38447
  • lammaer
    #1750
    Jaja, nagyon gyakori a falkás üldözésnél az összeütközés, én már akkor se szállok be ha csak 1 saját üldöz egy ellenséget, annyiszor megszívtam már. Csak felülről zuhanok ilyenkor rá az ellenre :)


    A másik gyakori a szembeharcnál egymás lekamikázésa.

    Úgy látszik az emberekben nagyon benne van az "én vagyok az erősebb, térjél ki te" életérzés.

    Kb igy:

    Az alábbi beszélgetést jegyezték fel az amerikai haditengerészet egyik rádiózási naplójában:
    - Azonnal térjen ki észak felé 15 fokkal!
    - Javaslom, hogy ön térjen ki dél felé 15 fokkal...
    - Megismétlem, térjen ki észak felé 15 fokkal, máskülönben összeütközünk!
    - Én nem tudok kitérni, térjen ki ön 15 fokkal....
    - Én az amerikai haditengerészet tisztje, az amerikai flotta egyik hajójának kapitánya vagyok. Utoljára mondom térjen ki!
    - Én pedig, szolgálatos a világítótoronyban...
  • soulhunter85
    #1749
    erre szokás írni noob team :)
  • Glo
    #1748
    Az itt is kihívás, hogy ne jöjjenek beléd.

    Már itt is vannak ilyen lemming train-ek, ahol egy vöröset üldöz 6-8 kék.. aztán 2-3 lezuhan, jobb esetben a vörös is :D
  • Torzonborz
    #1747
    Azért ez még mindig béta szóval azért változhatnak még a dolgok. ;)
  • soulhunter85
    #1746
    Hát én egy kicsit csalódtam ami a játék Joy-os irányíthatóságát illeti.
    A finom célzás kicsit nehézkes. De az egeres, nos sikerült egy olyan könnyű (lebutított) egér vezérlést találniuk ami szerintem egész élvezhetővé teszi a játékot a Joy nélküli játékosoknak is.
    A másik konkurens cég játékával ellentétben itt még egérrel is szórakoztató és látványos a hentelés. Ott viszont az jelenti a legnagyobb sikert ha egy ellenfél üldözésénél nem sikerül összeütközni egy csapattársal.
  • vajakos21
    #1745
    Csak egy tipp volt. Aztán mindenki eldönti mit szeretne. Bár ilyen alapon használt kocsit se vehetnél mert lehet hogy dugtak benne...az enyémbe biztos :-)
  • santibi
    #1744
    akkor majd az orosz ágat kezdem el, és cél a MIG-15. Röpke pár hónap.
  • Zero 7th
    #1743
    Nyilván én így is teszek mindig. Csak gondoltam hozzáteszem én is a meglátásaimat a témához...
  • bgabor
    #1742
    Én se vennék használtan joystickot, mert idővel valamelyik tengely meg szokott hülyülni, és nem érzékeli a nullázást(étsd: nem fogod a joyt, és mégis ugrál valamelyik tengely). Szerintem megéri újonnan venni.

    Nem kell amúgy túlzásokba esni, a force feedback tényleg teljesen felesleges funkció, megdrágítja a joyt és külön adapter van hozzá. Ehhez képest a normál rugós joyokat csak bedugod az USB-be és kész, és jóval olcsóbbak is.

    Ahogy Zero leírta, legyen négy tengelyes (X, Y, Z, azaz forgatás, plsuz a gázkar), legyen rajta Hat Switch (a nézelődésre szolgáló kis minijoystick a tetején) és minél több gomb, lehetőleg a joystick fején, amiket a hüvelykujjaddal nyomogatsz. Érdemes valami márkésabbat, Logitechet vagy Saiteket venni, mert többéves befektetés. Az imént leírt képességű joystickokat még ezek a neves gyártók is olcsón adják, 10k alatt.

    Én egy Saitek Cyborg Evot használok sok éve már, és teljesen jó.
    Az X52-höz hasonló kategóriájú joyokat már túlzásnak találom, annak az extra képességeit tíz repülősből egy-kettő használja ki, az áruk pedig egy vagyon. Felesleges.
  • Zero 7th
    #1741
    Elhiszem, hogy jó, csak szerintem nem ér annyit, mint amennyibe kerül. Aztán így van is egy lépcső a joyok árában. Kéttengelyes, gázkaros joyt kapsz 3-8eHUF közt, három tengely+gázkar meg bőven tízezer fölött van, mert ami már ennyit tud, abba belerakjál a FF-t is.
  • Glo
    #1740
    Akkor vegyél újat, mást nem tudok mondani :)

