9388
Wii - Wii U - Switch - és a többi
  • zola2000
    #1
    A nintendo bemutatta a Wii Ut, a konzol wii kompatibilis lesz, és elvileg valamivel szebb lesz a látvány mint a jelenlegi két HD konzolon:

    egy hangulatos techdemo a konzol grafikai képességeiből:
  • zola2000
    #2
    Az E3 bemutatót szerintem elszúrták, mivel a wiisportsal mutatták először, ezért először azt hittem hogy ez a sima wiihez lesz, később nem tudtam mi ez a jelenet, de ha tényleg lesz így kinéző ilyen játék az jó lesz.
  • FSpofon
    #3
    Erre már jönnek azok a játékok is amik xboxra meg ps3ra.
  • pxxl
    #4
    érdekes


  • Wolfsnack
    #5
    ára kb.? tört játék megy majd rajta?
  • Anubys
    #6
    Háromezer forintot fizet a Nintendo mindenkinek, aki magával viszi a cuccot.
    Igen, tört játék menni fog rajta, a Nintendo direkt úgy csinálja, hogy semmi másolásvédelem nem lesz rá, és alapból 35 tört játékot adnak hozzá, amit te választhatsz ki a teljes, 2017-ig megjelenő listából előre, valamint az első 150000 vásárló kap egy WiiUTorrents.com accountot, amin 19.5-ös ratio van eleve, így a további letöltésekkel sem lesz gondja.
  • kazuma89
    #7
    Ekkora barom 1 kérdést, úr isten XD
  • RAZOR27
    #8
    elég kretén ez a kontroller, remélem a korábban kiszivárgott kicsit rendhagyóbb változat is lesz hozzá. Btw a zeldát high-end graffal már most várom :D remélem kicsit hanyagolják a wiimote-t legalább a zeldában meg mondjuk egy super smash brosban és akkor megis veszem talán :)
  • zola2000
    #9
    remélem régió független lesz...
  • Cat 02 #10
  • Wolfsnack
    #11
    ja ez nem ilyen buszon játszható konzol?
  • Skynet
    #12
    "Erre már jönnek azok a játékok is amik xboxra meg ps3ra."
    Talán...
    A bemutatott techdemo jóesetben hozza egy 2006-os techdemo szintjét, az összevágott multiplatform válogatás (Aliens,Tekken,stb) pedig egytől egyig x360/ps3/pc videókból voltak összevagdosva.
    Majd szépen ugyan az lesz mint a 3ds-nél és úgy általába a nintendonál...videók,képek csilivili grafika aztán jön a valóság amire persze a fanok csettintenek..:D
    De ha esetleg így pár évnyi lemaradás után sikerült a nintendonak egy jelenlegi generációval technikában versenyt felvevő konzolt gyártani, a nintendo üzletpolitikájából kiindulva már most be lehet saccolni egy olyan 150-200 rugós árat..:DD
  • Victor1103
    #13
    Én csupán arra lennék kíváncsi, hogy ki fog megvenni 140.000-ért egy új konzolt csak azért, hogy exkluzív márióval meg pokemonokkal szórakozzon.

    Ugyanis a multiplatform játékok elérhetők egy 40-50k-s Xbox360 és Ps3-on ráadásul olyan exkluzívokkal hogy az ember ott is lefossa a bokáját a gyönyörtől.

