19801
  • BooMiller
    #11404
    Ez értjük csak mi 290X-ről beszélünk végig:)
  • Ankylos
    #11403
    Lehet, hogy várok akkor egy patch-ig, addig meg hanyagolom a carriert, online után annyira nem zavaró, mert ott azért viszonylag sok időt eltöltök... Csak dühítő, hogy ilyen dolgok vannak benne, ráadásul még Limited Edition is...
  • lac coo
    #11402
    A codi f1 sokat szamol akkor az szim ? :)))
    Es igen azt mondtam, higy jobb mint a grid, bizonyara felreolvastad :)
    Nem ertem miert olyan fontos nektek higy szimnek hivjuk, de hivjuk annak :)
    Mellesleg a cm f1 kozelebe nem er ez a jatek se fizikaban, se lebonyolitasba :))
    Tudom probaltam....
    De egy ir rel vagy ac val ezt versenybe kuldeni, az mar tenylag a vicc kategoria.... :))))
    Ezt gondolom mindenki erzi .
  • sertrex
    #11401
    Lehet, hogy egy próbát megér, de érdemben, látatlanban semmit nem tudok javasolni, mert hibaüzenet sincs, ráadásul én is leszedtem a már publikus verziót és nulláról kezdtem az egészet, de ilyen hiba nem jött még elő nálam. Online volt olyan, hogy quali után nem lépett továb a versenyre csak egy fekete képernyő volt, ott ctrl+alt+del-el kellett kilépni. De kidobni még egyszer se dobott.
    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2015.05.11. 11:44:10
  • Ankylos
    #11400
    Újratelepítés szerintetek segítene, hogy ne dobjon ki a játék minden egyes verseny után? Se hibaüzenet, semmi nem jön, csak kilép és ennyi.
  • Ra1n
    #11399
    A Pcars az FFB-n kívül nem tud semmit,pattognak az autók irreálisan mint a barom, közben még az összkerekes vasak is úgy meg tudnak csúszni kanyarban 60-nál hogy megfoghatatlanok,és csak csúsznak és tolják befelé az orrukat....
    Én nem vitázom azzal hogy szimulátor-e vagy sem, csak azzal hogy a valós fizikától baromi messze áll az autók viselkedése számtalanszor.
    De ezzel sem lenne akkora gond, ha élmény lenne menni,de nem az mert a játék hemzseg a hibáktól, otpimalizálatlan, és az AI annyira rém ostoba hgy simán kilök,nem beszélve arról hogy csal is, ráadásul ha véletlenül nekünk jön vagy mi megyünk neki a két autó "összetapad"...A kedvencem amikor a gép hosszú féktávot vesz 1 ezredmásodperccel késöbb fékezem épphogy koccantom a seggét,de hiába állok a féken megyünk ki mindketten a susnyásba a kormányra és fékre lószart se reagál az autó...
    A gridnél persze előrébb jár a játék az autók viselkedését tekintve. De mint szimuláció,még mindig komolytalan és az is marad. Gyakorlatilag egy Nfs Shift némi plusszal fizikában és szimben, és egy adag mínusszal is fizikában illetve bug/ai/élmény tekintetében. Nem több. Színvonal tekintetében pedig no comment az egész....
    Utoljára szerkesztette: Ra1n, 2015.05.11. 11:31:47
  • sertrex
    #11398
    Némi fogalom zavar van ebben mert ugyanis piaci szemszögből valóban inkább a multiplatform játékokkal versenyeztetném a CARS-t, mint az AC-val, stb... De ennek viszont semmi köze ahhoz, hogy szim vagy nem szim. Mert piaci megközelítésben az AC is a vevőktől függ és amint az ábra is mutatja, meg a jó néhány publikus szerver, jócskán van az AC tulajdonosok között olyan, aki a Grid, Shift, stb.. világából rándult át zúzni az AC szerókra. De persze le lehet ezt bontani külön platformra, de akkor is az derül ki, hogy iszonytatóan nagy az átjárás szim és nem szimtől függetlenül. Ami tény, hogy még legalább fél évet biztosan kellett volna dolgozni a CARS-on, persze ebben az esetben az lett volna a szánalmas, hogy már megint késik. Nincs igazság a földön. :))
    Úgy tudom te is nagy barátja vagy ezeknek a Codemasters játékoknak. Éppen ezért nem is értem az összehasonlítást szimulátor szempontból, eleve már ott kezdődik, hogy a CM egy autósjátékot nem tud megcsinálni, hogy kormánnyal lehessen normálisan vezetni.
    Szóval szerinted nem áll magasabb színvonalon a CARS, mint a CM játékai, EA NFS-ei, ideértve a Shifteket is? ...
    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2015.05.11. 11:30:12
  • lac coo
    #11397
    Akkor legyen elcseszett, buta szim, nekem nyoc :)))
  • SityiSXT
    #11396
    Laccoo, egyszer azért megnézném, hogy definiálnál egy szimulátort... Mert mondjuk ami a Wikipédián olvasható, azt szerintem tudja a Cars is - míg mondjuk a Grid nem igazán. És igazából itt van a probléma gyökere: arról lehet vitatkozni, hogy mennyire sikerült jól a Cars szimulációs/fizikai motorja, de azt elvitatni, hogy egyáltalán szimulátor-e - na ez az, amit nem értek (és vagyunk így vele a fórumban még néhányan).
    A 2 év kapcsán pedig: mi is csak annyit tudunk, amit az SMS a WMD fóumon velünk megoszt. A "support" szót használták, ebben pedig angolszász nyelvterületeken nem csak az új tartalmat, de a hibajavítást is beleértik. Kezdjük azzal, hogy a dediszeró egyelőre egy tákolmány, ami épp, hogy működik, ezt bevallottan nem tudták befejezni mostanra sem - és mindenképp jól használható szintre akarják hozni. Emellett a pitanimációk is valahogy kikerültek, majd azok is vélhetőleg visszakerülnek, ha már annyit dolgoztak vele. És ez csak két dolog, ami most így hirtelen bevillant.
  • sertrex
    #11395
    A marketing az, hogy: További két évig új tartalmakkal és extra havi ingyenes autóval ajándékozzuk meg kedves vásárlóinkat.

