19801
  • ergepard
    #11644
    Hali!

    Mai napon lesz tartva valami versenyezés?
    Az előzőkről lemaradtam mivel csak tegnap este jött meg a játék.
  • Pitti
    #11643
    Itt az a baj, hogy aki kéthavi fizetését gépre költi (vagy apuét) az elvárja, hogy most aztán giga ultrán mennyen minden. Hozzáteszem joggal várja el...Én is nehezen emésztem meg amikor 40-50 fps-el kell beérnem grafikát lebutítva mikor nem gyenge a gépem... AC-val 100 felett vagyok mondjuk ott sem full grafikán. Igencsak bosszantana, ha GTX980 kártyám lenne és mediumon kéne játszanom...
    ...megértem azokat is akik mérgelődnek ezen...
    Utoljára szerkesztette: Pitti, 2015.05.13. 12:07:55
  • lac coo
    #11642
    Hat de bakker, nekem jo, neked nem jo ! :))
    AC sufni, lassu bedoglik egy kis tukrozodestol . Ez meeg szep de eszi gepet, nem megy maxon, nekem nincs bajom ezzel :)
  • endy papp
    #11641
  • hqx
    #11640
    Egyébként tényleg nem értik, hogy pl Alex mit írt ,a grafikai beállítássokkal kapcsolatban.
    Utoljára szerkesztette: hqx, 2015.05.13. 11:39:34
  • Tyuki80
    #11639
    Mekkora egy öntelt hólyag......
  • endy papp
    #11638
    Mi ad neked igazat, hogy NV kártyán jobban fut?
    Vagy hogy nincs rendesen optimalizálva és azért nem fut maxon úgy mint kellene?
    Amit AC-ról írsz csak részbe igaz mivel én onlineről beszéltem,ja ott is van AI,bocs nem tudtam.
    Na látod szerinted ugyan olyan lassú a grafika mint volt,az ac,ban....
    Most én is írhatnám hogy te meg nekem adsz igazat....
    Nincs itt gond a szavaidból teljesen süt az irigység és látom savanyú a szőlő....
    Én feltudom tolni maxra most is csak az eső miatt vettem lejjebb és én látom a különbséget itt is ahogy az AC-nál is de aki mindent médiumon használ,mert a gépe összehányná magát fullon annak felesleges is magyarázni bármit is.
    Ha neked ennyire nem jó miért nem kéred MEGINT vissza a pénzed.
    Na látod ha ennyire tudtad hogy úgy sem lesz jó akkor minek vetted meg és legfőképp minek írod be nap-nap után hogy minden rossz és használhatatlan.
    Ez is önámítás ,mert ettől nem lesz jobb
    Én olyat nem emlékszem hogy írtam volna hogy semmi nem látszódik belőle hogy milyen beállításon van,ezt te állítottad,hogy megnyugodjál.
    ja igen lehet jövőre veszek egy új kártyát,de ennek mi köze is van ahhoz hogy neked ennyire fusztráló ez a pCars,
  • lac coo
    #11637
    Ac nal az ai volt processzor gyilkos, azt megoldottak, igaz buta is mint a fold,a grafika ugyanolyan lassu mint volt...Mert szerintem lassu.
    De amit irsz csak nekunk ad igazat, jo igy kozepesen, meg ugy sem latszik, de azert javitsak, meert csak jobb ultran :)
    Amugy szerintem nem fogjak, agyatlan shaderek vannak, a jo isten gepe nem.gyozi azt maxon .....
    Ez ilyen, ez a latvany kellett a ketszaz usergalery hez, ez az ara .....
    Ha az lenne a max ami most a med high, akkor teljesen jonak erezned .
    De az egy onamitas, higy barmilyen jatek, barmilyen guga grafikan jol kell fusson, mert egyebkent szar a jatek ......Egy hatar mindig van.Evekkel ezelott mondtam, higy erre az esore keves lesz egy mai jobb gep .
    Majd jovore veszel ujat es akkor futt maxon, igaz ahigy mondod semmi nem fog latszodni belole :)
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2015.05.13. 11:13:15
  • lac coo
    #11636
    Az AI t csunyan szetganyoltak igy a vegere, eloszor sima rf nek indult, utana egesz jo lett, szepen vedte az iveket, aztan jottt az, hogy minden kanyarban ot auto allt fejreallva, most meg ez ...
    Az, higy buta, cikazik meg fekezget az meg ok, de higy neha urtempot megy vizen, az mar total hasznalhatatlan.
    Amugy szerintem ez konzolon se lesz jo, meg senkinek, ez igy kuka :)
    De kb nekem az az erzesem a beta ota, hogy az ffb t sikeult vegul megpiszkalni jora, a tobbi ami meg nem sikerult azt vagy szetbutitottak, vagy kihagytak.
