2420

Fejlesztői változatok:

Két fejlesztői ág létezik: Master, Nightly. Ezeket hívjuk branchoknak. A Master mindig az alaposan letesztelt, hiba nélküli változatot takarja.
A Nightly-ban találjátok mindig a legfrissebb verziót, ami sok újdonságot hoz magával, azonban sok hibát is tartalmazhat. Mindenki saját belátása szerint válassza a neki kellőt. Ha nem fontos hogy azonnal hozzájuss a legújabb funkciókhoz akkor a Master-t válaszd. Ha nem tudsz várni, akkor a Nightly is nagy valószínűséggel használható.

Telepítés:

A fejlesztői változatok telepítési útmutatóját a GitHub README fájljában találjátok. Az Chrome, Opera és Safari verzió állományára elég duplán kattintani, a böngészők felismerik és automatikusan telepítik a bővítményt.A Firefox verziónál az XPI állományt rá kell húzni a böngésző ablakára, majd ezután települ az is.

Egyéb megjegyzések:

A Chrome és Opera verziók automatikusan frissülnek, amennyiben az Extension Gallery-ből lettek letöltve. A Safari verziót kézzel kell frissíteni.

Firefox támogatás

A Firefox JetPack extension fejlesztői környezetében található számos hiba miatt a Firefox port fejlesztése fellett függesztve. A jövőben - ha változás történik - a port újra elérhető lesz. A régi verzió továbbra is elérhető akinek szüksége lenne rá.


SG Tools
  • Kepek
    #2420
    Minden hozzászólás időrendben egy folyamként jelenne meg. Az összes ami keletkezik SG-n.
    Egyben lenne a humoros kép, a Garfield, a film kvíz, a cikkek humoros hozzászólásai, stb. és csak görgetni kellene, olvasni, reagálni és nem kellene az egyes topikokba belépni.

    Lehetne csak kedvencekre korlátozva is ilyen, de az összes témára is, vagy témakörönként.
    Mivel amúgy is alig van hozzászólás már SG-n, jobban össze lenne gyűjtve miket írnak a felhasználók.
  • Jim Morrison
    #2419
    kifejtenéd? cikkekhez tartozó hozzászólásokat is látod a megfelelő fórum kategória/topikon belül. Nem igazán értem mire gondolsz
  • Kepek
    #2418
    Egy olyan oldal hasznos lenne, ahol a hozzászólások (fórum és cikkekhez érkezett) időrendi sorrendben végiggörgethetők lennének.
  • KranaZoli #2417
  • KranaZoli #2416
    Fatal!

    Nem azt írtam, hogy nem tudok rá megoldást. Írtam én ilyet?
    Aranyos vagy, kedves vagy, de amit én írtam az az add-on fejlesztése.
  • Jim Morrison
    #2415
    meg tudod nézni valahol, hogy be van e kapcsolva a szinkronizáció? talán valamelyik segít: link1 link2
  • [HUN]FaTaL
    #2414
    AppDataból kimented a Firefox profilodat és mindenestül visszaállíthatod egy sima visszamásolással.
  • Jim Morrison
    #2413
    előszor akkor utanajarok, hogy a beallitasokat miert nem synceli. Ha nem jovok ra akkor lehet export import
  • KranaZoli #2412
    Azt nem tudom ha másik böngészőbe jelentkezek-be, akkor sync-eli-e.

    Én annyit tudok, ha újratelepítem a gépem, majd róka, majd sync, akkor az add-ont az sync-elődik, de a beállítok, amiket elmentek, azokat állíthatom vissza. Nem nagy ügy. Egy szimpla export-import is jó, jobb lenne.
  • Jim Morrison
    #2411
    Az jó, elméletileg ha egy másik böngészőbe bejelentkezel a beállításokat syncelnir kellene. jelenleg igy kéne mennie. ezek szerint nem megy
  • KranaZoli #2410
    Hali!

    Azt meg lehetne oldani, hogy a beállításokat pl. exportál-ni?
    (újratelepítés, bla-bla, ...)

    Hasznos lenne.

    Üdv!

    PS: Legjobb lenne ha FF szinkronnal megoldható lenne. :)
    Utoljára szerkesztette: KranaZoli, 2019.05.09. 13:12:42
  • Jim Morrison
    #2409
    Aki firefoxot használ: letiltotta a böngésző a kiegészítőt (még bő 1-2 napig nem tudom lecsekkolni de tudni akarom. elvileg az új irányelveknek megfelel a legutolsó verzió)?
  • Peter1
    #2408
    Hmm....

