2420

Fejlesztői változatok:

Két fejlesztői ág létezik: Master, Nightly. Ezeket hívjuk branchoknak. A Master mindig az alaposan letesztelt, hiba nélküli változatot takarja.
A Nightly-ban találjátok mindig a legfrissebb verziót, ami sok újdonságot hoz magával, azonban sok hibát is tartalmazhat. Mindenki saját belátása szerint válassza a neki kellőt. Ha nem fontos hogy azonnal hozzájuss a legújabb funkciókhoz akkor a Master-t válaszd. Ha nem tudsz várni, akkor a Nightly is nagy valószínűséggel használható.

Telepítés:

A fejlesztői változatok telepítési útmutatóját a GitHub README fájljában találjátok. Az Chrome, Opera és Safari verzió állományára elég duplán kattintani, a böngészők felismerik és automatikusan telepítik a bővítményt.A Firefox verziónál az XPI állományt rá kell húzni a böngésző ablakára, majd ezután települ az is.

Egyéb megjegyzések:

A Chrome és Opera verziók automatikusan frissülnek, amennyiben az Extension Gallery-ből lettek letöltve. A Safari verziót kézzel kell frissíteni.

Firefox támogatás

A Firefox JetPack extension fejlesztői környezetében található számos hiba miatt a Firefox port fejlesztése fellett függesztve. A jövőben - ha változás történik - a port újra elérhető lesz. A régi verzió továbbra is elérhető akinek szüksége lenne rá.


SG Tools
  • pxxl
    #217
    és lehetne jelölni valahogy, hogy melyikek az új üzenetek, amik válaszok valamire? :D
  • Ability
    #216
    Lesz egy minimális méret pl.
  • pxxl
    #215
    hírtelen nem találtam más szót :D
  • pxxl
    #214
    és mi van ha sok válasz érkezik és elfogy a hely :)
  • pxxl
    #213
    aham, felraktam, látom, de sztem ez így itt zavaros, vagy csak nagyon új elgondolás ide. nemtom. tesztelem egy ideig, hogy milyen.
  • Ability
    #212
    Yup, ki is kaptam a válaszerre linkeket. :D
  • MerlinW
    #211
    Szerintem itt nincs lenyitás. Minden válasz az adott hsz alá kerül. Mint PH-n. Jó ez.
  • Ability
    #210
    Épp ez a lényeg, hogy nem sorrendben vannak az üzik, hanem megválaszolás alapján mutatja. Ne nézzétek a HSZ számokat, csak megkavarnak titeket. Magyarázat fentebb.
  • FZoleee
    #209
    igen, szerintem is így kéne ennek lennie, ahogy mondod, így átláthatatlan :D
  • pxxl
    #208
    teh ez most csak nekem zavaros?

    alapból alulról felfelé növekszik a hsz szám. és meg tudod nézni a válasz XY üzenetére gombbal hogy kinek a hsz-re ment a válasz, és ezt alá rakja.

    te most "kinyitottad" a válaszokat, és megfordult a sorrend. a lenyitott válaszoknál fentről lefelé nő a hsz szám :D ez így elég érdekes, főleg, ha egy oldallal régebbi kommentre válaszol valaki :D akkor is odarakja egy oldallal korábbra a friss választ?

    inkább megnézem milyen xD
  • Ability
    #207
  • Ability
    #206
    Új fícsőr a nightly-ban: kommentek lépcsőzetes megjelenítése. A válaszként írt kommenteket a megválaszolt üzi alá teszi a script, ezzel létrehozva egy lépcsőzetes megjelenítést. Gyakorlatilag vizuális úton mutatja hogy melyik komment kinek lett megválaszolva.

