5627
10804749371368208052.jpg
  • sakkay
    #455
    Remélem, hogy igen.
    Amúgy itt egy elég jó, és részletes leírás a csatáról.
  • Prince23
    #454
    Történelmi háttérinfók lesznek, ahogy pörgetni fogjuk az időt? Úgy értem minden évben bejön valami reform, vagy történelmi háttér infó leírás egy ablakban.
  • sakkay
    #453
    Hihetetlenül jól néz ki...amúgy nem csalódtam az angolszászokban, kiválasztották azt a csatát, amiről mindenki tud(ha barbár vs római csatáról van szó, szinte csak ezt említik), és kb. annyira jellemző az az egész csata, mint télen a villám.
    Nagyon kíváncsi vagyok a gépigényre. Na meg arra, megcsinálják e az eredeti cohors létszámot.
  • Kurfürst
    #452
    Hát ez új gép lesz :D
  • bajsz
    #451
    Kezdek tényleg tartani attól ,hogy nem lesz elég a gépem :D
  • Belkar
    #450
    Két új kép





    És azt pletykálják hogy nemsokára kiadnak a Teutoburgi csatáról egy gameplay videót (ugye az újabb képek onnan vannak)
  • PrasCo
    #449
    Nem tudom, én sohasem szembesültem ilyesmivel.
    Egyedül az volt zavaró, amikor egy egységemnek körön túli lépésre adtam utasítást, de az aktuális körben elfelejtettem továbblépni vele, így a körváltás során, "előrepörgetés" lehetősége nélkül voltam kénytelen végignézni, ahogy komótosan a céljához ballag - de ez meg egyedül a saját hülyeségem volt.
  • bajsz
    #448
    Ja és nem csak a Rome-ba össze többi TW ben is ,legalábbis nálam ez volt!
  • bajsz
    #447
    Nálam ez a probléma akkor merült fel,mikor nem akartam lépni a következő kör után sehova,hanem egyszerre lepörgettem 2-3 kört egyből! Ha egy váltásnál már 5-6 percet gondolkozott a gép akkor már zavaró volt!

    Másrészt a Rome-ba nem tudom kinél ,hogy volt ,de amíg csak 4-5 népről tudtam a térképen, elég gyorsan lépett a gép!Miután bent volt legalább tíz a felfedezések során, na akkor volt,hogy sokáig tartott!
  • MaRee
    #446
    Nálam nem. Egyedül a Medieval II-ben valamelyik modban volt ilyen problémám, ott percekig tökölt egy körváltásnál a gép.
  • Molnibalage
    #445
    De. Akkor is sokat töprengett az MI.
  • MaRee
    #444
    Gondolom ti akkor nem talalkoztatok a "show ai moves" kapcsoloval a játékban :D
  • sakkay
    #443
    kultúra
  • sakkay
    #442
    Mármint a kevés játszható nép, ha kidolgozottabb az ok..de kevés nép , hogy pörögjön a körváltás????amúgy beállítás kérdése is lehet, ha ez zavar, aztán akkor nem látod mit lép, hamar lezavarja a gép.De kevés népet kívánni? Az egész ókori világ sava-borsa a sok különböző nép, és kutúra!
  • sakkay
    #441
    Ezt ugye most nem gondoltad át..vagy?
  • Molnibalage
    #440
    Anno az RTW is ilyen volt nálam...
  • bajsz
    #439
    Igen ez jó döntés lesz részükről!
  • bgabor
    #438
    Nem feltétlenül rossz a viszonylag kevés frakció, az Empire: Total Wart konkrétan kinyírta a túl sok frakció, mert emiatt még a top gépeken is 30-45 másodperc volt az end turnozés. Gyakorlailag a játékkal töltött idő fele alatt csak ültél és vártad hogy lépjen a gép. Nevetséges volt, a TW széria mélypontja.

