2420

Fejlesztői változatok:

Két fejlesztői ág létezik: Master, Nightly. Ezeket hívjuk branchoknak. A Master mindig az alaposan letesztelt, hiba nélküli változatot takarja.
A Nightly-ban találjátok mindig a legfrissebb verziót, ami sok újdonságot hoz magával, azonban sok hibát is tartalmazhat. Mindenki saját belátása szerint válassza a neki kellőt. Ha nem fontos hogy azonnal hozzájuss a legújabb funkciókhoz akkor a Master-t válaszd. Ha nem tudsz várni, akkor a Nightly is nagy valószínűséggel használható.

Telepítés:

A fejlesztői változatok telepítési útmutatóját a GitHub README fájljában találjátok. Az Chrome, Opera és Safari verzió állományára elég duplán kattintani, a böngészők felismerik és automatikusan telepítik a bővítményt.A Firefox verziónál az XPI állományt rá kell húzni a böngésző ablakára, majd ezután települ az is.

Egyéb megjegyzések:

A Chrome és Opera verziók automatikusan frissülnek, amennyiben az Extension Gallery-ből lettek letöltve. A Safari verziót kézzel kell frissíteni.

Firefox támogatás

A Firefox JetPack extension fejlesztői környezetében található számos hiba miatt a Firefox port fejlesztése fellett függesztve. A jövőben - ha változás történik - a port újra elérhető lesz. A régi verzió továbbra is elérhető akinek szüksége lenne rá.


SG Tools
  • Borg
    #297
    Leszedtem az adblockot, és felraktam az adblock plus bétát, és azzal is ugyanez a jelenség.
    Összecsukva nincsenek kiemelt témakörök, szétnyitva vannak...
  • Borg
    #296
    Megvan a hiba. Az adblock okozza a bugot. Ha az OFF, akkor megjelennek a a kiemelt témakörök.
    Kérdés hogy mit kell állítani ahhoz, hogy jó legyen..
  • MerlinW
    #295
    Ugye, hogy ugye?:)
  • Dean Winchester
    #294
    jaj most nézem ez a merlin féle kiemelést is belehet állítani!
    sokkal jobb,szebb így az egész!
  • Dean Winchester
    #293
    yaya
  • MerlinW
    #292
    Ezt akkor csinálja, mikor bent vagy egy topikban, érkezik egy új hsz, megjelenik az értesítő, majd akkor, arra rákattintasz.
  • [HUN]FaTaL
    #291
    Apró, esztétikai javaslat:

    Kedvencknél a nincs olvasatlan topik helyett a nincs olvasatlan téma valahogy szerintem jobb lenne, illetve, ha a betűtípus ugyanolyan lenne, mint a topiccímeké.

    Apróság csak :)
  • Borg
    #290
    Most megtettem. Cache törlés, uninstall, ujrainditás, minden volt.
    Csak kibontva látszanak a topik címkék továbbra is, "csak olvasatlan üzenettel rendelkező favok" nézetben nem.
    Amúgy 12-es, legfrissebb verzió. A többi funkció jól működik.
  • MerlinW
    #289
    Ha még nem tetted volna meg, távolítsd el a bővítmények menüből, töröld a nightly/developer/nem tömörített változatokat, indítsd újra a böngészőt és telepítsd a plugint megint. Ürítsd a cache-t, frissítsd az oldalt.

    Chrome 12, vagy Chromium 14-et használsz?
  • Borg
    #288
    Semmi hatása nincs.
  • MerlinW
    #287
    Bővítményeknél nyomj egy újratöltést, hátha.
  • Borg
    #286
    Hm.. most feltettem a rendes installos verziót, és ez a merlinw féle kiemelés nem működik... pedig cégnél is feltettem, és ott jó. Itt meg a kategóriák kiemelt kiírása csak akkor jelenik meg, ha kibontom a kedvencek listáját. Ha csak az új hozzászólásosakat listáztatom, akkor nincsenek kiemelt kategóriacímek... vagy ennek most hogy kéne működnie?
  • precision
    #285
    értem... akkor ez nem valami jó ötlet :)
  • Ability
    #284
    Egyesével kellene betölteni az összes oldalt és azon átmennie a parsernak ami elég erőforrásigényes és lassú folyamat. Ugye nem lehet az SG-ről közvetlenül lekérdezni a saját hozzászólásokat, szóval marad a "betöltök mindent és azt szűröm" megoldás ami nem igazán hatékony.
  • [HUN]FaTaL
    #283
    Szerintem ezt maximum úgy lehetne, hogy a többit elrejti, az pedig elég lasssú. Ezt az SG-nek kéne megoldania adatbázis szinten.
  • precision
    #282
    az megoldható lenne ezzel a scripttel, hogy ki lehessen listázni egy topikban a saját hozzászólásaidat?
    nem létfontosságú, csak érdeklődöm :)
  • Dean Winchester
    #281
    az automatik települős cucc van fennt!
  • Szuperkaraj
    #280
    Ez a bug nálam is szokott lenni, mikor megjelenik a sárga üzenet hogy x új üzenet jelent meg és rámegyek, úgy tölti újra az oldalt, mintha csak az az x üzenet lenne a legfrissebb oldal ( például a humiariban szinte mindig előfordul ).
    Legfrissebb stabil verzió egyébként.
  • Ability
    #279
    A mostani nightly verzió?
  • Dean Winchester
    #278
    néha ilyen bug előfordul... ez volt a második alkalom

