2420

Fejlesztői változatok:

Két fejlesztői ág létezik: Master, Nightly. Ezeket hívjuk branchoknak. A Master mindig az alaposan letesztelt, hiba nélküli változatot takarja.
A Nightly-ban találjátok mindig a legfrissebb verziót, ami sok újdonságot hoz magával, azonban sok hibát is tartalmazhat. Mindenki saját belátása szerint válassza a neki kellőt. Ha nem fontos hogy azonnal hozzájuss a legújabb funkciókhoz akkor a Master-t válaszd. Ha nem tudsz várni, akkor a Nightly is nagy valószínűséggel használható.

Telepítés:

A fejlesztői változatok telepítési útmutatóját a GitHub README fájljában találjátok. Az Chrome, Opera és Safari verzió állományára elég duplán kattintani, a böngészők felismerik és automatikusan telepítik a bővítményt.A Firefox verziónál az XPI állományt rá kell húzni a böngésző ablakára, majd ezután települ az is.

Egyéb megjegyzések:

A Chrome és Opera verziók automatikusan frissülnek, amennyiben az Extension Gallery-ből lettek letöltve. A Safari verziót kézzel kell frissíteni.

Firefox támogatás

A Firefox JetPack extension fejlesztői környezetében található számos hiba miatt a Firefox port fejlesztése fellett függesztve. A jövőben - ha változás történik - a port újra elérhető lesz. A régi verzió továbbra is elérhető akinek szüksége lenne rá.


SG Tools
  • [HUN]FaTaL
    #417
    Na, valamiért cseszte lefrissíteni az előző nightlyt. Most már jó. :) Ezekszerint oex telepítéskor megint a tegnapi oexet húzta be, valószínű az egyező verziószám miatt. :)
  • Ability
    #416
    Jobb felső sarokban egy X betű amivel bezárod az overlay-t.
  • ba32107
    #415
    Nálam is ott az X
  • Ability
    #414
    Na ez az a tipikus Opera hülyeség amivel nem tudok mit kezdeni. Ő valamiért úgy értelmezi a forrást, hogy az a B tag nincs lezárva, majd ebbe az elembe halmozza fel a további forrást. Nem tudom miért van, de ext nélkül is ezt csinálja.
  • [HUN]FaTaL
    #413
    Ez furcsa, de gondolom ugyanaz lehet a háttérben, mint a színes fontoknál.


    Más:

    dzsani: Az overlay kommentjelzőre írtad, hogy kép helyett kéne lennie egy x-nek. De nálam nincs semmi. :O Működik? Mert akkor elkezdem megnézni mivan elrontva az opera configomban. Lehet reklámszűrő tessékeli ki.
  • ba32107
    #412
    Javaslat: lehetne egy hasonló gomb, mint az oldal tetejére görgető, amely a fórum főoldalára mutat. Én nem a vissza gombbal szoktam főoldalra menni (hiszen az nem frissít), hanem felgörgetek, és mindig rá kell bökni az icipici fórum feliratra... eléggé idegesítő.
  • Dzsini
    #411
    Ami érdekes, hogy csak a Best of SG topicban volt új hozzászólás, az előtte megjelenítettek között nem.
  • Dzsini
    #410
    elcsíptem a másikat is, úgy néz ki akkor van baja, ha formázott topicnév van a listában (sport fórum moderátori topicja pl. vastaggal van szedve):


    elraktam a fület, ha kell valami inspect-ből szólj.
  • [HUN]FaTaL
    #409
    Behúzza, appdata\local\opera\opera\widgets\
  • Dzsini
    #408
    Az automata lapozó kicsit zűrös - egy JS popupban közölte velem, hogy "Megy", aztán ezt kaptam tőle:

  • [HUN]FaTaL
    #407
    Pedig jó volt nekem tegnap úgy is. De ha nem megy akkor zippeld össze oex kiterjesztéssel aztán duplaklikk.
  • Dzsini
    #406
    Meg kell tartani, én elraktam az Opera profilmappájába, oda tudom majd frissíteni alkalmanként.
  • Ability
    #405
    Elvileg behúzza.
  • Dzsini
    #404
    Azt én nem tudom, csak láttam, hogy kép - de akkor ilyen kis ikonokat te is base64-ezhetsz, nem? (párszáz byte egy ekkora képecske)
  • ba32107
    #403
    Az opera behúzza magának az extension fájljait, vagy meg kell őket tartani?
  • ba32107
    #402
    Értem köszi. A chattel kapcsolatban pedig annyit tudok mondani hogy vak vagyok :D
  • Ability
    #401
    Hát ők sem képeket használnak, hanem base64-es forrás van benne, amit a böngésző képes képpé konvertálni. Kb olyan ez mint amikor egy notepaddal megnyitsz egy képet és látod a szép kriszkrakszokat. :)
  • Dzsini
    #400
    a makelinks tud kis képeket berakosgatni, nézd meg hogy csinálja.
  • Ability
    #399
    Jobb klikk -> Inspect elemettel jöhet, hátha látok benne valami furcsaságot. Csak kicsit körülményes ez, mert a normál forráskódnak semmi hasznát nem veszem, az értelmezett forráskódot meg nem tudod kimásolni sajna.
  • Ability
    #398
    Főoldali chatról van szó, azt nem lehet kikapcsolni tudtommal. Az egyedi listaelemek és a blokkok átrendezése még nem működik, mert az Extension API nem teszi lehetővé a képek beágyazását az extensioből. Nekem érkező kommenteknél is ez a helyzet, nem tudtam képet betenni, ezért most még csak két vonal van ott hogy lássam működik-e. Majd CSS-sel beteszek egy háromszöget oda, az még menni fog. Overlay kommentmezőnél az X is azért olyan csúnya, ott is képnek kellene lennie.
  • Dzsini
    #397
    Jobb alsó chat =/= felső, közös chat.

