19801
  • lac coo
    #11444
    Olyan kicsi a kulpnbseg, jogy alig venni eszre....
  • Alexease
    #11443
    Foleg ha nem nagy monitor es nem is FULL HD vagy 4K, mert tuti van, akinek mar az alatt minden szar:DDDD.
    Ja, es a Motion Blur is sokat szokott zabalni, meg lag-ol is, ha nincs eleg memoria sebesseg. Bar az segit a sebessegerzeten, tul elheto a hianya.
  • lac coo
    #11442
    Mediumtol fepfele minden csak allokephez kell, talan a track detail ami jo ha maxon van.
  • Alexease
    #11441
    Cockpitben az is felesleges (hulyen nez ki:P), de nem hinnem hogy az annyit lassitana, az maradhat, ha valakinek az kell;)
    A kulonfele elelmosasok nem tudom mennyit lassitanak, de szerintem, versenykozben, cockpitbol, abbol sem latszik semmi (legalabbis nem lehet annyira zavaro az a nehany pixel, foleg, ha meg az fps is erezhetoen no vele).
  • lac coo
    #11440
    Arra tipp, hogy nekem miert fagy ki ha be van kapcsolva shadowplay... ? 64 biten hasznalom .
  • lac coo
    #11439
    Se a lensflare.
  • Alexease
    #11438
    A tukrozodesek (Reflections, Enviroment Map) hova vannak allitva? Az valszeg sokat zabal, es szinte felesleges. legalabbis, szerintem LOW beallitason tokeletes.
    Menetkozben, az autobol, ugy sem lehet latni az auto tukrozodeseket, eleg annyi, hogy dinamikus legyen a tererzet miatt. Az aszfalt tukrozodes hasonlo. Ugy is csak esoben latszik, de cockpitbol, versneyben, esofuggonyben csak tajekoztato jellegu;)
    De a detailed Grass is felesleges, abbol sem latszik semmi.
  • lac coo
    #11437
    Ac nal a rossz aI ette meg a procit nem a grafika ......
  • endy papp
    #11436
    Kíváncsiságból kipróbáltam 1920x1080 felbontásban a 5760x1080 helyett.R9 290x amd
    Nos csalódás mivel semmivel nem fut jobban az fps sem lett több annyival hogy ez futás teljesítmény növekedést eredményezzen.
    Így arra következtetésre jutottam mint az AC megjelenés után,ott hasonló volt a szitu.
    Még kell ennek nem kevés optimalizáció mire elfogadható lesz.
    Igaz száraz időben nincs különösebb probléma de ha egy csepp eső megjelenik már fele az fps.
    Az AC-nál mikor megjelent Monzán 20 ellenfél fölött diavetíítés volt,most 26-nál is rendesen fut.....Ja igen a kettő közt eltelt kb 1 év.
    Azért bízom benn itt is lesz valami hasonló javulás.
    csak győzzük kivárni.
    Utoljára szerkesztette: endy papp, 2015.05.11. 15:23:49
  • priluki
    #11435
    Üdv játtszik valaki dk2-vel? nekem nem megy a menü és a positional tracking.. valami ötlet?
  • BooMiller
    #11434
    32/64 bit között paraszt felhasználónak van különbség? Azon kívül hogy crashel néha a 64bit:)) Szervernek oké de single van értelme?
  • sertrex
    #11433


    Ilyen lett látványra. Nagy különbséget nem látok, igaz kicsit se. :D Viszont az fps nem ment fel 59-nél magasabbra 2 kör alatt. Az előző beállításban láttam 67-et is menetközben.
    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2015.05.11. 14:42:40
  • sertrex
    #11432
    Oké. Kipróbálom.
  • Ra1n
    #11431
    Csak remélni tudom hogy a Forza 6 nem hasonlóan gáz fizikát kap....
    Ehhez nem felnőnie kéne hanem megzuhannia....
  • SityiSXT
    #11430
    Bocsi, hogy belevau, de a DS2x azt jelenti, hogy kétszer akkora felbontáson rendereli a képet és utána skáláz vissza. Szerintem jobban jársz, ha az Anti-Aliasingot kikapcsolod, és inkább az FXAA-t rakod Mediumra. Plusz a Texture Filtering is mehet 16x-ra, jó pár éve ez gyakorlatilag 0 sebességvesztést jelent.
  • sertrex
    #11429
    Most ezen kisérleteztem.



    És ilyen eredményt lehet elérni ezen a beállításon. És fps növekedést. :) Sajnos nem látszik a Shadowplay fps kijelzóje a képeken, de már rajtnál hozta az 50-es fps-t és csak jobb lesz, menetközben.







