5627
10804749371368208052.jpg
  • DaemoonHunter
    #135
    a partraszállás különösen jó lesz, pláne hogy előtte lehet hajócsatázni aztán egyből szárazföldön harcolni megszakítás nélkül:)
  • bajsz
    #134
    a valaki még nem olvasta!
  • sakkay
    #133
    Igen. Amúgy tényleg kevésbé sebződnek,még a lövedékektől is.
  • wednes
    #132
    Valószínű így van. Nem is az lenne, hogy kevesebb a példány, én attól nem tartanék. Hanem megkérdezi a menedzsment feje, hogy:
    - "Nos és ez a plusz funkció, mennyiben növelheti a példányszámot?"
    - "Háát öö talán semmiben, de a játékélményt fokozná a játékosok egy részénél."
    - "Igen, és most hova sz@rjak tőle"

    Igen, egy realistic kapcsolóba egy csomó dolgot betehetnének, ami nem is egy nagyon időrabló dolog. Például a lőfegyverek és a hajító gépek vegyék figyelembe a domborzati viszonyokat és a gravitációt (lőtávolság). Vagy az erdőből való nyilazás és az oda belövés erősen csökkentse a hatékonyságot (bár mintha az erdőben vonulók kevésbé sebződnének nyíltól most is, de ebbe nem vagyok biztos).
  • sakkay
    #131
    Igen, bár nem is a pénz\idő a gond, hanem szerintem az eladási stratégák, meg a célközönség ellemzők a legnagyobb b*zik! Gondolom nem merik túl összetettre, mert akkor mit szól a sok kis takony, meg nyomi.(bocsi)
    Pedig nem is értem a dilemmát, ezért van a game options. Arcade vs. realistik(C).
  • wednes
    #130
    Egyébként el tudom képzelni, hogy a fejlesztőknek is rengeteg jó ötletük van, de sok múlik azon, hogy a menedzsment mire bólint rá, és mire szán pénzt és időt.
  • wednes
    #129
    Igen, ha van egy jó angolos én azt mondom bármit leírhat, ami itt neki tetszik. Szerintem itt senki nem csinálna abból gondot, ha a saját ötletét leírja valaki más.
  • sakkay
    #128
    Tőlem valami jó angolos beírhatja...hátha még nem voltak ilyesmik. Bár azon meglepődnék.
  • ratgab
    #127
    Húúú ez nagyon tetszik! Nagyon jó ötletnek tartom!
  • DaemoonHunter
    #126
    ha a fele amit ide írtatok a hivatalos fórumon is ott lenne már előrébb lennénk egy apró lépéssel a cél felé! :D
  • sakkay
    #125
    Halál egyszerűen meg lehetne csinálni pedig...mondjuk mint a hoi, vagy eu sorozatban, hogy lennének különböző diplomáciai pontok és pl. ha olyan rettegettségi pontot nyom egy állam, azt senki (kicsi) állam nem meri megtámadni, mert nem tud neki elég rettegés mellőző' pont termelődni. Na ez így elég primitív, és csak egy aspektus, de talán érthető a rendszer. És ez lehet bonyolítani a végtelenségig, pl szövetségi rendszereknél összeadódna stb..egyszer kéne' jól megcsinálni, aztán működne magától!
  • wednes
    #124
    Vagy legalábbis ne támadjon már ránk a gép ( a gyengén álló), védekezni védekezhet, meg mindenkinek jogában áll utálni a másikat, de magát ne végezze ki ezzel a húzással.

    Már a sima kedvező békefeltételt se fogadják el, pedig mennyivel jobb lenne, ha nem csak dísznek lenne ott a sarcoltatás, terület átadás lehetősége stb. Jó lenne ha az új részbe meg lehetne állapodni keményebb békefeltételekről.
  • TDantes
    #123
    A szövetségesek kitartanak ez már haladás, ez igaz. De érted Napóleonnal, elfogaltam Ausztriát, Poroszországot, a német államokat, békére kényeszerítem az oroszokat és az angolokat...az egy területes dánok nem békélnek meg...ilyen ne legyen már. Nevetséges.