  • Jim Morrison
    #205
    gondoltam hogy a héten fellövöd
  • Ability
    #204
    Új hibajavító változat lett publikálva. Emellett felkerült az Ext a Chrome Webstore-ba is, az innen telepített változat automatikusan frissül.

    https://chrome.google.com/webstore/detail/kjjpmpppganmopmjbkkbkjgglglejnll
  • pxxl
    #203
  • Ability
    #202
    Mivel eltávolítod a DOM-ból a felhasználónevet. Javítottam minden esetre. :D
  • pxxl
    #201
    megint egy scriptes topikban csinálja :D (máshol is)
    ebben a topikban nem.

    ahogy betölt a második oldal, mindenki kap nyilat, aki válaszolt valakinek
  • Ability
    #200
    Nekem jó, többiek?
  • pxxl
    #199
    a "Nekem érkező üzenetek kiemelése" bugzik ha aktív a "Következő oldal betöltése a lap aljára érve" és betöltötte a 2., 3... oldalt. össze-vissza pakolja a kis nyilakat.
  • Ability
    #198
    Esetleg cSuwwit lehetne megkérdezni. Anno amikor az előző, kísérleti bővítményt írtam, akkor cSuwwi is dolgozott egy Firefox porton, együtt akartuk kiadni. Csak végül egyikünknek sem volt ideje, szóval az a verzió sosem lett publikálva. Nem tudom cSuwwi mennyire ér rá, szerintem nem igazán, szóval nem sok esélyt látok erre. De lényegében nem lenne olyan nagy munka portolni, a contentscriptek (amik felelnek az egész működéséért) az egy az egyben át lehetne venni, csak a backend adattárolás és XUL-ban beállítópanel kellene.
  • Dean Winchester
    #197
    ezerszer ellet már mondva , hogy nem terveznek sehova majd egyszer nagyon sokára max operára de erre 1% esély van! sztem ez az info is mehetne a bannerba...
  • Rotcsa
    #196
    A Róka alá nem terveztek ilyesmit véletlenül?:D :P
  • Rotcsa
    #195
    Az üzenetközpont nagyon jó ötlet, ezzel én is kezdenék valamit, ha értenék hozzá! :)
  • Borg
    #194
    Mivel az 1 és a 3 csak kinézet kérdés, ezeket tenném a prioritási lista végére.
    Első helyen talán a 4-es, és a +1 jöhetne, aztán a 2-es.
  • Ability
    #193
    Rá fogok nézni, egyelőre ez itt csak ötletelés, a napokban nem igazán lesz időm bármire is.
  • jAsOn VoOrHeEs
    #192
    Please mielőtt még beleveted magad ezekbe, azelőtt nézz rá a #186-ban felvetett képes ugrás problémára, amit MerlinW is megerősített. :)
  • MerlinW
    #191
    Ööö szerintem mindet szívesen látnánk:)
  • Hegi90
    #190
    ez kell :D
  • Ability
    #189
    +1:

    Fórum főoldal auto-frissítése a háttérben, kinyerni a változásokat hogy pl a favlista mindig a legfrissebb állapotot mutassa. Ugyan ez mehet a topikokban is, nem töltené újra a teljes oldalt hanem mint a lapozó csak a friss kommenteket tenné be.
  • Ability
    #188
    Nu, akkor hogyan tovább? Van pár tervem, érdekelne hogy ki melyiket mennyire tartja fontosnak:

    1.: Fórum főoldal blokkok kezelése:
    - Tetszőlegesen sorrendezhető, becsukható, teljesen eltüntethető blokkok. Például a születésnaposok. Ha valakinek nem kell a szülinapos blokk, akkor eltüntetheti nyomtalanul. Vagy ha valakinek sok kedvence van (és nem használja az extension üzivel rendelkező módját), akkor lazán megcsinálhatja hogy bal oldalon csak a kedvencei legyenek, jobb oldalra mehet minden más szemét.

    2.: WYSIWYG kommentírós editor:
    - Élő előnézettel lehetne kommentet írni, ha valaki félkövérre tesz egy szót akkor nem kell kódokkal szarakodni, kattint egyet, rögtön félkövér, rögtön előnézettel mutatja. Nem lehet elrontani a makrókat, rögtön vizuális visszajelzést kap hogy hogyan is nézne ki a szövege. Erre saját scriptet biztos nem írok, egy TinyMCE-re gondoltam saját pluginokkal ( hogy a spoiler és társait is kezelni tudja). Egyetlen hátránya hogy nagy monstrum elhízott project, kicsit megfogná az oldal betöltését.

    3.: lépcsőzetes komment elrendezés:
    - hup.hu-hoz hasonlóan a megválaszolt üziket lépcsőzetesen, a parent komment alá tenném be. Vizuálisan átláthatóbb, jobban követhetőbb hogy melyik válasz kinek is érkezett. Hátránya hogy az oldalakra tagolás miatt mindig csak az aktuális oldal kommentjeit tudja rendezni, tehát ha betöltjük a köv oldalt akkor "újraindul" az egész nulláról. Ezt az ajaxos auto betöltős funckcióval lehetne kompenzálni, megkerülni.

