2420

Fejlesztői változatok:

Két fejlesztői ág létezik: Master, Nightly. Ezeket hívjuk branchoknak. A Master mindig az alaposan letesztelt, hiba nélküli változatot takarja.
A Nightly-ban találjátok mindig a legfrissebb verziót, ami sok újdonságot hoz magával, azonban sok hibát is tartalmazhat. Mindenki saját belátása szerint válassza a neki kellőt. Ha nem fontos hogy azonnal hozzájuss a legújabb funkciókhoz akkor a Master-t válaszd. Ha nem tudsz várni, akkor a Nightly is nagy valószínűséggel használható.

Telepítés:

A fejlesztői változatok telepítési útmutatóját a GitHub README fájljában találjátok. Az Chrome, Opera és Safari verzió állományára elég duplán kattintani, a böngészők felismerik és automatikusan telepítik a bővítményt.A Firefox verziónál az XPI állományt rá kell húzni a böngésző ablakára, majd ezután települ az is.

Egyéb megjegyzések:

A Chrome és Opera verziók automatikusan frissülnek, amennyiben az Extension Gallery-ből lettek letöltve. A Safari verziót kézzel kell frissíteni.

Firefox támogatás

A Firefox JetPack extension fejlesztői környezetében található számos hiba miatt a Firefox port fejlesztése fellett függesztve. A jövőben - ha változás történik - a port újra elérhető lesz. A régi verzió továbbra is elérhető akinek szüksége lenne rá.


SG Tools
  • [HUN]FaTaL
    #17
    Pedig működik. :) Most próbáltam ki, de nekem az eredeti jobban tetszik. :)
  • VRSDM
    #16
    nagy kiraly vagy!
  • Hegi90
    #15
    akkor gondolom az para, ha nem működik :D
  • [HUN]FaTaL
    #14
    Na ez mondjuk eszembe nem jutott volna, de lég sok a menüpont ott, amit írtam szerintem kényelmesebb. Persze nem olyan nagyon fontos én nem nagyon fogok tiltogatni, csak eszembejutott. :)
  • Hegi90
    #13
    értem
  • Ability
    #12
    Nem írja ki a topik alatt új sorban hogy "X új üzenet érkezett", hanem a topik neve után egy apró piros számot odaír. Kicsit ilyen helyspórolós megoldás, nekem pl. még jobban is tetszik mint az eredeti.
  • Borg
    #11
    Jó az így, csak írd le valahova, hogy más is tudja :D
  • Ability
    #10
    Jobb klikk a logón nem elég egyszerű? :) Végülis megcsinálhatom....
  • Hegi90
    #9
    szép :)
    ez a rövid kommentjelzők mit is takar?
  • Ability
    #8
    Itt a topikban egy felhasználó nevén vagy logóján jobb klikk -> "Felhasznló tiltása". Ezután globálisan tiltásra kerül, egyetlen topikban sem fogod látni a választott felhasználó kommentjeit. A tiltás levételét a beállításokban lehet elvégezni.

    Az ötletek jók, csak kicsit körülményes kivitelezni őket. Sokkal könnyebb dolgom lenne, ha az SG fejlesztői készítenének egy API-t amivel pár dolgot egyszerűen le lehet kérdezni. Mert pl. az utolsó komment mutatásához az egész topikot be kellene tölteni a háttérben és abból kihalászni az első kommentet. Na most ez 20-30 favnál elég szépen lefogja a sávszélt.
  • [HUN]FaTaL
    #7
    További ötlet: A hozzászólás fejlécekben a privát mellett valahol megjelenhetne egy "Letiltom" gomb és evvel egyszerűen tiltólistára lehetne tenni valakit. :)
  • Borg
    #6
    Fasza lett, felraktam én is.
    A tiltólista hogyan működik?

    Illetve ötlet gyanánt:

    1. Pl a fav listában mouseoverre megjelenhetne a legújabb 1db hozzászólás előnézete kis ablakban. Vagy ugyanez a fórum főoldalon megjelenhetne a témalistázás helyett középen (ami ugye elég felesleges, ha az ember fav-ból fórumozik). Tehát egymás alatt ott lenne minden fav topik legújabb kommentje, ami még nem volt megnézve. Esetleg egy gombbal, hogy "megnézve", így bele se kell menni 1hsz miatt a topikba.

    2. A nagy szavazó topikot lehetne külön kezelni a favban, úgy hogy az ne új hsz-re, hanem új szavazásra jelenjen meg ott.

    3. Topikok egyéni stíluselemeinek, felső bannereinek letiltása...
  • Desiderata #5
  • [HUN]FaTaL
    #4
    "- 'Ugrás az utolsó olvasatlan üzenethez' több oldalon keresztül
    - Csak olvasatlan üzenettel rendelkező kedvencek mutatása [Ötlet: TLGreg]"

    Már megy is fel. :)

    Esetleg a hozzászólásszerkesztőhöz lehetnének billentyű kombinációk, mint a ph kiegbe? (Ott be lehet állítani, hogy a kijelölt szöveget milyen billkombinációra tegye félkövérré meg ilyesmi, kényelmesebb hsz-t írni)
  • karajjj
    #3
    +fav
    máris kipróbálom :D
  • Ability
    #2
    https://github.com/dzsani/SG.hu-Chrome-extension

    A bővítmény telepítését a linkelt oldal README-je szerint kell elvégezni.
  • Ability
    #1
    Sziasztok!

    Annak idején kísérleti projektként írtam egy Chrome bővményt az SG fórumához. Akkor nem tettem közzé a munkámat, mert időhiányban szenvedtem, a bővímény minősége pedig nem volt az igazi. Most az elmúlt héten úgy döntöttem hogy újrakezdem az egészet, ezúttal viszont publikálom is az eredményt. Ime hát, itt van: https://github.com/dzsani/SG.hu-Chrome-extension

    A bővítmény funkciói:
    - Chat elrejtése
    - 'Ugrás az utolsó olvasatlan üzenethez' több oldalon keresztül
    - Csak olvasatlan üzenettel rendelkező kedvencek mutatása [Ötlet: TLGreg]
    - Rövid kommentjelzők
    - Egyéni tiltólista [Ötlet: cSuwwi]


    Fontos megjegyeznem, hogy ez pár nap eredménye, pontosabb pár rászánt óra eredménye. Így tehát valószínűleg instabil, lehetnek benne hibák, egyelőre csak egy játékszer. A témát azért is indítottam, mert ez egy publikus GIT csatorna, bárki bekapcsolódhat és commitelhet változtatásokat, új funkciókat. Reményeim szerint akad majd pár ember aki bekapcsolódik a projektbe, mert nekem sajnos nincs elég szabadidőm rá. A továbbiakban is fejleszteni fogom (ha kell, egyedül), de bízom benne hogy a közösségből is kikerül pár fejlesztő.

    Továbbá várom az ötleteket, hogy milyen funkciók kerüljenek még bele, illetve nagy segítség lenne pár tester akik jelentik a talált hibákat.