    De hát a Rome 1ben is...én vagyok a fél világ ura...az utolsó gall falu azért még harcol...értem én hogy bátor Asterix-ek de ez túlzás.

    Vagy a Medi2 kicseszett hülye pápája...juj de utáltam
  • wednes
    #122
    Remélem tényleg lökdösni fogják a katonák egymást a városfalakon, tetőkön. Ne az legyen ahogy eddig, hogy egy osztag katona 1 négyzetméternyi helyen vergődik. :)

  • kisokka
    #121
    Rome-ban annyira nem(Kárthágóval volt csak egy vészesebb), de Medieval 2-ben kétszer is komolyan megszivatott a pestis. Egyszer a magyarokkal, amikor a mongolok is támadtak, azt a játékot abba is hagytam, mert rettenet rosszkor jött. Pár kör alatt az összes városomban felütötte a fejét a pestis(kb 30 volt ekkorra) és masszívan meg is maradt. Még nyomtam vagy 10-15 kört, aztán meguntam(ilyen brutált se előtte, se azóta nem láttam sehol). Alapvetőleg nem ezért hagytam azt abba, de ez is közrejátszott benne.
    Egyszer pedig Britannia kampányban az írekkel. Már csak két norvég város volt hátra az egész térképen, gondoltam akkor ezt most behúzom 2-3 kör alatt. Na ide is beütött a pestis, de olyan módon, hogy a katonáim úgy hullottak, mintha atomot dobtak volna rájuk. Szerencsére ez nem volt tartós, de rádobott még legalább 7-8 kört az egészre.
    Nincs kizárva, hogy ezek bugok, vagy tényleg beüt néha ilyen módon a járvány, mindenesetre ki tud csinálni, ha akar.
  • Belkar
    #120
    Itt van a múltkori kép kicsit jobb minőségben. Ezen már látszódik hogy nem csak az utcákon de a háztetőkön is folyik a csata :)

  • Molnibalage
    #119
    A valós hatásukhoz képest elég komolytalanok voltak a játékban. Ha belehalt egy fontos családtag, akkor volt csak komoly.
  • szabii98
    #118
    Én személy szerint ETWben és NTWben sem találkoztam olyannal hogy felrúgták a szövetséget...Angliával úgy voltam háborúban, hogy végig Friendly volt , és mire elvertem Ausztriát már Very Friendlyben voltunk , békében.:D
    Az viszont velem is előfordult már, hogy az utolsó kis sz*r városával még hadat üzen..
  • TDantes
    #117
    Én a Rome 2-nél megelégednék ha normális lenne a diplomácia.

    A mostani rendszer szörnyű. Mikor a fél világ ura vagyok, és egy utolsó kis szar nép egy várossal megtámad...

    A szövetségesek minden további nélkül megtámadnak és felrúgják a szövetséget.

    Bár a Napoleon-ra ez kicsit jobb lett. Legalább a szövetségesek nem támadnak hátba ok nélkül.

    De például épp most, levertemfél Európát, erre az egy tartományos Dánia hadat üzen, és nem hajlandó békét kötni...vagy tízszer olyan erős a hadseregem...de ők nem kötnek békét...


