19801
  • Alexease
    #1347
    Ha lehet allitani (min vagy kikapcs), akkor nincs vele gond;)
  • lac coo
    #1346
    Én még nem néztem, de ha fordul a kanyarban, azt nagyon nem szoktam szeretni :)))
  • Alexease
    #1345
    Remeltem is, hogy nem olyan barkacs lesz, mint az eddigiek (egy statikus overlay kep a monitoron:)))
    De ezt az eddigi DevMod-ban is lehetett latni, mert bar nem mukodott (mert nem volt sisak nezet:P), de lehetett allitani a sikak tukrozodeset, fenytoreset, atlatszosagat es meg mit tudom en mit;) Vagyis ez is valszeg eleg komoly lesz.
  • Fehercsoki
    #1344
    Igen méghozzá arra néz a sisaknézet amerre az autó fordul éppen.
  • Alexease
    #1343
    Teljesen normalisak. Ha talalnak valami komoly hibat es/vagy van valami uj update/tartalom vagy csak ugy van kedvuk (:P), igy het kozben is kitolnak egy update-et;) Igaz, mar csutortok van, de akkor holnap is lesz valami:P

    Van valami uj palya, nem lattam a listaban (Hueden vag mi), nem tudom mi lehet igazabol;)

    Es ha jol olvastam, most bekerult a sisaknezet is.

  • Fehercsoki
    #1342
    Van új build(team member+), egész sok mindent csináltak, kíváncsi vagyok mikor raknak be valamit az új fizikából/FFBből.
  • Fehercsoki
    #1341
    Online be kell jelentkezni játék előtt, de direkt kipróbáltam, ha utána kihúzom a netet minden működik, szóval szerintem hamar fel lehetne törni, csak minden héten fel kéne törni az új buildek miatt.
  • RYO21
    #1340
    TDU 2 betáját is feltörték.
  • lac coo
    #1339
    Egy pre alpha programból ??? Hogy lenne ! :)
  • RYO21
    #1338
    Van már valamiféle tört verzió?
  • Fehercsoki
    #1337
    Még egy kis olvasmány arról, hogy pontosan mit fejlesztenek most.
  • lac coo
    #1336
    Off:

    Eladó egy működésképtelen DFGT kormány, megkímélt állapotban, dobozával.
    Konkrétan az optikai érzékelő kis műanyag tárcsája ment benne tönkre, ha tudsz szerezni hozzá, 10 perc alatt javítható. ezt leszámítva szép állapotban van, nem törött, nincs agyon hajtva , vigyáztam rá .Minden egyéb jó rajta, motorok , pedálok stb, csak ez kis műanyag vacak öregedett el benne.
    alkatrésznek, vagy javításra. 15 000 HUF. Érdeklődni PM. fót, pest környékén átvehető .
  • Alexease
    #1335
    pCARS vs RaceRoom2 palya osszehasonlito:) Igazabol nem sok ertelme van, de tegnap raertem tesztelni;)

    Ha a SimBin nem erolteti meg magat, mar az erkezo vWTCC-vel sem, egyszeruen csak atdolgozzak a shadereket, mar teljesen jo, nem kell hozzanyulni a render engine-hez, es meg gyors is marad;)

  • Alexease
    #1334
    Autonkent valtozik, az biztos. Formulaknal tuti, hogy a legerzekenyebb es legrangatosabb kozepen. Ami igzabol logikus. Probald a legnayobbra allitani a garazsban a Caster-t, az talan segit valamennyit.

    Talan a DevMenu-ben lehetne valamit piszkalni, de akkor autonkent kellene, de annyit mar nem er az egesz.
  • lac coo
    #1333
    Látom szerkesztettél, no most már totál nem értem :))))
  • lac coo
    #1332
    Kipróbáltam, az a baj, hogy ha visszaveszem a kormányszöget setupban, újra olyan gagyi rángatós lesz ...
    Szóval ez a játék egyenlőre csak a sokat tekerős autókkal jó :)))DTm-él, Ariel-nél semmi bajom vele, ezeknél a gyors ,kicsit kormányzós autóknál viszont elég rossz ...
  • Alexease
    #1331
    Igen, ha lassabbat szeretnel, akkor ugy erdemes.