    Remélem mihamarabb lesz emulátor aztán majd pc-n zeldázok.
  • Inquisitor
    #14
    Talan picit korai volt a bejelentese, es nem is a legjobban oldottak meg, de nem ertem a skepticizmust, miszerint a konkurens konzolokkal ne venne fel a versenyt ... Eleg izmos proci van benne, a GPU-rol meg semmit se tudni meg.
  • Goo
    #15
    Sziasztok!
    Gondolhatjátok nekem van wii-m az összes kiegészítőivel együtt, akkor nekem mi a véleményem erről az egészről. Én azért vagyok többé-kevésbé megelégedve a wii-vel, mert nekem ez volt az első konzolom, ha belegondoltok nekem másokhoz képest, akiknek ez az 2.-5. nintendo konzoljuk, azokhoz képest az én helyzetem nem is olyan rossz. Nekem először a legszebb élményt nem a super mario élménye okozta, hanem az hogy nem a pc előtt görnyedve játszok, hanem kényelmesen a kanapéban hátradőlve élvezhetem a játékot. Egyébként én már ez előtt is gondoltam arra, hogy a sony termékeire majd áttérek, de ez mindinkább megerősített ebben. Ps3 a playstation vita-val lehet hogy jobban fog érvényesülni a piacon, mint a wii u, és mi lesz akkor ha megjelenik playstation 4. Fut 3 évig vagy 2 évig az új konzol, de most komolyan. Én abból indulok ki, hogy a wii u 8. generációs gép létére, annyit fog tudni mint egy 7. generációs gép. És amikor kijön ps4, szerintem az nem hd-s, hanem uhdv másnéven super hi vision lesz legalább. Remélem nem voltam kárörvendő, de én csalódott vagyok, mert örültem volna az új mario játékoknak, amik meg jelenének a wii-re. De szerintem ez a helyzet nem fog fönnállni, mert akkor a wii-re is konferencián nagy hangsúlyt fektettek volna, zelda-s címet leszámítva. Én azért vagyok többé-kevésbé elégedett, csak egy kicsit vagyok elkeseredve, mert nekem ez volt az első konzolom, ebből kifolyólag nincs okom panaszra, azt leszámítva 1,5 éves szavatosság nem túl sok, azóta van csak konzolom, másnak ahogyan hallottam így is sokkal rosszabb, mert mostanában vásárolta wii-t, és még pár hónapja 45000-től 65000-ig terjedt az ára, ahhoz képest hogy most 30000 ft, a legolcsóbb helyeken. Én abban reménykedek, ha veszek ps3-t, akkor ezzel nem így fogok járni, és a tervezett 2016 időpontot generációváltás kapcsán megtartják, vagy még jobban kitolják, de legalábbis 2014 előtt nem jelenik meg az újabb ps. Én egyébként a wii-m mellett most tervezem egy ps3 megvételét karácsony táján. Remélem nem fogok így járni mint a wii-vel. A wii-vel az a bajom, ahogyan azt mondtam, én szerintem a wii u megjelenése után, de már talán azelőtt a Nintendo ki fogja dobni a szemétbe, csak a spyro rayman origins, zelda és talán az új kirby jelenik meg rá, a többi nagy kedvenc pl. pikmin majd a következő konzolra fog megjelenni.
  • Marko001
    #16
    Azért egy ilyen controller-rel nem nagyon mernék pl. tekken-ezni. Nem néz ki valami strapabírónak. :) X360-am irányítóját is néha sajnálom kicsit, mikor szorongatom, de az rohadt sokat kibír. :)
  • zola2000
    #17
    hát azért ha pont most veszel ps3mat, akkor lehet hogy jövőre jön a ps4 (nemtom), de ezt azért legalább 5 évig nem váltják le.
  • zola2000
    #18
    jogos, először nekem mindennél jobban tetszett a techdemo, de rá kellett jönnöm hogy csak a stílusa jött be.
  • Bhalage
    #19
    aha szóval a kontroller egy touchscreennel kiegeszitett iranyito, hatalmas otlet!!!! hogy lehet rajjta jatszani is, de pl lehet egy jateknak a "masodik" kepernyot pl inventory-t adni anelkul, hogy az a nagykepen eltakarna, vagy zavarna valakit, nagoyn tetszik
    kotelezo vetel lesz
  • zola2000
    #20
    kíváncsi leszek hogy lehet e különálló tabletként kezelni, és mondjuk lehet e a gép nélkül csak a kontrollerel mondjuk netezni/ egyszerűbb játékokat játszani.
  • Goo
    #21
    Szia!
    Kösz hogy mondtad, ha ez igaz, akkor nintendo-t sem látom "olyannak". Nekem a Nintendo-val csak az a bajom, hogy a Mario játékok esetében szerintem el lehet várni azt az igényt, hogy ezek legalább wii-re is megjelenjenek, ha sikeres a széria és az adott játék stílust wii-nél vezették be elöszőr pl. new super mario bros wii játék esetében. Én azért gondolom ezt, mert a konferencián gyakorlatilag a wii-ről szó sem volt és egyes gc címeket is áttoltak a wii-re pl. kirby epic yarn-t, de akkori koncepciónak más volt kinézete és a neve is, és pikmin 3-at is állandóan ígérgetik. De egyébként én rájöttem hogy mindenhol a profit érdek diktál és nem a játékosok érdekei, a játékosokat semmibe veszik. Csak az a különbség hogy pl. a Sony erős cég, így valószínűleg az a játékos aki oda fektett be az talán jobban is jár mint aki annak idején a Nintendo Gamecube-ba. Ettől függetlenül a Nintendo-nak játékfelhozatala terén a wii-je jó volt, szerintem nekem sem és másoknak sem sincs okuk a panaszra, sok játék van a wii-re, meg akinek a wii volt az első konzolja, az tulajdonképpen a wii-re semmi rosszat nem mondhat. A nagy kérdés az lesz, hogy milyen lesz wii u. Megüti legalább azt a szintet, mint amivel az N a wii-vel előidézett, vagy sem. Egyébként ps4 megjelenne jövőre, akkor hardware terén a wii u nem sokkal lenne lemaradva. Max "2000p" lenne, de egyébként azt írták 2014 előtt nem adnak ki konzolt, de még az is nagyon hamar itt van, ha 2014-ben adnák ki. A wii u akkor se lenne nagyon lemaradva szerintem, ha ps4-et 2014-ben adnák ki, de lehet hogy tévedek. A wii u-t akkor lehetne megszorongatni, ha ps4 uhdv vagy más néven super hi vision konzol lenne, és szerintem ilyen konzol kifejlesztése még ilyenkor túl drága és a konzolokat szerintem évekig fejlesztik. Talán ezért tervezik 2016-os időpontot a generációváltásra, mert azt mondták addig nem lépnek túl, míg érdemben nem lesz technikai áttörés A super hi vision viszont nem rég jelent meg, ha nem tévedek. Szerintem a N elképzeléseiben az áll, hogy wii u majd 5 évig fog futni és majd 5 év után kidobják szemétbe és majd amikor megjelenik a ps4, akkor ők is egyidejűleg a kor szintjének megfelelően kiadnak szintén új konzolt, de az is lehet hogy az volt az oka, hogy sokan elpártoltak a wii-től. Szerintem leváltás előtt 1-2 évvel úgymint a wii esetében dögledezni fog a konzol, csak az elején lesz sikeres, nyilván ha egyáltalán az új konzolja népszerű lesz és jó marketinget fog kiépíteni mint a wii esetében. A jó marketing kiépítését azért gondolom a legfontosabbnak, mert nekem azt mondták hogy a hardware terén a Gamecube volt legerősebb, még is a játékosok elég gyengének elkönyvelték és eladások terén a leggyengébb volt. Dreamcast-t nem veszem ide, mert az vicc volt, amit Sega csinált. Az tényleg olyan platform, amire 1-2 játék jelent meg csak, és utána kidobták a szemétbe. A ps2-nek tényleg ekkora nagy hatása és jelentősége volt? Én egyébként ps3 esetében egyáltalán nem örülnék, ha ps4-t 2014-ben kihoznák, mert ha most vennék, akkor gyakorlatilag szavatossága csak max 2 évig tartana. Csak szerintem az a különbség, hogy a Sony normálisabban áll hozzá a játékosaihoz, szóljatok ha tévedek, mert csak az N-t ismerem. Szerintem az hogy a ps3 nem kompatibilis a ps2-vel, az szerintem nem gáz, a wii u sem lesz kompatibilis a GC-vel, szerintem legalábbis.
  • zola2000
    #22
    most írják a g365ön:

    'A CPU / GPU párosról (azaz a központi processzorról és grafikus rendszerről) nagyon keveset tudunk, a Nintendo annyit erősített meg, hogy a CPU az IBM-től által szállított többmagos megoldás (a pletykák három magról szólnak) lesz. Az IBM-től származó információk szerint a CPU "különösen sok" eDRAM-al lesz felszerelve, és ugyanazon a technológián alapul, mint a kurrens szuperkompjúterük, a Watson. '

    milyen ez a watson szuperszámítógép?
  • samsung123
    #23
    Fú, hát te el vagy tévedve...bocsi, de sok minden máshogy van, mint ahogy gondolod.
    Először is az "UHD", a következő generációs konzolok nem UHD-sak lesznk, hanem végre tényleg FULLHD-sak, igen mert a mostaniak csak HD-readyre elengedő a teljesítményük(játékok 99%-ban). Sőt a PS3 3d-megjenítéskor azt a maradék élsimítását és 720p felbontását is elveszti, mivel 30-40% romlik a FPS. Azaz, ha pl. PS4-en egy játék 3D-s lesz és FullHd-ban 60fps mellett fut ugyanolyan grafikán mint PS3-on akkor is kb szó szerint 2x vagy még többször erősebbnek kell lennie, mint egy PS3-nak!!! És még nem is említjük azt, hogy szebb grafika és végre normális fizika kellene. És akkor hol beszélünk UHD-ról(4000x1600kb) kb PS5 lesz az, főleg úgy, hogy UDH-s tv nincs is még forgalomban(kb nem is lesz 5évig).