    Pl a tores jelenleg nulla ahoz kepest ami volt, most gyak egy gtr2 szint.
  • endy papp
    #11635
    Ezt a szöveget meg mindig azok írják akiknek gyenge gépre tellett és örvendenek hogy erősebb gépen sem fut jól max graf beállítással.
    Így megnyugszik a kis lelkük.
    Nem kérem ez nem a számító gépek hibája hanem a játék készítőké.
    Nagyon jó példa erre az AC.
    Ott is az 1.0 megjelenése (elvileg kész játékról beszélünk)után ugyan ezt a szöveget nyomtátok,annak aki fullra húzta a progit.
    Majd eltelt egy kis idő kb 1 év és láss csodát mégis csak meg tudták úgy csinálni hogy majd maxon is fut úgy ahogy előtte low beállításon.
    Ehhez kapcsolódik még mindig de már le írtam ha ugyan azon graf beállítás mellet leveszem a felbontást 1920x1080ra,semmit nem nyerek vele se fps-be se futás teljesítménybe .
    Ja tudom rossz a gépem stb....
    Igen teszteltem nem keveset,nem csak maxra tettem mindent...
    Ja igen ez is a szám.gép hibája.
    Még egy apróság a végére ,neked is és laccoonak is NV kártyája van...ennyi
    Utoljára szerkesztette: endy papp, 2015.05.13. 10:56:23
  • Alexease
    #11634
    Az AI problema erdekes, mert alapbol ISI, nem a gagyi, drotonhuzott fajta. Codies-nel es hasonlo programoknal kamu, scriptelt, semmit nem szamolt fajtak vannak, egyertertelmuen a nagykozonseg jatekelmenye miatt.
    Itt tuti bele kellett nyulniuk, hogy "rosszabb" legyen, akciosabb, a 3 koros bill/gamepad, ereszdelahajam futamokon is legyen sikerelmeny.

    Sajnos ez is a kompromisszum resze: nagykozonseg, multiplatform, multikontroller, eladasok.
  • Alexease
    #11633
    Ezt gamepad-re is optimalizaltak (sajnos ), igy hasznalhato azzal is. Az online eredmenyesseg meg az ottani beallitasoktol fugg, milyen segitsegeket engedelyeznek.
  • Alexease
    #11632
    Ez mindig igy van, es altalaban azok aggodnak, akiknek ketszer-haromszor izmosabb gepuk van, mint az atlagnak :) Reflexbol Ultra beallitas, ha lenne GigaUltra, akkor arra tennek;) Sokszor meg sem nezik, hogy van egyaltalan kulonbseg a kissebb beallitasokon, allokepen, mert mozgasban meg vegkepp nem latszik semmi.

    Minden divat/csicsa program topicban sokszor van olyan, hogy atomeromuvon felteszik full max ultra gigara, aztan jon a kerdes, hogy lehetne gyorsabb. Az hogy magatol visszavegye, kiprobalja, tesztelje, osszehasonlitsa, fel sem merul?! :)
  • ergepard
    #11631
    Hali mindenki!Van aki innen Xbox 360 kontrollerrel játssza a játékot?Online-ban a kormányosok mellett elgyengülnek a kontrolleresek?
  • SityiSXT
    #11630
    Semmilyen bőrönd nem volt. De ez már el lett magyarázva, idézve, linkelve néhányszor - de akkor a GYP bagázsnak még1x: Az AMD bealudt és nem készített sem drivert, sem driveres profilt a játékhoz. Valami driveres limitációba beleütköztek vagy egy éve, akkor az AMD megígérte, hogy megjelenésre rendben lesz minden. Aztán a piros bagázs elfelejtkezett a dologról. A zöld bagázs meg ingyen besegített a saját kártyáikra való optimalizálásba (figyelem! ez nem nVidia GameWorksös cím!), cserébe az SMS telepakolta nV reklámtáblákkal a pályákat. De ha már összeesküvéselméleteknél tartunk: ha ilyen pofátlanul nV lenne a Project Cars, akkor a Panasonic vajon mit csinált? Az a logo is kint van az első töltőképernyők egyikén! Sőt, még Panasonic reklámtáblák is vannak! Jobban néz ki a cucc Pana tévéken? Logitech, Thrustmaster, Fanatec? B+, nem kell összeesküvéselméleteket gyártani!
    Utoljára szerkesztette: SityiSXT, 2015.05.13. 09:49:18
  • Pitti
    #11629
    Hát igen bárcsak ezek lennének a legnagyobb bajok, de pl a mágnesként magával húzó AI már nehezebben feldolgozható, vagy a valódi 3 monitoros megjelenítés hiánya, vagy a még mindig nem igazán jó ffb, középen akkora lyukkal, hogy az már szakadék...
