19801
  • Adam Jonas
    #11564
    Ezt az auto pitből kiállást nem lehet valahogy kikapcsolni? :)
  • Screenracer #11563
    Néhány atónál, ahol Motec kijelző van az autóban, azt is lehet lapozni, sőt bizonyos beállításokat állítani is lehet kormányról. Az FA kijelzőjét is lehet léptetni, de érdemes végigpróbálgatni. Sok autón lehet a fékegyensúlyt, első-hátsó sway bart állítgatni, menet közben. Most kapásból ennyi jutott eszembe. Még lehet ugyanúgy kormányról ki-bekapcsolni a gyári segítségeket is. Lehet, hogy Motec képernyő mutatja a gumi használódást, de így fejből nem tudom.
  • Alexease
    #11562
    De az a legnagyobb gaz, hogy (elvileg) mindent az 1db kodolt profil file-ban tarol (konfig, kiveve grafika, karrier, autobeallitasok, eredmenyek stb.) igy ha valamit nagyon atpiszkalnak, valszeg nullazza az egeszet. Gondolom, emiatt sem lehet tobbfele kontroller beallitas es auto setup. Lehet hogy fix az egesz file, es csak felulirogatja a valtozasokat.
  • Alexease
    #11561
    Engem is szamoljatok bele (a letszam statisztika miatt), de jonni ma sem tudok;)
  • Gadfly13
    #11560
    Ha gondoljátok lesz ma is szerver.....
    Csicsára most nincs időm , így csak a lényeg:

    Indítás: 20:00

    SZERVER NÉV: simraceseries (keresőbe ezt kell beírni, segédlet)
    JELSZÓ: srs


    Kocsit és a pályát, majd a lobbyban megbeszéljük.
  • Danecay
    #11559
    Ha megtaláltad, szólj ! :)
  • lac coo
    #11558
    De a hudot valtogatod ott sincs gumijelzes ? A betaban meg mintha lett volna ....
  • Danecay
    #11557
    Nincs valamilyen ingyenes megoldás amivel a gumi kopását lehet monitorozni ha már gyárilag nem tudja a játék? Mondjuk azt sem igen tudom hová tenni, hogy a rajtnál még meleg gumik pár körrel azt követően teljesen tiszta versenykörülmények között visszahűlnek és bekékülnek. Ezt addig még minden kipróbált (nem sok) autónál tapasztaltam. Az ütközések során is kicsit furcsállom azokat a láthatatlan váratlanul felbukkanó erőket amik rendszerint a helyes irányba forgatják az autót. Kicsit F1 2010.es utóérzetem van :)
  • BooMiller
    #11556
    Azt értem, csak ritkán jön át egy fórumban:))) Inkább mi a retket csináljak a setupolásal?:) Így már kemény a karrier:) Na megnézem a gyári fórumot.
  • GeriDoc
    #11555
    Látom érted a viccet.
    Utoljára szerkesztette: GeriDoc, 2015.05.12. 16:24:20
  • BooMiller
    #11554
    Lol, mert le írtam egy bugot?:)) Elég érdekesen gondolod el a fórumozást mint olyan, ha neked van jogod ide írni nekem mért ne lenne? comprende?:))
  • GeriDoc
    #11553
    Most má' fejezzed be, mert ki leszel te is tiltva innét!
  • BooMiller
    #11552
    Azért ez nagyon meleg.. nem lehet elmenteni a setet boxban ha kilépsz akkor egymás mellé teszi a 2 és a 3 fokozatot, professionális munka az már biztos... hány napig fejlesztették ezt hogy egy setupolás elbaszódik?:D
  • BooMiller
    #11551
    Az normális hogy megbolondul a setupolás? mármint fos lesz a váltó és nem tudod menteni....
  • GeriDoc
    #11550
    Másképp gondoljuk. Ne ilyen kicsibe gondolkodjál, hanem az egészét tekintve. Azért egy pc-re fejlesztett játék és egy konzolra fejlesztett között elég nagy a különbség a felépítését, a menüt, a lehetőségeket, az optimalizációt tekintve, nem is beszélve a célközönségről. Pl. itt van egy egér, amivel oda kattintasz, ahova akarsz, és nem kell végig lépkedned a sorokon, vagy a mostanában divatos csempéken. Teljesen más menürendszert kíván, mint egy konzolos, máshogy tud működni a setupolás stb. Optimalizáció szempontjából is más hozzáállást kíván a fejlesztőktől. A szim részt le se írom.
    De ha számodra ez ennyire egyszerű, mint ahogy leírtad, akkor kettőnk közül neked jobb.
    Utoljára szerkesztette: GeriDoc, 2015.05.12. 15:28:21
  • Zsoltee_a_bator
    #11549
    Konzol, PC, tablet, okos-ceruzahegyezo... Mindegyik szamitogep es emberek hasznaljak.