    Ha tul sokat kell tekerni hogy beforduljon az auto, azzal nincs gond, mert a kormanyzasi szoget minnel kissebre kell ilyenkor allitani, azt meg lehet talan 1:1-ig (ennel helyben visszafordulna:P):)))
    Vagyis nem (:P), mert a kerekelfordulas fix, annal tovabb ugy sem forditana. De a lenyeg, ha az auto ~25 fokot tud forgatni a kereken, ha 1:1-re allitod, akkor eleg ~1/8-ot forgatnod valamelyik iranyba, es mar koppanasig van a kerek;)
  • lac coo
    #1330
    Én is így vagyok vele...
    Vagyis a mikor 90fokot kér, akkor tekerjem 180-ra és úgy "lassabb" lesz a kormányzás, nem kell atomnagy kormányszöget állítanom a setupban ?
    Mert pl F1 -es verdánál elég fura, hogy olyan nagy kormányszöggel megyek, hogy a szűk kanyarban átfog a kormányon annyit kell tekernem :)))
  • Alexease
    #1329
    Bar nagy pozitivuma a programnak, hogy 3-5 sec alatt betolt 1-1 palyat (single), de rohadt idegesito a ki-belepegetes, toltogetes, mentegetes a setup tesztelesnel:/
  • Alexease
    #1328
    A driverben nem piszkalom a kormanyszoget, ott mindig max 900 fok. Nem tudom hogy a peogram mit csinal, ha ott kisebbre van allitva.

    A program akkor szamol 1:1-es elfordulast (igazi:jatek), ha a kalibralasnal valoban 90 fokra allitod amikor keri. Attol tobbet forditva, aranyosan kevesebbet fog forgatni a jatekban. Pl. 180 fokot forditva, 450 fokos lesz, eppen fele annyit fog forgatni:)

    A kormanyzas szoge (kerekelfordulas) fix. Igy az attetel autonknet valtozhat.

    Pl. Racer(Radical)V8:
    - driver 900 fok, 90 fok kalibr., jatekban 900 fok tenyleges: ~1:17 kormanyzasi szog aranynal van koppanason a kerek ket oldalt.
    - driver 900 fok, 180 fok kalibr., jatekban 450 fok tenyleges: ~1:8 kormanyzasi szog aranynal van koppanason a kerek ket oldalt.

    Ha 1:1-es kormaybeallitasnal nagyon rangat kozepen es/vagy tulkormanyzott, akkor a kormanyzasi attetelt erdemes allitani. De ez korlatozott, pl. a Racer-nel csak ~1:22.

    Ez nekem spec. keves, en szeretek tobbet tekerni, igy inkabb 450-en hasznalom es leszarom a vizualis szinkron tekergetest, ugy sem azt figyelem:DDD
  • SirAlo
    #1327
    a jatekba a calibrationnal is kemeny, ha meg nem allitom be nem fordul a jatekba rendesen a kormany, de mind1 , ugy latszik meg mindig kuka nalam ez a jatek:(
  • Black Ghost
    #1326
    Hagyd DFGT-n, beállításoknál meg minek tekergeted a kormányt? ..ott nekem is kemény.
  • SirAlo
    #1325
    lejebb vettem, ha az autot vezetem nem eros de a beallitasnal teljesen kemeny a kormany
  • SirAlo
    #1324
    Custom weelre ha rakom akkor nem fog be az FFB de akkor meg nem is erzekeli a kormanyt
  • Black Ghost
    #1323
    ffb-t 75-ről vidd lejjebb és jó lesz.
  • SirAlo
    #1322
    kosz csak az a gond hogy itt a beallitasnal is elegge eros az ffb, nem tudom miert fogja be a kormanyt:( de kis erovel el lehet tekerni
  • Black Ghost
    #1321
    Betudod állítani, nekem is ez van.

    Options
    /Controls
    /katt a kormánykerékre/steering calibration
    /start
    /range, itt tekerd el a kormány valamelyik irányba ütközésig
    /next
    /90°, tekerd a kormány addig amíg a steeringlock pl. 360°(nekem ez vált be) nem mutat, tartsd ezen az értéken
    /next
    /accept

    kész!
  • SirAlo
    #1320
    En is probaltam par korre a Codi f1-et es abbol a szempontbol tenyleg nehez volt (nekem ) hogy az AI elvert :D vezetni nem nehez az autot csak lassu vagyok a tobbiekhez kepest :D
  • SirAlo
    #1319
    Nah par ho kihagyas utan felraktam ujbol a jatekot de a kormanyt nem tudom semmikepp se beallitni a jatekhoz...:| az autoba sokkal kevesebbet tekeredik a kormany mint amennyit a valosagba tekerek es nem enged kormanyszoget se a jatekba allitni, a kormanyom: DFGT, kormanyszognel ahol lehetne allitni igy be van szurkulve vagy fekete( mar nemtudom) es nem is a driverbe megadott kormanyszoget hasznalja , sebesseg erzekenysege 0-val se annyit tekeredik:S szoval erre tud valaki megoldast?
  • Timbu
    #1318
    Az a baj, hogy ők nem hajlandók segítséget használni, mert ők "profi" játékosok. Aztán sírnak, hogy nehéz. Pedig pár bekapcsolt segítséggel menne.

