2420

Fejlesztői változatok:

Két fejlesztői ág létezik: Master, Nightly. Ezeket hívjuk branchoknak. A Master mindig az alaposan letesztelt, hiba nélküli változatot takarja.
A Nightly-ban találjátok mindig a legfrissebb verziót, ami sok újdonságot hoz magával, azonban sok hibát is tartalmazhat. Mindenki saját belátása szerint válassza a neki kellőt. Ha nem fontos hogy azonnal hozzájuss a legújabb funkciókhoz akkor a Master-t válaszd. Ha nem tudsz várni, akkor a Nightly is nagy valószínűséggel használható.

Telepítés:

A fejlesztői változatok telepítési útmutatóját a GitHub README fájljában találjátok. Az Chrome, Opera és Safari verzió állományára elég duplán kattintani, a böngészők felismerik és automatikusan telepítik a bővítményt.A Firefox verziónál az XPI állományt rá kell húzni a böngésző ablakára, majd ezután települ az is.

Egyéb megjegyzések:

A Chrome és Opera verziók automatikusan frissülnek, amennyiben az Extension Gallery-ből lettek letöltve. A Safari verziót kézzel kell frissíteni.

Firefox támogatás

A Firefox JetPack extension fejlesztői környezetében található számos hiba miatt a Firefox port fejlesztése fellett függesztve. A jövőben - ha változás történik - a port újra elérhető lesz. A régi verzió továbbra is elérhető akinek szüksége lenne rá.


SG Tools
  • Ability
    #337
    Megmondom őszintén, rühellem az Operát. Anno a legjobb böngésző volt, mostanra már csak kapkodásból elkövetett bughalmaz az egész. Fejlesztői szemmel rengeteg hülyéseggel találkozom az Opera háza táján, így meg is utáltam. Arról nem beszélve hogy a korai buildek instabilok voltak, állandóan volt valami macera vele. Jó böngésző, mert sokat tud, okos, támogatja a legújabb technológiákat, de közben meg olyan mint a modern kor IE-je, rengeteg random faszsággal fűszerezve. Maradok a webkit alapú böngészőknél, azok megbízhatóak, gyorsak, mindenkit megelőzve támogatják a legújabb szabványokat, stb.

    Az Opera mint lehetséges port csak azért vetődött fel nálam, mert Firefox-ra biztos nem portolok (XUL és társai nem hiányoznak, sokkal macerásabb ott bármit is csinálni, tapasztalatom sincs), Safarit nem sok ember használ, IE-re nincs az az isten hogy elkezdjem, szóval maradt az Opera, ahol egyszerű és elegáns módon, könnyen lehet portolni.
  • [HUN]FaTaL
    #336
    Az Opera jó Macen is, itt az ideje portolni a kieget. :DDD
  • precision
    #335
    :(
  • Ability
    #334
    Egyelőre a Chrome-os verzió sem halad semerre, mert időközben Safarira váltottam. Amíg OSX Lion alá nincs normális Chrome verzió (sok bug, hiányzó fícsőrök, stb), addig valószínűleg állni fog a project.
  • [HUN]FaTaL
    #333
    Én is várok az Opera portra :)
  • precision
    #332
    letöröltem a Chrome -ot, ezt a kiegészítőt sajnálom a legjobban (rohadt lassú volt nálam maga a böngésző indulásnál, és nem tudtam vele mit kezdeni)
    opera -ra tértem át, ez elég jó kis böngésző... remélem lesz majd opera -s port ebből a script -ből, mert tetszett :( :)
  • Aquir
    #331
    A válasz gomb megnyomása után a "beúszó" szövegmező oldala elmegy amikor a képfeltöltésre nyomok, mert a kis ablakot tölti be, miután végigírtam a szöveget. vagyis amit eddig írtam Eltűnik... bug
  • Borg
    #330
    Illetve hozzászólás makró-gomb használata után nincs autofocus vissza az üzenet mezőbe...
  • Aquir
    #329
    És biztos már elmondták, csak látom hogy az is bug, hogy nem ugrik az utolsó üzenethez a gombbal, miután már odaugrott automatikusan a piros vonalhoz és onnan elmentél
  • [HUN]FaTaL
    #328
    Igen bug. Ha felül kattintasz arra, hogy x új hsz érkezett, akkor csak az újakat jeleníti meg.
  • Jim Morrison
    #327
    dehogy is... az fícsőr :D
  • Aquir
    #326
    az Bug, ha egyszer csak 4 hsz-t jelenített meg az egész oldalon? Magyarul csak a 4 új hsz-t, és a piros vonalnál végetért az oldal, és nem volt alul "1." oldal kiírva