    A kod 95%-a ugyanaz az osszes platformon, nem hiszem, hogy pl a gamepad support kihagyasatol sokkal kulonbozne a vegeredmeny (nem beszelve az elvetemultektol, akik PC-n is gamepaddel nyomjak, persze no offense :) )
  • Screenracer #11548
    Nálam pár napja azzal megy. Nagy különbség nincs, talán nem annyira érzékeny a kormányzás mint előtte, de én ezzel is belepiszkáltam az FFB-be, tehát nem százas. FFB könytárat be kell másolni a docu/cars mappába, ha nem tetszik, akkor törölheted és marad az eredeti, de azt is csinálhatod, hogy amelyik autó rosszabb, mint az eredeti volt, annak a fálját kitörlöd az FFB könytárból és az az eredeti marad/lesz újra. Talán még annyi, hogy ez csak néhány kormányon lett tesztelve. G25/27-en biztos, szóval nem biztos, hogy minden kormányon jó lesz.

    LINK
    Utoljára szerkesztette: Screenracer, 2015.05.12. 14:39:27
  • Danecay
    #11547
    Ezt a Jack Spade Tweaker Files V1.4.1 -t próbálta már valaki? Belinkelni már láttam több helyen is de véleményt még nem olvastam róla.
  • Screenracer #11546

    A 10-es lesz az utolsó Windows.


    - Örülünk, Vincent?
    - ...
    Utoljára szerkesztette: Screenracer, 2015.05.12. 13:48:26
  • barcalaci84
    #11545
    én is kíváncsi lennék egy hosszabb versenyre is majd ... pl olyasmit el tudnék képzelni h valamelyik valóságban éppen futó versenyt újrajátszanak , vagy lejátszanánk előre...pl ugye hétvégén volt a blancpain gt3 1 órás sprint versenye brands hatchen...vagy valaki említette a porsche supercupot azt hiszem...lehetne real weather beállítást használni is akár, nézhetnénk az időjárásjelentést h vajon esik-e majd stb :)
    tényleg amúgy a pilótacsere működik? ha igen akkor hogy?...
    kiváncsi lennék az időkre , a gumi viselkedésére rendes hosszú versenyen , mennyire jön be a taktikázás a versenyzésbe...
  • Screenracer #11544
    Csak a konzol, PC témára írtam.
    Szerintem se a konzol hibája, de azt nem hiszem, hogy "csak" ennyi lenne bennük. Ez a három és fél év egyszerűen nem elég egy ilyen összetett játékra, viszont az összegyűlt pénz eddig futotta.
  • SityiSXT
    #11543
    Amúgy meg lehet próbálni az indítási paraméterekkel is játszadozni a futási sebesség növelése érdekében:
    -dx11mt: ez megpróbálja a DX11 rendert többszálúsítani
    -skipcrowds: a nézők kikapcsolása a pálya mellől
    -pthreads X: itt lehet megadni, hény szálon számolja a fizikát, alapesetben X=2, 1-től 4-ig lehet állítani
    -novr: letiltja a VR supportot, pár embernél ez is gyorsulást hozott
  • lac coo
    #11542
    Engem tovabbra sem vonzanak az ilyen otperces futamok :)
    Vezetesi elmeny nem akkora, ez tenylag csak hosszabb versenyen valtozo idojrassal az igazi. Masnak itt nincs ertelme, arra vannak jobbak......
  • lac coo
    #11541
    De ne kivettem a penzemet, lemondtam a haszonrol, akkor nekem lehet rossz szavam, nem ? :))
    Amugy en azt mondom, ez nem a konzol hibaja, kb ennyi van abban a csapatban.....
  • Screenracer #11540
    Ez nem egészen van így. Először is WMD szavazás volt arról is hogy dobozos játék legyen és multiplatformra, azután arról is volt szavazás, hogy nextgenre álljon át az egész. Másodszor akik befizettek, a "globális" pCARS fejlesztésre fizettek be, és a multiplatform eladás után jár a jutalék is vagy minek hívják, tehát nem csak a PC game fejlesztésbe szálltunk be. Így nem is lehet emiatt senkinek egy szava se, még akkor se ha a PC game, a konzolok miatt hátrányt szenved.
    Utoljára szerkesztette: Screenracer, 2015.05.12. 12:59:59
  • Screenracer #11539
    "A quick note about tires, FFB and "feels"...