    Ugyan az a helyzet, mint pl a Crysis grafikájával volt. Mindenki sírt, hogy milyen ócska program, hogy nem fut a gépén mindent maxra állítva, pedig közepes grafikán is szebb lett volna, mint más játék maximumon.
  • lac coo
    #1317
    A játékosok többsége egy egyszerű codemasters -f1 játékban nem tud végig menni , még segítséggel sem ! :)
    Mikor kijött az F1 2011 elég jó volt, aztán olyan sírás volt, hogy nehéz, hogy heteken belül jött az első patch és sokkal gagyibb lett!Pedig alapon sem volt azért nagyon odafigyelős .....
  • Black Ghost
    #1316
    Én meg full, de elhiszem valószínű én néztem el, eléggé fáradt voltam.

    amúgy mi változott?
  • Fehercsoki
    #1315
    Én team member vagyok és nekem ott volt.
  • Black Ghost
    #1314
    Tegnap este néztem, nekem akkor 184 volt.
  • Fehercsoki
    #1313
    Már kb tegnap délelőtt óta.
  • Black Ghost
    #1312
    189 build tölthető!
  • Fehercsoki
    #1311
    Szerintem azért még van esélye arra, hogy rendes sim lesz, főleg hogy most írják újra a fizikát, és sok minden nincs is benne(pl gumi kopás,deformálódás), hiába jelenik meg konzolra, ha valaki bekapcsol minden segítséget billentyűzettel is lazán végigmegy bármelyik pályán, szóval csak ezért nem kell árkádnak lennie. Meg hát folyamatosan mondogatják, hogy de bizony ez HC sim lesz, illetve elég nagy nevek dolgoznak rajta.
  • cifcuk
    #1310
  • cifcuk
    #1309
    Ez kb úgy van, hogy a játékosok 95% azért akar szimulátort mert az jól hangzik, illetve tudat alatt elhiszi, hogy ő is tudna úgy vezetni, mint Schumacher mert az F12011 ben easyn minden segítség bekapcsolásával gamepaddal, megnyerte a Vb, a játék dobozára meg rá van írva, hogy ez a játék ultra reál szimulátor, ráadásul egy valódi f1 "versenyző" is megmondta miután kipróbálta, hogy ennél élethűbb nincs.

    Ezek után a Gamestar vagy melyik tesztben azt olvasom, hogy nagyon jó ultra élethű csak NEHÉÉÉÉZ, és így sokakat elfog riasztani. Azaz az F12012-től sokat ne várj, mert a "codie"-nak is van fóruma ahol nem kicsi sírás mehet már a nehézség miatt.

    Mindezek ellenére én is megvettem az F12011-et és élvezem is, ha nem is annyira mint te. Jó a hangulata, jó szórakozást nyújt stb.

    A maradék 5%, azért akar szimulátort, mert imádja az autósportok egy vagy több vagy minden formáját, esetleg gyerekkori álma az, hogy versenyző legyen, mert élete a versenyzés. Ráadásul precízebb alaposabb ember a másik 95%-nál ezért utána jár annak amit imád...alaposan. Nem elégszik meg Palik László és kollégái szakmai szintjével, illetve ha ők azt mondják, hogy az autó alul kormányozott vagy fékerő elosztás, akkor tudni akarják, hogy az pontosan mit jelent és ki is akarják próbálni...

    Csakhogy, az ő apukájukat nem Baumgartnernek hívják, így a vásári Gokartnál komolyabb szintű valós pályaversenyzési élmény elérhetetlen a számukra, ezért sírnak az egyre jobb összetettebb, a mindenkori számítógépek számítási erejét feszegető fizikai szimulációért, hogy aztán azzal tesztelhessék a valósághoz egyre közelebb lévő viszonyokat. Ők azok akik 1 tizedért képesek 100 kört tesztelni a beállításaikat, ahogy ezt egy valódi versenyző is teszi, ha nyerni akar.

    Őrültek ők, ezért kevesen is vannak... ...vagyunk.
  • Totti5
    #1308
    Mi játékosok akarunk mindig olyan szimulátort. Nem is tudom hány fejlesztés fut most ami mindegyike űber fizika és valós, aztán mindegyik teljesen más:) na most melyik az élethű??? ezek játékok, úgy is kell őket játszani. Biztos valakinek az FFB a legfontosabb pont egy autós játékban, de a játékosok 99%nak nem. Persze legyen jó, legyen minél jobb, de inkább legyen tartalmas és élvezetes a körítés, mert az köt le jobban. F1 2011el a mai napig elvagyok, mert játszatja magát, pedig arra nem lehet mondani hogy kifinomult lenne a fizika és az FFB, de még is van olyan szinten hogy jelen pillanatban ha kényszerítenének akkor sem ülnék le egy gánymoddolt rfactor 2 elé F1ezni, mert nem élvezném.