9388
Wii - Wii U - Switch - és a többi
  • Csokis
    #90


  • zola2000
    #89
    Iwata már ráugrott, fel is töltötte a youtubera:
    http://www.youtube.com/watch?v=QQaIz07f1zc (ez fennt van a wiis nintendo chanelen is feliratozva)

    a gond az, hogy egyelőre nincs olyan cím, ami érdekelne wiiura, a dragon quest 10ben reménykedtem, hogy nyitócím lesz, de egyelőre még várat magára.
  • Vótmá
    #88
    Már megtörtént, igaz a prémium csomagot a zombi nélkül.
  • kisgabo
    #87
    nov 30 wii u. előrendelhető.

    79900 huf az alapmodell.

    ki ugrik rá? :)
  • zola2000
    #86
    Durva, hogy a szokásos helyzet szerint: mindenhol a nintendo vezet, legyen szó japánról, amerikáról vagy nyugat európáról, magyarországon "senki"

    az sem lehet indok, hogy nincs pénz, mert általában a legolcsóbb gépek ezek, az sem, hogy nem reklámozták soha, mert a dst annó reklámozták, az sem hogy a japánoknak való, mert amerikában és európában is magasan vezet a ds, a 3ds és a wii is -> akkor csak az lehet, hogy magyarország valahogy más :)
  • TDC Geronimo
    #85
    de leült ez a topik :)

    Most, hogy lassan itt a hazai premier, ki tervezi a vételét?

    Nézegettem helyeket és a gamestopban találtam legolcsóbban. ZombiU-s bundle 99k-ért van, máshol ezt 120 körül vesztegetik.
  • zola2000
    #84
    Kellene mellé egy pc változatot is tenni ultra graffal ... mondjuk ha már wiiu valami xenoblade2t és új zeldát villanthatnának inkább.
  • gabeone
    #83
    Tudtok konkrétumot az üzemi időről, a gyári tartozékokról, 3G funkcióról és arról hogy megjelennek-e a konzolra a Mortal Kombat, illetve a Street Fighter játékai is?
  • Zenty
    #82
    Szerintem grafban tisztább a Wii U.
    De mondjuk érthető is.

    Elméletileg jobb graf kari lesz a Wii U-ban , és ha tudja hozni a 1080p-t és lehetőleg 60 fps-el az fasza lenne.

    Bár ez a videó azért nem tökély. Mind a kettőnél bekavarhat gáz videó minőség.
  • Old PS Fanboy
    #81
    Fel tudja mutatni a 7 éves hardverek szintjét, wow...
  • Zenty
    #80
    Wii U vs Ps3 graf

  • Zenty
    #79











  • zola2000
    #78
    Jah, én pl a telefonnál néztem nagyot, hogy a 600mhzs arm v6os zte blade teljesítményénél 7 megaflopsot mértem, míg az 1gigahertzes arm v7es sony ericsson xperia mini pro proci teljesítménye 35megaflops.
  • zola2000
    #77
    Annyi pozitívum van wiiu ügyben, hogy a wii jóval gyengébb volt az x360nál, és egy évvel később jött, most a wiiu évekkel az új x/ps4 előtt jön, és elvileg nem lesz annyival gyengébb a másik kettő mellett, mint most a wii (ami a másik kettővel egyidőben jött), ha megnézem a 3DS játékokat (pl resi revelations, monster hunter 3G) azok is elég szépek lettek, pedig ott sem látok nagy számokat a HW mellett.