    Nem tudom mi történt, de most jó. Lehet átmenetileg nem működött nélam valami.
    A lényeg, hogy jó lett.
  • Jim Morrison
    #2407
    Hali!
    Most próbálgatom, de nálam jónak tűnik. Próbálgattad a Kedvencek felirat melletti [+]/[-] gomb párszori megnyomásával helyrerázni?

    Verzió: 3.9.14 (Névjegy fül)
  • Peter1
    #2406
    Üdv szerkesztőurak!

    Remélem jó helyre írok, de a
    "Csak olvasatlan üzenttel rendelkező kedvencek mutatása
    Utolsó állapot megjegyzése

    A fórum főoldalán található kedvencek listában csak az olvasatlan üzenettel rendelkező topikok lesznek listázva. A bővítmény létrehoz tovább egy kapcsolót a kedvencek cím mellett mellyel könnyen visszaválthatsz a régi nézetre."

    rész nálam elromlott. Eddig pöpec volt.
    Chrome böngészővel.


  • Jim Morrison
    #2405
    https://addons.mozilla.org/hu/firefox/addon/sg-f%C3%B3rum-tuning/
    Tölthető (magától majd frissül)
  • Jim Morrison
    #2404
    Firefox verzio is kint lesz remélhetőleg a héten. Chrome már éles, többi bírálás alatt.
  • KranaZoli #2403
    Hali!

    Figyuka! És merre van a 3.9.13?!

    "- ÚJ FEATURE: A már megnyitott kategória oldalakat, topikokat jelzi főoldalon, kategória és topik nézetben"

    Nem biztos, hogy én ezt épp így képzeltem, de... egyelőre én csak 3.9.12-est találok...
  • Jim Morrison
    #2402
    hm, nem tudom mi lehet a baja. Ha valaki ugyanezt tapasztalja, az kérem nyomjon egy f12-t és másolja ki a logot a consoleból.
  • Borg
    #2401
    Nálam valami nem gut vivaldiban. Frissítette ugyan automatikusan, de nem engedi bekapcsolni.
    Ha áthúzom ON-ra, akkor is visszamegy OFF-ra. Új engedélyeket meg nem kért.

    Szerk: Bővítmény eltávolítás majd reinstall után jó.
    Utoljára szerkesztette: Borg, 2018.12.17. 09:37:22
  • Jim Morrison
    #2400
    v3.9.13

    - javítva, hogy nem lehetett több embert tiltólistára rakni
    - kevesebb scriptet tölt be, ha kategória oldalon vagyunk (ms gyorsulás)
    - ÚJ FEATURE: A már megnyitott kategória oldalakat, topikokat jelzi főoldalon, kategória és topik nézetben. Alapból be van kapcsolva, menüből kikapcsolható. Emiatt lehet új engedélyt kér majd a bővítmény (tabs)

    Utóbbit nyomogassátok, köszönet KranaZolinak az ötletért
    Jelenleg csak Chrome, ha másnál is jó, megy Operára és Firefoxra is (holnap).
  • KranaZoli #2399
    Hali! Nice! Olyat lehet, hogy pl. topic tetjén, a gombok mellett, stb... kijelezze, hogy melyik topic-ot is olvasom éppen? Magyarázat. Sokszor van, hogy görgetek lefelé, több topic, több fülön és már azt sem tudom, hogy épp melyik topic-ot olvasom. Remélem érhető voltam. (?!)

    Hali!

    Igen, én voltam a "bűnös".
    Gondoltam inkább oda. :) Legyen értékelés ott is.

    Akkor érted amire gondoltam(ok) szerintem. Lehetne olyasmi is mint az új üzenete érkezett, csak vmi subtale formula. De legjobb lenne vagy a funkció gomboknál. vagy oldal tetején egy szürke, pasztell ,ező, szövegrész, sor, stb...

    Üdv, Zoli.

    Na, de ha már írtam ide is.
    Az éjszakai, szemkímélő módot azt nem lelem. Fox-ot használok.
    Stílust azt igen, ami fekete, de elég harsány. Abból egy pár fokkal szürkébb árnyalat lenne jó(jobb) szerintem. Amolyan Dark Reader féle...
    Utoljára szerkesztette: KranaZoli, 2018.12.08. 15:13:17
  • Borg
    #2398
    Hm, úgy néz ki vivaldi 2.0 alatt működik minden rendesen, ami eddig is ff/chrome alatt :)
  • Solt
    #2397
    Köszönöm!
  • Jim Morrison
    #2396
    Hali!
    Sajnos most nálam is több hiba előfordult, és sokszor reklámom(?) miatt a bővítmény se tölt be, van hogy hosszú percekig.
    Mostanában nem nagyon volt rá időm, talán majd a hét második felében nyomok új verziót, 1-2 bugfix nem lett még publikálva, akkor ránézek erre is.
  • Solt
    #2395
    Üdv Urak,

