9201
Wii - Wii U - Switch - és a többi
  • Inquisitor
    Zelda Techdemo - kamerás videó!
  • Inquisitor
    Ghost Recon Online, azaz miért JÓ neked Wii U-n játszani vele reklám videó

E3 2011 UbiSoft Developer Roundtable for WiiU, több mint egy órás marketing rizsa némi bemutatóval
  • Inquisitor
    "Na meg nem annyiért adták volna, amennyiért."
    Ezt nem nagyon értem, a PS1-hez hasonlítód, pedig újabb generációs gép volt, és pont a PS1 árához képest nem volt olyan bazi drága. Ellentétben azzal, hogy mennyi volt egy Xbox vagy GC az első kijövetelekor. A PS1 vagy PS2 játékkínálatát hozzá hasonlítani meg pont a rövid élettartama miatt nem illik, hiszen 5-8-10 év alatt lehet kazal játékot kiadni ... megint más kérdés, hogy abból mennyi a hulladék vagy töltelék játék.
    Szóval az árkérdés olyan, mint amikor valaki leírja, hogy de bezzeg régen nem volt drága egy 3D kártya, holott anno egy 3Dfx olyan 80-90K + térfa volt, a GeForce 2 megjelenéskor meg 180K, és akkor még bőszen ilyen 30-40K fizuk voltak.
  • zola2000
    érdekes hogy senki sem beszél a grandia 2ről, 2003ban amikor beszereztem annak a dreamcast játéknak a pc változatát, egyből a kedvenc játékommá vált, kb háromszor játszottam újra, a hangulata a zenéje, a története lenyűgözött, a többi pc játékot unalmasnak találtam mellette akkoriban (aztán lehet csak azért mert az volt a második hasonló játékom az rpg makeres amnézia után :)
  • red13
    Az rendben is van, hogy grafikailag úttürő volt, egy Shenmue még ma is bőven megállja a helyét, de ettől eltekintve még mindig nem értem sokakat akik "legendás" konzolnak állítják be. Számomra akkor állná meg ez a helyét, ha kijött volna rá mondjuk 20 marha igényes exkluzív cím, vagy legalább 10 olyan mint a Shenmue, és multiplatform játékokkal is bőven meg lett volna támogatva. Na meg nem annyiért adták volna, amennyiért. Kicsit olyan érzés így visszagondolva, mint az apple cuccok. Nem egy gépet vettél, hanem egy belépőt az elit társaságba.
  • adam first
    Ez egy kicsit erős, volt. Nem győzőm hangsúlyozni. Nem azt mondtam, hogy a DC-nek nagyobb volt a játékkínálata, mint más konzolnak, hanem azt, hogy nézd meg Sega belső fejlesztéseit vagy akár külsősét (Capcom, 2K Sports). Ami nagyon ritka dolog a gépre megjelent játékok 80%-a egytől egyik magas minőséget képviselt. Ezen lehet okoskodni, meg felhozni a Ps1-Ps1 példának, de így volt. A Sonic Adventure első részére mondhatsz akár mit, de 1. stílusán belül az egyik legigényesebb platformer a mai napig 2. Akkoriban és ismétlem, akkoriban nem a szar portokra gondolok amiket felsorolást, hanem 1998-ra. Még egyszer 1998 ez a grafika ezzel a játékmenettel párosítva lenyűgöző volt (ma egy Uncharted nincs ekkora ugrás grafikailag, érted nincs meg "azt a kurva életérzés"). A Soul Caliburról nem is beszélve. Ezt kéne végre megérteni, a DC a maga idejében úttörő volt. Ennyi. Persze nyilván Ps1 és Ps2-re is özönlöttek a jobbnál jobb címek. És mielőtt elkezdenétek semmi bajom a Sonyval, pont ellenkezőleg a Ps1 tinédzser korom kedvenc gépe volt, imádtam az exkluzív címeit. Sajnos a Ps2-ől már ugyanez nem mondható el.
  • red13
    Ez 11 játék, amiből Headhunter, Resident Evil Code Veronica, Soul Calibur, Crazy Taxi játszható volt más gépen is, a Virtual Fighter további részei(a 3 pont nem) szintén játszható volt.Így maradt egy nagyon kérdőjeles Sonic Adventure 1-2, ami már akkor sem volt az a nagy játék, csak a média felhúzta, igazából az ember röhögve tudott jobb platformer játékot mondani. Phantasy Star Online-ban annyi volt a nagy, hogy online lehetett vele játszani, ami akkor még nagy szám volt, maga a játék, és a további részei is nagyon gyengék voltak. Mi maradt? Egy Jet Set Radio, Shenmue 1-2 amiket elismerek, [email protected] jó játékok. Ja meg egy Ikaragu, Skies of Arcadia. De ennyi. Az a bizonyos mércét Ps1-2, N64, Gamecube bármikor hozta, csak nagyobb játékkínálattal.