  • BooMiller
    #11628
    Ez legyen a legnagyobb baj:)
  • Pitti
    #11627
    Pedig tényleg nem lenne ez rossz offline-ra de még mindig tele van apró bugokkal amik miatt összegezve már használhatatlan. Csak egy apróság, ha gyakorlás alatt összetöröm az autót, pl leszakad a kerék, akkor azt vizuálisan nem kapom vissza a boxban, :)
    Azaz az autó teljesen jól viselkedik, mintha lenne kereke, csak éppen nem látszik, ott forog ezerrel a kerékagyon a féktárcsa :)
  • BooMiller
    #11626
    Azért pl szerintem bele fért volna 3-4-5 év alatt(nem tom mennyi volt a fejlesztés) hogy kurva esőben mikor knagy vízfüggöny van kapcsolja már fel a hátsó lámpát a faszomba:DD Apróság de jó látni ha van előtted valaki.
    Na ez a bajom hogy offline kellett volna valami, minden másra ott az AC:)))
  • lac coo
    #11625
    Hat igen.... En nagyon megorultem, hogy lesz egy lazabb forzas jatekom, de tenyleg hasznalhatatlan offline . :(
    Szornyen rossz az egesz, pedig ez nem kis feladat megcsinalni, szep modellt, vagy nagy terturat mindenki tu, de en nem igen bizok benne, hogy ezt osszehozzak hasznalhazora, ide nem eleg nemi allitgatas......
  • lac coo
    #11624
    Ez tipikus az a jatek, amit atlag user mindenaron maxon akar majd futtatni .:)
    Mint annak idejen a Crysis.....
    Biztos vagyok benne sok emberben ez hatalmas csalodas lesz, hogy nem olyan mint a szep promo kepeken .
  • Pitti
    #11623
    A hétvégén csináltam magamnak egy változó időjárós gyors futamot formula B-vel, 3 kör "napos - gyenge eső - eső - napos" sync to race idővel. Alapból slick-el akart indulni de én felraktam intereket, hogy majd jól megnyerem a versenyt.
    Az első kör végére kezdett csak csöpörögni, ekkor már csúszkáltam a 120 fokos intereken. A második kör közepére visszahűlt a gumi, és kb már tudtam tartani a lépést az AI-val. A kör végére szakadt az eső, az AI kocsik húzták a ködfüggönyt a slicken, közben előzgettek mert én már megint csúszkáltam a tökhideg inter gumin... (Ja és amúgy tök szépen csillogva tükröződik a vizes aszfalton a nemlétező féklámpájuk...)
    Szóval kikapcsoltam a gépet és kimentem füvet nyírni
    Utoljára szerkesztette: Pitti, 2015.05.13. 09:07:20
  • BooMiller
    #11622
    Félre érted kérdezz nyugodtan, de a procitunning az hosszadalmas lenne itt, vannak megfelelő topicok itt vagy a PH-n.
    Gondolom ha a szerveren ki van tiltva akkor nem lehet automatát használni.
  • Screenracer #11621
    Csak ott, ahol a "Force manual" ON-ra van beállítva. Amúgy bármilyen váltóval mehetsz.
    Utoljára szerkesztette: Screenracer, 2015.05.13. 08:37:13
  • ergepard
    #11620
    Rendben,nem offolok tovább.Még egy utolsó kérdésem lenne,online csak manual váltó van?
  • Screenracer #11619
    Itt már volt róla szó, a max beállítás legfeljebb videókészítéshez és screenshotokra jó, ingame nyugodtan visza vehetsz egyet-egyet, hogyha az fps az elsődleges. Cockpitből a fele se látszik azoknak az effekteknek. Ráadásul a kinézet eléggé izlés dolga, szerintem neked kell eldönteni, hogy mennyi kompromisszumot vállalsz, hogy jó legyen az egyensúly. Ha majd végre megjelenik az AMD varázsdrivere, azután újra visszateszed maxra. :)
    Utoljára szerkesztette: Screenracer, 2015.05.13. 08:33:13
  • BooMiller
    #11618
    Ne a földön:) de akkor olvasgass tunning topicot vagy akármit ez itt nagyon off.
  • ergepard
    #11617
    A 15.4 az a Beta driver ha jól tudom,azt már feltettem rég.Nagyon kezdő vagyok még ebben,hol tudom húzni a processzoromat?
    Ui.:Köszönöm,hogy segíteni próbálsz.
    Utoljára szerkesztette: ergepard, 2015.05.13. 08:28:02
  • BooMiller
    #11616
    Jó de te brutál felbontást használsz:)
  • BooMiller
    #11615
    Legjobb amin felröhögtem(inkább sírni kellene) másik fórumban "el si adom az AMD kártyám mert mekkora köcsög az AMD hogy ilyen szarul megy rajta) Nvidiás bőrönd azért elérte a hatását a 80 alatti mezőnyben:)
  • endy papp
    #11614
    Nekem erősebb amd-van de az sem bírja a maxot,így médiumon esőben is használható ennyi .