    Azt már csak mi tesszük hozzá, hogy egy DLC-ben elfér némi javítás is. :DDD
  • lac coo
    #11394
    A marketing resze az is, higy ket evug mindent javutanak .... ? :)
  • sertrex
    #11393
    Értem.
    Erre mondják, hogy ember tervez, Isten végez.
    Ahogy az ábra mutatja nem sikerült betartani, amit igért. Gondolom van az a pénz, ami kárpótolja a hírnevén esett csorbáért. :))
  • sertrex
    #11392
    A marketing tejesen szerves része a piacnak és ezt globálisan értem, nem csak a CARS esetében. És közel se arról szól, hogy a termékek negatívumát emeljék ki vagy hogy csak meg is említsék, hogy van negatívuma. Az autógyártók sokszor azt csinálják, hogy egy új modellnél azt emelik ki ami a leggyengébben sikerül és ha panaszok futnak be, akkor az a védekezésük, hogy bizony új fejlesztés és előfordukhatnak hibák. Aztán szépen, ahogy a kocsi már kint van a piacon, van/lesz több idejük, hogy dolgozzanak a hibán. Az őszinteség nem opció a marketingben se.
    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2015.05.11. 10:52:03
  • lac coo
    #11391
    Ezen nem vutatkozok senkivel, de en veletlenul sem a szimek kozott versenyeztetem ezt a jatekot, ott azert eleg bukta lenne...
    Grid, Forza, Shift, GT.....ebben a korben.
    Azert egy Ac vagy RF cliohoz merve ezt, finoman fogalmazva sem egy sulycsoport....