    Viszont amikor a wiit demonstrálták az E3mon, akkor már olyan játékokat demóztak rá, mint a super mario galaxy, red steel, zelda twilight princess, most valahogy a hds pikmin, zombiu, NSMBU nem annyira győzött meg egyelőre hogy kellene egy wiiu (magamat ismerve a TGSen bemutatott játékok fognak meggyőzni : )
  • Old PS Fanboy
    #76
    A Nintendo reménykedik.
    Nintendo: PlayStation 4 and Xbox 720 Will Not Overpower Wii U
    katt
  • Beast Machine
    #75
    HURR DURR ÉN VÉLEMÉNYEM > TI VÉLEMÉNYETEK DERP DERP

    Menjémá.
  • Old PS Fanboy
    #74
    Az alábiakat nem sértésnek vagy trollkodásnak szánom:

    Gondoljátok kicsit át, mit kínál a Nintendo...

    A szarrá unt 6-7 éves konzolokat kínálja ugyan azokkal a játékokkal, egy 100%-ossan felesleges és drága tablet irányítoval, minimum $250-ért.
    Miért nem tudtok gondolkodni?
    Miért nem látjátok mit akarnak eladni nektek?
    Mi vesz rá titeket, hogy fanaikus módjára liter szám nyeljétek a Nintendo bélsarát?

    Ha okos döntést hoznátok és nem vennétek meg ezt a mocsok nagy lehúzást, amit ők Wii U-nak hínak, talán elgondolkodnának és akkor talán megint lehetne egy igazi erős N konzolotok, ahol nem mások levetett és megunt mocskában kéne hemperegnetek.
  • Old PS Fanboy
    #73
    Hozzászoló VS játékfejlesztő
  • Teppik Amon
    #72
    hozzászólások között:

    "Translation: 3GHz vs 3.2GHz.. Most likely a tri-core PowerPC A2 (still a powerful CPU, but less power-hungry and redundant as POWER7) with a TDP of about 25 watts."

    "Nowadays the clock of CPU means basically nothing, any 2.0 GHz core i5 is ways faster than a 3.6 Ghz P4"

    meglátjuk mit tud, majd ha kijön.
  • Old PS Fanboy
    #71
    Wii U processing speed low compared to 360, PS3, says Tekken producer.
    haha
  • Teppik Amon
    #70
    azért van itt pár jónak ígérkező játék
  • gosumofo
    #69
    Wii U-n nem lesznek unreal engine 4-el hajtott játékok...
  • zola2000
    #68
    Igen, a konzoloknak saját apijük van, kivéve xbox, xbox360, amikhez valami speciális dx8-9et adtak ki a fejlesztőknek (de az sem olyan mint pcn), illetve konzoloknál később néhány fejlesztő még a gépi kód szintre is lemegy, csakhogy minél szebb legyen a játékuk (pcnél ez szinte lehetetlen, ahányféle gép van)...
  • cybert
    #67
    De asszem hülyeséget mondtam most, a konzolok nem használnak direct x-et, hanem saját API-juk van, de valaki hozzáértő korrigáljon.
  • cybert
    #66
    Hm... Azért belepakolhattak volna egy DX11-es karit, hogy majd a next gen motorokat is kompromisszum nélkül vigye
  • zola2000
    #65
    kíváncsi leszek milyen lesz ez a plusz erő. remélhetőleg a multiplatoform játékokat a wiiu fogja 720p helyett 1080pben vinni, és persze 30 helyett stabil 60 fpsel (és az exkluzív játékok mégszebbek lesznek), ez elvárható lenne, majd meglátjuk.
  • Inquisitor
    #64
    A Nintendo Wii GPU-ja egy feltupírozott ATI R770
    A GPU tudása a Radeon HD48xx kártyáké, kérdés persze az órajel, hiszen attól függ a teljesítmény és a kicsi doboz miatt nem lehet atom hűtés rajta. Az Xbox 360-ban egy a Radeon X1800 és HD2900 közötti "átmenet" a GPU. Szóval ez nagyon jó konzolba való, amit a Wii U kapott. Ha a proci is ilyen izmos ...
  • Inquisitor
    #63
    Zelda Techdemo - kamerás videó!
  • Inquisitor
    #62
    Ghost Recon Online, azaz miért JÓ neked Wii U-n játszani vele reklám videó