    This isn't meant to be a full blown explanation, just a quick hit on what's different in pCARS from most other titles.

    Tires will be at varying temps when you start a session depending on the car, the series and the type of session you are running.
    •Time Trial (TT) mode will start you with heated tires, but they will still take a few laps to come in proper.
    •Free Practice mode (FP) will start you on new sticker tires. Most times they will be cold and very slick for the first lap and will take time to come in.
    •Single Player (SP) Race mode will start you on tires simulating an out or warm up lap. The 1st lap will be tricky, but not nearly as slick as FP. Practice and Qualifying will vary depending on the series. As a general rule of thumb take it easy the first few corners until you are sure you have the car under you.
    •Multi Player (MP) Race mode follows the same guidelines as SP Race mode. Most JIP practice and Quali sessions start out slick and need a few laps to get to temp.

    Tires are subject to both Heat and Wear. Overheating tires is not good, they get slick causing a car to push, wash out or come around. Really hot and it won't want to go anywhere with you...

    Don't expect the same grip level from car to car or from tire type to tire type. Modern Slicks, Classic racing tires, Street tires, Performance tires just to name a few. Then there's the compounds, inters and rain tires...

    FFB is driven by the tire model. There will be some help threads and FAQs along shortly that will explain what you need to know to make it "feel" right for you. There are tweaks on both the controller and car set up side of things to help dial in that perfect for you feel. However, it should be noted that there is no one correct FFB for the whole game here, just as there is no one correct car feel in the real world. A 74 Vega doesn't feel like a formula open wheeler or like a GT3 car. Tires, set up, whether a car has Aero or not, all of these things affect how a car feels aside from the basic car's geometry and will affect how the car generates FFB and feel.

    Last but not least: Don't try to just push a car all over the place and expect it to magically stick. Slow in, fast out is a good starting point. Remember that each car will have specific tendencies, you will have to adapt your driving to WHAT your driving and WHERE you're driving it to be fast. This is especially true when it comes to tire heat...

    This is not a complete list by far, just a few things out of the box to help transition into a dynamic tire model with few canned FFB effects.

    If you have specific questions, post them up. There's a bunch of guys ready, willing and able to help you make the most of your pCARS racing experience.

    Cheers..!"