    4.: üzenetkozpont: na ez komplex kis fejlesztés lenne, sok ötletem van hozzá.
    a.: utolsó saját beküldött üzikről lista
    b.: meghatározott utolsó X üzenet nyomkövetése, válaszok automatikus betöltése.
    c.: a fav vagy megjelölt (külön listán) topikok monitorozása, új üzenetek automatikus betöltése a főoldalra. Ez is frissítés nélkül működne, tehát ha úgyhagjátok a gépet akkor is mutatja és frissíti magát folyamatosan. A sávszélet zabálni fogja sok topik esetén, de ez remélhetőleg kezelhető mértékű lenne.
    d.: megjelölt kommentek nyomkövetése (hasonló a fentiekhez csak nem topikot követhsz hanem meghatározott üzenteketek.
    e.: többit már elfelejtettem, de ide még volt sok ötletem.

    Megjegyzések: az üziközponttal egyetlen apró gond van: amint a script elkezdi nézegetni a topikokat, úgy az utolsó olvasatlan üzenet is magától frissül. Tehát ezt valahogy okosan, átgondoltan kell beletenni, mert különben a topikok mindig azt fogják mutatni hogy minden üzenetet elolvastál. Ennek előfeltétele hogy a főoldalt akkor nézni is kell, ne csak dísznek legyen, mert a kettő kiüti egymást és ez ellen semmit sem lehet tenni.

  • MerlinW
    #187
    A képes ugrást megerősítem.
  • jAsOn VoOrHeEs
    #186
    Na meglett a hiba forrása. AdBlock-ban kellett kikapcsolni a szűrőlistában a Magyar szűrőket.

    Így most már minden jó, kivéve az utolsó olvasatlan üzenethez ugrást. Ahol mondjuk jön 3 új üzenet, és ebből az egyikbe képet is beszúrtak, ott sosem megy a megfelelő helyre, mindig nekem kell még lejjebb görgetnem.

    A korábbi verziókban úgy volt megoldva, hogy rögtön odaugrott, nem pedig görgetett. Az teljesen jól működött nálam. Egy ilyet nem tudnál esetleg külön feltölteni az új funkciókkal?
  • [HUN]FaTaL
    #185
    Olyan módon meg tudnád oldani, mint a PH kiegben, hogy feliratkozhatsz topicokra és azt a kiegészítő figyeli, függetlenül az sg-s kedvencektől.
  • Rotcsa
    #184
    Na nem baj, ez a kieg is nagyon nagy előrelépés az eddigi kényelmetlen káosz rendezésére, ügyes vagy!
  • Ability
    #183
    Ezt szerveroldalon kellene lefejleszteni, amibe a bővítmény nem tud beleszólni. Ugyan tudnám monitorozni a topikokat, de hatalmas sávszélességet emésztene fel, illetve lassú lenne, semmilyen hatékony megoldás nincs a szerveroldalon kívül.
  • Rotcsa
    #182
    Nem tudod úgy megcsinálni, h ne kelljen a kedvenceket nézni és bejönni a topicba?? Ez így csak egy vizuális megoldás, ami topicon belül megkönnyíti a navigációt,ami ugyan nagyon jó, de ha mondjuk jönne valami automatizált üzenet, h ab topicban cd hozzászólt ef-üzenetedhez, az lenne az igazi. :))
    Ez esetben elkerülhető lenne, hogy be kelljen nézni a topicba akkor is, ha csak sima komment jön. Még jobb lenne, ha csak azoknak a kommenteknek a számát írná ki, amiket nem címezve írnak. Így az ember kb sejti, h mekkora az egymás közötti kommunikáció és a sima témához szólás.
  • Ability
    #181
    Legfrissebb stable. 12.0.742.100.
  • Ability
    #180
    Új hibajavító verzió lett kiadva. Többek között a smile beszúrás és társait javítja az overlay textareánál. CRX is készült.
  • jAsOn VoOrHeEs
    #179
    Hányas Chrome-ot használsz?
  • Ability
    #178
    Nálam jó, nem tudom reprodukálni a hibát.