38447
  • bgabor
    #1790
    Megkérnélek, hogy a földműves stílust ejtsed itt, köszi!
  • Torzonborz
    #1789
    vki mintha azt írta volna hogy nemrég nerfelték a lövészeket , gondolom ezt is be kell lőni hogy azért ne legyenek túl jók se :D
  • Magyar Betyár
    #1788
    beáll egyenes vonalba 400m-re mögém a vadász és nem találja el a maxos hátsó lövész. Direkt próbáltam többször. Igazából többet találnak amikor körbe manővereznek a vadászok. Egyenes vonalban nem talál el semmit a lövész
  • Magyar Betyár
    #1787
    nekem megvan a max precision meg accuracy mindnek. Szart sem érnek
  • pirdi
    #1786
    A Ju-88al a legénység értéke 30 felett van. Megkaptam a +30-t. Igy 60. De a plafon 50. Ez azt jelenti, hogy szuper pontosan lőnek? Mert 1-2 hittel több van, de nem kiemelkedő.
  • Glo
    #1785
    Az értékek nem nőnek maguktól :)

    Ezek az értékek le vannak írva, h mit jelentenek. Arra raksz amire csak akarsz, nyilván géptípus és szint függő h mire érdemes, de vadászban a G tolerance, Keen vision, Visibility a prio, bomberben a Gunnereknél az Accuracy és a másik skill. A Ground service-ben a Reload speed, a Repair rank-ot érdemes a gép szintjéig feltolni. A Repair speed a hangárban javítás gyorsaságába szól bele (meg ha leszállsz akkor is jó, ha van). A Healing speed-nek még egyelőre nincs értelme, mert a pilóta sérülése még nincs bevezetve.
  • Glo
    #1784
    Ez a pont rakódsi azért kell, mert ha a Qualificytion fülön eléred a megfelelő Crew level-t és rányomsz (ennek értéke 100 + (gép szintje*10)) akkor Expert fokra képezheted a legénységet, ezzel +30 szintet kapsz minden lényeges értékre.
  • Desmodromic
    #1783
    Nemtom, hogy érvényes e még, ez az ismertető az 1.9.8 patch-ig up to date.

    Note 1: The xp value is at 5x the normal amount as long as the plane being used hasn’t filled its experience bar. After that they will only gain xp at a normal rate.

    Note 2: rewards are only credited as long as both teams still have more than 0 tickets.

    If you destroy a unit right after the ticket count of any team reached 0 before the game ends, you wont be rewarded anything.

    Note 3: With a premium account the xp rewards are boosted by 200 % and the lions rewards by 150%.

    Examples of xp variation due to the tier of plane used when sinking the same type of destroyer with the 5x xp rate and a premium account:

    The heavy bomber SB2-m100 (tier 4) gets 3000 lions + 3410 xp for the same type of destroyer sunk.

    The heavy bomber h111-6 (tier 8) gets 3000 lions + 5000 xp for the same type of destroyer sunk.

    The heavy bomber h111-16 (tier 10) gets 3000 lions + 5700 xp for the same type of destroyer sunk.

  • lammaer
    #1782
    "Bár én mindenre szoktam tenni az elején, amíg még csak 1-2 pontba kerül, hadd menjen a szint föl."

    Ez a hadd menjen a szint fel dolog pontosan mit takar? Én meg sehol nem raktam semmire, emiatt ér vmi hátrány (pl ha rakok mindenre 1-2-t, akkor csata közben jobban nőnek maguktól az értékek v ilyesmi?)
  • lammaer
    #1781
    Csatlakozva tanult kollégám kérdéséhez, hogy látjátok, magasabb szinteken ugyanazért a teljesítményért több xp meg credit jön vagy ez nem jellemző?
    (fenntartási költség nyilván nagyobb).


    Oroszoknál pl még mindíg az 3xI15 + 1xI153 kombóval nyomom - az annyira OP :), és már összelőttem a 4. szintet (vagy tán már az ötödiket is), angoloknál viszont viszem a Hurrikat meg a Spitet, mert ott a low tier szar. De úgy tűnik ugyanolyan sebességgel haladok az XP szerzésben mindkét ágon....