Igazából nem értem, amikor sokan a DC-ét egy mocsok jó konzolnak tartják, amikor alig volt rá valami, én akárhányszor élhetnék biztos, hogy PS1-et vennék, azon akkora játékkínálat volt, hogy namég. Amikor ezt meg kérdőre vonom, én vagyok a hozzá nem értő, vérpistike, és különben is takarodjak az anyámba. Én ezt inkább úgy látom, hogy a fórumokon elterjedt a bálványozása, aztán ugye minden fórumon megvan az a egy tucat ember, akik úgymond irányítják az egész társaságot, és amit ők mondanak az úgy van.

No Offense, vagy hogy szokták írni, de ez a világ legjobb játékkínálata elgondolkoztatott.
  • adam first
    Nem barmoztalak le, csupán annyit mondtam, hogy baromságokat beszélsz. A kettő nem ugyan az. Mint pl, most is a Shenmue, SC alig üti meg azt a bizonyos mércét. Fú bazdmeg egy dolgot elismerek DC-re közel nem volt annyi cím mint Ps1, Ps2-re, de hogy minőségileg épp, hogy megüti a mércét. Jézusom.
  • rumkola
    Jaj, de Te felsoroltál itt 11 címet, amiből a Shenmue, a Resi és a Calibur olyan ami nálam megüti a mércét (ez utóbbi PS1-en sztem jobb volt). Mindegyik konzol megfordult nálam, és két gép volt ami a játékkínálat miatt szinte alig volt használva: a DC és az XBOX Classic.
    Én nem fikázok, csak a saját tapasztalataimat írom le. Ez a cucc fényévekre volt a PS1, Cube, PS2 triótól mind játékélményben mind kínálatban. Nálam egyértelműen a játékfelhozatal szerénysége miatt bukott meg.
    Ettől még nem kell lebarmozni.
  • zola2000
    jaj, ugyanazt csináltad mint a sega, kihagytad a sakura taisent (; az ötödik része szerintem örök kedvenc marad, igaz hogy az ps2, de a dreamcastos első négy rész is nagyon jó lehetett, remélem idovel valaki lefordítja )
  • Yorg
    Én is itt vagyok, ha esetleg hiányoztam volna.
  • adam first
    270 millió dollár mínusszal, hopsz ez lemaradt.
  • adam first
    Nem vagy te hülye, szerintem ezt magad is tudod. Nem fogok kiselőadást tartani, sokszor sok helyen összefutottam már a hozzászólásaiddal DT barátoddal együtt. Te is tudod, én is tudom a Sega a saját hülyeségének az áldozata lett, hardverileg korszakalkotó volt. Azóta se volt ekkora ugrás egyetlen generációban sem. Az megint más kérdés, hogy 270 dollár mínusszal, rossz marketinggel és sorozatos bukták (Mega CD, 32X, Nomad, Saturn) után csoda, hogy egyáltalán a DC fejlesztésébe még bele mertek vágni.
  • deep
    Ha akkora korszakalkotó volt, miért nyírta ki a Sega és húzta le a konzolrolót? :D
  • adam first
    Már, csak te hiányoztál kedves Dániel. A kritikusok kritikusa az SG értelmisége. Nem baj az, hogy PS fanboy vagy, hanem az hogy a magad fajta a saját baromságait még komolyan is veszi. Nem azt mondtam, hogy a DC játékkínálata több lett volna mint a Ps1, Ps2-é. Hanem, azt, hogy korszak alkotó jelentőségű volt a DC. Pontosan az olyan címek miatt mint a Soul Calibur, Shenmue, Phantasy Star Online.
  • DanielT
    Jajj, a Dreamcastes álomvilág :D Találó volt a konzol neve, mert látszik, hogy sokan még mindig nem ébredtek fel :)

Ez a lista egy semmi a PS kínálathoz képest. Még a PS1-hez képest is, a PS2 pedig halálra röhögi magát rajta.