    Na ilyeneket javítsanak már
  • sakkay
    #116
    Én gyakran csináltam, hogy direkt megfertőztem egy kémet, aztán beküldtem az ellen városaiba..pusztán jó szándékból.
  • Metontour
    #115
    Betegségek már a sima Rome-ban is voltak.Sok várost sikerült néha megfertőznöm mert nem vettem észre hogy betegek.
    Én azt vettem észre hogy a játék hullámzik fejlődés terén.Sok olyan dolgot hirdettek újnak a Shogun 2-ben ami mér a Shogun 1-ben alap volt.Sokról meg is feledkeztek lásd ETW zuhogó esőben működő puskák.
  • sakkay
    #114
    Csak sikerül már valami ai nekik. Valamikor.
  • wednes
    #113
    Jah lehetne egy kis fázis késése. Minél képzettebb és tapasztaltabb a sereg annál jobban reagál. A hadvezérnek lenne tiszti kara, amit ugyanúgy lehetne fejleszteni, mint a parancsnokot. Az összekeveredett harcoló csapatokat meg a jó isten se tudja szétválasztani már. Mondjuk így is nehezen jönnek már ki a csatából. Lehetne hátrálni, vagy próbálni nyomni előre az ellenfelet.

    Egyébként ha ezek mind benne lennének a gépet még jobban hülyére lehetne verni, oda már kéne egy 16 fős Coop mod. :) Mert még arra se képes, hogy a seregét egy egységként kezelje és átlássa a helyzetét, csak a csapattesteket tologatja.
  • sakkay
    #112
    Igen ezen már én is gondolkodtam. Amikor először láttam a Napóleon Tw-ről képet, azt hittem megcsinálták ezt..de nem.
  • Molnibalage
    #111
    Valahol vicces, hogy már az húsz éves Centurionban megvolt az, hogy a főparancsnokak volt egy távolága, amin felül az egységek már önállósították magukat. Ezekben meg nincs...
  • bajsz
    #110
    Ezek elég jó ötletek lennének :D:D:D
  • sakkay
    #109
    És utánpótlás!!!!Azt nem is részletezem ki. Persze a sok nyominak az ilyen részletesség már nem jönne be...habár ha megcsinálják végre az igazi döntő csaták lehetőségét, már annyival beérném. Mondjuk ha 40000 fő lenne egy oldalon már kiegyeznék. Azért végre a cohorts(4-5 száz fő,nem mondván a későbbi időszakokat) , manipulus(bár az pont jó a 160 fővel) létszámot megcsinálhatnák már. Ja, és nem engedném , hogy te állíts bármilyen mélységű sort-azért az nem így működött,hogy hamm gombóc bekaplak..És valamit kezdhetnének azzal is, hogy az irányítás ne legyen azonnali a csatában. Talán ezt nem is kell magyarázni.
    Így elsőre ennyi..
  • sakkay
    #108
    Így sem lassulna le nagyon a játék, mielőtt írná valaki az eu-ban gyakran végigtoltam 300 évet és nem tartott évekig. Viszont az évszak kérdés meg van oldva,(nagyon fontos dolog),így több változást okozhatna az időjárás a strat. térképen is ráadásul több kezdési év is lehetne. Pl sár, megáradt folyó, esetleg behavazott(használhatatlan) hágó stb..
  • sakkay
    #107
    Van egy érdekes lehetőség,(amit biztosan nem tesznek be) hogy az idő realtime-ba haladna(mint az EU sorozatban), csak mondjuk nem órás, hanem napos ugrásban és olyan új utak, lehetőségek nyílnának manőverezés terén, hogy páran elélveznének. Talán nem kell részletezni. Ha ezt megspékelik azzal, hogy mondjuk három menetsebességet állíthatsz be, ami viszont hatással van az adott sereg fizikai állapotára, háááát..nagy királyság lenne.
  • bajsz
    #106
    Elfogadom , nem azzal van a baj!

    A stílus ,ahogy más a véleményét meg mondta, az nem tetszett!

