19801
  • Alexease
    #266
    Nem tudom mi az;) Mentem 1-2 kort, de nekem negy fogy belole semmi:)
  • SirAlo
    #265
    Csak a jatekba nem talaltam egy gombot se amivel tudnak fogyasztani belole, vagy nemtom mi lehet
  • SirAlo
    #264
    attol meg lehet KERS amitol nem f1 :D mas autoba is beszerelheto
  • bardocz
    #263
    De ez nem is F1, biztos nem kers.
  • SirAlo
    #262

    Akkor ez mi? Jobb also sarok es neha fogyik belole es menet kozbe feltoltodik
  • GPx8
    #261
    A kormányt hogy állítottad be?
  • lac coo
    #260
    De gáz ! .... :DDD
  • Alexease
    #259
    Ebben? Sehogy, mivel nincs benne F1 :)
  • SirAlo
    #258
    a KERs-et amugy hogy lehet hasznalni ?
  • Alexease
    #257
    Nalam is olyan, nem tudtam mit kezdeni vele:/ A kovetkezo build-ben javitjak.
  • GPx8
    #256
    A grafikai beállításokkal szenvedek, mint disznó a jégen...
    Akár hogy állítgatom a szélvédő mindig szemcsés.
    Van valakinek esetleg valami tuti beállítása Nvida 4x kártyákhoz?
  • GPx8
    #255
    Tényleg! Köszi. :)
  • Alexease
    #254
    Belepsz a forumba, aztan a fejlecbe talalod a letoltes linket;)
  • GPx8
    #253
    Befizettem én is a 10EUR-t, hogy kipróbáljam, de most akkor mi van? Küldenek egy e-mail -t, hogy honnan tölthetem le, vagy mi?
  • SirAlo
    #252
    Ma rajottem egy uj dolgora: F1 lenyomasaval csomo mindent lehet allitani a jatekon belul;) nagyon jo dolog
  • samsung123
    #251
    no comment
  • lac coo
    #250
  • Alexease
    #249
    Ja, elsosorban a fizikat, a mukodest, a menuket, a hasznalatot kellene felturbozni, aztan johetne a grafika. De egyelore, a forumot olvasva, a grafikaval vannak nagyon elfoglalva, hogy a DX11-et helyrepofozzak.

    De szerencsere, kozben a szimulatoros jelleget is piszklajak. Pl. az FFB-s exe valtoztatasai, ami valoban jo, erezheto, sot sokkal jobb;)

    About CARS_FFB.exe
    By now many will have had chance to sample some initial force feedback changes found in the FFB exe. Some of you liked them, others not so much, but thank you for the feedback regardless of your view! The changes were coded up primarily on the G25 and G27 wheels, and whilst not in any way finished yet I think on the whole they are a step in the right direction. A number of changes were made, so that you know:

    1. Removed fake curb vibration (yay, be gone - evil fakeness).
    2. Wheel forces model based upon suspension movement. Drive one of the open wheel cars to see this. A nice side effect of the implementation is that the forces tend to pull the wheel left when you put left wheels off track and similar for right side. Some of you commented that not all the curbs are emitting vibration. As in real life, not all curbs would do and if our track modellers haven't added bumps to our curbs then the new FFB code won't create a fake force any more.
    3. Centre spring scaled to speed. When the car is stationary, the wheel no longer magically returns to centre and instead muscles are required to rotate the wheel and drag the tyres around.
    4. Front suspension and G force load affecting wheel weight. The wheel becomes heavier under high grip braking, lighter as front grip is lost and during acceleration.
    5. Subtle wheel force when tyres move across obstacles (eg high curb).
    6. Wheel jolt upon impact (go crashing up/down pit lane to feel it).
    7. Wheel rotation force applied when yawing (oversteer).
  • SirAlo
    #248
    Ha tenyleg szimulator lessz akkor szerintem senki nem fog bankodni a felhasznalok kozzul hogy nincs Shift 3 grafikaja :D sot, en annak orulnek ha a grafikan nem is valtoztatnanak tobbet mert igyis eleg gyengen fut a gepemen
  • unrealnoise
    #247
    jah, szóval mostantól lesz fixen hétfőn. azért. :) oké, hogy működni fog jövőre, csak kérdés, ha nem lesz annyi vevő, mint a SHIFT-re és a kiadó sem öl beléjük pénzt, akkor mi lesz egy idő után, tuti nem fogják tudni tartani a SHIFT3 vagy 4 grafikai szintjét, hába ugyanaz a team. de lehet mégis tévedek, ha ugyanaz a banda, és ugyanannyi személy melózik majd a cuccun, akkor attól kell a legkevésbé félnünk, hogy grafikailag "elavul". :D
  • Pitti
    #246
    Itt vannak a részletek: http://www.wmdportal.com/projectnews/tool-packs-perks-and-fees-101/
  • Pitti
    #245
    1millió után 45% rosszul emlékeztem az előbb.
  • Pitti
    #244
    Ezt a részesedéses rendszert nem igazán értem. Azt írja, hogy az összes eladások után (4 platform) 12,5-40% részesedést kapnak a támogatók.
    250.000 eladott példánynál 12,5%
    1.000.000 után 40%
    1m eladott példány után 25m euro bevétellel számolnak. 25euro/játék reális ár, na de akkor mi lesz az ingyenes?
  • Alexease
    #243
    A Junior latja havonta, a Team Member hetente;) Mostantol hetfonkent lesz uj build.