    Magyarán, a köv generációs konzolok nem elsősorban grafikában fognak nagyot előre lépni, hanem felbontásban, 3d-ben, Fix 60fps, fizika(rombolható környezet stb)koplexebb játékmenet(nagyobb map)-ben.
    Itt is csak késöbb lesz grafikai javulás, ahogy egyre jobban kiismerik a next-gen konzolokat, így volt a mostani generációval is. Végül majd itt is az lesz, hogy szebbek lesznek játékok, de akkor csípnek majd le az FPS-ből, aztán a felbontásból, de remélem nem jutunk megint oda, hogy igen szép egy játék, de 30fps és kb 600p, mint pl a Spliter Cell legújabb része
    Így a wiiU simán mardhat 6-7évig piacon, mivel hiába kopik a grafikája, úgyse abban akar erős lenni(csak mostanikhoz képest tűnik jónak)
  • Goo
    #24
    Szia kösz, amit írtál!

    Ezzel megnyugtattál! Akkor lehet hogy wii u-t veszek, mert a wii-hez meg van minden kiegészítő és általuk adott lehetőségeket maximálisan kiszeretném használni.
  • adam first
    #25
    Próbálom értelmezni azt a töménytelen baromságot amit ide leírtál, de sajnos nem megy. "Dreamcast-t nem veszem ide, mert az vicc volt, amit Sega csinált. Az tényleg olyan platform, amire 1-2 játék jelent meg csak, és utána kidobták a szemétbe" Játszottál is az általad felsorolt gépekkel vagy csak megpróbáltál valamit ideböfögni, hogy menőnek tűnjél. Az előző generáció legigényesebb, legforradalmibb játékait a Dreamcastnek köszönhetjük. Aki anno megérte a DC launchot és emlékszik még az akkoriban forradalminak ható grafikára, tartalomra, játékmenetre áhh leírhatatlan érzés volt. Ezt még a nagy Sony sem tudta überelni, pedig ők sem voltak kispályások. A SEGA mindvégig a hardcorenak élt és legalább feltudnék sorolni 30db exkluzív DC címet, amik lényeges változtatásokat hoztak a játékvilágba. Az megint más kérdés, hogy a SEGA a saját baromságai és a rossz marketing miatt jutott oda ahová.
  • exoterm
    #26
    Nem hiszem, h a nintendo akarna egy házon belüli riválist a 3ds-nek. Nem csoda, h annyira hangsúlyozták, h ez csak egy kontroller lesz.
  • adam first
    #27
    A mostani Nintendo az új konzoljával és az egész Wii brandel egy rossz vicc. Igénytelen ez a legjobb szó rá.
  • Goo
    #28
    hát figyelj,akkor miért 1-2 évig ment a dreamcast, bocs. Nekem van igazam ne is haragudj.
  • samsung123
    #29
    NA reméltem segítek, én se vagyok jövőlátó, de elég sok jel erre utal amiket irkáltam! (jó tuit hogy az első next-genes játékok, techdemók szinte csak a grafikár fognak rámenni, hogy megmutassák, hogy mennyire is űberek.

