #492
    Nézd(ez nagyképű lesz, de attól még igaz), én nagyon kevés kivételtől eltekintve az összes római, és Görög-római történetíró könyveit olvastam. Soha, sehol nem említenek konkrét csatában, kutyákat. Ennyi. Az , hogy őrzésre, kísérésre használták , ok. Hogy csatában általános volt-kizárt.
  • sakkay
    #491
    Erről beszéltem, ki az akitől idéztek? Hol, melyik csatában, és milyen eredménnyel?
  • UUUU
    #490
    Ez ami nem igaz, ugyanis sokszor hasznaltak a romaiak harci kutyakat a csatakban.

    "A legalaposabb, legrégebbre visszanyúló kutató tanulmány, mely a cane corso kutyafajta eredetét vizsgálja az A.I.C.C.

    A Cane Corso a molosszus kutyák családjához tartozik, éppen ezért eredete az ókorig vezethető vissza. Ősei a "Canes Pugnaces" -hoz (harci kutyák) tartoztak, melyek ott voltak a római légiók hadjárataiban, vagy éppen az arénákban harcoltak vadállatokkal. Különböző háborúk után előtérbe kerül a fajta használhatósága, mint például a (vadászat, háziállatok őrzése, stb.)."
  • sakkay
    #489
    Tehát..akkor fogalmazok konkrétabban.
    NEM volt általános, de még csak esetleges sem az ókorban a kutyák használata. Van róla egy két említés!, hogy valamikor, valaki, látott olyat, aki hallott erről..nem gondolod , hogy ez egy kicsit kevés esemény ahhoz, hogy komolyan foglalkozzanak a témával? Aztán amikor multizol, a gyerekek majd minden 3. csatában kutyákat indítanak-csodálatos.
    Igen használtak valóban disznót is, sőt volt olyan csata , hogy marhákat is(tényleg) használati arány:10000\1 csatánként. Fantasztikus, esetleg harci sasokat is belerakhatnának. Ok legyen pár rts(és igen a modokban bízom mert én a realitást szeretem) dolog, de ne vigyék túlzásba. Ez itt nem az a játék, olyan játék van 300 a piacon.
  • MaRee
    #488
    Az alap Rome-ban is voltak druidák.
  • PrasCo
    #487
    Úgy rémlett, a Barbarian Invasiönben is voltak már [URL=http://i185.photobucket.com/albums/x19/TrueForlornhope/BIpriests.jpg]"harctéri" papok[/URL], de gyakorlatilag kizárólag morálbónuszt adtak emlékeim szerint, amúgy egy hevesebb szélroham is ledarálta őket.
  • Nos
    #486
    Jogos, túlparáztam :)
    (remélem . . .)
  • MaRee
    #485
    Egyelőre senki nem mondta, hogy a harcmezőn is lehet majd velük harcolni. Ha igen valószínűleg egységhez vagy sereghez kapcsolható lesz majd egy-kettő, és bónuszokat fognak adni.
  • Nos
    #484
    Ne már, ne legyenek druida harcos papok. Mit keres egy vaskori csatában egy hálóingbe öltözött göcsörtös botot szorongató aggastyán. Ha megbújik egy fa mögött rendben, de hogy harcoló egység legyen, na neeeeeee. Akkor már inkább dobáljon tűzlabdát, úgy már nem annyira irreális.
  • PrasCo
    #483
    Így vagy úgy, ez várható volt, kereken kijelentették már az elején, hogy jaa, jaa, realitás, de azért fűszerezni is fogunk ám!
    Amit én, ami azt illeti, nem bánok. Az RTW játék lesz, a "szimulációt" pedig, ha valakinek arra van igénye, a MOD-ok megoldják majd. Nem mintha engem nem zavarna némileg és valahol, hogy a csataképektől kezdve a papokig eddig nekem több anyagról egy erősen felejthető/felejtendő film (történetesen A 9. légió) ugrik be, de tény, hogy jól néz ki, ezt a múvit pedig mi rendezzük. :)
  • Andriska86
    #482
    Hát még a papnők, hirtelen nem is tudom, melyiket választanám!
  • bajsz
    #481
    Teljesen jól megvannak a papok csinálva! Nekem sokkal jobban bejövős így :D
  • MaRee
    #480
    Nem feltétlenül fantasy, a kutyák igen is valóságosak lehettek, a disznók pedig azok voltak, keress rá a 'war pig' kifejezésre.