    Lehet sok mindent szamol, de higy eleg sokszor suta az auto mint allat az tuti....
    Szoval szerintem nem szim, igaz en mar rf1 et se tartom annak.......Talan meg r3e melle beferhet....
    Ami inkabb zavar, higy mindenhol hianyzik az i re a pont.... Ai szar, versenyszabalyok nincsenek, tores valamiert megint csak alig van, az online egy rakas szar stb .......
    Szoval sok mindennel lehet versenyeztettni, de mindegyik mas amit vallalt azt tudja is, a pcars jrlenlrg nem iagazan .....
  • nyuny01 #11390
    Én sem értem, nekem R6870 Hawk-om van és az AC nem fut ilyen jól... ezt a látványt amit a Cars nyújt, hát... meg sem közelíti.
  • Alexease
    #11389
    Ez mindennel igy van, ha elakarnak adni valamit, hulyere reklamozzak;) Ha bemesz a boltba, ott is minden akcios, ujdonsag, meg 2in1:) De ugyanaz van benne mint a regibe, csak kicsit dragabb;D

    Az AC-t is folyamatosan toltak, de ott sem volt egyszeru. 2012 decemberbe jelent volna meg, de semmi, aztan 2013-ban kitoltak egy TechPreview-t, aztan 2014-ben megjelent az EarlyAcces, aztan kellett meg 1 ev amig rendberaktak es valoban "megjelent".
    Vagy az rF2, ami 3-4 evet csuszott, aztan megjelent, utana 1 evre abbahagytak, aztan ismet nekialltak piszkani.
    Az R3E-ben meg az a legnagyobb FFB fejlesztes, amikor egy tizeneve ketezo alap ISI FFB beallitast beepitenek a jatekba, hogy ott is lehessen allitani:D
  • Adam Jonas
    #11388
    "Ever since starting VirtualR, I put a big emphasis on the site being independent and neutral as I´ve always try to report on stuff the most balanced way possible without giving any title, mod or product any special treatment based on personal preference.

    To continue with this open & transparent approach, I would like to let you all know that I´m working for Slightly Mad Studios as of today. I strongly want to point out that this will not interfere with the way I run VirtualR as I´ve always kept my day job a completely separate entity from the site and this will not change in the future.

    VirtualR is set up to sustain itself thanks to my advertisers (please go check them out, they´re awesome for continuously supporting VirtualR!) and will stay independent from what I do for a living. Like I said above, almost nothing will change as I´ll still be covering the same titles and topics in the same neutral manner as before."
  • lac coo
    #11387
    Hat en nem tudom, ezelott 6780 am volt, vagy valami ioyesmi es teljesen jol futott...
  • sertrex
    #11386
    "Amióta Montoya bejelentette, hogy az SMS-nek dolgozik, azóta az elvileg független oldalon érdekesen jelennek meg a cikkek."