    de ez akkor történik mikor üzit irok ! viszont ha frissítek akkor eltünik, nem nagy gond szóval nincs gáz csak gondoltam jelzem
  • Ability
    #277
    Nightlyban van egy nagyon kezdetleges, hibáktól nyüzsgő blokkrendező fícsőr. A fórum főoldalon a blokkokat lehet átrendezni, elrejteni, becsukni, stb.
  • Jim Morrison
    #276
    akkor jó :)
  • precision
    #275
    épp most raktam fel :) akartam is írni, hogy találtam megoldást :)
    működik is!
  • Jim Morrison
    #274
    szerintem ezt próbáld ki.
  • precision
    #273
    amúgy meg le a kalappal a készítő(k) előtt, nagyon komoly ez a kiegészítő
    fényévekkel megnöveli a fórum használhatóságát... :)

    thx! :)

    (már csak az kéne, hogy a chrome ne jegyezze meg az előzményeket és/vagy kilépéskor automatice törölje azt)
  • precision
    #272
    na, mondom én, hogy megjegyzi az előzményeket, manuálisan kell törölni, ha szeretném... :P
  • LeonSilver
    #271
    Így, egy napi használat után nyugodtan mondhatom, hogy megszűnt az a hibajelenség.
  • precision
    #270
    ok, majd megpróbálom

    de emlékeim szerint én nem tudtam úgy beállítani, ahogyan leírtam... tehát, hogy ne mentsen semmilyen látogatott oldalt, előzményt (vagy törölje kilépéskor, nekem 8 (manuálisan én is tudtam törölni, nekem nem az a célom :)), deviszont a cookie -kat ne törölje ki és mindehhez ne kelljen inkognitó módot használni, mert ugye abban a módban nem tárol cookie -kat
  • MerlinW
    #269
    Hogy a fenébe ne lehetne?
    Előzmények, cookiek, stb: Motorháztető/Tartalombeállítások
    Jelszavak mentése: Személyes dolgok menü.

    Már tavaly is benne voltak ezek.
  • [HUN]FaTaL
    #268
    Nem tudom, Operát használok, mert a Chrome egy csomó dolgot nem tud kiegekkel sem.
  • precision
    #267
    :(

    chrome -ban meg azt nem szeretem, hogy nem lehet úgy beállítani, hogy ne jegyezze meg az előzményeket, beírt jelszavakat...stb., viszont a cookie -kat ne törölje ki kilépéskor (inkognitó is kiesik emiatt)... ff -ben ez simán megoldható, még kiegészítő sem kell hozzá

    vagy ez változott már azóta? nemtom melyik chrome -ot próbáltam, kb 3-4 hónapja lehetett
  • [HUN]FaTaL
    #266
    Szerintem ebben css is van nem csak script, azt meg, akkor stylishhal kéne kombinálni, ezért van addon, viszont az FF addon fejlesztése teljesen más, mint a Chromé.

    És már írta Ability, hogyha valamire portol, akkor Operára fog, de egyelőre nincs ideje.
  • precision
    #265
    jó lenne egy firefoxos verzió pl greasemonkey -ra megírva (ha jól tudom hasonlóan működnek a greasemonkey -s scriptek mint a chrome -os scriptek, már csak abból gondolom, hogy chrome pár greasemonkey -s scriptet tud kezelni)
  • LeonSilver
    #264
    Úgy tűnik, hogy megoldódott.
  • Ability
    #263
    Itt van pár, lehet válogatni. Ez pl megy is az SG stílusához.
  • Borg
    #262
    Szerintem a jelenlegiek mellé lehetne úsztatni valami ablaban újakat. Hogy milyet passz... nemtom hol lehet vmi gyűjtemény. Relaksnak volt régen asszem?
  • Ability
    #261
    Majd számolj be róla hogy valóban megoldódott-e a gond azzal hogy néha nem tölt be az ext. :)
  • LeonSilver
    #260
    Áááá de szuper!
  • Ability
    #259
    Teljesen újak, vagy a régiek kicserélése? Linkeljetek valami szépet és akkor beteszem. :P
  • Ability
    #258
    Tetszik az ötlet, szerintem majd beleteszem a napokban valamikor.