    Forrás
  • SityiSXT
    #11538
    ""forgalmazo" (MS/Sony) bologatasa. Es kesobb, amikor mar kiado is lett (Bandai), annyival bonyolodott, hogy annak is bologatnia kell."
    Ezzel az okfejtéssel csupán egyetlen gond van: Az SMS indie fejlesztő jelen esetben, és senkinek nem kell bólogatnia. Az MS/Sony nem szól bele, mi jelenik meg a konzolján (nem úgy, mint a Nintendo, bár talán már ez is változóban) - ők egyedül annyi követelményt támasztanak, hogy a program fusson annyira stabilan, hogy ne vágja haza a rendszerüket - ugyebár a low-level programozás hozadéka, hogy közvetlen hozzáférés van mindenhez, ha a dev akarja, így simán kicsinálhatja a user konzolját. Na ezt ellenőrzi a Sony és az MS, a patcheknél is. Ami pedig a Bandai Namcót illeti: ők csak a terjesztői a Project Carsnak, a kiadó továbbra is az SMS - ergo beleszólásuk nem igazán volt semmibe sem.
  • Gadfly13
    #11537
    Jól írta Dino, mert az adminnak is csatlakozni kell valahogy a szerverre és azt úgy lehet, ahogy Ő is leírta. Amúgy nem tudom, hogy most miért nem kapcsolódhatott, csak remélni tudom, hogy frissítettek vmit (tegnap érkezett frissítés a dedicated.exe-hez, csak nem tudni mi, mert nincs changelog). Majd késő délután (otthonról) ránézek.
  • BooMiller
    #11536
    :)
  • endy papp
    #11535
    EZ is karrierbe történt,a 2. név az érdekes.
    kép
    István Vágó
    Utoljára szerkesztette: endy papp, 2015.05.12. 11:41:03
  • BooMiller
    #11534
    Meghívtak karrierben valami Caterham racera erre nézem Szakács Tibor versenyző:)
  • BooMiller
    #11533
    Pálya Bransd volt nem Imola:) Mentem egyet erős esőben Doningtonban max 37 AI-al és emeltem a pályát Highra 27, 65, 44.518 ezzel is el lehetett lenni marad ez a be állítás.
  • lac coo
    #11532
    Tudja a tokom, mas jatrknal nincs baja ....
  • nyuny01 #11531
    "a dedicated része még annyira fapados, hogy csak akkor látszik a lobbyban ill. a keresőben, ha fent van szerveren 1 admin" :)
  • BooMiller
    #11530
    Masszivabb pályán sem olyan rossz BrandsHatch mert sokkal többet eszik mint Imola de itt sem rossz.
    37, 79, 56.203 min,max,avg erős eső Imola 20AI driver 15.4 GTAV beta
  • sertrex
    #11529
    Ezt úgy érted, hogy most is megy? Beírtam keresőbe. Nem jön elő. Steam parancssorban kipróbáltam az -autods és a -searchds "simraceseries" parancsokat, úgy is semmi.
    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2015.05.12. 10:56:40
  • Gadfly13
    #11528
    Lehet vmi ma este is, bár tegnap sem voltunk túl sokan, azt hittem (főleg az itteni aktivitás miatt), hogy többen jönnek. Előreláthatólag úgy néz ki, hogy a hétfő, kedd, péntek és szombat azok a napok, mikor tudunk esténként FUN szervert indítani. Persze ezek a napok sem lesznek mindig biztosak, mert sajnos a dedicated része még annyira fapados, hogy csak akkor látszik a lobbyban ill. a keresőben, ha fent van szerveren 1 admin. Ezért is voltak eddig kiírva úgy a futamok, hogy pontban 20:00-kor lehet csatlakozni. A dedicated szerver amúgy most is megy, csak a fenti ok miatt nem látható. Ezzel a problémával mielőbb kéne kezdeniük vmit, ezért is kérdeztem múltkor (csak asszem nem jött válasz), hogy hol lehet esetlegesen nyomon követni a frissítés utáni changelogokat, mert ez elég sokat segítene, ha érkezik vmi jóság.
    Utoljára szerkesztette: Gadfly13, 2015.05.12. 10:47:30
  • hqx
    #11527
    SETUP GUIDE [G25/G27]

    Ez az AI...!:D
  • Adam Jonas
    #11526
    Hanyas verziójú GF Experience-t használsz? Nekem 2.1.1.0-s verzió van fent, és tegnap simán vettem fel videót a játékból, anélkül, hogy becrashelt volna. Nem lehet, hogy egy újabb verzió van fent neked, ami szimplán rossz? Múltkor jártam úgy, hogy balfék módon felfrissítettem a GF Experience-t, nem indult el, mondom WTF. Aztán utána olvasom a fórumokon, hogy elcseszték azt a verziót, és kb. mindenki hasonló problémákkal szenved.
  • BooMiller
    #11525
    32bites kliens volt, lehet megnézem van e singleben különbség a 64bites javára.