5627
10804749371368208052.jpg
  • wednes
    #535
    Én annak örülnék, ha már minimálisan is több taktikai lehetőségünk lenne az egységekkel. Pl: az íjjászok nem csak azért lennének, hogy X számú ellenfélt leradírozzanak (ha pajzsos akkor kevesebbet, de közbe ugyanúgy futnak).
    Az lenne jó, ha minden egyes becsapódási hullámnál meg kéne torpanni, hogy védjék magukat az egységek, vagyis le lehetne ellenséges egységeket fogni vagy lassítani nyílzáporral.

    A pilum eldobásánál is ne csak X számú halott legyen. Ez a fegyver azért volt, hogy a pajzsot használhatatlanná tegye (persze akit eltalált annak kampó). Belefúródott, kihúzni nem lehetett, még meg is görbült, szal pajzs eldob és csak úgy lehetett tovább harcolni. Tehát védelem -6 érték vagy ilyesmi...
  • sakkay
    #534
  • MaRee
    #533
    Azért egy-két rómait csak levágott :D Vagy lehet csak a fotóért állt oda :D
  • sakkay
    #532
    Na igen..meg oszt vagy 40-50 ezer harcost mégis csak irányított szerintem(akármennyire is barbárok, mert ez a csata aztán nem egyszerű volt), nem feltétlenül elöl hentelt mint egy gyalog. bár az amerikai eposzokban megszoktuk, hogy a vezér mindig elöl van, mit elől az ellen közepén, és egymaga levág vagy 200 embert.
  • MaRee
    #531
    A arckifejezés simán betudható a csata hevének, lehet váratlanul érte a fotó miután elvágta egy római katona torkát :D

    A tetkó tényleg érdekes viszont.
  • sakkay
    #530
    Na meg a tetkó az arcon..persze felrakathatta amikor hazatérde most komolyan:)
  • bajsz
    #529
    sztm meg alacsonyabb!! XD
  • sakkay
    #528
    Ez nagyon szubjektív tényleg. Nem is mondtam komolyan, csak nekem nem tetszik. Egyszerűen én nem ilyennek képzelném, és azt a sztereotípiát látom a képen, ahogyan mondjuk az emberek elképzelnek egy barbár vezért. De ő pont nem egy sima barbár vezér volt!
    Ettől függetlenül akár azért , hogy mutassa népének mennyire hazafi,öltözhetett így , lehetett ilyen. Csak az a fej..mondjuk 62 iq...max. Persze ez csak kinézet nem?! Attól még lehet atomfizikus.
  • Andriska86
    #527
    Szerintem magasabb volt.
  • MaRee
    #526
    Na de komolyan. Nekem tetszik ez az ábrázolás, jó, talán nem volt ilyen torzonborz, de semmi biztosat nem tudhatunk. Vagy igen?
  • sakkay
    #525
    Igen..valószinűleg.
  • sakkay
    #524
    Már vártam..
  • Molnibalage
    #523
    Mármint jövő május...? Mert idén május 100%, hogy nem...
  • MaRee
    #522
    Van róla korabeli ábrázolásod? :D
  • sakkay
    #521

    a cheruszkok vezére, szül. Kr. e. 17-ben. Ifju korában az akkori szokás szerint római hadi szolgálatba lépett, Augustustól ezért polgárjogot s lovagi rangot kapott. Visszatérve Germaniába, nőül vette Thusneldát, akit apjától, Segestestől megszöktetett volt stb..
    Szerintetek így nézett ki, mint egy félőrült kannibál, germán-római' felszerelésben??


  • wednes
    #520
    Csak nem a rómaiak által felnevelt, germán, akit pont azért küldtek oda, hogy Róma érdekeit és befolyását erősítse a germánok között?
  • MaRee
    #519
    Na? Nem hordott zsákmányolt római cuccot, nem volt bajsza, nem ilyen színű volt a szeme?
  • sakkay
    #518
    Elméletileg ő a germán vezér,Arminius. Mondjuk ..de inkább nem is fárasztalak már titeket.
  • MaRee
    #517
    Úgy látom jobb is, hogy csak ősszel jön ki, mert a végén nem mennék ki a házból és olyan lennék őszre, mint Gollam :D

    Germania will be free!!!!!