    E3 2011 UbiSoft Developer Roundtable for WiiU, több mint egy órás marketing rizsa némi bemutatóval
  • Inquisitor
    #61
    "Na meg nem annyiért adták volna, amennyiért."
    Ezt nem nagyon értem, a PS1-hez hasonlítód, pedig újabb generációs gép volt, és pont a PS1 árához képest nem volt olyan bazi drága. Ellentétben azzal, hogy mennyi volt egy Xbox vagy GC az első kijövetelekor. A PS1 vagy PS2 játékkínálatát hozzá hasonlítani meg pont a rövid élettartama miatt nem illik, hiszen 5-8-10 év alatt lehet kazal játékot kiadni ... megint más kérdés, hogy abból mennyi a hulladék vagy töltelék játék.
    Szóval az árkérdés olyan, mint amikor valaki leírja, hogy de bezzeg régen nem volt drága egy 3D kártya, holott anno egy 3Dfx olyan 80-90K + térfa volt, a GeForce 2 megjelenéskor meg 180K, és akkor még bőszen ilyen 30-40K fizuk voltak.
  • zola2000
    #60
    érdekes hogy senki sem beszél a grandia 2ről, 2003ban amikor beszereztem annak a dreamcast játéknak a pc változatát, egyből a kedvenc játékommá vált, kb háromszor játszottam újra, a hangulata a zenéje, a története lenyűgözött, a többi pc játékot unalmasnak találtam mellette akkoriban (aztán lehet csak azért mert az volt a második hasonló játékom az rpg makeres amnézia után :)
  • red13
    #59
    Az rendben is van, hogy grafikailag úttürő volt, egy Shenmue még ma is bőven megállja a helyét, de ettől eltekintve még mindig nem értem sokakat akik "legendás" konzolnak állítják be. Számomra akkor állná meg ez a helyét, ha kijött volna rá mondjuk 20 marha igényes exkluzív cím, vagy legalább 10 olyan mint a Shenmue, és multiplatform játékokkal is bőven meg lett volna támogatva. Na meg nem annyiért adták volna, amennyiért. Kicsit olyan érzés így visszagondolva, mint az apple cuccok. Nem egy gépet vettél, hanem egy belépőt az elit társaságba.
  • adam first
    #58
    Ez egy kicsit erős, volt. Nem győzőm hangsúlyozni. Nem azt mondtam, hogy a DC-nek nagyobb volt a játékkínálata, mint más konzolnak, hanem azt, hogy nézd meg Sega belső fejlesztéseit vagy akár külsősét (Capcom, 2K Sports). Ami nagyon ritka dolog a gépre megjelent játékok 80%-a egytől egyik magas minőséget képviselt. Ezen lehet okoskodni, meg felhozni a Ps1-Ps1 példának, de így volt. A Sonic Adventure első részére mondhatsz akár mit, de 1. stílusán belül az egyik legigényesebb platformer a mai napig 2. Akkoriban és ismétlem, akkoriban nem a szar portokra gondolok amiket felsorolást, hanem 1998-ra. Még egyszer 1998 ez a grafika ezzel a játékmenettel párosítva lenyűgöző volt (ma egy Uncharted nincs ekkora ugrás grafikailag, érted nincs meg "azt a kurva életérzés"). A Soul Caliburról nem is beszélve. Ezt kéne végre megérteni, a DC a maga idejében úttörő volt. Ennyi. Persze nyilván Ps1 és Ps2-re is özönlöttek a jobbnál jobb címek. És mielőtt elkezdenétek semmi bajom a Sonyval, pont ellenkezőleg a Ps1 tinédzser korom kedvenc gépe volt, imádtam az exkluzív címeit. Sajnos a Ps2-ől már ugyanez nem mondható el.
  • red13
    #57
    Ez 11 játék, amiből Headhunter, Resident Evil Code Veronica, Soul Calibur, Crazy Taxi játszható volt más gépen is, a Virtual Fighter további részei(a 3 pont nem) szintén játszható volt.Így maradt egy nagyon kérdőjeles Sonic Adventure 1-2, ami már akkor sem volt az a nagy játék, csak a média felhúzta, igazából az ember röhögve tudott jobb platformer játékot mondani. Phantasy Star Online-ban annyi volt a nagy, hogy online lehetett vele játszani, ami akkor még nagy szám volt, maga a játék, és a további részei is nagyon gyengék voltak. Mi maradt? Egy Jet Set Radio, Shenmue 1-2 amiket elismerek, kurv@ jó játékok. Ja meg egy Ikaragu, Skies of Arcadia. De ennyi. Az a bizonyos mércét Ps1-2, N64, Gamecube bármikor hozta, csak nagyobb játékkínálattal.