    Szerintem látványban még így se rossz.
  • unrealnoise
    #11428
    Metacriticen 85 körül áll. Egy nem teljesen faszán befejezett dologtól az nem gyenge... USA premier után elválig hol áll meg a mutató. Steamen és X1-en is nagyon pozitív illetve 4,5 csillagon áll...

    Jellemző a pcarsra, hogy hol azért baszogatnak engem, mert a Forzahoz mérem, és remélem, hogy a Forza 6 felnő majd hozzá fizikában, funckiókban, FFB-ben (kétlem) és, hát van aki szerint a pCars teljesen más közösségnek készül, hol meg azért szól valaki, hogy ez egy szar, miért is lenne ez szimulátor, sehol.nincs egy Forzahoz képest... :D


    Arcade szartól mindenesetre messze van, én rohadt mód elvagyok vele, AI kicsit fapad, de el lehet lenni velük, bugok vannak, patch lesz, ami elvileg (nem hivatalos forrásból olvastam), hogy az X1 verzión 4-7% javulást hozhat teljesítményben. Úgy legyen.

    Mindenki kezelje annak aminek gondolja. Végre konzolon is van alternatíva, szerintem Forza/GT verő sok tekintetben (sokban nyílván nem), szerintem senkinek nem ártana, ha születne egy fasza kis driving multiplatform autós cucc.

    Emlékezhetünk, hogy indult az iR (szektoridők meddig nem voltak, te jó isten....), az rF2, az AC... az Raceroom... Ezeket majdnem mind végigjárva szerintem a pCars a legvállalhatóbb premierre... (Persze tudom, nem evy kategóriában vannak...)
  • BooMiller
    #11427
    Persze változik, akkor csak fos AMD-n....
  • sertrex
    #11426
    Igen, fix időjárás, eső. Majd szárazon is hasonló, de az folyamatosan nő, ahogy húzódik szét a mezőny.
  • BooMiller
    #11425
    Ez esőben? Kb én is ilyennel megyek csak nincs élsimítás, azt rá rakom még rosszabb lesz. egyébként nekem ez elég lenne látványra csak ne felezné esőben:(
  • sertrex
    #11424
    Bocsi, de közben észrevettem, hogy nekem ezen a beállításon hozta a 40-50-et rajt/célegyenesben. Hockenheim GP @ P30 LMP 1 /20 AI. Mondjuk azt nem értem, hogy miért 20 AI, mert logikusan vagy 19 vagy 21. :))



    A vicc az benne, hogyha már így alakult, gyorsan megnéztem clear beállítással is és hasonló fps volt rajtnál, pár kanyar után felkúszott olyan 60 körülire.
  • yesname #11423
    Azt hiszem mindenki számára nyilvánvaló, hogy egy egészséges önkritikát hallottunk. :D
  • BooMiller
    #11422
    Ignore csak hogy ne fáraszd magad tovább.
  • Ra1n
    #11421
    Én fröcsögök jah... ..
    CSOCSI
    Befetéma....


    Utoljára szerkesztette: Ra1n, 2015.05.11. 12:43:29
  • BooMiller
    #11420
    Útóljára írok neked mert felesleges mert csak fröcsögsz... Eljátszottuk a múltkor a napokban az AMD topicban ugyan ezt, leírtad ezt a véleményedet, én rágugliztam a útólsónak kijött VGA tesztjére ami a TitanX volt nem is olyan rég.
    Na majd megnéztem az első 10! oldal eredményeit ebből 9-ben a 290X 5%körül verte a 970-et 1 oldalon meg nem, nekem ez elég volt hogy levonjam a következtetést, nem volt közte sem PH sem Ipon, csak a top oldalak.
    Mivel ez már egy nagy off és mindenki leszűrte a véleményét hagyjuk is abba..
  • nyuny01 #11419
    Én munka miatt most kihagyom, de jövőhéten ha lesz indítva tennék egy próbát. Egy normális online versenyt mennék már, bár tegnap este óta nem tudok csatlakozni sehova.
  • Ra1n
    #11418
    Nem,csak ti tényként leírtátok egy AMD topikban nem megbeszétlük,a 20 oldalból meg 19 egy nagy kamu. De ahogy érzed.:)
    Te fröcsögsz Nvidia pénzelte programokról miközben az AMD hemzseg az elvakult gyökerektől akik mindenre köpködnek ami nem AMD...?:)
    Nyilván minden új játék (Gta V,stb) amin a 970 jobban muzsikál nvidia által pénzelt. JA és persze az olyan oldalak sem mérvadóak akiknél ilyen eredmények jönnek ki, azokat is az nvidia pénzeli. Szemben a Prohadrver elfogulatlan (és abszolút AMD fan mentes, loalololol ) cikkíróival és tesztereivel!!
    Röhögj csak.:)
    Utoljára szerkesztette: Ra1n, 2015.05.11. 12:29:45
  • Alexease
    #11417
    Latom, ismet beindult a "buli", es van uj "megmondo ember" is ;)
  • lac coo
    #11416
    De vitazni nem akarok en ezen, szamomra nem a wikin, meg nem papiron dol el mi a szim , hanem a kromany elott......
    Laza driving gamenek ez tetszik, ugy is kezelem arra hasznalom, ennyi, jol van ez igy , ha valodi vezetes kell akkor meg ac vagy rf2 .
  • BooMiller
    #11415
    ezt már megbeszéltük máshol 20 oldalból 19-en lényegében mindenben gyorsabb a 290X 1 oldalon nem neked az az alap ezen nem tudok segíteni!
    Tehát esőben a 290X-nél egy 960 is gyorsabb de szerinted ez is rendben van, örülök amikor ilyen objektív emberekkel próbálok beszélgetni:DDDDDDD
    Utoljára szerkesztette: BooMiller, 2015.05.11. 12:19:17
  • Gadfly13
    #11414