    Nagyon jó lesz, valakinek megvan teljesben a végéről a háttérkép, a (gondolom) germán harcosról? A tw.com-on is az a háttér, de nem tudom lementeni.
  • sakkay
    #516
    Őőő..szóval így kell beszélni történelemről. Ha valamit állít, vagy következtetést von le, odaírja a forrást..és az nem dr Tobiás
  • sakkay
    #515
    Sokszor linkeltem már eme oldalt de szerintem igazán érdekes.
  • sakkay
    #514
    Igen a realitás ez..
  • Kurfürst
    #513
    A stragéiai térképből meg a keleti frakciókból (amit én biztosra veszekek hogy a ptolemaidák és a szeleukidák lesznek) még semmit sem láttunk, szinte biztos hogy ezek még sehol sincsenek készen, bőszen dolgoznak rajta a grafikusok. Kártágó ostromával kapcsolatban mondták hogy még alfa az engine, hol van az még a bétától, meg a teszteléstől, debuggingtól? Márciusban kapunk majd valszeg még két faction previewt, utána elkezdik csepegtetni a kampány térképes, csatás featureös videókat, nyáron már talán lesz egy demo. Én nyár végét, de inkább az ősz elelejét tippelem. Sajnos, mert én is nagyon kezeim közé kaparintanám már. Gondolom a demóban kártágói ostromot kapjuk meg, mert ott lehet játszani a hajókkal is, mint új featurrrel, meg különben is, ez is csak ugyanaz mint a D-nap, csak szandálban. :D
  • Kurfürst
    #512
    Hát, az utolsó általam értékelhetőnek tartott real-time taktikai fantasy kb. a Dark Omen volt, és az NAGYON nem ma volt. :D
  • sakkay
    #511
    Hm..hát lehet esélyes mégis az a május. Persze nagyon kevés az esély, de ezt elnézve van. Nem emlékszik valaki, hogy mennyivel a megjelenés előtt szoktak videókat kidobni tw-esetében, azért ez már a sokadik. (3. talán) Ha megjelenne márciusban egy kampányt magyarázó videót, én elkezdenék komolyan hinni a májusban.
  • bajsz
    #510
    Mint egy film! :D Hogy ledobja dárdával :D
  • bajsz
    #509
    EJJJJJJ :D AZONNAL KELLLLLL! :D:D:D:D:D
  • sakkay
    #508
    Hm..elég szép!!!!!!!!!!!!!
  • sakkay
    #507
    Én csak azt látom , hogy minden játék tele van sárkányokkal, meg orkokkal, és ha netán nem is fantasy lenne(nekem minden az amiben nem létező dolgok vannak), azért biztonság kedvéért raknak bele egy kis zombit, meg varázslatot.
  • Molnibalage
    #506
    RTW szerű fantasy stratégiából sok...? Bevalomm totálisan nem követem a trendeket, de a King Arthur kivételével semmi sem ugrik be. Más szabályrendszerű lehet, hogy van, de azok olyanok is. Utoljára a HoMM IV-tel toltam. Hozzá képes a III röhejesen szar szabályokkal bír, az V és a VI demója sem tetszett...
  • sakkay
    #505
    Bevallom férfiasan azt sem tudom mi az..
  • sakkay
    #504
    Fanatsy annyi van mint a szemét-mindenhonnan az folyik, rendes ókori(nagyon más kori sem) stratégiai progi(ami minden téren meg van csinálva) meg alig.
    Csak ez a bajom. Mint a filmekben is. Megcsináltak már 1000 marvel szart, bezzeg normális film alig alig sikerül. A történelmi támájút nem is mondom.
    Nem persze a gyűrűk urára gondolok, az ok, a Hobbitot régebben még a fiammal is elolvastattam, de talán értitek mi a bajom.
  • Molnibalage
    #503
    Most mondtam egy monsztát. Felőlem lehet tyúkszemes óriás, tölfagybőrű ogre, vagy bármi. :)

    A HooM "kupacos" egységrendszerétől a hajam égnekáll.
  • sakkay
    #502
    Sárkány??
    Utálom a fantasyt. Na tőlem módba csinálhatnak amit akarnak, csak jó legyen az alap engine, legyen nagyon jó! tömeg harc szimulálás, jó közelharc, meg fasza ai+kampány dolgok. Ha ez megvan és más nem is, a moderek(akik nem a fanatsyt szeretik) majd megcsinálják a többit.
  • Molnibalage
    #501
    Igen, kb. ilyesmire gondolok, csak a HoMM világában van varázslat is. Lényegében a King Arthurhoz hasonló felfogás. Sereg + mágia + RTW csata.

  • MaRee
    #500
    Hasonló a Third Age Total War, a szerintem valaha gyártott legjobb mod az MTWII-höz. Ott lehet trollokkal stb-vel zúzni, persze csak a lehetőségekhez képest. Pár év múlva biztos ehez is lesznek olyan modok majd, hogy az agyunkat eldobjuk :)
  • Molnibalage
    #499
    Igazság szeritn a HoMM világára alapuló RTW motort használó játékot igencsak el tudnék képzelni. Mennyire ütős lenne, ahogy 1000 parasz üget a csatatéren és 1 gigamega sárkány rendet tesz, stb.
  • MaRee
    #498
    Felőlem aztán sárkányok is jöhetnek DLC-ben, csak jöjjön már
  • bajsz
    #497
    Ennyi! :D
  • Fec papa
    #496
    Tudod ott a gond az érveléseddel hogy ez elsősorban single player játék lesz, márpedig a rómaiak használtak állatokat a harcaikban, a valóságban ilyen arányban amit leírtál, de mivel itt te fogod játszani a rómaiakat, ezért csak rajtad fog múlni hogy milyen összetételű sereget csinálsz. Nemhiszem, hogy a játék büntetne azért ha nem képeznél kutyás egységeket. Illetve ki nem szarja le a multit, játszok ismerőseimmel illetve keresek normális embert fórumon akivel érdemes játszani, ha tele van gyökérrel.