2420

Fejlesztői változatok:

Két fejlesztői ág létezik: Master, Nightly. Ezeket hívjuk branchoknak. A Master mindig az alaposan letesztelt, hiba nélküli változatot takarja.
A Nightly-ban találjátok mindig a legfrissebb verziót, ami sok újdonságot hoz magával, azonban sok hibát is tartalmazhat. Mindenki saját belátása szerint válassza a neki kellőt. Ha nem fontos hogy azonnal hozzájuss a legújabb funkciókhoz akkor a Master-t válaszd. Ha nem tudsz várni, akkor a Nightly is nagy valószínűséggel használható.

Telepítés:

A fejlesztői változatok telepítési útmutatóját a GitHub README fájljában találjátok. Az Chrome, Opera és Safari verzió állományára elég duplán kattintani, a böngészők felismerik és automatikusan telepítik a bővítményt.A Firefox verziónál az XPI állományt rá kell húzni a böngésző ablakára, majd ezután települ az is.

Egyéb megjegyzések:

A Chrome és Opera verziók automatikusan frissülnek, amennyiben az Extension Gallery-ből lettek letöltve. A Safari verziót kézzel kell frissíteni.

Firefox támogatás

A Firefox JetPack extension fejlesztői környezetében található számos hiba miatt a Firefox port fejlesztése fellett függesztve. A jövőben - ha változás történik - a port újra elérhető lesz. A régi verzió továbbra is elérhető akinek szüksége lenne rá.


SG Tools
  • Jim Morrison
    #377
    de van, csak egyenlőre ability a porttal foglalkozik.
  • Borg
    #376
    Akkor a chrome plugint nincs is aki folytassa?
  • [HUN]FaTaL
    #375
    Na akkor összefoglalva:

    Ha nincs olvasatlan topic, akkor üres a lista (nincs erről a kedvenceim alatt értesítés sem, mitn Chromeban).

    Ha van olvasatlan topic, akkor az olvasatlanok között megjelennek a színes címmel ellátott topicok is, akkor is, ha azokban nincs új üzenet.
  • [HUN]FaTaL
    #374
    Szerk.: Miután elolvastam az összes topicot, amiben új üzenet volt kivette azokat is.
  • [HUN]FaTaL
    #373
    Köszi. :)

    Majdnem jó, de valamit szarul kezelhet a scriptben mert 1-2 topic beragadt, nincs új üzenet mégis mutatja, ráadásul ha rákattintok akkor is két új üzenetet jelez (nem az sg, hanem a kieg), kirakja a piros vonalat is. Úgy látom, hogy azokban a topicokban van ez, ahol színes a topic neve (ennél a 2-nél konkrétan lila, a real meg a barca topicról van szó).

    Meg ha nincs olvasatlan topic, akkor nem jelenik meg az üzenet, bár ez a legkevesebb. Pedig a scriptben benne van a kód, ha jól láttam.
  • Ability
    #372
    Kész, nightlyban találjátok. Most már megy az olvasatlan kedvences fícsőr is.
  • Ability
    #371
    Az olvasatlan kedvencek pont működik, csak nem tölt be a CSS, így nem látni az eredményét. Egyelőre még nem jöttem rá hogyan lehet, a doksi nem ír róla semmit, elvileg magától kellene berántani, de nem nagyon teszi.
  • [HUN]FaTaL
    #370
    Jah okés, köszi. :)
  • Ability
    #369
    11.50-ben nézem. Ilyen hibák nagy valószínűséggel előfordulnak, mert a funkciókat nem teszteltem, csak úgy általában a működést. Mivel Opera újabbak kényes az ilyen dolgokra, teljesen természetes hogy néhány funkció nem működik. A chat elrejtése pl. megy, szóval egyelőre csak úgy általában a működés van megvalósítva, az egyes funkciókban biztos csomó hiba van még.
  • [HUN]FaTaL
    #368
    Jah, akkor lehet itt a bibi én kicsomagoltam az Opera mappát és becsomagoltam OEXbe, aztán azt húztam a kiegészítők ablakra.
  • Ability
    #367
    Mérgemben le sem írtam hogyan lehet telepíteni, szóval:

    - Extension manager ablakba behúzzátok a config.xml-t, vagy
    - Az Opera inkonjára ráhúzzátok a config.xml-t
  • [HUN]FaTaL
    #366
    A legújabb Opera Nextben kéne tesztelni? Mert a stabilban a csak olvasatlan kedvencek nem működik, az overlay válaszerre pedig az oldal tetejére teszi a válasz mezőt és nem szűrkít. :D

    Mindjárt megnézem a nextben.
  • Ability
    #365
    Nightly frissült, most már működik szinte minden. Chat elrejtését próbáltam, az működött, alaposan nem teszteltem, hibák lehetnek, de úgy alapjáraton közelít a használható állapothoz. Azt meg hozzá kell tennem, hogy az Opera nagyon hanyag munkát végzett. Nem is részletezem tovább, nem fogom szidni, egyszerűen egy kalap szar az egész. Kezve azzal hogy a behúzott jQuery összeütköközik az oldalon használttal, mert képtelenek voltak elszeparálni a két dolgot. Ez még mindig csak egy userJS, semmi extrát nem csináltak neki, egyszerűen csak beépítettek egy managert neki. Most nagyot csalódtam, pedig nem hittem hogy ezt lehet tetőzni. Ennek ellenére folytatni fogom alatta a munkát, szóval nem kell megijedni, csak annyira felmérgeltek hogy muszáj volt leírnom. :D
  • [HUN]FaTaL
    #364


    Köszönjük. :)

    Fejlesztői szemszögből tényleg sokan panaszkodnak.

    #363: A memóriakezelése ugyanolyan mint a windowsnak, minél több van annál többet használ és, ha kell a ram akkor felszabadítja. Márha memóriára gondoltál.

    Nekem pl. FF-fel voltak folyamatosan gondjaim, folyton memoryleak van vele és fél óra után 1 giga ramot zabál. Ráadásul a GUIja piszok lassú, az egész olyan lett mint egy lassú, szar, monstrum, ami cipeli a hátán az 2-es verzió óta a sok szemét kódot.

    A memóriaproblémát nem kizárt, hogy valamelyik kiegészítő okozza, de anélkül meg használhatatlan. :D
  • precision
    #363
    én meg az imént töröltem le az opera -t mert elkezdte zabálni az erőforrást :( :D

    a firefox vált még be nekem eddig a legjobban... kár hogy a chrome nem vált be :(
  • Narxis
    #362
    Ezért kell csak Chrome-mal foglalkozni! :P

    De azért respect, hogy szabadidődben ilyenekkel foglalkozol. :D
  • Ability
    #361
    Beállítópanel kész, elvileg már csak a contentscript van hátra. Lehet még ma kész lesz (kisebb-nagyobb bugokkal). :)
  • Ability
    #360
    Azt csak halkan jegyzem meg, hogy máris kiidegelt az Opera. Csomó CSS3 szelektort és tulajdonságot nem ismer, egyszerűen nem csak az extension implementációja változik a portnál, hanem a scriptekbe és még a CSS-ekbe is bele kell szerkeszteni. :(
  • [HUN]FaTaL
    #359
  • Ability
    #358
    Nightlyban kezdetleges Opera port. Még messze nincs kész, egyelőre csak annyit tud hogy megjelenik az Ext managerben. :) Pár nap alatt be tudom majd fejezni, kérdés hogy mennyi szabadidőm lesz rá.
  • Rage47
    #357
    :D
  • Narxis
    #356
    Nekem az is jó ha használod a Safarit és felteszel valami virtuális win-t amin kipróbálod/fejleszted a Chrome bővítményt. :D
  • Ability
    #355
    Az a "baj", hogy az Apple minden fejlesztésébe olyan egyedi plusz dolgokat tesz, ami maradásra bír és egyszerűen jobbá teszi a konkurenseknél. Ezért használok több év Linuxozás után OSX-et, egyszerűen jobb, szebb, kényelmesebb. Ugyan ez a helyzet most a böngészőkkel is, nem vagyok hajlandó lemondani a multi-touch gesture-ökről, egyszerűen annyira kényelmesek hogy nem tudok megválni tőlük. :D Chrome-ba meg félő, hogy sosem kerül be ilyen igényes kivitelben. Még örlődök a dolgon hogy melyiket használjam, hiába hasonló a két böngésző, azért a Chrome-ot fejlettebbnek tartom. Cserébe viszont kicsit puritán és kényelmetlenebb mint a Safari.
  • Narxis
    #354
    Ennyi.