    Ez alá is támasztja, hogy már nem független.
    Másrészről meg senki nem kötelezhet senkit rá, hogy független legyen. Főleg nem, ha saját pénzen futtaja az "üzletét". Teljesen más kérdés, ha valaki önként vállaja magára a függetlenséget és ehhez ragaszkodni is fog minden áron. De ahhoz el kell telnie jó pár évenek, hogy elismert legyen, mint szavahihető független, esetünkben weboldal. Egyedül az állami, adófizetők pénzéből fentartott médiumnak lehet törvényesn előírni, hogy független és pártatlan legyen. De ez már egy újabb sztori.
  • SityiSXT
    #11385
    A Pretend Racecars egy megkeseredett WMD tag blogja. Kábé annyira objektív, mint a KKK az afroamerikaiak politikai jogainak kérdésében. Van igazság abban, amit mond, de ez is csúsztatva van - például a Radeonos tejlesítmény. Igen, szarul fut, de ha vette volna a fáradságot, és benéz a Radeonos WMD topikba, láthatta volna, hogy jó 1 éve már a grafikus motor fejlesztője befejelt egy driveres limitbe, és ezt csak az AMD tudja feloldani. Ian Bell megkereste őket, adott hozzáférést a játékhoz, majd kapott egy ígéretet, hogy launchra jó lesz minden. Ehhez képest megjelenéskor az egyik AMD fejes twittelt egy olyat, hogy nem hiszi el, hogy ilyen szarul fut Radeonon a Cars... Persze azóta már törölte ezt, mivel az SMS kiakadt és felhívták őket, hogy hol van az új driver, amit a Carshoz ígértek. És ez csak egy a csúsztatásai közül...
    Abban viszont egyetértünk, hogy van még mit ezen reszelni. Ugyanakkor az SMS megígérte, hogy 2 évig támogatni fogja a játékot, és sajna ma már az ilyen launch problémák kezdenek hozzátartozni a dolgok menetéhez AAA címek esetében is (az SMS-nek meg lépnie kellett, mert lóvé - gondolom - már nem igazán maradt...).
  • sertrex
    #11384
    Dehogynem ciki. Épp ez a bökkenő. Mert ha az NV kártyákkal hasít, akkor az AMD kártyákkal nem lettek volna képesek megcsinálni?
  • Adam Jonas
    #11383
    Indítsunk Kickstarter-projektet, amiben ennek az 5 játéknak az erősségeit összegyúrjuk.
  • Ra1n
    #11382
    Kritizálni lehet. De szénnéhype-olni is....
    Itt a fő gond az hogy a pcars-al ez történt és még mindig ez megy,mert dübörög a marketing gépezet, és ez a nevetségesen magas értékeléseken is meglátszik....
  • Alexease
    #11381
    Kritizalni barmit lehet, hiba es hianyossag mindenben van es lesz. Nincs es nem is lesz tuti program. Mindenhez kell egy kis kompromisszum, nem art egy kis hozzaertes, ismerni kell az aranyokat (melyik program mit nyujt, hogyan, es kiknek), es hasznalni kell.

    Most 5 parhuzamosan futo szimes project van: AC, CARS, iR, R3E, rF2.
    Mindegyiknel hosszan lehetne sorolni, hogy mennyi minden szar bennuk, mi az ami hianyzik, nem jo, optimalizalatlan vagy fake.

    Aki nem tudja helyenkezelni a programokat (hatter, ceg, elonyok, hatranyok, celkozonseg stb.), az szerezzen nehany 10M EUR-t, vasarolja fel az 5 ceget, es csinaljon beloluk 1db tutit 4-5 ev alatt:DDDDD
  • Adam Jonas
    #11380
    Így van. Mondom, a VirtualR-s történetet ismerem, az szó szerint úgy zajlik/zajlott, ahogy leírták.

    Amióta Montoya bejelentette, hogy az SMS-nek dolgozik, azóta az elvileg független oldalon érdekesen jelennek meg a cikkek. Értem ez alatt azt, hogy amint volt/van egy friss hír a pCARS-ról, egyből megjelenik az oldalon hírként; ellenben a többi szimmel. Volt olyan, hogy kint volt Tommy78 SEAT modja rF2-re, de csak 1 hét után került ki a VirtualR-re. Írtam is kommentbe, hogy 'elég friss hír', amire fel F1Racer haverja törölte a kommentemet. :D De ugyanez a sztori van R3E-el, iR-el, AC-al, stb.
  • barcalaci84
    #11379
    mondjuk érdekes h voltak prekoncepcióim a játékkal és kb minden megfordult azzal szemben:)
    látványban, funkciókban, felhasználóbarátibb áttekinthetőbb menüben csalódás...FFB , autóviselkedésben , szimulációban pedig kevesebbet vártam így ebben pozitív a csalódás...

    de a lobby rendszer viccesen működik, a kereső nevetséges rendes filterek nélkül...replay iszonyatosan fapados, ezt nem is értem...itt sincs spectator mód? szinte hihetetlen...Hud-t nem lehet elmenteni ha megváltoztatom stb
  • Adam Jonas
    #11378
    Bármiféle rossz indulat nélkül, de: kicsit nem ciki, hogy ez az AMD-s probléma már ennyi ideje létezik, és még mindig nem tudták megoldani? :) Az egy dolog, hogy a béta alatt előfordulnak ilyen malőrök, ez benne van a dologban. De az már kicsit problémás, amikor a megjelenéskor is fennáll ez a probléma.
  • Adam Jonas
    #11377
    Kíváncsi vagyok, hogy Empty Box-nak mi lesz a véleménye a játékról. 2 napja töltött fel egy videót, annál találtam meg ezt a cikket amúgy.