    Kevés, de jobban kidolgozott frakciónak sokkal több értelme van. Jó látni hogy a fejlesztők nem akarnak a korábbi hibáikba esni.
  • bajsz
    #437
    Kezdek hinni én is abban,hogy nem lesz elegendő a gépem erre a játékra :D
    Ezek a mostani képen egyszerűen csodálatosak komolyan!

    Tényleg sikerült nekik filmhatást kelteni,ezért ez a játék lesz egyedül a gépemen komolyan mondom! :D
  • Belkar
    #436
    Nagyon remélem nem fizetős DLC formájában lesz csak elérhető a többi nép
  • PrasCo
    #435
    Szóval több nép lesz, max. fizetek értük. ...jó. Azazhogy jónak nem jó, de még mindig jobb, mintha egyáltalán nem lennének.
  • Belkar
    #434
    Erről hol nyilatkoztak? mert én úgy tudom hogy csak a 8 reklámozott közül lehet majd választani alapból a többit meg fel kell oldani.
  • wednes
    #433
    Kapásból lehet játszani az összes néppel arról már nyilatkoztak. Nem lesz feloldás. Szóval marad a DLC-s rendszer, ahogy a Shugon 2-nél volt.
  • sempronius18
    #432
    Egyenlőre csak 8 választható nép lesz ez biztos.

    A többit aztán fel tudod oldani, vagy akkor ha megnyerted a kampányt, vagy valamilyen patchel, vagy legrosszabb esetben meg kell vásárolnod őket DLC-n.
  • PrasCo
    #431
    Valaki nyugtasson meg azért, hogy a TWikin nem az _összes_ választható nép szerepel létszámban; mert ha igen, akkor azért erősen csalódott leszek. A maradék kettő elszáll mondjuk a görög városállamokra, és egyiptomra, aztán csókolom? :\
  • sempronius18
    #430
    Hoppá a total war wikin fent is van az új nép. Nem a Cherusok lettek azok hanem a Szvébek (Suebi).
    Remélem azért a Parthusok, vagy a Szeleukidák választhatóak lesznek még, mert Egyiptom szerintem biztos, hogy az lesz.
  • sempronius18
    #429
    Semmi baj valamelyik angol oldalon írták, hogy a képek bizony a Teutoborgi csatából vannak.
    Egyébként így gondolom, hogy a Cherusok germán törzse is választható nép lesz, ha már ezt a csatát is feldolgozzák.
  • sakkay
    #428
    Inkább így:A Kr. e. 2. század végén, Marius egy professzionális katonai hatalommá, a legszegényebb osztályoktól elvonva, alakította át a korábbi rövidéletű légiókat, lehetővé téve Róma számára, hogy nagyobb hadsereget hozzon létre, és Róma munkanélküli polgárainak munkalehetőséget teremtett. Azonban ez inkább a parancsnokuk felé tette hűségessé a katonákat és nem Róma iránt. Ebben a periódusban, minden Itáliai régió teljes római állampolgárságot kapott, és biztosítottak egy nagyobb alapot a hadseregnek, szegény rómaiakkal pótolva.

    A késői köztársaság és korai császárság Cohort légióit gyakran Marius-i légióknak hívták. A Vercellae-i csata után Kr. e. 101-ben, Marius minden Itáliai katonának római állampolgárságot adományozott. Döntését azzal indokolta a szenátusnak, hogy a csata zajában nem tudja megkülönböztetni, hogy ki római és ki szövetséges. Ez hatásosan kiküszöbölte a szövetséges légiók fogalmát, a továbbiakban minden itáliai légiót, római légiónak tekintettek és a teljes római állampolgárság nyitva állt Itália összes régiója előtt. Így a 3 különálló típust a nehézgyalogságnál felváltotta egy egyedüli a légionárius állandó típusa, amely a principeseken alapult: a 2 nehéz dárdát pilumnak hívták, a rövid kardot gladiusnak, volt még páncéling, sisak, derékszögű pajzs vagy más néven scutum.