  • Aquir
    #325
    Én ezt most nézem.
    Szálonkénti elrendezést próbáltam szeretni de pl. amikor fölfele görgetek és a hozzászólások sorrendje meg lefelé van, + új topikban meg az első hozzászóláshoz föl kell görgetnem (válaszok miatt) vagy amikor válasz gomb nélkül válaszol valaki azt nehezebb követni, azaz megbontja az idő szerinti rendezést (nyilván), egyébként szuper ötlet :)
  • Piloss
    #324
    link
  • Borg
    #323
    Apropó, volt itt szó a topik elején valami ph extről... azt hol lehet megtalálni?
  • Borg
    #322
    Thx, működik :)
  • [HUN]FaTaL
    #321
    PÜ ment.
  • Borg
    #320
    Hol van ez a szűrő amit szerkeszteni kell?
    De küldheted is, köszi :)
  • [HUN]FaTaL
    #319
    Megnyitod szövegesen a hufiltert, kimásolod a szűrőket és kihagyod amelyik a gondot okozza. Chromeban más megoldás nincs, nem lehet egyesével tiltogatni, mint FFben.

    Vagy elküldöm priviben a szűrőlistámat, ha kell, mert én már megcsináltam ezt.
  • Borg
    #318
    És van már valami megoldás rá? Vagy nem is dolgoznak rajta?
  • precision
    #317
    át kell rakni a keresőmezőt felülre szerintem
  • Dean Winchester
    #316
    hmmm... ezt én is már akartam írni
    max egy gombocskát odatenni , hogy töltse be a köv. oldalt és csak klikkre töltené be?
    nemtudom ezt hogyan lehet megoldani
  • precision
    #315
    apró észrevétel...

    a lap aljára érve az új oldal betöltése funkció bekapcsolása mellett kissé nehézkes (akarom mondani lehetetlen) használni a topik alján lévő keresőt, mivel mindig betölti az új oldalt és ugrik egyet az egész oldal
  • akyyy
    #314
    Nem lehetne, hogy ha van olvasatlan uzenet topikokba, akkor az olvasatlan üzenetekre ugráés müködjön az újabb elrendezésben is?:S
  • Dean Winchester
    #313
    köszi, rendben!
  • Ability
    #312
    Javítani fogom, csak nem sok szabadidőm van.
  • Narxis
    #311
    Na ez jó ötlet!
  • jAsOn VoOrHeEs
    #310
    Ötlet: Ha tiltólistán szereplő személytől érkezik elsőnek új üzenet egy topikba, akkor ne jelezze ki pirossal, hogy 1 új olvasatlan üzenet érkezett.
  • Dean Winchester
    #309
    akkor ezt nemtudjátok javítani?
    ha topicon belül vagyok és ráklikkelek az x új üzenetre akkor rendesen lássam az egész oldal tartalmát és ne csak azt a pár üzenetet majd a 2.oldalt adja be ?
  • [HUN]FaTaL
    #308
    Hufilter probléma, st változtatott valamelyik diven.
  • [HUN]FaTaL
    #307
    Mert nem az adblockkal van probléma, hanem a hufilterrel.

    Használd helyette a listámat, ha kell priviben elküldöm a linket.
  • Borg
    #306
    NIncs másik ext.

    SG ext, abp ext, és máris itt a hiba.
  • Jim Morrison
    #305
    lehet másik ext kavar be :o
  • Ability
    #304
    Amíg nem tudom reprodukálni a hibát addig nehezen fogom tudni javítani. Nem szabadna ilyennek előfordulnia, nem is értem az egészet.
  • Borg
    #303
    Semmi baja a téma neveknek a plugin nélkül, sőt, pluginnel is megjelennek, ha szét vannak bontva a favoritok. Csak össszecsukva, amikor az új üzeneteseket mutatja, akkor nem látszanak. Szóval...
  • precision
    #302
    ez szerintem nem bug, mert amikor még firefoxot használtam, és adblock plus -t, írtam is a mi kellene sg -nek topikba, hogy miért tűntek el a téma neveim a kedvencekből, és akkor mondták, hogy az adblock miatt

    szal ez úgymond szerveroldali dolog, nem hiszem, hogy a script ki tudná javítani
  • Borg
    #301
    Nade ezt a bugot csak el lehetne kerülni valahogy az SG.HU bővítményben is...
  • precision
    #300
    gondolom az nem véletlenül van neki odatéve :)

    fehérlistára kell rakni sg.hu -t, és manuálisan kell felülről eltüntetni a bannert egy bal klikkel az adblock ikonon és könnyű szűrő létrehozása
  • jAsOn VoOrHeEs
    #299
    A szűrők közül vedd ki a pipát a Magyar szűrők elől.
  • MerlinW
    #298
    Hmm. Nekem is a béta van és működik.