  • hqx
    #11376
    Tegnap 20:00 óra körül behalt az egész. Én sem láttam a szervert.

    #11337: A legelső online versenyemnél én is kiugrottam a rajtnál, nem éreztem még. Engem meg is büntetett egy boxutca áthajtással. Szerencsére sikerült a lemaradást behoznom, de akkor is figyelni kell a rajtnál a manuális sebességváltásnál. Automatával nem néztem, de nem is fogom, nem szeretem. Így is teli van az online billel játszókkal. Néha borzadály. Bár egyszer sikerült egy korrekt online versenyt menni a Lotus 49-el, real weather stb.
  • Ra1n
    #11375
    Pedig amiket leírt az alapján nem gyűlölködő,hanem tényeket közölt amik ezen a fórumon is jelen vannak és voltak....

    De persze megint süssük rá valakire a gyűlölködő jelzőt amiért a szart nevén nevezi.:)
  • sertrex
    #11374
    Tényleg sok "igaz" dolog van benne, de azért ez nem cikkíró, csak egy blogger, aki igen egyoldaluan és sok helyen csak a kontextusából kiragadva közli a "tényeket". Inkább gyűlölködőnek tűnik, "Hater gonna Hate". És a legtöbb dolog csak azok számára újdonság akik nem fértek hozzá a fejlesztés alatti időszakban a WMD fórumhoz. Ez az AMD dolog is több mint egy éve, de lehet, hogy kettő is van már, hogy folyamatosan ment a fórumon. Hol javult a dolog, hol romlott. Itt jön hozzá, hogy a blogger se tudott mit kezdeni azzal, hogy valami fejlesztés alatt van, mégha félig meddig nyitott is volt a tagok nagy létszámából adódóan. És naívan elvárta a fejlesztőktől, hogy azzal áljanak a nyilvánosság elé, hogy ez se jó, az se jó még. Tényleg érdekében állhatott az SMS-nek hogy rossz hírnevét keltsék a játéknak a fejlesztés három és fél évében. Gondolom komoly eladási mutatókat produkált volna a játék megjelenéskor. :)) Ebből is látszik, hogy amolyan önjelölt megmondószerepben próbál tetszelegni, de a játékipar működéséhez nem igazán konyít. Szerintem ebben az iparágban az öszinteség szót törölték a szótárból, de lehet, hogy be is tiltották. ;)
  • Alexease
    #11373

    En nem tesztelni akarom, hanem hasznalni, igy nalam, normalis (Medium–High, "felesleges" dolgok OFF) beallitasokkal jatszhato. Es nincs 10 eves szintre lebutitva. Az AC-ban szep a natur render, de aztan annyi. A CARS a szolgaltatasai miatt latvanyos.
    A procim 7 eves (2008, Q9550 2.8GHz), a memoriak 9 evesek (2006, DDR2 333Hz), az alaplap valami 12E Ft-os full fapad. Egyedul a videokartya frissebb, GTX780, ami persze a technika miatt talan a felet adja le, nagyobb felbontason kikapcsol a gep (~10 eves 500W-os tap;P).
  • Ra1n
    #11372
    Elég szánalmas de hónapokig a fanok mindenkit noymtak le hogy a játék csodás lesz meg szimuláció meg fizika meg minden...Aki negatívumot írt azt rögtön lehurrogták mondván a frisseb build már jobb meg hülyeséget beszél aki a negatívumokat irogatja...
    És most is ez megy számtalan helyen,érdekes módon az értékelések 7-8 pontosak és mindig kimaradnak az olyan kritikus dolgok belőlük miszerint a játék továbbra sincs kész, bugos, gyenge az ai, optimalizálatlan, és a fizika és szimuláció is számtalan sebből vérzik...
    Pontosan az történt amit számtalan ember aki tolta a buildeket leírt... Vagyis "ha kiadják, bugos és optimalizálatlan lesz".... És az.