    A lentebbi concept artokon szereplő "varázslók" pedig pogány papok, simán nézhettek így ki, végül is nincs rajtuk semmi extra csak állat bunda meg néhány csont, és egy bot a kezükben. Ne aggódj, biztosan nem fognak tűzgolyókat varázsolgatni a csatatér közepére, ha lehet is vinni majd őket harcolni, akkor gondolom valamilyen morál növelő/csökkentő "varázslatuk" lesz, ami szintén elképzelhető és reális.
  • TomStorm
    #479
    Második kép lehet csak "fan art.
    Kutyák meg miért ne lehetnének ha egyszer valós dolog volt?

    #474 :Inkább az ellen zavarására használhatták,biztos nem minden egyes kutya mart rá katonákra:)
  • Andriska86
    #478
    Én úgy képzelem, hogy rászabadították a dögöket az ellenfél soraira, ott zavart okoztak, aztán rövidesen annyi is volt nekik... de megbontották az ellenfél sorait.
  • bajsz
    #477
    arra gondol,hogy a nagy csata hevében mikor már egész gárda harcol :D
  • Andriska86
    #476
    Honnan tudták volna...
    Gondolom, az első roham előtt vetették be őket.
  • bajsz
    #475
    Szagok alapján sztm simán megkülönbözteti!!
  • Kurfürst
    #474
    Őszintén szólva ezen párszor már elgondolkodtam, oké hogy harci kutyu, de honnan tudta hogy az 50 000 üvöltöző arc közül melyiket kell harapni és melyiket nem..? Tanítható ez kutyának egyátalán hogy felismerje a két "falkát"?
  • sakkay
    #473
    Disznók is voltak...
  • Andriska86
    #472
    Kutyák voltak a Rome első részében is, imádtam őket, rendesen meg tudták kergetni az íjászokat :)
  • sakkay
    #471
    Meg is van, de nem Tobin, hanem Tobiásitt.
  • sakkay
    #470
    Tudom, csak az baj , hogy hivatalos történelmi források kb sehol sem említik.Mármint konkrétan. Nem hogy csata befolyásoló lett volna, akár csak egyszer is. Habár valami dr. Tobin említette valahol(egy Mariusi csatánál), csak éppen forrást nem említett. Azt elfogadom , hogy előfordult egyszer egyszer, de erre energiát fordítani amikor annyi mindent meg lehet csinálni(ami viszont 100000* gyakrabban fordult elő), na ez zavar.
  • sakkay
    #469
    Hm...igen, de az sem hivatalos, csak egy könyv kiadás miatt gondoljuk..ez meg mégiscsak egy kiadó?! Az időpont meg nem kerek. Mindenesetre érdekes.
  • Molnibalage
    #468
    A harci kutyák létező dolgok voltak szerintem, semmy fantasy nincs benne.
  • ratgab
    #467
    Tuti elírás. Októberben jön a játék.
  • sakkay
    #466
    Srácok ehhez mit szóltok?????????????????
    2013 május 17.??????????????????
  • sakkay
    #465
    Mondjuk ezt a részt, ha rajtam múlna nem erőltetném. Ez inkább menjen a fantasy játékokba.. Na jó, ha nem viszik túlzásba nem gond, csak nehogy túl sok ilyen szar legyen, mint kutyák, égő disznók, meg Gandalf szerű, druidakémvarázslóbérgyilkosfaxom... Annyi minden volt igazából, hogy még évekig ömölhetnének a kiegek, még akkor is ha amúgy frankón adják ki. Jó lenne ha a realitás ösvényéről nem nagyon térnének le.
    Mielött bárki mondani, nem a druida pappal van bajom, hanem azzal amit ezek a figurák sugalnak.
  • TomStorm
    #464
    De komoly:)
    Nagyon várom már
  • Belkar
    #463
    Lesznek harci kutyák is



    És lesznek különféle ügynökök is papok/felderítők/kémek

  • bajsz
    #462
    Az király lesz! :D alig várom már! :D Ezt a csatát kiadhatnák mint demo is :D :D
  • sakkay
    #461
    Jól látod.
  • Belkar
    #460
    Remélem most már jó

  • Belkar
    #459
  • Belkar
    #458
    És itt van a Teutoburgi csata térképe a játékból

  • bajsz
    #457
    jó kis leírás nagyon tetszett! :D

    Gondolom a játékban, ezt a csatát mi nekünk ,meg kell nyerni :D
  • sakkay
    #456
    Figyelmébe ajánlom mindenkinek aki a History csatornáról szedte össze a történelmi tudását, hogy mennyire nem egy "2 órás csata és lerohanták őket" típusú csat is volt ez. Persze nagy jelentősége van, de szerintem érdemes elolvasni a részleteket.