    Szóval számomra úgy tűnik, magasabb szinten se csordogál jobban az XP, szóval adabszurdum az ember effektíven kigrindelhetné azon a szinten a legnagyobb repcsit is, amelyiket a legjobban élvezi (persze a repülőgépek XP csikja az akadály).
  • Alien69
    #1780
    THX.
    Köv kérdés, érdemes-e megállni 4-s szinten (már ami a repcsiket illeti), és ezeket fejleszteni, vagy inkább menni tovább egyből? Esetleg annyit várni, hogy ne kelljen pl az 5-s szintű repcsiket beszerezni, hanem akár a 6-7-s szintet MAJD beszerezni?
  • bgabor
    #1779
    Nem. Bármit bárhová tehetsz. Egy "garázshely" egy legénység, mindig annyian vannak ahány az adott gépre kell. Lagg3-on egy fő, H6K-n hét. :D
    Annyi, hogy a legénység fejlesztésénél nem feltétlenül éri meg pontot rakni a bombázó lövészekre, ha abban a garázshelyben vadászokat szoktál használni.

    Bár én mindenre szoktam tenni az elején, amíg még csak 1-2 pontba kerül, hadd menjen a szint föl.
  • Alien69
    #1778
    Az se kavar be, ha pl egy fightert cserélek bombázóra?
  • Magyar Betyár
    #1777
    Lehet a gunner mouse sensitit külön állítani? Én szeretek magasabb értéken repülni de a gunner célkeresztet finomabban kéne kezeljem mert így túl érzékeny.
  • vajakos21
    #1776
    Egy legénységgel vihetsz több gépet. A legénység fix (alap 3) a gépet cseréled csak.
  • Alien69
    #1775
    Sorry a láma kérdésért, de mi a helyzet a legénységgel? Ha repcsit váltok, azaz lecserélem egy másikra a gépet, akkor annak új legénysége lesz? Ha vissza rakom a másik gépet, ebben az esetben a legénysége ugyan azon a szinten lesz?
  • vajakos21
    #1774
    Ha tudtok menjetek HB-ra. Elég sok az AI-s meccs...lehet farmolni
  • Toweliee
    #1773
    Sikerült köszönöm!!
  • bgabor
    #1772
    Pont ezért jók a tier3-as hidroplánok, az ő tierjükben még nincs se Beaufighter, se Me-410. A kis egymotorosok pedig nem jelentenek veszélyt egy 4000 méteren repülő hidroplánra. Oda felmászniuk is öt perc, ha pedig közeljönnek, hát... a H6K farkában egy 20mm-es gépágyú van. Nem ritka hogy 6-7 bombázógyilkos-jelöltet nyírok ki vele egy meccs alatt.

    Vicces dolog ám a H6K-val a Bomber ÉS a Fighter medált egyszerre elhozni a meccs végén.
  • Toweliee
    #1771
    Nem reagál.
  • bgabor
    #1770
    A matricák közül a nothingot(vagy none?) választod ki a sor elején.
  • bgabor
    #1769
    A te bajod. :D
    Úgy lehet szeretni, hogy négy darab 500 kilós bombát senki se tud vinni hármas tieren(a H6K-t leszámítva, de az is hidroplán).
    És mivel hármas tierű, ezért jó esélye van rá, hogy kis gépek ellen megy. Tier tierű gépek között pedig nincsenek kétmotoros bombázógyilkos típusok, tehát nagy magasságban büntetlenül tudsz bombázni.

    Összehasonlításképpen, vehetsz te az amerikaiaknál B-17es bombázót is, de egyrészt az nem hármas, hanem tizenhármas szinten lesz csak elérhető, és olyan ellenfelekre számíthaszt, mint a Beaufighter, Me-410, sőt, Me-163 Komet, akik seperc alatt fent vannak a magasságodon, és pillanatok alatt leradíroznak. (30 meg 50mm-es gépágyúkkal)

    Szóval azért szeretjük a tier3-as hidroplánokat:
    - mert gyengék az ellenfeleik, általában nem látnak bombázóromboló gépeket
    - óriási bombateher megy fel rájuk, akkora, amekkorát más gépek nem tudnak vinni kis tierben

    Hidd el, ha a Catalinával nem boldogulsz, nagyon ki leszel akadva a magas tierű bombázóknál.
  • Toweliee
    #1768
    Matricát hogyan lehet leszedni? Véletlenül felraktam egyet.
  • vajakos21
    #1767
    +1 :)
    1 lövés az 50 mm el és olyan szépen ég:)
  • Szpecnyaz
    #1766
    Csak azért nem zaklatnak mert rosszul csinálják :D. Én minden kört azzal kezdek hogy a nehéz vadásszal felmászok 3500+ méterre, aztán várom hogy jöjjenek a bombázók. Öröm nézni amit össze szenvednek amikor meglátják hogy még "oda fent" is egy Beaufighter van a nyomukban :D. Nem ritkán lövök így össze 5 fraget, meg megfosztom az ellent a fő bombázó kapacitásától is, ami eléggé sokat dob a nyerési esélyünkhöz.
  • Kronos79
    #1765
    Érdekes. Én lazán bombázok 4-4,5 ezer méterről és senki nem zaklat. Lassan emelkedek, így mire odaérek a célhoz, már fent vagyok a megfelelő magasságon.