    A billentyűzet meg az egér mondjuk nem akkora tétel..
  • Zero 7th
    #1739
    És nem gáz használt joyt venni? Egyrészt a joy, mint olyan kopik, mint a picsa, nem csak a műanyag, hanem a csúszóérintkezők érintkező felülete is. Nekem az összes eddigi analóg joyom úgy döglött meg, hogy elmúlt a csúszóérintkezőről a fém.
    A másik fele, hogy nem biztos, hogy szívesen fogdoznék egy olyan beviteli eszközt, amit valaki évekig markolászott, felváltva a farkával. Részemről soha a büdös életben nem vennék használtan sem billentyűzetet, sem egeret, sem joyt. De lehet, hogy velem van a baj, és fóbiás vagyok...
  • vajakos21
    #1738
    Nekem logitech extreme 3d van. Hasznàltan 5 körül van.Bár én kifogtam kettö félért az alkupiacon
  • Sippie
    #1737
    Kormánynál is hasznos a force feedback, szerintem joynál sem olyan fölösleges. Nekem csak sima force-os joyom van, de jobban érzem mikor a határon repül a gép (persze ehhez az is kell hogy jól meg legyen írva a játékban ez a rész)
  • Zero 7th
    #1736
    Asszem akkor én meg sem szólalok az ilyenekkel, hogy X-Wing, Freespace... :P
  • Zero 7th
    #1735
    Három tengely, tolókar, hat-switch, sok gomb. Ami ezt mind tudja, az már általában nem olyan szar joy. Viszont ilyen fícsörök mellett általában már befigyel a force feedback is, ami szerintem egy tökfelesleges parasztvakítás, viszont jó 30-50%kal megdobja a joy árát...
  • Glo
    #1734
    Használt X52-t már 8-10 körül lehet kapni, bár az lehet még túl jó is hozzá :) Nekem mindenesetre az van, és elégedett vagyok vele.
  • Szpecnyaz
    #1733
    Mondjuk nem meglepő hogy árkádban jobb az egér. Elvégre joy nem mindenkinek van, ez meg ugye egy populáris játék akar majd lenni. Meg szerintem csak a fanatikusok akarnak full realisztikus módban nyomulni. Jómagam is az árkádos instant akciót részesítem előnyben.
  • stork13
    #1732
    Mi az a szint amitől érdemes egy joyt (ár esetleg típusok) a játékban használni (értsd: nem lesz kínszenvedés vele a játék; tartósabb kivitelű és viszonyleg precíz)?
  • twi452
    #1731
    Ott annyira, hogy az egeres irányítás felér egy kínzással mivel ott nincs "instructor" semmilyen szinten :D Úgyhogy abban merül ki az irányítás, hogy az egér rángatása lesz az x,y tengely aztán bohóckodhatsz vele ahogy sikerül :) Oda tényleg kell a joy :)
  • Sippie
    #1730
  • Wlanseraf
    #1729
    Full realistic módban jobb a joy azt mondják az okosok:)
  • Sippie
    #1728
    ja vágom. Én inkább IL2-őt csípem.
  • lammaer
    #1727
    NEmtom, csak írtam égy én egyedül árkádban nyomtam.

    Az való a magamfajta kocapilótának, aki olyan játékokat szeret mint Hawx, Air Conflicts, Blazing Angels, Crimson skies....

  • Sippie
    #1726
    többi módban jobb a joy?
  • lammaer
    #1725
    Árkádban :)

    Amúgy volt olyan motoros játék annó Amigán (no second prize), amire még a mai napig emlékszem hogy milyen jól meg volt csinálva egérrel.

    Igaz, motorhoz nincs is igazi kontroller ugye.
  • twi452
    #1724
    semmi gond :)
  • Sippie
    #1723
    repülős játék amit egérrel jobb irányítani mint joyjal... hümm, asszem mégsem töltöm le :D
  • lammaer
    #1722
    Ja, én is kipróbáltam az árkádot joyyal (mondom azé van, célszerszámnak mindíg jobb a vége), sőt, gamepad controllerrel is, de az egérrel tényleg sokkal effektívebb, pontosabb, gyorsabban reagál a játék.

    Körülnézésre meg át is konfigoltam az egeret, nekem a jobb gombra van rakva, mert fontosabb az hogy lássam bármi jön e mögöttem mint az hogy az aktuális cél hol van - főleg mióta rácsapok-felhúzom módban harcolok, köszönhető az itteni képzésnek.