    Wednes pl normálisan leírta! Ennyi!


    eszem a lelked:D
  • Molnibalage
    #105
    Valahol vicces, hogy más véleményét bezzeg nem fogadod el. Eszem a mimóza lelkedet...
  • wednes
    #104
    Ne érezd magad leugatva. Tőlem benne lehet, ha minden másra is legalább akkora figyelmet fordítanának, csak ez nem így működik. A shogun kiegbe is max 2 percig köti le az ember figyelmét, a saját irányítás. Ha meg rendesen meg akarják csinálni az sok erőforrást kíván.
    Akkor úgy fogalmazok, ha lenne 10 kívánság (de még 20-nál is), amiben lehetne változtatni a játékon, akkor ez az opció nem lenne közte. Fontosabbnak érzem egy stratégiai játéknál a stratégiai részt fejleszteni (Al!, diplomácia, kereskedelem, csaták, egyéb irányítási lehetőségek).

    Így is meglesz a csata feelingen, hiszen a fejlesztők dolgoznak ezen a nézeten, max nem te harcolsz.
  • bajsz
    #103
    Látom sg színvonala nem változott!

    Csak simán fel vázoltam egy lehetőséget ,hogy milyen jó lenne katonát irányítani!

    Erre leugattok ,hogy rohadtul felesleges,meg ne erre fordítsák az időt!
    Shogun 2-kiegje miatt gondoltam ,hogy jó ötlet lenne !

    Játék még a habokba ,ez meg egy fórum! FÓRUM !!!!!!! Jobban alszotok ha valakinek beszólhattok?
  • wednes
    #102
    Jó cikk.
    Ez azért már durva lenne. :) Mondjuk bele lehetne tenni, ezt se annyira idegesítő formában. Elhúzódó háborúknál, annál a területnél, ahol sok az ütközet, hosszú ostromnál stb.

    Lehetne egy olyan beállítási opció, ahol ilyeneket be lehetne pipálni, milyen lehetőségeket akarunk a játékba (mint a szimulátor játékokba a realisztikus kapcsolók). Mert a többség érdeklődését ezek elkerülnék, ezeknél a játékoknál is inkább a tömeg igények kerültek elő. Elég ha csak ránézek steamen az acsikra a TW játékoknál, a játékosok hány %-a mit teljesített pl: elfoglalni 10 tartományt, befejezni a kampányt). És ezt látják a fejlesztők is, hogy nem kell olyan magasra tenni a lécet. Látvány legyen jó, nem véletlen, hogy eddig a Rome-ról a fergeteges, drámai és filmszerű csatákról, látványról esett szó.
  • kisokka
    #101
    Miért nullázná le? Csak egy példát mondok, ha az elején végigviszel Gallián egy cohorsot és már elfoglaltál mindent, akkor ez az egység eléggé be bír fejlődni. Ha ezek után elindulsz egy másik irányba, mondjuk Egyiptom felé, de ezt a cohorsot otthagyod mondjuk Britannia északi részén és ott is maradnak vagy 50 évig(velem ilyenek simán előfordultak, egyszerűen időpocsékolás lenne lehozni őket onnan), akkor nyugodtan veszthetne a tapasztalatból. Bár olyan sok jelentősége nem lenne, esetleg, ha lázadókkal futnak össze.
  • wednes
    #100
    Akkor is ha 10 évig nem harcol és nem is tartja formában magát, csak szórakozás és a sör/bor vedelése? :)

    A képzettség vesztést nem idegesítőre értem, ami zavarja a játékot. Hosszú tétlenségnél, illetve azt is kicsit szimulálva, hogy a hadsereg fenntartás költséges dolog. Tehát egy kis X összeg kell, gyakorlat megőrzésére.
  • Molnibalage
    #99
    A játék teljes feljődési rendszerét lenullázná. Mivel eddig 1 év = 1 kör volt, esélytelen lenne felfejlődni a mostani rendszerrel bárhová.
  • kisokka
    #98
    Viszont nem sok olyan veterán akad, aki eléldegélne 250 évet.
  • ratgab
    #97
    "Tétlen sereg veszítsen a képzettségéből". Egy tapasztalt veterán akkor is tapasztalt veterán ha nem harcol...
  • Molnibalage
    #96
    Hát, ha még ezt is modelleznék... :)