    Ahogy elneztem, jelenleg a Shift2 szintjenek (szolgaltatasok: grafika, efektek, animaciok stb.) az elerese az elsodleges cel, ami mukodni is fog, mert ugy nez ki, naluk maradt minden vagy eleve az ovek az egesz engine. Ha szerencsenk van, akkor az osszes auto es palya is naluk maradhatott, max csak at kell oket nevezgetni, amire nincs vagy nem lesz liszenszuk;)
  • unrealnoise
    #242
    mondjuk kíváncsi leszek ez a lendület grafika terén meddig tart ki, mert nyilvánvaló, hogy a SHIFT2-es cuccot hozták át ide is, és abból építkeznek tovább. Persze ha lesz pénz, idő meg etc, és a motor bírja (gmotor2...), már pedig ezek szerint bármit meg lehet vele csinálni... akkor jó lehet idővel is.

    a kérdés az, hogy nem érte volna meg esetleg a gmotor3-ra építeni... ott nem kell esőt barkácsolni meg ilyenek, dehát ők tudják...
  • unrealnoise
    #241
    el sem telt egy hét az előző build óta. most akkor hogyhogy én is látom team member-ként? Mondjuk én sem fogom mindig menézni, kéthetente vagy néha még ennyire gyakran sem rápillantok. majd ha már tényleg halad a cucc..
  • lac coo
    #240
    Majd jövő hónapban megnézem :))))
  • Alexease
    #239
    Megjelent a Build 074, menni meg nem mentem vele, de Instant Replay mar van benne;)
  • lac coo
    #238
    Szerintem a 68-as F1 gumija, felfüggesztése is elég darabos, azzal nekem is élvezhetetlen a kormányzás, többivel viszonylag jó.


    kipróbáltam Shiftet, hát nem lehet letagadni miből indultak el a CARS fejlesztésnél :)))
  • samsung123
    #237
    öszzesen!
  • Alexease
    #236
    Osszesen vagy egyiranyba?!
  • samsung123
    #235
    260 fordul:)
  • Alexease
    #234
    A Force EX mennyit fordul? 360-as vagy az is mar 900 fokos? Probaltad attenni masik kormenybeallitasra (G25/G27), ahhol lehet a kormanyszoget is allitani. Talan segit, ha ott feljebb lehet allitani.

    Ha valoban csak az erzekenyseggel van a gond, akkor valszeg majd az autobeallitas segit, ha az attetelt is lehet allitani. Vagy a kontroller menube egy plusz allitas, amivel el lehet tolni a kormenyzast, de linearis marad (vagja a veget, ugy sem akarunk parkolni vele):))
  • SirAlo
    #233
    nalam nem az ffb-vel van a legnagyobb problema hanem az erzekenyseggel, tul erzekeny a kormanymozdulatokra
  • Alexease
    #232
    Az az FFB "csillapitasa", minnel magasabb, annal "kemenyebb", "nehezebb" a kormanyzas, nem raz, nem rangat annyira jobbra-balra.

    Nalam valamiert teljesen jo az FFB, ha leszamitom az esetleges tapadasokbol, leszorito erokbol adodo pluszokat, es azt hogy kozepen nem annyira hatarozott (ez lehet autobeallitas is), akkor nincs vele gond. Persze a cars_ffb.exe-vel inditva, mert ott sokkal jobb a felfuggesztesrol jovo "rangatas", ahogy latom, ugy is mozog a kormany.

    Az FFB nalam erosre van allitva (105/100%), minden Deadzone 0, minden Sensitivity teljesen linearis 50%, a Steering Lock 720 (szeretek tobbet kormanyzoni:P), a Steering Damper es a Speed Sensitivity nulla.

    A DevMenu-ben nem piszkaltam bele, ugy jo ahogy van.

    Kimentettem, teszteltem a kontroller beallitasokat (XML), semmi extra nincs benne, ugyanaz mint a SHIFT vagy az rFactor.
  • SirAlo
    #231
    A Steering damper -el mit lehet allitani a jatekba? alapbol 0-an van
  • kifli
    #230
    Stability control miatt volt...
  • bardocz
    #229
    Véletlenül nem steering ratio van itt?(ami mellesleg sokkal logikusabb a steering locknál)
    Mert a steering ratio azt adja meg, hogy hány fokot kell tekerned a kormányon ahhoz, hogy a kerék 1 fokot forduljon el. Tehát pl egy 16:1-esnél 16°-os kormányfordulat tartozik 1°-os kerékelforduláshoz. Más játékokból kiindulva nekem a kényelmes a 10:1, 16:1 közötti értékek, pálya és autófüggő.
    A steering lock meg szerintem a kerék max elfordulását mutatja. Ugyebár rFactor nem tudja, hogy hány fokos a kormányod, így ott a steering ratioval nem is lehet játszani.
  • SirAlo
    #228
    A teljesitmeny meg eleg jo lett az en gepemhez kepest, High texturan is van 30-40 FPS-em, probaltam 15 autoval is ugy kisebb de 20 ala ugyse fog menni szerintem foleg ha a grafikat leviszem mondjuk lowra majd Online versenyzeshez
  • SirAlo
    #227
    Formula Force EX, probalgattam allitani a sebesseg erzekenysege, meg ilyesmiket , valemennyit tudtam is javitni de meg messze van a tokeletestol, de nem is baj mert szerintem ezekutan az iranyitassal , fizikaval es kulombozo dolgokkal fognak foglalkozni mert a grafika szinte tokeletes (legalabbis nekem 1 fokkal se kell jobb grafika:)), amugy a Steering Lockot ha csokkentettem meg erzekenyebb lett a kormany, az nem a kormanyzar? rFactorba ha novelem a kormanyzart akkor lessz erzekenyebb