    A szövetséges légiók szerepét végső soron a szövetséges csapatok kontingensei vették fel, amiket Auxilanak hívtak. Mindegyik légiónak ugyanakkora vagy közel ugyanakkora méretű segédcsapata volt, amelyik tartalmazott speciális egységet, mérnököket és utászokat, tüzéreket és ostrom mesterembereket, szolgálati és segítő egységeket és az egységeket kiegészítették nem polgárokkal (akiket a leszerelés után római állampolgársággal jutalmaztak. Az Auxiliakat általában teljes egységgé formálták, mint pl.: a könnyű gyalogság, könnyű lovasság vagy a Velitek és a munkások. 10 vagy annál is több lovasított gyalogság felderítő szakasza is volt, amit Spekulaturesnek hívtak, akik mint kézbesítők szolgáltak, de akár a katonai hírszerzés korai formája is volt. Ezen reformok közben, a légiók állandó Cohorsokba lettek szervezve, az első időkben. Az átalakítás előtt a Cohorsok ideiglenes adminisztratív egységek vagy számos manipulusnak taktikai feladatot szerveztek, sokkal inkább ideiglenesek voltak, mint a korai köztársaság légiói. Most ezek a Cohorsok 6, 10 állandó egységek, 5, 8 centurióból álltak, mindegyiket egy centúrion vezette az optio (segítő) támogatásával. Az optiok azok a katonák, akik tudnak olvasni és írni. A cohors tette ki a légió alap taktikai egységét. A légió rangidős centuróját primus pilusnak hívták, a katonai pálya és a lagátus-i tanácsadás néha előmozdította a magasabb rangot.

    Minden légió csomagkísérete 500-550 öszvérből állt vagy kb. egy öszvér tartozott 10 légionáriushoz. A csomagkíséret eltartása túl nagy lett, Marius mindegyik embere a saját felszerelését vitte, beleértve a pácélt, fegyvereket és 15 napra elegendő fejadagot, a teljes rakomány mintegy 50-60 fontot nyomott. Ezt könnyebben tették, mindegyik légionárius a vállán hordta a rakományt. A katonákat Marius-i öszvéreknek hívták, mivel saját maguk hordták a velük járó jelentékeny felszerelést.

    Ebben a periódusban a tipikus légió 4000-5000 légionáriusból állt éppúgy, mint nagyszámú táboruk kísérői, szolgák és rabszolgák. A légiókban 6000-en is harcoltak, számos cohors között felosztva, habár a későbbi Róma történelmében ez a szám lecsökkent 1000-re, számításba véve a nagyobb mozgékonyságot. A számok így változtak a háborús sérülésektől függően a hadjárat közben; Julius Caesar légiói a Gall hadjárata alatt gyakran csak 3500 fősek voltak.

    A taktika kissé különbözött a régebbi időkétől, de jórészt javította a katonák szakmai kiképzését. Az Auxilia ismétlődő támadási után a közelgő ellenségre záporoztak a légionáriusok pilái, 30 méter távolságra dobták a római vonalaktól. A pilum fém csúcsa az eltalált ellenség páncéljába hajlott, így a segítségnyújtás hasztalan volt. A pilum egy rafinált hajítófegyver, amelynek 60 cm-es nyársszerű hegye ki volt könnyítve a tövénél, hogy ha a lándzsa a földbe, vagy pajzsba fúródott a nyél elhajlott, és már nem lehetett visszadobni, ha emberbe fúródott a hegye görbült el és nem lehetett kihúzni.

    Amikor a csata kezdődött, a légionáriusokat kiképezték, hogy az ellenség jobb oldalán döfjenek a gladiussal és ne hasítsanak, őket védte az ellenségtől a nagy pajzs, visszavonulásnál nem nyitottak teret az ellenség csapásának. A légionáriusok céltáblája a védtelen lábak voltak, ezzel megbénították az ellenséget, amíg a csata tartott.