    Lényeg, hogy szerintem a wiiU, egy időtálló gép lesz!!! Hiszen nagyon szép grafika(ami hosszú ideig elegendő lesz, egy lékektani határ felett van bőven) és innováció! Futnak rajta a mostani Hardcore játékok(alien, cod stb) és mellette ott a nintendós gamek mai modern graffal!
    Amikor a next-genes xbox és ps kijön, nem lesz lemaradva, még annyival sem, mint ami a xbox360-ps3 és a mostani WII között van.
  • Goo
    #30
    Az lehet, hogy hardware terén igazad van. Egyébként én nagyon szeretem a sonic-ot és akkor sem írtam le amikor mások, de akkor is 1 vagy 2 évig ment a dreamcast, és itt ez a lényeg, a többi lényegtelen. Azokra kell gondolni akik megvették, majd közölték velük hogy nincs tovább, én ebből indulok ki. Nintendonak sok problémája volt, de még ő sem csinált ilyet. Én nem írtam hülyeséget, saját tapasztalataimból indultam ki, én amikor megvettem wii-t mást se hallottam csak becsmérlést, és abból indulok ki a wii hardware-nek gyengeségére hivatkozva a Nintendo adta ki leghamarabb az új konzolt, a többi a hírek szerint 2014 előtt ki sem ad új konzolt, mert maximálisan ki akarja használni a kapacitást. Írták hogy a 7. generációban hd funkció nem volt teljesen kihasználva, ezt én nem tudtam. Én alapnak vettem, hogy a 2 jelenlegi hd konzol teljes mértékben kihasználja full hd adta lehetőségeketet és ha már új generációról van szó csak az uhdv-t tudtam technikai forradalomnak elképzelni, de ezt is azért, mert mindenki agyon dicséri x-et a ps-t a wii-ről meg lekezelően beszélnek. Én nem azért írtam ide, mert menőnek tűnjek, hanem a saját tapasztalataimat leírjam, senkit sem akartam megsérteni. A wii-t is mario játékélménye miatt választottam, nem a hardware erőssége miatt, írták hogy a wii u jó lesz, uhdv nem lesz, akkor én is meg leszek elégedve a wii u-val. És engem te nem ismersz, ne a lumpen proletárokkal keverj össze, légy szíves.
  • zola2000
    #31
    a legtöbb ps3/x360 játék 720p, nagyon sok meg csak 600p, van pár játék ami 1080p, de pl ilyen tenisz játék pl ahol kisebb a pálya mint egy fifában, és csak pár ember van a pályán, a wiiu gondolom lesz olyan erős hogy a jelenlegi grafikával vinni fogja az 1080pt, aztán lehet hogy kijön a ps4/x720, szerintem akkor fognak a wiiu játékok lemenni 720pre, multiplatform címeknél de szerintem is tartós lesz...
  • Goo
    #32
    Lehet hogy jó lesz wii u, de most olvasom különböző fórumokat, de mindenhol a wii utódját gúnyolják és mocskolják. Ha már most beszélnek így róla, függetlenül attól hogy milyen valójában, mi lesz akkor ha megjelenik. Én azért kérdezem, mert rossz lesz a híre kezdetektől fogva, akkor az egész projekt összedőlhet. Ebből kiindulva én lehet hogy nem veszem meg, de egyébként szívesen megvenném. Én nem szeretném hogy az legyen, mint a gamecube-bal. A gamecube-ot is felhozzák a fórum témákon, azt is gúnyolják, de az szerintem jó volt, nekem wii-nél volt szerencsém kipróbálni. Szerintetek elfogult vagyok?