• adam first
    Aha,hát persze. A világ legjobb játékkínálata volt rá. Tessék egy kis emlékezet frissítés, csupa játéktermi baromságok:
    Shenmue
    Shenmue II
    Jet Set Radio
    Phantasy Star Online
    Sonic Adventure
    Sonic Adventure 2
    Headhunter
    Resident Evil Code Veronica
    És akkor jöjjön néhány arcade játék, ami általad igénytelen tartott. A kritika és a nagyközönség, pedig már akkor díjakkal jutalmazta ezeket a címeket: Soul Calibur
    Crazy Taxi
    Virtua Fighter 3tb
    Próbálom prezentálni, hogy sokszor micsoda baromságokat mondtok. Gyakorlatilag tudatában nem vagytok annak, hogy az általatok használt konzolok micsoda jelentőséggel bírtak és, hogy milyen minőségű játékok készültek ezekre a gépekre.
  • rumkola
    nekem volt DC-m, és szerintem a világ legrosszabb játékkínálata volt rá...
    csupa játéktermi piffpuff
  • zola2000
    inkább abból indulok ki, hogy az snes erős volt, az n64 erős volt, a gameube erős volt, a wii gyenge lett, a wiiut meglátjuk.
  • Goo
    Szia!

Lehet hogy igazad van, én annyira ezekben a dolgokban nem vagyok jártas, látom te jobban tudod a dolgokat. Amikor volt a Dreamcast én nagyon fiatal voltam. Én egyébként a sonic adventure 1 -2-t ismerem a gc-ről, meg az első részét pc-ről. Azokat nagyon szerettem.
  • deep
    Szerinted mennyi igaz ebből? Indulj ki az utóbbi 5 év minimálhardvereiből. A DS minőségéből, a Wii hulladék előző generációs hardveréből és a 3DS "ugyanazmintasimaDScsakfúde3damitől1percalattrosszulvagy" csodájából. Most pedig tippelj!
  • zola2000
    szerintetek mi igaz abból a pletykábol, hogy a wiiuban az ibm watson szuperszámítógéphoz hasonló cpu lesz sok EDrammal ( az valami chache?) mert régebben x360 szintű ppc procit írtak...
  • Inquisitor
    OFF: Azért a Snake Eater elég brutál jól néz ki 3DS-en szerintem. 2012 meg marha messze van, addig amíg nem mutogatnak az új konzolról kismillió ingame videót, addig nem sokat tudhatunk a képességeiről ...
  • zola2000
    még szerencse ^^