    Nincs mit ezen sokat agyalni.
    Próbálgattam eleget ezen része valóban még optimalizálatlan,vagy csak amd-re,nem tudom .
  • BooMiller
    #11613
    Probald ki a 15.4-rt ha még nem tetted, ha alapon megy a proc húzd meg rendesen:))
  • ergepard
    #11612
    Valaki kérem leírna egy beállítást erre a gépre?
    I7 4770k PROCESSZOR
    Amd Radeon r9 280x Toxic 3gb edition VIDEÓKÁRTYA
    16 gb MEMÓRIA
    z87 pro ALAPLAP

    Ha minden beállítást maxosra rakok akkor csak 35-45 fps-em van,rajtnál pedig 20,gondolom mivel nem jól optimizálták AMD-re.
    Előre is köszönöm!
  • endy papp
    #11611
    Neked kel eldönteni.
    Én ha ott tehetném vissza kérném a pénzem ha nem is nagyon sokat tettem bele de kár volt,jó én volta a hülye mert hittem benne hogy majd idővel,de nem .
    Igaz az még mindig alfa béta vagy a tök tudja mi alkar lenni.
    Tény hogy ott a legjobb az AI ,de ennyi számomra a többit nekem nem sokat ér ,"simbin update..."
    Utoljára szerkesztette: endy papp, 2015.05.13. 08:14:22
  • BooMiller
    #11610
    Public szervernél azért jobb az AI:DDDDD
  • Timbu
    #11609
    Nem flémelni akarok, de a nem tökéletes AI miatt felmerült a kérdés: ez vagy a R3E? Mert annak sem rosszabb a FFB-je és a fizikája, van benne tartalom bőven, viszont talán most ott a legjobb az AI.
  • BooMiller
    #11608
    Aztan erkezik a bananos hogy o veri a 100%-os AI-t ja segitsegek bekapcsolva plust a retek tudja mi kapcsol alapbil ha banannal mesz. Megy gondolat sokan az AC- ra mondjak hogy sin auto:)))) kerdezem akkor ez mi?
  • BooMiller
    #11607
    Problema az hogy a tobbsegnek/bananosoknak ez jo, elmondom mert. Megszoktak a utolso helyrol nyerek 1 kor alatt:))) Teljesen jo addig a pontig amikor egy szimes felrakja 95% vagy fole, jon a gond eltero fektav mert o segitseggel fekez. Kiprobaltam beraktam a segitseget egybol ott a fektav:) Plusz a tobbi amit irtatok. Arril nem is beszelek hogyha lemesz a palyarol alig valtozik a tapadas pfff ok meg 20 metereket vagnak lol. Innentol lenyegtelen mit szamol nfs.
  • lac coo
    #11606
    Nincs mirol beszelni, amig ilyen otvar az aI, teljesen mindegy mit rakok fe: :)))
    Ttudom majd javitjak....... :)
  • endy papp
    #11605
    Nem akarok én lenni a nagy megmondó de ,barcalacival teljesen egyet értek és valóban jól mondja.
    Teszteltem eleget online is.
    Ha slicket raksz fel szakadó esőben(nem automatán van) akkor semmi esély az autózásra.Pl FA-val el nem tudsz indulni....
    Legegyszerűbb a FA-ra vagy valami nyitottra rakod ott mindig látszik mit tett fel az automata vagy épp te mit választottál.
    Nyilván ha picit esik más más a helyzet és automatán van akkor variálja de szerintem nagy gond nincs,vagyis mégis van valami de ez lehet csak ilyen,amit észre vettem és le is írtam.
    Köd(fog) esőgumi kell ,hogy ezt miért így találták ki nem tudom,na persze itt is csak 5-6 körig jó majd túlmelegszik és lassul ,de legalább nem csúszkál mint a slick,persze mediomon ,vagy intermedien,nem próbáltam,mivel az nincs minden opciöban.
    Én azt mondom nem oly rossz a helyzet ezen a téren ,mint ahogy laccoo lefesti,mivel igazából nem is tudta épp mi van fenn csak leírta a véleményét,úgy hogy nem is látta szemmel mi van fenn..
    Nem mondom hogy nem lehet benn e hiba ,bug,de nem rossz.
    Az AI más téma ,neked felrakja az eső gumit ők meg rongyolnak slickkel mint barom,de gondolom itt is így egyszerűbb volt így vagy ez is bug
    Szerintem az a gond az AI-nál nem tudták az átmenetet leszimulálni elég jól hogy mikor esek vagy épp elállt hogy is legyen itt én is érzek nem kis "problémát...


    Utoljára szerkesztette: endy papp, 2015.05.13. 06:53:12