    Késői köztársaság és korai birodalom

    A Marius-i reformok után és a késői köztársaság egész ideje alatt a légiók, jelentős politikai szerepet játszottak. A Kr. e. 1. században a népvezérek azt mondták, a légiók fenyegetettséget jelentenek. A kormányzók a légióknak nem engedélyezték, hogy elhagyják a provinciákat. Amikor Julius Caesar megtörte ezt a szabályt, elhagyta Galliát és átkelt a Rubicon Itáliába, meggyorsította az alkotmányos krízist. Ez a krízis és a polgárháborúk elhozták a köztársaság végét és a császárság megalapításához, vezettek, Augustus után Kr. e 27-ben.

    Politikai és gazdasági indoklás miatt, Augustus csökkentette a közel 50 légió számát 25-re, a Markus Antonius-szal vívott háború után. Az új köztársasági polgárháború közben kialakította a saját légióit és számokkal látta el őket, ahogy ők kívánták. Amikor ezek a háborúk befejeződtek

    A hadsereg modernizálása mellett, szabályozta a katonák fizetését és kijavította a szabálytalanságokat. Ez idő közben, az volt a fő esemény, a Gemina légióknál, hogy a 2 légiót egyesítette egy szervezeté.

    Ugyan ebben az időben, nagymértékben növelte a segédcsapatok létszámát, addig a pontig, míg a légionáriusok számával ki nem egyenlítődött. Ő hozta létre a pretoriánus gárdát is, az állandó hadsereggel együtt, ahol szolgáltak a libertinusok és a felszabadított rabszolgák.
    by:G-portál
  • sakkay
    #427
    Ja igen, bocsánat: Marius többek között néhány külső változást is eszközölt a légiókon, többek között azt is , hogy sast kapott mindegyik.(ez rajta is van a képeken.) De a lényeg az volt, hogy a szegíny nincstelenek is felvételt nyerhettek a seregbe, (állandó zsoldért) a felszerelés maguk vitték(ezért egy ideig a többi légió, a "Márius szamarai' néven nevezte őket, addig tehették ezt,amíg az egész római hadigépezet átvette a reformokat,nagyon nem volt sok idő), mindent elosztott a katonák között,a felesleges sallangokat megszüntette, bevezette a cohorc rendszert, és még vagy kismillió dolgot, ha valakit komolyan érdekel leírom.
  • Andriska86
    #426
    Gondolom Gaius Mariusra gondolt, aki megreformálta a római hadsereget. Biztos a felszerelésről és a hadrendről látszik, nemtom :)
  • Molnibalage
    #425
    Fogalmam sincs, hogy a "Marius utáni légiók" mit jelent és honnan látszik, de a képekről még nekem is leesett, hogy ez melyik csata. :)
  • sakkay
    #424
    Bocs.. egy árva szót nem láttam eddig, hogy melyik csata ez..tippem persze volt, de nem csak ez..
  • Belkar
    #423










  • sempronius18
    #422
    A Teutoborg erdei csatában már logikus, hogy így van.
  • sakkay
    #421
    Figyelitek , hogy ezek már Marius utáni légiók???
  • Belkar
    #420
    Én is így vagyk ezzel :D

    Csak az a baj hogy már sokszor kellett csalódnom és ezért megjelenés után mindig várok legalább 1 hetet a vétellel nem tudom hogy majd most hogy bírom ki :D
  • DaemoonHunter
    #419
    Shogun2 még egész jól elment a 4830 on, de itt már lehet hogy erősen vissza kell venni...
    Azért reménykedek hogy a fejlesztők nem a levegőbe beszéltek amikor az optimalizálásról volt szó.
  • PrasCo
    #418
    Megértem, nekem a géphez nyúlás nincs is benne a pakliban - marad az Options... :D
  • Belkar
    #417
    Én örülök ha a rendes kiadásra marad pénzem gépújítás után nemhogy gyűjtői
  • PrasCo
    #416
    Volt már játék ugyan, amit megjelenéskor megvettem (Combat Mission: Battle for Normandy, Magicka, Dishonored), de eddig még soha nem vesztegettem pénzt semmiféle díszdobozos, színes-szagos gyűjtői-egyedi speckiadásra.
    Erre viszont már rakosgatom félre a malacperselybe... :)