    SZERVER INDÍTÁS: 20:00 (2015.05.11. hétfő)

    SZERVER NÉV: simraceseries (keresőbe ezt kell beírni, segédlet)
    JELSZÓ: srs


    AUTÓ:
    BMW M3 E30 Group A

    PÁLYÁK:
    Hockenheim (Weather: Fog)
    Zolder (Weather: Light Rain)
    Laguna Seca (Weather: Clear)

    IDŐMÉRŐ: 10 perc
    FUTAM: 6 kör

    Rajt: Repülő
    Üzemanyag és gumi: Real
    Sérülés: Vizuális

    A szerver pontosan 20:00-kor lesz indíva, így csak onnantól lesz elérhető. A szerver csak lobby és időmérő alatt érhető el (futam alatt nem).

    Akinek van kedve és ideje jöjjön!
  • Ra1n
    #11413
    Tényleg nem egy szint,mert a 290x bár néha hozza a 970 szintjét sőt 1-2 alkalommal pár fps-t ráver (ritka,főleg régebbi címeknél,meg 4k-ban), cserébe zabál,és hőt termel, ráadásul OC-ben szar.:)

    Ez a "fizeti az nvidia" duma meg....Nvidia-n is ugyan olyan szarul fut esőben...:D

    Egyébként szeretem ezt a felfogást, mindig ez van. Ha egy játék jobban teljesít nvidia-n akkor azt az nvidia fizeti...De ha AMD-n teljesít jobban akkor meg "naugye milyen jó az amd".....
    Utoljára szerkesztette: Ra1n, 2015.05.11. 12:16:51
  • BooMiller
    #11412
    Na nekem 50-60 FPS-ről 25 esik be esőben.
  • SityiSXT
    #11411
    Mindegy, törölve
    Utoljára szerkesztette: SityiSXT, 2015.05.11. 12:06:00
  • sertrex
    #11410
    Az NV is erősen visszaesik esőben. Nekem GTX670 van és tényleg olyan 40-50 között van 20 AI-val. [email protected], 6GB DDR2 1066MHz-el.
    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2015.05.11. 12:09:30
  • BooMiller
    #11409
    Gondolom ez olyan mint a Crisis2-ben a város alatti tó:) Nehogymár jól fusson ha mi fizettünk neked..... na én meg majd megveszem amikor rendesen megy AMD-n a cucc.. addig fizeti az Nvidia.
  • BooMiller
    #11408
    Még véletlenül sem egy szint... természetesen húzhatod a 970-et én meg vizezem a 290X-et majd folyékony hidrogén ecetera hagyjuk már:))) Az emberek 90% nem húzza a kártyáját....
  • Ra1n
    #11407
    Egyébként vicces,az eső olyan szinten felez,amikor még nincs semmi a képen csak megjelenik az első esőcsepp,már zuhan egy nagyot az FPS szám...:D
  • BooMiller
    #11406
    Ha valaki megnézi azokat az eredményeket az esőben van, és nálam is jól fút a cucc de esőben minima lefelezi az FPS-t, 7870(TahitiLE) kb egy 7950 szintjét viszi...
  • Ra1n
    #11405
    Azzal meg egy szint amíg a 970-est nem húzod agyon....
    Egyébként X nem volt.