    Úgyhogy reméljük Ability, hogy minél hamarabb folytatódik az SG Chrome projekt. :p
  • MerlinW
    #353
    Én is Chrome szerelem első látásra. FF borzalom lett a 3-as verzió óta, Opera-t pedig én is rühellem:)
  • Narxis
    #352
    Így vagyunk ezzel egyre többen. :D
  • Dean Winchester
    #351
    akkor lehet velem van a hiba de egyébként nem bántam meg a chromera váltást! sokkal jobb ,gyorsabb ...stb
    nekem nagyon bejön nah :D
  • Narxis
    #350
    Neeeeeeeee, maradj krómos! :D
  • [HUN]FaTaL
    #349
    Csak jeleztem, hogy nem fagy minden böngésző.
  • passatgt
    #348
    azzal sokra nem megy, hogy nálad jó:D
  • [HUN]FaTaL
    #347
    Nekem semmi fagyás nincs abban a toicban (Opera 11.5).
  • [HUN]FaTaL
    #346
    Mire széles körben elterjednek azok az oldalak ahova hw gyorsítás kell, addigra az Opera is tudni fogja.

    A halacskás és egyéb teszteken kívül (tehát a mindennapi oldalaknál) az Opera ugyanolyan gyors, mint a Chrome, helyenként gyorsabb is. Animációk terén valóban az IE9 a leggyorsabb.
  • Ability
    #345
    Szerintem szükség van a hardveres gyorsításra. Nagyon kreatív dolgokat lehetne vele csinálni. Például nekünk anno volt egy olyan kísérletünk, hogy az általáunk készített oldalak adminisztrációs felületét különböző ablakok nyitásával oldottuk volna meg. Pont úgy, mint egy desktop operációs rendszerben. Aztán szinte rögtön az elején elvetettük az ötletet, erre még nem áll készen a web, csak az ablakok mozgatása halálra zabálta a gépet, kicsit elvavultabb masinákon szószerint használhatatlan volt. Persze ha minden böngésző olyan gyors lenne mint a Chrome pl., akkor ez ma már nem jelentene gondot, csak hát nem így van. És ez is egy rossz pont a többi böngészőnek, hogy ugyan szintetikus tesztekben az Opera is nagyon gyors, gyakran veri a Chrome-ot, de a gyakorlat mást mutat. Nem is adok a szintetikus tesztek eredményeire, totál irreleváns, valós helyzetekben teljesen máshogy teljesítenek. Ami viszont vicces, hogy ilyen téren az IE9 egyelőre behozhatatlan előnyre tett szert. Sosem láttam még olyan szép, finom, folyamatos animációkat mint IE9-ben. :D
  • Dean Winchester
    #344
    nekem egy okom volt a chrome-ra való áttérés miatt!
    fogadás topicba mikor beléptem akkor minden böngészőnél 2 másodpercre kb befagyott az egséz! chrome-ban indítottam el és ott semmi gond se volt , mintha szkript nem is lenne a topicba illetve amit mondasz te is azaz ez a kiegészítő amit kaptunk sokkal élvezhetőbbé teszi az sg-t!
  • [HUN]FaTaL
    #343
    Én még ilyennel egyszer sem találkoztam. Nem valamelyik snapshotot próbáltad?

    Fejlesztői szempontból sokan panaszkodnak rá, fejlesztek PCre, de a webes nyelvek (js, php stb.) távol állnak tőlem (egyelőre). :)

    A hardveres gyorsítás jelen pillanatban totál felesleges, FFben is több kárt csinált mint hasznot. Nem játszani való a böngésző és 1-2 tesztoldalon kívül jelenleg azonkívül hogy 3Dben pörgeti a VGA-t nulla értelme van a hwaccnak.