    Átrendező nálam sem működik (illetve kikapcsol minden mást - nem tudom hogy kellene kinéznie)

    (build 1042, 12.00)
  • Dzsini
    #396
    köszönöm, de most nem jelent meg - viszont készenlétben van a printscreen tool, ha újra előfordulna :) (forráskódot is vágjak ki hozzá?)
  • ba32107
    #395
    Na, én is írok néhányy funkcióhoz kérdést / kommentet, stb-t:

    Chat elrejtése - nem értem miért van. A beállításokban ki lehet kapcsolni. Ez miben más?
    Egyedi listaelemek - ez nem látom, mire jó. Nálam semmi változás nincs ha bekapcsolom. Mit kéne látni?
    Blokkok átrendezése, rejtése - ugyanaz mint az előző pontnál, csak ha ezt bekapcsolom, akkor a többi működő funkció se működik.

    Overlay kommentmező - nekem itt szimpatikusabb lenne, ha overlay-es válaszolás helyett inkább olyasmi lenne, mint youtube-on. Ott helyben meg kéne jeleníteni a szövegmezőt (azonnal, semmi effekt nélkül). Nekem így jobban tetszene.
    Nekem érkező üzenetek kiemelése - nálam a narancssárga nyilak helyett csak két vonal jelenik meg (--). Pedig ott van a kép a megfelelő helyen.

    A többi funkció remekül működik :) Nagyon frankó bővítmény, köszi!
  • ba32107
    #394
    Bocs, tesztelek egyet: #389
  • ba32107
    #393
    Segítek:D
  • Dzsini
    #392
    hogyne, amint lesz nem olvasott topicom :D
  • Ability
    #391
    Képet tudsz dobni?
  • Dzsini
    #390
    Elsőre rögtön: bekapcsoltam az új hozzászólásos topicok mutatását a kedvencekben, és az utána következő részt (legújabb témák) beljebb kezdi, nem legkívülre pozicionálva.
  • Dzsini
    #389
    Igen, közben sikerült :) köszönöm, majd szólok, ha valami feltűnik.
  • ba32107
    #388
    Ne csak a config.xml-t töltsd le, hanem minden fájlt, a megfelelő mappaszerkezetben.
  • Ability
    #387
    Mac-es Opera alatt nekem jó, ha a dock ikonra húzom szintén. Hivatalos oldalon is ezt írták, elvileg így kell. Opera 11.50 alatt nézem.
  • Dzsini
    #386
    Hiába húzgálom az Extension Managerre, csak egy új fülön megnyitja az XML-t...
  • Ability
    #385
    Az a baj hogy az Opera valamiért lezáratlan tagként könyveli el, és nem is korrigálja sehogy, az onnan következő összes elemet ebbe a tagbe teszi bele helytelenül. Ha nem így tenne, akkor egyrészt nem lenne hiba, másrészt ki is tudnám venni a színezést. Félelmetes hogy az Opera mekkora ökörségeket csinál.
  • Ability
    #384
    Most írtam bele a bannerba. :)
  • Jim Morrison
    #383
    config.xml t behuzod.
  • jAsOn VoOrHeEs
    #382
    A tiltólistánál majd meg tudnád azt oldani, hogy a tiltott felhasználók hozzászólásait ne vegye figyelembe új üzenet érkezésének jelzésekor?
  • ba32107
    #381
    Sziasztok! Öhm, most akkor hogy is kell telepíteni az operás verziót? Vagy még nem publikus? :)
  • Ability
    #380
    Jó hír: a többi scripttel nem volt sok baj, gyakorlatilag miden hiba nélkül megy, kivéve az egyedi listaelemek és a blokkok átrendezése. Ez utóbbi kettőnél képeket használnok, az Opera Extension API pedig nem teszi lehetővég hogy az ext mappájából képeket húzzak be, szóval kérdéses a sorsuk. A többi funkció látszólag hiba nélkül jól megy, nem nagy érvágás ez a két fícsőr, de még próbákozom.
  • [HUN]FaTaL
    #379
    Ha megoldható - bár valószínű nem - én azt sem bánom, ha kiveszed a színes topicneveket :D Engem amúgy is idegesít.
  • Ability
    #378
    Figyelmeztető üzenet javítva. A színes topiknevekkel még nem tudom mit kezdjek. Mindkét hibát az Opera HTML parserja eredményezi, rosszul értelmezi a kódot, úgy kezeli mintha a font tag nem lenne lezárva és abba ágyazza bele jóformán az egész oldalt. :D

    ui.: tiltólista is működik már.

    Borg: fogom fejleszteni a Chrome verziót is, egyelőre most valamilyen perverz késztetést érzek arra hogy elkészüljön az Opera port is.