    Pcars sztori
  • Alexease
    #11371
    Nincs ATI-m, sose volt, nem tudom hogy megy rajta, de a beta-hoz kepest rengeteget gyorsult (az lenyegeben nalam hasznalhatatlan volt). Nem mondom, hogy nincs gond vele, a szabvanyok, driverek es tamogatas miatt az ATI-n boven elofordulhat.

    A webes tesztek sokszor hasznalhatatlanok. Gyilkolasra megy, lehuzasra, kritikara, semmi kozuk a normalis, valodi felhasznalashoz. Mar olastam olyat is, aki panaszkodott a sebessegre Full Ultran, 4K felbontasban. Persze, hatulrol tologatva, banannal, szamarvezetovel, ez neki csak egy jatek a heten, amit apuci megvett vagy lehuzott warezben.
    A korabban be tett videon is latszik, a Medium es Ultra kozott sokszor nem sok kulonbseg van.

    Az AC-hoz nem is erdemes hasonlitani (max jatekmenetben, autokezelesben, elvezeti faktorban stb), multkor mar irtam. Olyan szintu tudasbeni kulonbseg van, hogy az AC ilyen funkciokkal el sem indulna;)

    Sokaig keszult a CARS, sokszor csusztattak, sokan teszteltek, de en ugy vagyok vele, hogy ez meg mindig beta;) Kell neki legalabb 3 honap, amig rendberakjak (az AC-nek is kellett 1 ev, de ott Kunos egyedul van).
  • barcalaci84
    #11370
    egy olyan 100%os növekedés már jó lenne, mert abszolút nem indokolt szerintem látványban sem a gépigény...vannak nagyon szép pillanatai az engine-nek, de mozgásban nekem néhol még ronda is:)

    mondjuk azt elképzelhetőnek tartom h már csak azért is fut rosszabbul az AC-nál mert itt lehet több mindent számol fizikában...(azt ki ki döntse el magának h jól vagy rosszul számol:) )
  • barcalaci84
    #11369
    azt hittem h ez valami teszt lesz, de ez csak arról szól h a fanboyok milyen elvakultan hypolták a játékot, a kritikákra meg elküldtek mindenkit aaz anyjukba:)meg azzal védekeztek h még nem jelent meg a játék...most megjelent és van egy csomó bug, konzolon tán még több, meg a joyos irányítás sem tetszik neki, az se olyan mint amit akart...:)
  • Ra1n
    #11368
    Az r9 290 maximum OC-vel tudja az alap 970 tempóját.

    Egyébként vicc ahogy a játék fut,az autók kidolgozásán kívül a látvány gyenge.Ehhet képest...
  • sertrex
    #11367
    Azt hallottam, AMD-sek mondták, akik már átálltak Windows 10-re vagy tesztelik, hogy 20-40% közötti frémnövekedés van AMD kártyákon.
  • Adam Jonas
    #11366
    Jó, egyébként a cikkhez hozzátenném, hogy aki írta, meglátszik rajta, hogyan áll a pCARS-hoz (nem túl pozitívan), de sajnos vannak benne igazságok....a VirtualR-s rész az pl. tutira ilyen.
  • Adam Jonas
    #11365
    Senki nem állítja, hogy nincs pariba az R9 290 a GTX 970-nel. Itt specifikusan most a pCARS alatt nyújtott teljesítményről van szó - amint tudjuk meg látjuk, az AMD által jelenleg elérhető Catalyst-ok közül egyik sem megfelelő a pCARS-hoz (nem véletlenül lehetett olyanokat olvasni a megjelenés után, hogy az AMD nemsokára kiad egy Catalyst-ot, amivel megszűnik ez a teljesítményprobléma).