    Viszont érdekelne, hogy a bombázóknál a bomba célzó képen a középső célkereszt alatt van egy másik célkör. Ez mi szeretne lenni? Először azt hittem, hogy a bomba oda fog becsapódni, de inkább a kép közepén lévő kereszt tájékán értek célba.
  • Malarki
    #1764
    Hát nem tudom hogy ezt a Catalina-t hogy lehet szeretni. Oké hogy két 1 tonnás bombát tud vinni, de valami leírhatatlanul lassú és lomha. Bármelyik romboló lazán szétszed. Az a 2 géppuskás meg semmit se ér.
    4000 méterre meg felmenni egy fél nap, emelkedni nem tud, ha már kicsit megemelem az orrát villog a felirat hogy túl alacsony a sebesség. Hiába képes nagy pusztításra, de nekem nem éri mag az a szenvedés amíg eljutok odáig hogy ledobjam a bombákat.
  • stork13
    #1763
    Köszöntem a válaszokat.
    Ha jól értelmeztem olyan minőségibb (Logitech, Saitek) joy kell amin van gázkar, lehet "tekerni" is a joy karját és van még rajta egy kis kar is (a nézet miatt). :D
  • vajakos21
    #1762
    bombázó A20 as bocsi..
  • vajakos21
    #1761
    De még hogy:) A map nem ugyanaz mint a régi..de a cél ugyanaz. Ölj meg mindenkit :). Több a heavy tank és nem baktatnak olyan közel egymáshoz.(mikor még 2db 500 as bomba elég volt 20 car-hoz)6 felderitő gép "könnyü" légi célnak
  • Magyar Betyár
    #1760
    Én azt hittem barát gépek nem tudnak összeütközni. Lelőni le lehet egymást de összemenni eddig csak enemy géppel tudtam.
  • Glo
    #1759
    Fasza, akkor este 410 :)
  • twi452
    #1758
    USA - Német van már tegnap este óta :)
    biztos nem néztél jó szívvel, hogy kedvenc nemzetüket halomrabombázza 5 perc alatt a sok b-17 és cseréltek gyorsan :D
  • Farkasfog
    #1757
  • Glo
    #1756
    Jah, de múltkor lestem hogy max egyszerre 4 cső tüzel, mert a 12,7mm-esekből nem mind a 8, hanem csak 1 pár csőből jön az áldás egy időben, és mindig a csöveket váltogatja. A 20mm-es mondjuk így is szakít, akinek elé tudok tartani annak reszeltek

    HB-n és FRB-n még mindig az USA-USSR csata van? Az egy akkora szívás.. mindig az USA nyer :)
  • flashpointer
    #1755
    Szemberepülésnél nálam az a taktik hogy lefelé kell tolni ha ki kell térni, mert 90% felfelé húzza :D
  • Glo
    #1754
    A szembelődözést én úgy oldom meg, hogy már jóó messziről elkezdem gyepálni az ellent, persze jól fölétartva, aztán kb 700m távolságnál kiválok, mert még ha le is lövöm tuti nekemrepül (kedvencem mikor bedönti oldalra, és kés szerűen elviszi a szárnyam).

    Aztán emelkedésből hátra teszem a gépet és visszazuhanok rá, hadd érezze a törődést :)
  • hawkie22
    #1753
    Az normális, hogy bombázónál 2000 méteren kezdek és folyamatosan felfelé megy a repülö? :) Ha meg egyenesbe akarom állítani, akkor meg alig engedi.
  • bgabor
    #1752
    Hát a szemberepülünk, és addig lőjük egymást, amig egyikőnk leesik, amúgy is nagyon rossz taktika itt. Kivéve, ha beaufighterrel van az ember, és egyszerre tíz csőből tüzel a kedves szembejövőre. :D
  • vajakos21
    #1751
    Mardok joynál.Bombázónál mindegy a tõbbinél is inkább egy megküzdött kill mint három egeres.(pròbáltam nem jött be)Az egeret wot-ra tartom. Persze néha beleállìtanám a monitorba -:)