    Firefoxot évek óta nem használok, fel van telepítve még most is hátha valami csoda folytán egyszer végre normális GUI sebességet kap (bár ebben a Chrome is rendesen kikap az Operától), de egyelőre ez még nem történt meg.

    A Chrome sokmindent nem tud, amire szükségem lenne, majd, ha implementálják azokat a funkciókat, akkor lehet, hogy azt fogom használni.
  • Borg
    #342
    Én mostanában teljesen áttértem Chromera. Kezdetben volt egykét hiányzó plugin, de már megvan majdnem minden. És sokkal gyorsabb mint a Firefox, induláskor, és reakcióidőre is. Nameg itt ez a plugin, amivel az SG is sokkal jobb.
  • Ability
    #341
    És a marketingjük idegel ki a legjobban. Hangoztatja a Firefox és az Opera is, hogy bezzeg ők mennyire támogatják a HTML5-öt, ehhez képest tele van házagokkal az egész. CSS3 animációk késve érkeztek meg mindkettőhöz, hardveres gyorsítás még mindig sehol, Opera nem tud streamben adatot küldeni, a LocalStorage instabil, és még egy valag fícsőrt csak félkész állapotban, házagokkal teli támogatnak. A Firefox meg konkrétan egy bloated, agyonfoltozott, elkorcsosodott teremtmény.

    Na most jól kipanaszoltam magam. :D Egyszerűen ez a véleményem, és erre alapozva döntöm el hogy mi alá szeretnék dolgozni, ezért mondtam el.
  • Ability
    #340
    Vagyis konkrétan az egész weboldal konténerét vitte kis a viewportból. És a poén hogy a kiváltó eseménynek semmi köze a CSS-hez, nem szabadna ilyeneket csinálnia. Meg azért az Operának is rengeteg hülyesége van. Például a legutóbbi buildokba tették bele a fájlfeltöltéshez a multiple kapcsolót, addig nem lehetett több fájlt kijelölni a tallózóablakból, szóval Opera alatt szépen használhatatlan volt az ajaxos feltöltős scriptem.

    Nem tudom hogy ezek mennyit mondanak neked, mennyire értesz hozzá, de fejlesztői szemmel alaposabban megismered egy böngésző viselkedését, és az Opera már több alkalommal kiverte nálam a biztosítékot. Ugyan ilyen rossz véleménnyel (sőt, még roszabbal) vagyok a Firefox-ról is. Elég jó, nagyrészt megy benne minden, de sok apró hibával találkozik az ember ha fejleszt alá. Egyedül a webkites böngészőkben nem csalódtam még, ott tényleg minden úgy megy ahogy a szabványban szerepel.
  • Ability
    #339
    Mindent tudnak amire nekem szükségem van. A webkites inspector meg mindennél 100x jobb, a Dragonfly konkrétan elég használhatatlan, a Firebugot meg már nem is fejlesztik FF alá, de az is lemarad az én véleményem szerint.

    Viszont legutóbb is olyan hiba volt Operában hogy a földön fetrengtünk tőle. Belekattintottál egy inputba és az abszolút pozicionált takarólayert kipozicionálta a képernyőből. De csak akkor, ha egy inputba kattintottál. Azóta nem tudjuk mi volt a baja, még IE-ben is jó volt, egy ilyet elrontani sem lehet. Na hát Opera alatt ilyen fincsi dolgok vannak, ezért nem szívlelem szegényt. Pedig anno sokáig használtam, és a 8-9-es verziók körül még tényleg a legjobbnak számított.
  • [HUN]FaTaL
    #338
    "Maradok a webkit alapú böngészőknél, azok megbízhatóak, gyorsak, mindenkit megelőzve támogatják a legújabb szabványokat, stb."

    Cserébe buták, mint a tök, a Chromenak is iszonyat sok hülyesége van.

    Nekem nem olyan bugos az Opera, bár tény, hogy a napi buildek bugosak, de az a Chromeban is. Ráadásul századannyi funkcióban nyílván századannyi bug lesz.

    Fejlesztői szemszögből tényleg sok lehet a probléma vele, de azért csiszolgatják azt a részét is (új dragonfly stb.)