    Ahogy meg felfele a gép, már nézek is körbe hogy jön e vki, illetve hogy ki lesz a következő cél....
  • Zero 7th
    #1721
    Én láttam valami auto-center view opciót is, amit bekapcsoltam, mégis baszott autocenterelni bármikor is.
  • Glo
    #1720
    Most meg nem mondom mert nincs előttem a game, de este válaszolok ha addig nem írja meg senki. Tuti van, mert nekem működik. Sőt, gombnyomásra működik a full zoom is.
  • Glo
    #1719
    Nekem úgy van, hogy a magassági kormány kb 40%-os érzékenységen van, a csűrő 100%-on, a rudder meg szintén 50% környékén. Így nem esek át akkor se ha tépem neki, viszont csűrni tudom rendesen. A földi célokra rárepülésnél meg kell a finom rudder.

    A gyors fordulásban más biztos tud segíteni.
    Én nem szeretek lemenni fordulóharcba, mert oda az energia. Amúgy a gázt soha ne vedd le, max engedd ki a Combat Flaps-t és tépd amíg tudod :) Rá fogsz jönni, hogy a német gépek úgy vesztik a sebességüket mint az állat, max az orosz meg az angol, és főleg a japán vadászgépek jók fordulóharcban.
  • bgabor
    #1718
    Hol találtál te center view-et, az optionsban, amivel gombnyomásra vissza lehet rakni középre a kamerát? Én sehol se találtam annó.

    Zero 7th: szinte mindenki egérrel nyomja, mert remekül sikerült az egeres irányítás. Még mi joystickos szimulátorrajongók is.
    Arcade és HB játékmódot is jól lehet irányítani vele.



  • Glo
    #1717
    Amúgy én a Hat-switch-el nézelődök X52-vel, tök jól lehet nyomni. Egy gombot meg rákonfigoltam a Center-view-ra, szóval ha nem tudom épp merre állok csak rányomok arra, aztán kezdhetek újra leskelődni :)

    A motion-blur-t meg vegyétek ki a grafikából, akkor nem mossa el a képet fejforgatás közben.

    Amúgy faszán meg van csinálva a kabinok üvegének torzítása, a Spit-ben majdnem hányingert is kaptam a buborékban :D
  • Glo
    #1716
    Céleszköz, ja, csak 5* annyiért mintha egy sima jobb webkamot átalakítasz :)
  • Zero 7th
    #1715
    Webkamerám sincs. :P És ha jól értem, abból is egy jobb minőségűt kéne vennem, akkor meg inkább már a TrackIR, mert az céleszköz. Másra úgysem használnék egy webkamerát sem, nincs ingerem a farkamat mutogatni idegeneknek. :P
  • vajakos21
    #1714
    A joyos mòd megromlott az utolsó patch után. Nehezen àll be egyenesbe. Beta forumon szapulják rendesen. Remélhetöleg javitják majd
    Én azért küzdök vele. Gugliba nézd meg a face trackert. Opciò nézelödésre
  • Pluskast
    #1713
    Próbáld ki a historical battle modot. Igaz nem olyan mint a full real, de az arcade-nál komolyabb.
  • Zero 7th
    #1712
    Eh, sejtettem. Akkor marad az egér, meg az arcade játékmód..?

    Mert TrackIR-re beruházni... hát nemtom. Kicsit 22-es csapdája jelleg, mert amíg nincs TrackIR-em, nem nagyon szimulátorozok. Viszont amennyire keveset szimulátorozok, megéri-e nekem egy TrackIR? :P

    Ha meg már vennék egy TrackIR-t, akkor joysticket is kéne, mert a jelenlegin nem lehet csavarni a kart, a csűrőkormányomat kénytelen vagyok gombokra tenni, ami úgy szinte használhatatlan...

    Na mindegy, egy próbát megért, még adok neki némi esélyt, de lehet, hogy inkább belátom, hogy ez nem az én műfajom továbbra sem... :)
    Titokban azt reméltem, hogy ez is egy olyan játék, mint a tankos, hogy tele van faszlámával, és nem én leszek a legbénább... De hát úgy tűnik, én vagyok... :P
  • hawkie22
    #1711
    Ti milyen nagyra veszitek a joy érzékenységét? Nálam közepes érzékenységnél már baromi nehéz vele a célzás, rángat össze-vissza. Nézelödni én a kis pöcökkel szoktam a joy tetején, nekem bejött.
    Másik kérdés, mi a gyors fordulás titka? Én lejjebb szoktam venni a tolóeröt, de lehet, hogy ezzel baromságot csinálok. :) Kéne egy-két jó tipp manöverezéshez, gyakorlatilag ez az elsö repszim, amivel többet játszottam 1-2 napnál. :) Kicsit gyakorlatlan vagyok még légiharcban.