    Nem működik a tiltólista nálam... pontosabban működik, de csak 1 emberkét tudok felvenni, a másodikat nem jegyzi meg. Mi lehet az oka?
  • j0nNyKa
    #2394
    reklamok miatt van kb tuti
  • Jim Morrison
    #2393
    Chrome felhasználók!
    Tapasztaltok olyat, hogy oldalbetöltés után hosszú mp után sem jelenik meg a bővítmény? Esetleg ha főoldalon ki-be kapcsoljátok a Chat elrejtése funkciót, akkor nem történik semmi, maximum oldal újratöltés után?
  • Jim Morrison
    #2392
    ah köszi!

    Kifelejtettem a felsorolásból, de a blokkok átrendezése is működik fórum főoldalon.
    Utoljára szerkesztette: Jim Morrison, 2018.06.20. 13:19:25
  • Borg
    #2391
    Működik :)

    Két hibát találtam eddig:

    - Frissítés után resetelte a beállításokat, nem jegyezte meg az előző verzióét
    - Az overlay kommentmező nem kap kurzor fókuszt, a háttérben lévő textareába ír alapból, tehát külön bele kell kattintani
  • Jim Morrison
    #2390
    v3.9.12

    - Új üzenetek automatikus betöltése újra működik
    - Újraírt 'Info gomb a hozzászólás fejlécében'
    - Gyors beszúrás alfa verzió
    - Apróbb kinézet változtatások (pl. letiltott felhasználók oldal)
    - Fix: overlay válasznál a válasz visszavonható

    - Blokkok átrendezése fórum főoldalon

    ---

    Info gomb a hozzászólás fejlécében teljesen újra lett írva, szerintem sokkal szebb és jobb is. Persze most vettem észre, hogy mindenkit adminnak ír.... de remélhetőleg több hiba nincs benne.
    Üzenetközpont is hamarosan visszakerül, jelenleg a válaszok elmentése valamiért nem akar működni, de egyelőre nem lehet bekapcsolni. Topikokat viszont whitelistre lehet addig is tenni, hogy majd csak be kelljen kapcsolni az üzenetközpontot és megy is.

    Ha valami nagyon nem működik, lehet egy uninstall/install szükséges.

    ---
    chrome és firefox verzió már kint is
    Utoljára szerkesztette: Jim Morrison, 2018.06.20. 13:19:18
  • Borg
    #2389
  • Jim Morrison
    #2388
    Firefox v3.9.10 elérhető
  • Jim Morrison
    #2387
    azt hiszem meg tudom kerülni a dolgot, de kicsit több időt fog igénybe venni, hogy továbbra is rendesen menjen a többi böngésző alatt is.
  • Jim Morrison
    #2386
    Megvan mivel van baja, de a doksiknak megfelelően van megírva. Tudtok olyan firefox extensiont mondani ami hasonlo mukodesre mint ez? És működik is. Amit tudok még csinálni, hogy megnézem többiek hogy bírták működésre.
    Utoljára szerkesztette: Jim Morrison, 2017.09.10. 11:12:27
  • Jim Morrison
    #2385
    köszi!
  • Borg
    #2384
    Nem tudom jó helyen nézed e, de nem a pár napos frissítés óta rossz, hanem már az 55-ös főverzió óta.
  • Jim Morrison
    #2383
    ránéztem, dokumentáció nem ír semmilyen nagy változásról, doksinak megfelel a kód. Egy kicsit több idő kell míg megtalálom mi lehet a baj, majd írok ha van valami fejlemény az ügyben.
  • Panzeradler #2382
    Pár napja jött frissítés Firefoxhoz, azóta nem működik az addon, esetleg rátudnál nézni, hogy mi a baj? Köszi.
  • Jim Morrison
    #2381
    https://github.com/JimMorrison723/SG.hu-Extension/tree/webpack
    Fenti branchen elkezdődött a bővítmény webpackre ültetése. Épp csak el van kezdve, valamennyire működik, de azt a pár ezer soros js fájlokat fel kéne darabolni... Ha esetleg valaki ért hozzá és lenne kedve... Elkerülhetetlen volt, óriási fájlokat nehezebb, lassan szerkeszteni, jövőben egyre több gond lenne vele.
    (Ha vége lesz, biztos a Chrome+Opera+Firefox+Edge támogatás)

    // Majd csinálok github issuet leírással, mit-hogyan. Ha van kérdés jöhet ide is.