viszont azt sem értem, hogy magyar fórumokon ha meghallják a pokemon címet mondjuk a videojátékeladásokban, nemtom, majd meg őrülnek, külföldi fórumokban meg teljesen normálisak szerintem (úgy értem tudják hogy az a 30 millió ember aki megvette fiatalabb korosztályból van, és olyan hosszú a játék hogy akár 100 órára is leköti az embert), de ez csak egy példa a nyugat és magyarország közti különbségre.
  • Skynet
    Én csak azt nem értem honnan veszi mindenki hogy a vijjún nagyon szép lesz a graf....A 3ds beharangozó videói képei kamuk voltak nagyságrendekkel rondábbak a játékok,a psp szintet talán nagyjóindulattal éri el,pedig nem erről volt szó. Anno N64-nél ugyan ez volt...WIInél szintén...A bemutatott techdemo (madárkás) kb egy xbox-on is lejátszható lett volna...A rengeteg játékból összevágott videó "techdemo" pedig nem a vijúúúról készült hanem egytől egyig X360/ps3/PC videókból lett összevagdosva...
    Lehet tapsikolni ha nintendo eléri vagy épphogy talán lehagyja a jelenlegi konzolgeneráció látványvilágát (ha le is hagyja nem sokkalde ebben továbbra is kételkedek), de ha ez így lesz meg lehet majd nézni a masina árát is...Mivel ugyebár nintendoék nem arról híresek hogy előállítási költségen adják el a motyikat..Pont ellenkezőleg rendszerint 3-4szeres áron adják el..:D
  • moon08
    Ha a magyar fórumozókon múlott volna akkor már a wii és a ds is megbukott volna.
    A Magyarországi piac nem mérvadó.
  • adam first
    Erre is reagálni fogok. Egy konzol nem attól lesz menő, mert el adnak belőle 150 milliót, a másik meg azért szar, mert abból csak 10 millió fogyott. A LÉNYEG: A SEGA azért dobta be a fehér törölközőt, mert az előző generációs konzoljuk a Sega Saturn 270 millió $ veszteséget termelt a cégnek. A DC gyakorlatilag a Sega több éves, vagyis sorozatos rossz döntéseinek a következménye és ennek köszönheti a halálát is. Tetszik érteni a DC az előző generáció talán legjobb konzolja volt és egyben a legjobb játékkínálattal bírt, cirka 3 év alatt és akkor nem veszem ide azt, hogy a mai napig folynak fejlesztések DC-re, igaz csak japánban. A másik a SEGA az utolsó pillanatig kitartott a rajongók mellet, na, már, mint most a Nintendo lehet sikeres, de ez az, amit soha nem merte meglépni, ezt már sokszor sok helyem-megírtam a Nintendo hozza az elvárt szokásos színvonalat a szokásos sorozataikat és ennyi. A SEGA az utolsó pillanatig, mert újat mutatni, mind hardveres, mind szoftveres téren. Nem az állandó sorozati legújabb részeivel lepett meg, hanem igen is tudtak és akartak is újat mutatni. Talán ez az, amit a Nintendo szoftveres szinten soha nem ért el. Hardveres szinten oké, mert a DC-től eltekintve ott mindig az N volt a legjobb. Na, de szoftveres szinten, ha csak a játékok minőségét nézem a SEGA földbe döngölt mindenkit. Nem hiába szokták mondani a SEGA gyártotta a világ legjobb és leginnovatívabb játékait.
    A MÁSIK PEDIG: "Az lehet, hogy hardware terén igazad van. Egyébként én nagyon szeretem a sonic-ot és akkor sem írtam le, amikor mások, de akkor is 1 vagy 2 évig ment a dreamcast, és itt ez a lényeg, a többi lényegtelen. Azokra kell gondolni, akik megvették, majd közölték velük hogy nincs tovább, én ebből indulok ki. Nintendónak sok problémája volt, de még ő sem csinált ilyet." Persze, hogy nem csinált ilyet, mert közel sem volt olyan anyagi helyzetben, mint a SEGA, kénytelen volt ezt csinálni, mivel anyagilag tönkrement, tetszik érteni. De, még így is 1 évig aktívan támogatta gépet játékokkal, holott 2001 márciusától hivatalos leállt minden régióban a DC gyártása. Mocskos üzlet, de nincs, mint tenni, anyagilag csapádba kerültek, miből finanszírozzák a gépüket, ha nincs tovább és azért valamilyen szinten még fenn szeretnék tartani a SEGA márkanevet.
    ZÁRÓSZÓ: Én a Nintendót a Wii óta leírtam, ötlettelen a hardcore rétege picit se szolgálja, igényesség és kreativitás nulla, meg nem újuló sorozatok. Köszönöm, de én ebből nem kérek. Na látod, ilyet a régi SEGA sohasem csinált.
  • zola2000
    Most, hogy újranéztem ezt a videót már hatalmas ötletnek tűnik a gép, kár hogy az E3mon nem volt egyértelmű hogy ez most nem a régi géphez lesz, hanem az új gép bemutatója.
    http://www.gametrailers.com/video/e3-2011-wii-u/715095
  • zola2000
    hol húzzák le? én nem látok ilyet se a gamespot, se az ign, se a kotaku fórumain a magyar fórumokat meg nem értem ^^
  • samsung123
    irok privatot neked:) eloszlatom a kételyeidet
  • Goo
    Azt szeretném megkérdezni, mert egyesek más fórumokon azt írják, hogy az új ps vagy x konzolok cgi megjelenítésre lesznek képesek legalább. Cgi nem egy általános kategória, nem egy gyűjtő fogalom? Azért kérdezem, mert ha így lehúzzák, akkor nem is gondolok arra hogy megveszem, de egyébként szívesen megvenném.
  • Goo
    Lehet hogy jó lesz wii u, de most olvasom különböző fórumokat, de mindenhol a wii utódját gúnyolják és mocskolják. Ha már most beszélnek így róla, függetlenül attól hogy milyen valójában, mi lesz akkor ha megjelenik. Én azért kérdezem, mert rossz lesz a híre kezdetektől fogva, akkor az egész projekt összedőlhet. Ebből kiindulva én lehet hogy nem veszem meg, de egyébként szívesen megvenném. Én nem szeretném hogy az legyen, mint a gamecube-bal. A gamecube-ot is felhozzák a fórum témákon, azt is gúnyolják, de az szerintem jó volt, nekem wii-nél volt szerencsém kipróbálni. Szerintetek elfogult vagyok?