    Ui: Egyébként ezeket csak magyar fórumokon olvastam.
  • Goo
    #33
    Azt szeretném megkérdezni, mert egyesek más fórumokon azt írják, hogy az új ps vagy x konzolok cgi megjelenítésre lesznek képesek legalább. Cgi nem egy általános kategória, nem egy gyűjtő fogalom? Azért kérdezem, mert ha így lehúzzák, akkor nem is gondolok arra hogy megveszem, de egyébként szívesen megvenném.
  • samsung123
    #34
    irok privatot neked:) eloszlatom a kételyeidet
  • zola2000
    #35
    hol húzzák le? én nem látok ilyet se a gamespot, se az ign, se a kotaku fórumain a magyar fórumokat meg nem értem ^^
  • zola2000
    #36
    Most, hogy újranéztem ezt a videót már hatalmas ötletnek tűnik a gép, kár hogy az E3mon nem volt egyértelmű hogy ez most nem a régi géphez lesz, hanem az új gép bemutatója.
    http://www.gametrailers.com/video/e3-2011-wii-u/715095
  • adam first
    #37
    Erre is reagálni fogok. Egy konzol nem attól lesz menő, mert el adnak belőle 150 milliót, a másik meg azért szar, mert abból csak 10 millió fogyott. A LÉNYEG: A SEGA azért dobta be a fehér törölközőt, mert az előző generációs konzoljuk a Sega Saturn 270 millió $ veszteséget termelt a cégnek. A DC gyakorlatilag a Sega több éves, vagyis sorozatos rossz döntéseinek a következménye és ennek köszönheti a halálát is. Tetszik érteni a DC az előző generáció talán legjobb konzolja volt és egyben a legjobb játékkínálattal bírt, cirka 3 év alatt és akkor nem veszem ide azt, hogy a mai napig folynak fejlesztések DC-re, igaz csak japánban. A másik a SEGA az utolsó pillanatig kitartott a rajongók mellet, na, már, mint most a Nintendo lehet sikeres, de ez az, amit soha nem merte meglépni, ezt már sokszor sok helyem-megírtam a Nintendo hozza az elvárt szokásos színvonalat a szokásos sorozataikat és ennyi. A SEGA az utolsó pillanatig, mert újat mutatni, mind hardveres, mind szoftveres téren. Nem az állandó sorozati legújabb részeivel lepett meg, hanem igen is tudtak és akartak is újat mutatni. Talán ez az, amit a Nintendo szoftveres szinten soha nem ért el. Hardveres szinten oké, mert a DC-től eltekintve ott mindig az N volt a legjobb. Na, de szoftveres szinten, ha csak a játékok minőségét nézem a SEGA földbe döngölt mindenkit. Nem hiába szokták mondani a SEGA gyártotta a világ legjobb és leginnovatívabb játékait.
    A MÁSIK PEDIG: "Az lehet, hogy hardware terén igazad van. Egyébként én nagyon szeretem a sonic-ot és akkor sem írtam le, amikor mások, de akkor is 1 vagy 2 évig ment a dreamcast, és itt ez a lényeg, a többi lényegtelen. Azokra kell gondolni, akik megvették, majd közölték velük hogy nincs tovább, én ebből indulok ki. Nintendónak sok problémája volt, de még ő sem csinált ilyet." Persze, hogy nem csinált ilyet, mert közel sem volt olyan anyagi helyzetben, mint a SEGA, kénytelen volt ezt csinálni, mivel anyagilag tönkrement, tetszik érteni. De, még így is 1 évig aktívan támogatta gépet játékokkal, holott 2001 márciusától hivatalos leállt minden régióban a DC gyártása. Mocskos üzlet, de nincs, mint tenni, anyagilag csapádba kerültek, miből finanszírozzák a gépüket, ha nincs tovább és azért valamilyen szinten még fenn szeretnék tartani a SEGA márkanevet.
    ZÁRÓSZÓ: Én a Nintendót a Wii óta leírtam, ötlettelen a hardcore rétege picit se szolgálja, igényesség és kreativitás nulla, meg nem újuló sorozatok. Köszönöm, de én ebből nem kérek. Na látod, ilyet a régi SEGA sohasem csinált.
  • moon08
    #38
    Ha a magyar fórumozókon múlott volna akkor már a wii és a ds is megbukott volna.
    A Magyarországi piac nem mérvadó.
  • Skynet
    #39
    Én csak azt nem értem honnan veszi mindenki hogy a vijjún nagyon szép lesz a graf....A 3ds beharangozó videói képei kamuk voltak nagyságrendekkel rondábbak a játékok,a psp szintet talán nagyjóindulattal éri el,pedig nem erről volt szó. Anno N64-nél ugyan ez volt...WIInél szintén...A bemutatott techdemo (madárkás) kb egy xbox-on is lejátszható lett volna...A rengeteg játékból összevágott videó "techdemo" pedig nem a vijúúúról készült hanem egytől egyig X360/ps3/PC videókból lett összevagdosva...
    Lehet tapsikolni ha nintendo eléri vagy épphogy talán lehagyja a jelenlegi konzolgeneráció látványvilágát (ha le is hagyja nem sokkalde ebben továbbra is kételkedek), de ha ez így lesz meg lehet majd nézni a masina árát is...Mivel ugyebár nintendoék nem arról híresek hogy előállítási költségen adják el a motyikat..Pont ellenkezőleg rendszerint 3-4szeres áron adják el..:D
  • zola2000
    #40
    még szerencse ^^

    viszont azt sem értem, hogy magyar fórumokon ha meghallják a pokemon címet mondjuk a videojátékeladásokban, nemtom, majd meg őrülnek, külföldi fórumokban meg teljesen normálisak szerintem (úgy értem tudják hogy az a 30 millió ember aki megvette fiatalabb korosztályból van, és olyan hosszú a játék hogy akár 100 órára is leköti az embert), de ez csak egy példa a nyugat és magyarország közti különbségre.