    Igazából nem értem, amikor sokan a DC-ét egy mocsok jó konzolnak tartják, amikor alig volt rá valami, én akárhányszor élhetnék biztos, hogy PS1-et vennék, azon akkora játékkínálat volt, hogy namég. Amikor ezt meg kérdőre vonom, én vagyok a hozzá nem értő, vérpistike, és különben is takarodjak az anyámba. Én ezt inkább úgy látom, hogy a fórumokon elterjedt a bálványozása, aztán ugye minden fórumon megvan az a egy tucat ember, akik úgymond irányítják az egész társaságot, és amit ők mondanak az úgy van.

    No Offense, vagy hogy szokták írni, de ez a világ legjobb játékkínálata elgondolkoztatott.
  • adam first
    #56
    Nem barmoztalak le, csupán annyit mondtam, hogy baromságokat beszélsz. A kettő nem ugyan az. Mint pl, most is a Shenmue, SC alig üti meg azt a bizonyos mércét. Fú bazdmeg egy dolgot elismerek DC-re közel nem volt annyi cím mint Ps1, Ps2-re, de hogy minőségileg épp, hogy megüti a mércét. Jézusom.
  • rumkola
    #55
    Jaj, de Te felsoroltál itt 11 címet, amiből a Shenmue, a Resi és a Calibur olyan ami nálam megüti a mércét (ez utóbbi PS1-en sztem jobb volt). Mindegyik konzol megfordult nálam, és két gép volt ami a játékkínálat miatt szinte alig volt használva: a DC és az XBOX Classic.
    Én nem fikázok, csak a saját tapasztalataimat írom le. Ez a cucc fényévekre volt a PS1, Cube, PS2 triótól mind játékélményben mind kínálatban. Nálam egyértelműen a játékfelhozatal szerénysége miatt bukott meg.
    Ettől még nem kell lebarmozni.
  • zola2000
    #54
    jaj, ugyanazt csináltad mint a sega, kihagytad a sakura taisent (; az ötödik része szerintem örök kedvenc marad, igaz hogy az ps2, de a dreamcastos első négy rész is nagyon jó lehetett, remélem idovel valaki lefordítja )
  • Yorg
    #53
    Én is itt vagyok, ha esetleg hiányoztam volna.
  • adam first
    #52
    270 millió dollár mínusszal, hopsz ez lemaradt.
  • adam first
    #51
    Nem vagy te hülye, szerintem ezt magad is tudod. Nem fogok kiselőadást tartani, sokszor sok helyen összefutottam már a hozzászólásaiddal DT barátoddal együtt. Te is tudod, én is tudom a Sega a saját hülyeségének az áldozata lett, hardverileg korszakalkotó volt. Azóta se volt ekkora ugrás egyetlen generációban sem. Az megint más kérdés, hogy 270 dollár mínusszal, rossz marketinggel és sorozatos bukták (Mega CD, 32X, Nomad, Saturn) után csoda, hogy egyáltalán a DC fejlesztésébe még bele mertek vágni.