Ui: Egyébként ezeket csak magyar fórumokon olvastam.
  • zola2000
    a legtöbb ps3/x360 játék 720p, nagyon sok meg csak 600p, van pár játék ami 1080p, de pl ilyen tenisz játék pl ahol kisebb a pálya mint egy fifában, és csak pár ember van a pályán, a wiiu gondolom lesz olyan erős hogy a jelenlegi grafikával vinni fogja az 1080pt, aztán lehet hogy kijön a ps4/x720, szerintem akkor fognak a wiiu játékok lemenni 720pre, multiplatform címeknél de szerintem is tartós lesz...
  • Goo
    Az lehet, hogy hardware terén igazad van. Egyébként én nagyon szeretem a sonic-ot és akkor sem írtam le amikor mások, de akkor is 1 vagy 2 évig ment a dreamcast, és itt ez a lényeg, a többi lényegtelen. Azokra kell gondolni akik megvették, majd közölték velük hogy nincs tovább, én ebből indulok ki. Nintendonak sok problémája volt, de még ő sem csinált ilyet. Én nem írtam hülyeséget, saját tapasztalataimból indultam ki, én amikor megvettem wii-t mást se hallottam csak becsmérlést, és abból indulok ki a wii hardware-nek gyengeségére hivatkozva a Nintendo adta ki leghamarabb az új konzolt, a többi a hírek szerint 2014 előtt ki sem ad új konzolt, mert maximálisan ki akarja használni a kapacitást. Írták hogy a 7. generációban hd funkció nem volt teljesen kihasználva, ezt én nem tudtam. Én alapnak vettem, hogy a 2 jelenlegi hd konzol teljes mértékben kihasználja full hd adta lehetőségeketet és ha már új generációról van szó csak az uhdv-t tudtam technikai forradalomnak elképzelni, de ezt is azért, mert mindenki agyon dicséri x-et a ps-t a wii-ről meg lekezelően beszélnek. Én nem azért írtam ide, mert menőnek tűnjek, hanem a saját tapasztalataimat leírjam, senkit sem akartam megsérteni. A wii-t is mario játékélménye miatt választottam, nem a hardware erőssége miatt, írták hogy a wii u jó lesz, uhdv nem lesz, akkor én is meg leszek elégedve a wii u-val. És engem te nem ismersz, ne a lumpen proletárokkal keverj össze, légy szíves.
  • samsung123
    NA reméltem segítek, én se vagyok jövőlátó, de elég sok jel erre utal amiket irkáltam! (jó tuit hogy az első next-genes játékok, techdemók szinte csak a grafikár fognak rámenni, hogy megmutassák, hogy mennyire is űberek.

Lényeg, hogy szerintem a wiiU, egy időtálló gép lesz!!! Hiszen nagyon szép grafika(ami hosszú ideig elegendő lesz, egy lékektani határ felett van bőven) és innováció! Futnak rajta a mostani Hardcore játékok(alien, cod stb) és mellette ott a nintendós gamek mai modern graffal!
    Amikor a next-genes xbox és ps kijön, nem lesz lemaradva, még annyival sem, mint ami a xbox360-ps3 és a mostani WII között van.
  • Goo
    hát figyelj,akkor miért 1-2 évig ment a dreamcast, bocs. Nekem van igazam ne is haragudj.
  • adam first
    A mostani Nintendo az új konzoljával és az egész Wii brandel egy rossz vicc. Igénytelen ez a legjobb szó rá.
  • exoterm
    Nem hiszem, h a nintendo akarna egy házon belüli riválist a 3ds-nek. Nem csoda, h annyira hangsúlyozták, h ez csak egy kontroller lesz.
  • adam first
    Próbálom értelmezni azt a töménytelen baromságot amit ide leírtál, de sajnos nem megy. "Dreamcast-t nem veszem ide, mert az vicc volt, amit Sega csinált. Az tényleg olyan platform, amire 1-2 játék jelent meg csak, és utána kidobták a szemétbe" Játszottál is az általad felsorolt gépekkel vagy csak megpróbáltál valamit ideböfögni, hogy menőnek tűnjél. Az előző generáció legigényesebb, legforradalmibb játékait a Dreamcastnek köszönhetjük. Aki anno megérte a DC launchot és emlékszik még az akkoriban forradalminak ható grafikára, tartalomra, játékmenetre áhh leírhatatlan érzés volt. Ezt még a nagy Sony sem tudta überelni, pedig ők sem voltak kispályások. A SEGA mindvégig a hardcorenak élt és legalább feltudnék sorolni 30db exkluzív DC címet, amik lényeges változtatásokat hoztak a játékvilágba. Az megint más kérdés, hogy a SEGA a saját baromságai és a rossz marketing miatt jutott oda ahová.
  • Goo
    Szia kösz, amit írtál!

Ezzel megnyugtattál! Akkor lehet hogy wii u-t veszek, mert a wii-hez meg van minden kiegészítő és általuk adott lehetőségeket maximálisan kiszeretném használni.